Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Ziko imam ja majicu xxl, ne odgovara mi, javi dal da ti saljem il da je vracam u lidl

Ako je sa dugi rukavi ne vraćaj. Uzimam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
16 minutes ago, zika56 said:

Ako je sa dugi rukavi ne vraćaj. Uzimam.

Ne mogu u pp da pustim slike, a cujemo se tamo za ostalo

6E97465C-A3B7-465F-B835-7F4E63E96D36.jpeg

F0A6E687-20FD-40FD-B140-08095460F833.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I ja se danas podnovio.

1. Kupio podkapu (velučina L/XL) i deluje mi prilično kvalitetno, ali mi se čini da je ta veličina ipak više S nego ovo što piše na kapi.

2. Kupio i donji deo funkcionalnog veša (XXL, 60/62), a gornji deo mi sutra šalje kolega (Drmilan). Ovo što sam uzeo danas isto deluje prilično kvalitetno, ali je i tu veličina takođe promašaj i pre će biti da je to XL (ili samo L) nego što je XXL. Ja sam 194 cm i 101kg i mogu da se uvučem u ove gaće i da vozim, ali bi mi ipak bolje odgovarale bar broj veće.

3. Kupio sam i ovaj "pametni" punjač (5A) i normalno da sam ga odmah stavio na probu (sa par moto akumulatora i situacija je sledeća:

Sa ispravnim i napunjenim akumulatorom (19 Ah) i u moto modu sve funkcioniše kako i piše u prospektu (punjenje sa 0,8A  do napona od 14,4 V i zatim održavanje sa 0,1A i opet punjenje sa 0,8A kad napon padne ispod 12,7V. Znači sve u redu.

Međutim u auto modu i u modu za hladno vreme (što je ujedno i mod za AGM i GEL akumulatore) događa se sledeće: Struja punjenja kreće sa 5A, pri dostizanju napona od oko 13,5 V pada na 3A i tako drži do 14,4V (odnosno do 14,7V u modu za hladno vreme). Ovo ne odgovara onome što piše u prospektu (jer se tamo navodi da struja u ovim modovima pada na 0,8 A kada se dostigne napon od 14,1V) i da tako drži do postizanja punog napona (14,4V odnosno 14,7V).

Iz ovoga proizilazi da je za moto potrebe jedino moguće da se koristi moto mod (struja 0,8A i napon do 14,4V) , a da smo uskraćeni za mod za hladno vreme i za punjenje AGM i GEL akumulatora, (jer je struja punjenja od 3A kod akumulatora od oko 10Ah pri naponu od 14,1-14,7V višestruko veća nego što bi trebalo da bude i napon vrlo brzo dostigne zadatu vrednost, a da akumulator u stvari nije pun). 

Nisam isprobao punjač sa nekim automobilskim akumulatorom pa ne znam kako bi se ponašao u tom slučaju, ali verujem da bi i tu situacija bila slična jer jednostavno nema smanjenja struje sa 3A na 0,8A u zadnjem stadijumu punjenja kod auto moda i moda za hladno vreme.

Ipak smatram da je ovaj punjač upotrebljiv i koristan za amatersku upotrebu i za punjenje održavanje moto akumulatora kada motor nije u upotrebi.

 

p.s.

Tokom dana i večeri izvršio još testiranja (na ispražnjenom akumulatoru) i urtvrdio da sam napravio grešku. Napisao sam da pri punjenju na auto modu i AGM I GEL modu, punjač "preskače" punjenje strujom od 0,8A, što se ipak pokazalo da nije tačno. 

Punjač ipak radi sve ono što je navedeno u prospektu i zaslužuje odličnu ocenu (posebno za tu cenu).

 

Promenio član zika56
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kupih i ja aktivni veš i ceradu i punjač.

 

Evo celo jutro se pitam da li mi išta od toga zaista treba :stabre:

 

Edit: U Lidlu u Gandijevoj je sinoć bilo dosta komada i aktivnog veša i punjača i potkapa i cerada i onih kaciga koje mi se uopšte nisu dopale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
15 hours ago, zika56 said:

Kupio sam i ovaj "pametni" punjač (5A) i normalno da sam ga odmah stavio na probu (sa par moto akumulatora i situacija je sledeća:

Pritvori kucice:)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Forsberg je napisao:

Kupih i ja aktivni veš i ceradu i punjač.

 

Evo celo jutro se pitam da li mi išta od toga zaista treba :stabre:

Ukoliko putuješ dalje aktivni veš je zakon, a ukoliko noćiš usput cerada je dobra da ujutru ne sediš na sedištu koje je mokro od kiše. Punjač je dobar da se tokom zime (oni koji ne voze tada) pvremeno osveži akumulator (da u proleće ne bude iznenađenja).

Mislim da ništa nisi pogrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Bigor je napisao:

Pritvori kucice:)

Od tih gremlina nema spasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
1 minute ago, zika56 said:

Ukoliko putuješ dalje aktivni veš je zakon, a ukoliko noćiš usput cerada je dobra da ujutru ne sediš na sedištu koje je mokro od kiše. Punjač je dobar da se tokom zime (oni koji ne voze tada) pvremeno osveži akumulator (da u proleće ne bude iznenađenja).

Mislim da ništa nisi pogrešio.

 

Šalim se malo, sve ja to znam, u teoriji.

Do sad sam duže relacije vozio u pantalonama (dole samo donji veš, običan), majci i jakni i sve je bilo ok. Jednu ceradu već imam, ali sam računao da ako zatreba da Yamahu, koju još nisam prodao, isteram iz garaže, bolje da imam i za nju ceradu nego da mi jedan motor kisne. Pa ću ovu iz Lidla i da dam uz motor kad ga prodam.

 

Akumulator sam samo jednom do sad imao potrebe da punim i to je bilo baš baš davno.

 

Tako da, kao što vidiš, sve to ima logike, ali videćemo ima li i svrhe :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Врхунска церада из Лидл-а. Купио и подкапе и дуге гаће. Иначе бандит 1200 испод цераде. Мора да се скине кофер да би легла како треба8a0a7d6b280329ef99332b9ccb37c9e8.jpgb22e4cc32b5a8656ae10077999426bce.jpg02ef47ed86524e7c9054ec975f444161.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Je l' se desavalo nekom da mu punjač samo blinka kad se ukljuci, svetli lampica za standby i ekran blinka? Ne registruje nista, probao na vise akumulatora, je l' gecrkn ili ovako treba

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Rec, dve o brojevima vesa!

Svi oko 185>, sa normalnom ili +, tezinom mogu samo XXL...i donji i gornji deo!

Zaboravite na neke M, L itd br.

Kacige ne gledajte, preobimne i preteske (1500g) za skuterase, mislim na fullopen...a za nas sa jacim motorima, tesko njesra-ne igrajte se glupacom, trebace vam ona!

Pojas jeste jeftin ali je samo za vetar, bez protektora na lumbalnom delu! 600din.

Danas , subota, 07.. u Tosinom Bunaru, Zemun...samo manji br majica, gaca samo XL, Kacige samo fo.., ima maski, cerada  (za R i Niked ali sa skinutim koferom), punjaca... a rukavica nema.

Ako ste zadrzali racun, robu mozete promeniti u bilo kom LIDLu!

Ponavljam, Vi sa visinom i normalnom tezinom samo XXL...najlonski strec, veoma se skuplja i odlican bas za ovo vreme.

Hvala svima na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, lakistrike95 je napisao:

Je l' se desavalo nekom da mu punjač samo blinka kad se ukljuci, svetli lampica za standby i ekran blinka? Ne registruje nista, probao na vise akumulatora, je l' gecrkn ili ovako trebaemoji23.png

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Priključiš crvenu štipaljku na  +akumulatora, zatim crnu štipaljku na -akumulatora i onda ubodeš punjač u struju. treba da svetli ova lampica za standby i na ekranu treba da se pojavi trenutni napon akumulatora (pri tome ništa ne treba da blinka).

Onda pritisneš taster i biraš mod.

Ovo važi kada je ispravan akumulator.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Tako sam i radio, probao na dva akumulatora, oba su 100% ispravna. Prikacim, ukljucim u struju i onda upadne u loop, blinka li blinka... Zamenicu pa cu videti, sad gledam na youtube-u, kada se ukljuci u struju bez akumulatora treba da pise voltaza 0.00V, meni i tada blinka ekran.

 

Probao sam i razlicitim redosledima, takodje blinka.

 

 

 Evo i video.

 

 

 https://streamable.com/sg7ox

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Druže, taj punjac je ispustio dušu. Pravac u Lidl na zamenu, dok ih još Ima na lageru

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 hours ago, Panta Zemunac said:

Rec, dve o brojevima vesa!

Svi oko 185>, sa normalnom ili +, tezinom mogu samo XXL...i donji i gornji deo!

Zaboravite na neke M, L itd br.

Kacige ne gledajte, preobimne i preteske (1500g) za skuterase, mislim na fullopen...a za nas sa jacim motorima, tesko njesra-ne igrajte se glupacom, trebace vam ona!

Pojas jeste jeftin ali je samo za vetar, bez protektora na lumbalnom delu! 600din.

Danas , subota, 07.. u Tosinom Bunaru, Zemun...samo manji br majica, gaca samo XL, Kacige samo fo.., ima maski, cerada  (za R i Niked ali sa skinutim koferom), punjaca... a rukavica nema.

Ako ste zadrzali racun, robu mozete promeniti u bilo kom LIDLu!

Ponavljam, Vi sa visinom i normalnom tezinom samo XXL...najlonski strec, veoma se skuplja i odlican bas za ovo vreme.

Hvala svima na odgovorima!

 

Meni L veličina (nisam prao) na mojih 180cm i oko 85-86kg odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 6.3.2020. at 18:10, zika56 je napisao:

Međutim u auto modu i u modu za hladno vreme (što je ujedno i mod za AGM i GEL akumulatore) događa se sledeće: Struja punjenja kreće sa 5A, pri dostizanju napona od oko 13,5 V pada na 3A i tako drži do 14,4V (odnosno do 14,7V u modu za hladno vreme). Ovo ne odgovara onome što piše u prospektu (jer se tamo navodi da struja u ovim modovima pada na 0,8 A kada se dostigne napon od 14,1V) i da tako drži do postizanja punog napona (14,4V odnosno 14,7V).

Iz ovoga proizilazi da je za moto potrebe jedino moguće da se koristi moto mod (struja 0,8A i napon do 14,4V) , a da smo uskraćeni za mod za hladno vreme i za punjenje AGM i GEL akumulatora, (jer je struja punjenja od 3A kod akumulatora od oko 10Ah pri naponu od 14,1-14,7V višestruko veća nego što bi trebalo da bude i napon vrlo brzo dostigne zadatu vrednost, a da akumulator u stvari nije pun). 

 

On 6.3.2020. at 18:10, zika56 je napisao:

p.s.

Tokom dana i večeri izvršio još testiranja (na ispražnjenom akumulatoru) i urtvrdio da sam napravio grešku. Napisao sam da pri punjenju na auto modu i AGM I GEL modu, punjač "preskače" punjenje strujom od 0,8A, što se ipak pokazalo da nije tačno. 

Punjač ipak radi sve ono što je navedeno u prospektu i zaslužuje odličnu ocenu (posebno za tu cenu).

u nedoumii sam da li je dobro da u agm i gel i paahuljica modu za naše male akumulatore uopšte treba tako velika struja punjenja.Ja takodje imam problem sa tim da se brzo napune akumulatori pa koristim običan punjač koji ima da puni sa 1a a drugačije iskazana ta ista vrednost 0,8a -valda.

Onda prikopčavam 5w sijalicu ili 3w ili 1,2w i to zato što sa ovim slabijima nikako neće da nagura više od recimo1,2w-do 13,8v .3w -14,2v i 5w -14,4 v.Iznad toga nikako neće nnego moram da stavim na 1a pa da skoči na 15v pa onda padne kad stavim sijalicu ali ipak je veća voltaža nrgo ona na koju nagura od samog očetka.To mi je nepoznanica i dosta velika zajebancija koja se isplati ako sve vreme sediš kod punjača nekim drugim poslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 7.3.2020. at 19:32, sasa ns 1 je napisao:

 

u nedoumii sam da li je dobro da u agm i gel i paahuljica modu za naše male akumulatore uopšte treba tako velika struja punjenja.Ja takodje imam problem sa tim da se brzo napune akumulatori pa koristim običan punjač koji ima da puni sa 1a a drugačije iskazana ta ista vrednost 0,8a -valda.

Onda prikopčavam 5w sijalicu ili 3w ili 1,2w i to zato što sa ovim slabijima nikako neće da nagura više od recimo1,2w-do 13,8v .3w -14,2v i 5w -14,4 v.Iznad toga nikako neće nnego moram da stavim na 1a pa da skoči na 15v pa onda padne kad stavim sijalicu ali ipak je veća voltaža nrgo ona na koju nagura od samog očetka.To mi je nepoznanica i dosta velika zajebancija koja se isplati ako sve vreme sediš kod punjača nekim drugim poslo.

Za akumulator koje koristimo na motorima 1(10-18 Ah) struja punjenja od 0,8-1 A je sasvim dovoljna (jer uglavnom ne punimo potpuno prazan akumulator, nego vršimo dopunjavanje). Punjač bi trebalo da ima više faza tokm punjenja (uglavnom vrednost struje punjenaj bi trebalo da pada sa porastom napona). Do napona od 14,4 V struja punjenja bi mogla da bude do 10% od kapaciteta akumulatora (10Ah, 1 Amper), a nakon toga (pa do 14,7V kod AGM i GEL akumulatora) struja bi trebala da bude do 1-2% od kapaciteta.  

Kod ovog punjača iz LIDLa nema opcija punjenja moto akumulatora do napona od 14,7V, a prilikom punjenja sa "zvezdicom" struja punjenja i nakon 14,4 V ostaj oko 0,8A, što je previše i vrlo brzo dolazi do porasta napona do 14,7V.

 

pre 26 minuta, Forsberg je napisao:

Aktvni veš danas testiran i ja sam oduševljen!

Što se aktivnog veša (i potkape) tiče, isprobana već više puta (i po hladnom i po toplom vremenu) i deluje sasvim dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 3/11/2019 at 10:59 PM, Angell_Bg said:

Evo i opisa18f86bfaa0786e76cf284391e618a6fa.jpg&key=fe762ed70fef5f77afa685894812c293cd77de6de9e36397598c8a52732bb0d4

 

6a4a4b18ffed39be705b32ed27ccb062.jpg

Za one koji ne voze brzinom 100-110 km/h, a želi flip-up kacigu Crivit je sasvim dobra kaciga, pogotovo što za tu cenu dolazi sa pinlock-om i kvalitetnom podkapom.

Preporuka. :takoje:

Veličina:

Prvo sam kupio LS2 Stream Evo fulface. Obim glave mi je 57cm, pa sam i naručio kacigu M 57-58. Jedva se stavi na glavu, nema mesta za uši, kaiš "davi".

Crivit Lidl XL obim 61cm, pasent ima mesta i za podkapu.

 

Znači kacigu bez probe ne kupovati!!! 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja sam zadovoljan gore pomenutom kacigom. Malo je bucna na vecim brzinama, ali je meni ok.  Malo deluje glomazno. Probao manji broj, ali ne moze da se zatvori lepo. Birao da mi bude taman. Kupio sam i onu manju. Bele boje... Za skuter, za lokalnu vožnju, po meni  ok... Da, ima i pinlock

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Danas probane rukavice iz lidla. Voznja od 150km temperatura od 10-15 stepeni. Taman tople za ovako hladno vreme. Nije mi bilo hladno na prstima uopste. Ja zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako nekom treba pojas na snizenju je u Lidlu u Vojvodjanskoj na kruznom toku. Ima jos pokoja i jet kaciga, 2800din cini mi se.0054d48c1167f0282c09392a98eb8b38.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja