Jump to content

Moto Zajednica

Sa MicroSD na externi HDD

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Drustvo, treba meni neukom pomoc: da li postoji neki kabl ili uredjaj pomocu koga bi prebacio direktno fajl sa videom na eksterni HDD i time izbegao nosenje lap-topa na putovanja motorom? Imam 3 eksterna HDD-a pa kupovina jos jednog sa citacem kartica nije opcija.

 

Ako bude i neki link ili slika gde i sta kupiti (u Srbiji) bice jos bolje !

 

U pitanju su snimci sa GoPro 5, karticu bi brisao formatiranjem u kameri.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Trebalo bi da može otg kablom ako kamera podržava prebacivanje snimaka direktno na HD. Ako ne, onda je rešenje kamera-telefon,.pantelefon-HD. Za ovu varijantu je potrebno da se kupi program "Microsoft exFat/ntfs For USB by paragon software" koji omogućava da telefon pristupi  tj vidi podatke na hd-u. 

Samo što bi trebale dve operacije da se rade prebacivanje sa kamere na telefon, pa sa telefona na HD. Najbolje da može prva opcija, moj fotoaparat Fuji x10 može da prebacuje direktno slike na eksterni HDD, samo sam kupio otg adapter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Razumeo sam jedno 10-15% tvog posta.
Mogu ja da gurnem Micro SD u telefon, ali HDD nema svoje napajanje, a brzina prenosa bi trebala da bude bar USB 3.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Postoje namenski uređaji za tako nešto, i trebalo bi da mogu da rade prebacivanje sa kartice na disk, samo je pitanje da li mogu na disk koji je povezan preko USB-a. Npr. ovako nešto:

 

 

 

BTW, zar nije bilo jednostavnije kupiti prosto velike SD kartice umesto tri diska? Sada su im cene baš niske. 256GB može da se nađe za oko 30€, 400GB za 50€: 

 

 

Takođe, čuvanje podataka na kartici je mnogo bezbednije od čuvanja na mehaničkom disku, mislim u kontekstu vožnje na motoru. Mehanički diskovi su prilično osetljivi na vibracije. Verujem da do sada nisi imao problema, pa i dalje koristiš takav pristup, ali sa tehničke strane je baš ovako kako kažem. Sa druge strane, diskovi su podložniji za forenziku u smislu eventualnog povratka podataka koji su nastali usled fizičkog/mehaničkog oštećenja...

 

Ja na telefonu imam 256GB, i preko OTG kabla prebacim sa kartice. Realno, to je više nego dovoljno, jer inače ako ima previše materijala obično se većina nikada ni ne pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kupio sam ih jer jos nisam napravio video za moja putovanja Pirineje i Grcku 2017, Sardiniju 2018 i Albaniju i Rumuniju 2019, pa su skoro puni.

Inace su antishock, model je Transcend Storejet (prvi 1 TB, drugi 2 TB isti kao ovaj kec, a trojka - levi na slici isto 2 TB).

Ovaj prvi predlog mi izgleda super, samo da nije 2.0 jer to traje vecnost. preko Mac Airbook-a direktno prebacivanje traje oko 20 min (imam kartice od 128GB).

Treba mi nesto 3.0.5f92220253d1b52cc8cdd1d6fdf217ba.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nosim 2 km GoPro5 i ponekad jos 2 kineske.

Na 128 GB mi otprilike stane 1 dan (4h u rezoluciji 2,7k). Prebacivanje mi traje 20-ak minuta. Pricam o GoPro

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa upravo tako. Sad će na red da dođe neka druga tura iz 2020. godine i sve tako redom. :) Mi prošle godine sa skijanja sakupili ja mislim oko 1TB snimaka, i još nismo pogledali ni deo toga. Jedan drug doduše jeste sa svoje kamere, ali se otelio dok je odradio sve to.

 

Ja isto imam ličnu arhivu snimaka, i to stoji i čeka. Zato sad uvek gledam da snimam što manje, a što pametnije. Bolje imati manje materijala, ali ga obraditi i napraviti neki sažet video nego imati tonu materijala koji samo stoji pohranjen negde i gomila se. :)

 

Mislim samo kažem... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U pravu si, nego vec 2 godine ne mogu da uhvatim vremena da pregledam, obelezim potrebno, napravim sto kazes sazetak . NE UMEM, zato i stoji. Sve krenucu da ucim, krenucu i nikad. Cak sam prosle godine kupio dooobar komp specijalno zbog obrade tog materijala (Intel i5 e8400 itd) instalirao Vegas Pro 14.0 pa opet nista. A da platim nekome da uradi - nije to-to, nece znati sta je nama bitno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vaso, posto si koristio taj OTG, mozes li mi reci kako smesta materijal na HDD ?

Napravi mu neki folder pa u njega? Ako je tako, da li mu daje neki naziv da ga razlikuje od sledeceg foldera?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, LuckyVladano je napisao:

Razumeo sam jedno 10-15% tvog posta. emoji3525.png
Mogu ja da gurnem Micro SD u telefon, ali HDD nema svoje napajanje, a brzina prenosa bi trebala da bude bar USB 3.0

HDD se napaja sa telefona, a brzina jeste bar USB3, prebacuje brzo.

 

Inače ja sam davno prošao kroz tu priču montaze snimaka sa GoPro. Dok mi je bilo interesantno montirao sam, čim mi je postalo smor digao sam ruke, traži puno vremena da se izmontira dobar snimak, naročito ako ne paziš šta snimaš, nego snimaš svašta. Za čas se sakupi gomila materijala koji traži vreme da se pregleda. 

Kad sam video da mi se gomilaju snimci, digao sam ruke i od snimanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Aco, mislis da telefon ima dovoljno snage u bateriji da uvece vrti i HDD jedno sat vremena ?

(najmanje, i to pod uslovom da prebacuje istom brzinom kao preko lap-a)

Marko, ima li ovo za WIN lap-top ?

MAC koristim silom prilika. Rado bi ga eliminisao jer koristi prastari FAT32 umesto NTFS

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ovo je mali media server sa Wirelessom, card reader i power bank sve u jednom. Postoji aplikacija za iphone i android pomoću koje upravljas prenosom podataka. Na onom video snimku lik pomocu ovog uredjaja prebacuje snimke sa microSD kartice direktno na eksterni HDD pomocu aplikacije na mobilnom (prethodno se mobilni poveze sa ovim uredjajem preko njegove Wifi konekcije).

 

Ne znam da li postoji neki njegov softver za Windows ali verovatno mu nije ni potreban jer bi Windows trebalo da ga prepozna kao klasican card reader.

 

U sustini prava stvar za ono sto tebi treba ako ne zelis da sa sobom nosis glomazni laptop.

Ovaj uredjaj je malo stariji (2014) i jedina mana mu je brzina prenosa, USB 2.0 standard.

Mislim da prima sd kartice do max 2TB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 28 minuta, LuckyVladano je napisao:

Aco, mislis da telefon ima dovoljno snage u bateriji da uvece vrti i HDD jedno sat vremena ?

(najmanje, i to pod uslovom da prebacuje istom brzinom kao preko lap-a)

Marko, ima li ovo za WIN lap-top ?

MAC koristim silom prilika. Rado bi ga eliminisao jer koristi prastari FAT32 umesto NTFS

 

 

 

Može provereno, ja poskidam filmove i serije na eksterni HDD i onda ih po nekoliko prebacujem na telefon. I plus mi je na HDD kompletna arhiva slika, snimaka koje po nekad pregledam, pa mi bude priključen tel na HDD po par sati. Naravno, nešto brže troši bateriju ali gura nekoliko sati bez problema. Samo još jednom da ponovim bez onog programa ne može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@LuckyVladano kupi 3-4 velike SD kartice i daljinski za kamere i samo to nosi sa sobom. Ako ih napuniš, dokupiš SD za 30€ bilo gde pa kad stigneš kući prebacuj na HDD. Koje ti je zadovoljstvo da se voziš po svetu i onda svako veče moraš da sediš uz tel ili leptop i petljaš se sa eksternim HDD, kablovima, software - gluposti?!?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nikakvo. Imam i 2 daljinca za kamere, ali necu koristiti tu foru da nosim samo gomilu kartica. Nemam poverenja u njih, a nekad ni ne znam koliko cu dana ostati. A ako cekam da naidjem na nesto lepo, pa tek onda da palim kameru - prosao voz.
Znaci treba mi nacin da prebacim fajlove na HDD (mogu kako sam shvatio da koristim mob kao citac kartice (valjda). Ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kartice su ti sigurnije od HDD. A ako baš insistiraš onda kupi SSD externi sa čitačem kartica. To koriste fotografi i ovi za dronove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sve ostalo ti je trošenje vremena i nerava. Imam drugare fotografe, dok nije izašlo ovo rešenje sa wifi ili usb-c konekcijom direktno na hard pizdeli su dok sve svuku sa kartica, a moraju iako nose po 10 SD-ova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jos u prvom postu sam napisao da necu da kupujem hard sa citacem kartica. Zbog je...og MAC-a sam morao da formatiram HDD-ove na FAT32.

Treba mi da izbacim MAC iz sistema. Hocu da diskove formatiram na NTFS, i treba mi nacin da MicroSD prebacim na navedene HDD. Hajde da se koncentrisemo na resenje TOG problema.

Hvala svima na dobroj volji, ali smo poceli da se vrtimo u krug jer mi predlazete druga resenja koja ne zelim: kupovina gomile SD kartica, HDD-a sa citacem...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Kupi jedan OTG kabal za telefon pa karticu u telefon a HDD na telefon, prostije od toga ne može. Ne znam koji telefon koristiš ali meni na Samsung Note 9 ne trebaju nikakvi dodatni programi, telefon prepoznaje HDD i samo Copy Paste. 

Ako hoćeš dođi do mene, ponesi telefon i HDD i probaj odmah da li radi. U firmi sam svaki dan od 8:00 do 15:00 pa naiđi kad ti zgodno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dogovoreno! Taj otg cu kupiti svakako.

Koristim xiaomi pocophone f1

A jel' ti koristis koka-kolu ili vocne sokove?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 2 sati, LuckyVladano je napisao:

 

A jel' ti koristis koka-kolu ili vocne sokove? emoji12.png

 

 

 

Nažalost ništa više od toga dobri moj Laki.

Navukao šećer, pritisak ... živim samo da bi se reklo da postojim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

A ovako nešto plus eksterni SSD?
 

90791352_5e43bbc240a0c0-69888434045026e3
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Odli�no o�uvan i potpuno ispravan ure�aj. RavPower RP-WD03 3u1 prenosna ...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja