Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi?

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Danas na NBG ostali samo S, M i L kompleti. Ja pre neki dan uzeo ženi i danas kao ajd da kupim i sebi za rezervu još jedan komplet i prc.

Hteo sam XL ali NEMAAAAAAAAA. Ipak uzeh L, smršah malo ovih dana i odgovara.

Teta na kasi mi reče da idem i probam kući i ako je malo da dođem sa računom i vraćaju pare. Međutim odgovara, izgleda da su brojevi normalni a ne kao kineski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 5 sati, DonToni je napisao:

Mene interesuje, da li neko zna ili je video danas/juče, šta rade sa robom koja je bila na akciji, kao npr. ova moto oprema, da li preostale količine i dalje ostanu u nekoj od onih korpi po tim cenama ili ih povuku, tj. izlože negde po nekim drugim cenama?

znam da u ns, na pocetku tih rafova ima 2 rafa gde pise nesto u varijanti "poslednji komadi" i da tu stoje stvari koje su ranije bile na tim akcijama, sa nesto nizim cenama u odnosu na ranije akcije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Nemam dovoljno postova da objavim u podforumu Prodaja....

Nove moto rukavice Crivit, kupljene u Lidlu, Italija, polovinom februara...

Probane danas, nažalost male.

Može na pp. može na 065/6ooo1B5.

Ako kršim bilo kakva pravila, molim obrišite/zaboravite na ovu objavu.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Ako moze pomoc kolega koji zive u gradovima gde ima lidl. Bio danas u NS da ponovim zenu sa pojasom ali vise nema m vel. A ja je danas muntao kao koliko si visoka pa kolki ti je struk pa kao ne verujem i uzmem da je izmerim i ispadne da bi joj odgovarao m, ali prc nema vise. Stvarno bih bio jako zahvalan ako bi neko nasao i hteo da kupi za mene, tj. za nju. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, sremac72 je napisao:

Ako moze pomoc kolega koji zive u gradovima gde ima lidl. Bio danas u NS da ponovim zenu sa pojasom ali vise nema m vel. A ja je danas muntao kao koliko si visoka pa kolki ti je struk pa kao ne verujem i uzmem da je izmerim i ispadne da bi joj odgovarao m, ali prc nema vise. Stvarno bih bio jako zahvalan ako bi neko nasao i hteo da kupi za mene, tj. za nju. Hvala unapred.

Sutra cu skoknuti do Lidla, ako nadjem uzimam ti pa ti javnem da mi pustis adresu, platices samo postarinu ;)

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Drugari znam da sam zakasnio ali mi treba punjac za akumulator iz Lidla.Zamolio bi nekoga od vas sa foruma ako je u tehnickoj mogucnosti da mi kupi jedan.Naravno necu postavljati pitanje oko cene za uslugu :) Zvonko 0638129618 ...KRAGUJEVAC..

Kod nas ga odavno nema u prodaji a treba mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bio danas, ostale su 3 kacige, par punjaca i par podkapa, od aktivnog vesa samo mali brojevi, pojas nazalost ni jedan.

 

ponovio se sa ovim stvarcicama (punjac je oslican)

IMG_20190316_134644.thumb.jpg.142b9471b03bae1f25b33fcebea07a0e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 23 minuta, sremac72 je napisao:

Hvala na info i trudu.

Nema na cemu, bese dobra volje ali sve odlazi brzo sunac mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nema na cemu, bese dobra volje ali sve odlazi brzo sunac mu.

Svakih malo oni ponavljaju isto asortiman. Možda samo izadje novija verZija. Kao npr taj punjač, prvo je bio bez displeja i onda se pojavio za iste pre novija verZija sa punjačem.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bogme dobro radi, mod za motor (jacina punjenja 0.8A), automobil i pahulja, 6-12V i sto je najbitnije ima odrzavanje akumulatora (puni do 14.5V, iskljucuje, prati napon i cim padne ispod 12.8V automatski aktivira punjenje i tako u krug).

 

testirao ga malko danas, sutra cu detaljnije procitati uputstvo

IMG-20190316-140110.jpg

 

IMG-20190316-140121.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Drugari znam da sam zakasnio ali mi treba punjac za akumulator iz Lidla.Zamolio bi nekoga od vas sa foruma ako je u tehnickoj mogucnosti da mi kupi jedan.Naravno necu postavljati pitanje oko cene za uslugu Zvonko 0638129618 ...KRAGUJEVAC..
Kod nas ga odavno nema u prodaji a treba mi
Kupljeno, saljem ti sutra, pusti podatke u PPc685bc501fa731570c20fda4f40de31d.jpg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

 i ja kupio punjač a šta će mi nemam pojma.Celog života zaradjujem na trafo limu i namotajima,ove moderne elektronike----nekako sam sumnjičav.Kad vidim punjač ili aparat za varenje koji nemožeš da digneš sa zemlje a amperaža slaba ,taj je neuništiv.

image.png.b99be9236f56357a9a4c4412cabb93a4.png

 

ovo je sa jedne druge teme gde je prikazan drugi punjač.Piše da duboko ispražnjene akumulatore puni do 15,8 a ovaj iz lidla puni impulsno do 10,5 pa posle uobičajeno do 14,4 V što mi je jako malo za tako ispražnjene akumulatore.Mislim da to nije dobro.

 

ovo dole sam iskopirao iz iste teme -polemika da li je jedan drugi punjač dobar-da li uopšte ovako treba da radi ,tojest da li je ispravan i da li uopšte može da održava pun akumulator

 

ctek, kada akumulator napuni odrzava ga uvek na 13.2v i konstantno "gura" po 100-tinak mA u isti, to je taj "float" ili odrzavanje na 100posto kapaciteta... 

Ebc4000 ne radi taj "float" (uputi koji dolaze uz njega kazu da radi) vec kada bateriju "napuni"  on prekida punjenje i ceka pad napona koji je predefinisan (12.8v a to merenjem bude 12.6v) pa krene u krug... Tu razliku kod zdravog akumulatora a ako struja nigde ne "curi"  moze cekati i preko mesec dana...

Tom logikom, ako ga sa punjaca "raskacis" posle 20dana, ne ocekuje te pun akumulator... Punjac je ispravan ali mu je logika cudno podesena (po meni).

Nemogu da nadjem u tekstu ali ima dijagram na slici C kako radi kod punjenja od dubokog pražnjenja pa sve do održavanja .Tu se isto vidi da je napon koji je potreban da ga pogura da krene sam u održavanje 12,8 volti.

C tek kaže 13,2 i po malo gura.Meni su 2 akua 6 i 10 ah stara 2 godine držala po 13.06 volti posle mesec dana od punjenja ,,glupim ,, punjačem do 14,8-9 v i držanja u hladnoj garaži.Po toj teoriji  ovaj punjač uopšte neće raditi nikakvo dopunjavanje u toku tih  mesec dana stajanja jer je aku pun i tako treba da se montira i uopšte ne dopnjava nikakvim punjačem. U toj temi je konstatovano obrnuto a to je da je 12,8 malo za potpuno pun agm aku i da mora da dopunjava po malo .To me sve poprilično buni jer je jedan stavljena slika sa yuasinog sajta gde se takodje spominje 12,8v.

Možda sam treba sve ovo staviti u tu temu. a ne ovde.

Kad neko proba nek javi rezultate sa ovim lidl punjačem,ali nadam se da nećemo čekati zimu da bi videli kako funkcioniše održavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja