Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi?

Recommended Posts

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Meni je potkopa S/M veličine mala a nosim kacigu u M veličini.
Danas odoh da zamenimm za L/XL. Steže previše i prorez za oči mi širinom knap (a ne'am farove ko Ivan Bosiljčić).

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ja kod njih redovno uzimam opremu.

 

Uzeo danas sve :lol2:

Imam 174/175cm i jedeno 87-88kg, sa jakim butinama.

 

Gornji deo aktivnog vesa, L velicina. Kao saliven. Donje deo uzeo L, ali hoce da pukne na butinama, tako da ce biti XL. 

 

Ako neko jos bude uzimao, da se ne seta dva puta. Doduse ja ovu opremu koristim za sve. Planinarenje, skijanje, isplati se na 100 nacina. 

Ko bude naleteo na dukseve na kopcanje. Oznaceni za planinarenje, vrhunska stvar. Jako dobro drze toplotu, isparavanje znoja odlicno. Kad ga uparite sa aktivnim vesom, nece vam biti hladno ni na 0 i -5 stepeni. A vi suvi skoro ispod. Izgleda kao sitno pleten a iznutra postavljen necim tankim. Bio je oko 1600 pre 2-3 godine. I dan danas izgledao kao iz radnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 12 sati, Bokes je napisao:

Meni je potkopa S/M veličine mala a nosim kacigu u M veličini.
Danas odoh da zamenimm za L/XL. Steže previše i prorez za oči mi širinom knap (a ne'am farove ko Ivan Bosiljčić).

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

I ja sam se vodio istom logikom, nosim M veličinu kacige pa uzeh S/M, računam ovaj L/XL će biti velika. Sama veličina i nije problem, nego sto su škrtarili sa tim prorezom za oči, stvarno knap... Videću da li da menjam...

Kod potkape me malo nervira što ima šav uspravno po sred čela (a kao je bez šavova), već vidim da će da ostavlja trag...

 

Inače, uzeh i pojas čisto da imam, probam, kako radi.

 

Da ne zaboravim i štender, uzeo i njega da zamenim neki domaće proizvodnje koji se iskrivio ko gudalo. Kad ga sastavim i probam, javljam kako se pokazao...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@cvele 1389 Onaj crveni? Ja ga imam već godinu dana, puni aku od motora i auta sasvim OK. Muški roditelj redovno dopunjava traktorski od 90 i kusur Ah isto bez problema. Samo je malo sporiji i treba mu vremena. Ima on neku svoju logiku punjenja, prvo malo brže pa sve sporije. Ali je OK sasvim.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Promenio član Bokes
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 10 sati, Bokes je napisao:

@cvele 1389 Onaj crveni? Ja ga imam već godinu dana, puni aku od motora i auta sasvim OK. Muški roditelj redovno dopunjava traktorski od 90 i kusur Ah isto bez problema. Samo je malo sporiji i treba mu vremena. Ima on neku svoju logiku punjenja, prvo malo brže pa sve sporije. Ali je OK sasvim.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Da da,crveni..ja sam ga najvise uzeo zbog motora,da preko zime odrzava akumulator,za auto i  traktor imam neki od onih starih neunistivih :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Laser daljinomer je zaista korisna stvar pogotovo ako ima opciju za sabiranje kvadrature i kubikaze

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
On 21.4.2022. at 11:08, MaxiS je napisao:

Da li po vama vrede ove "takticke pantalone" sa protektorima???

 

Bio sam da ih vidim... onako... kao letnja varijanta je ok. Msm da bolje stite od obicnih u voznji, a kako nemam nikakve sa protektorima, kupio bih ih...

 

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

 

 

U Nisu su 4.000 din

Jel se skidaju ovi protektori?

 

I jel si imao mozda dodira sa Dig-Enter pantalonama? Interesuje me dal je isti materijal.

Ovo je ili neka njihova kopija ili ih neki njihov radnik sije kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Vidim juce onaj youtuber Shone, ima snimak kada prica kako je pao u gradu pri sudaru sa nekim autom, isao 40-50km/h. 

 

Pokazao je Dig pantalone koje je imao na sebi i kaze da su se rascvetale kad je dotakao beton. A cini mi se da je rekao da je to moto varijanta njihova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ma one nisu uopste za motor, za setnje mi trebaju, a ovi u Digu/Enteru nikad nemaju onaj model koji ja hocu.

A ove duplo jeftinije, zato sumnjam da nije neki materijal ko trenerka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: BMW R1150 RT Tomos T14 TLS
On 6. 3. 2020. at 18:10, zika56 je napisao:

I ja se danas podnovio.

1. Kupio podkapu (velučina L/XL) i deluje mi prilično kvalitetno, ali mi se čini da je ta veličina ipak više S nego ovo što piše na kapi.

2. Kupio i donji deo funkcionalnog veša (XXL, 60/62), a gornji deo mi sutra šalje kolega (Drmilan). Ovo što sam uzeo danas isto deluje prilično kvalitetno, ali je i tu veličina takođe promašaj i pre će biti da je to XL (ili samo L) nego što je XXL. Ja sam 194 cm i 101kg i mogu da se uvučem u ove gaće i da vozim, ali bi mi ipak bolje odgovarale bar broj veće.

3. Kupio sam i ovaj "pametni" punjač (5A) i normalno da sam ga odmah stavio na probu (sa par moto akumulatora i situacija je sledeća:

Sa ispravnim i napunjenim akumulatorom (19 Ah) i u moto modu sve funkcioniše kako i piše u prospektu (punjenje sa 0,8A  do napona od 14,4 V i zatim održavanje sa 0,1A i opet punjenje sa 0,8A kad napon padne ispod 12,7V. Znači sve u redu.

Međutim u auto modu i u modu za hladno vreme (što je ujedno i mod za AGM i GEL akumulatore) događa se sledeće: Struja punjenja kreće sa 5A, pri dostizanju napona od oko 13,5 V pada na 3A i tako drži do 14,4V (odnosno do 14,7V u modu za hladno vreme). Ovo ne odgovara onome što piše u prospektu (jer se tamo navodi da struja u ovim modovima pada na 0,8 A kada se dostigne napon od 14,1V) i da tako drži do postizanja punog napona (14,4V odnosno 14,7V).

Iz ovoga proizilazi da je za moto potrebe jedino moguće da se koristi moto mod (struja 0,8A i napon do 14,4V) , a da smo uskraćeni za mod za hladno vreme i za punjenje AGM i GEL akumulatora, (jer je struja punjenja od 3A kod akumulatora od oko 10Ah pri naponu od 14,1-14,7V višestruko veća nego što bi trebalo da bude i napon vrlo brzo dostigne zadatu vrednost, a da akumulator u stvari nije pun). 

Nisam isprobao punjač sa nekim automobilskim akumulatorom pa ne znam kako bi se ponašao u tom slučaju, ali verujem da bi i tu situacija bila slična jer jednostavno nema smanjenja struje sa 3A na 0,8A u zadnjem stadijumu punjenja kod auto moda i moda za hladno vreme.

Ipak smatram da je ovaj punjač upotrebljiv i koristan za amatersku upotrebu i za punjenje održavanje moto akumulatora kada motor nije u upotrebi.

 

p.s.

Tokom dana i večeri izvršio još testiranja (na ispražnjenom akumulatoru) i urtvrdio da sam napravio grešku. Napisao sam da pri punjenju na auto modu i AGM I GEL modu, punjač "preskače" punjenje strujom od 0,8A, što se ipak pokazalo da nije tačno. 

Punjač ipak radi sve ono što je navedeno u prospektu i zaslužuje odličnu ocenu (posebno za tu cenu).

 

Kolega, kupio sam punjac u Lidlu ultimate speed ulgd 5.0 c1. Medjutim pise da je moto mod za akumulatore 12 V i sa kapacitetom manjim od 14 Ah. Moj akumulator je 19 Ah.

Sta mislis da li ga puniti na auto modu ili moto modu? Na moto modu je krenuo od 12,5 V i posle 1,5 h je dosao do 13,3 V- i cetiri crtice. Prebacio sam ga na auto mod i posle 5 minuta je pao na 13,0 V.

 

Sta mislis sta je pametno auto ili moto mod???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, John Wayne je napisao:

Kolega, kupio sam punjac u Lidlu ultimate speed ulgd 5.0 c1. Medjutim pise da je moto mod za akumulatore 12 V i sa kapacitetom manjim od 14 Ah. Moj akumulator je 19 Ah.

Sta mislis da li ga puniti na auto modu ili moto modu? Na moto modu je krenuo od 12,5 V i posle 1,5 h je dosao do 13,3 V- i cetiri crtice. Prebacio sam ga na auto mod i posle 5 minuta je pao na 13,0 V.

 

Sta mislis sta je pametno auto ili moto mod???

Puni ga u moto modu.

Punjenje će da traje duže, ali će da bude potpunije (i da sačuva akumulator).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: BMW R1150 RT Tomos T14 TLS
pre 10 minuta, zika56 je napisao:

Puni ga u moto modu.

Punjenje će da traje duže, ali će da bude potpunije (i da sačuva akumulator).

Hvalaaaa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Zar nece automatski da prepozna i dozira struju?Ipak je pametan punjac.

Svi ti "pametni" punjači rade na principu prepoznavanja napona tokom punjenja i na osnovu toga prelaze u sledeći mod.

Međutim prva faza punjenja je uglavnom punjenje stalnom strujom (do postizanja nekog napona), a veličinu te početne struje mi biramo izborom opcije za motor (0,8A), ili za auto (5A). Ovo važi za Lidlov punjač.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 256 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ja juce vozio sa aktivnim vesom iz Lidla prvi put(i uopste) zadovoljan sam.Inace sam bio sumnjicav generalno,nisam znao da tako dobro odrzava temperaturu tela

Promenio član MatorKonj
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja