Jump to content

Moto Zajednica

Sa MicroSD na externi HDD

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 5.3.2020. at 9:53, LuckyVladano je napisao:

Jos u prvom postu sam napisao da necu da kupujem hard sa citacem kartica. Zbog je...og MAC-a sam morao da formatiram HDD-ove na FAT32.

Treba mi da izbacim MAC iz sistema. Hocu da diskove formatiram na NTFS, i treba mi nacin da MicroSD prebacim na navedene HDD. Hajde da se koncentrisemo na resenje TOG problema.

Hvala svima na dobroj volji, ali smo poceli da se vrtimo u krug jer mi predlazete druga resenja koja ne zelim: kupovina gomile SD kartica, HDD-a sa citacem...

According to Wikipedia the max speed for USB 3 is 5 gbps

Ovaj RawPower:

Data Transfer Rate    300 MB/s

SSD od 2 TB ? Koliko mislis da bi to kostalo (ako uopste postoji)? I sta da radim sa ova 3 HDD-a kupljena namenski?

Drugari, jos jednom vas molim da mi odgovori samo neko ko zna ONO STO SAM PITAO. Ne zanima me za sada ni jedno drugo resenje.

USB 2.0 ne dolazi u obzir zbog brzine, samo 3.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Laki, razlika između 5Gb/s i 300MB/s nije uopšte velika. Nije ni mala, ali verovatno ne obraćaš pažnju na malo i veliko b. Jedno je bit, drugo Bajt. Njihov odnos je 1B = 8b. Dakle, 5Gb/s je 625MB/s, što je nešto više od duplo više od 300MB/s.

 

Naravno da postoji SSD od 2TB. Postoje i veći. 2TB može da se nađe već za oko 200€.

 

Mislim, izvini što ti ne dajem odgovor koji tražiš, ali valjda ti i to što niko nema pravi odgovor govori da nešto radiš pogrešno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Vasa.93. Da, u pravu si, zardjao sam totalno. Kako sam se vratio motorima, 2010-e, potpuno sam zanemario kompjutere. I sto sam znao, potpuno sam zaboravio :neznam:  :(

Ipak, ostaje da ne zelim da kupujem dodatni skladistni prostor. 

@Marko81: zvao sam ih sad, nemaju nista takvo USB 3.0, jbg.

I jos nesto: ova kombinacija sa OTG kablom otpada. Moj telefon jednostavno ne vidi HDD. Suprugin Huawei vidi, ali ona ne ide uvek sa mnom, pa ni njen telefon.  :jok:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Slabo koji media hub ima da se nađe sa USB 3.0 standardom jbg...ali iz prakse znam da uredjaji koji se prodaju kao USB 3.0 imaju mnogo manji read/write od maksimalnog za taj standard...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Napredujem - uredjaj koji meni treba zovu "filehub". Mislim da sam nasao jedan koji cu kupiti, znacu sutra ili preksutra.
Javljam sta sam resio, i ako kupim kako sluzi. Mozda ce nekom koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja