Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 2.3.2020. at 19:42, Pingvin37 je napisao:

Svaki moj motor je trosio ulje, doduse skoro svi su bili uljare/vazdusare. Imao sam raznih potrosnja od 100ml pa do 350ml na 1000 km.

 

Taj motor itekako zna da trosi ulje. Imao ga je drugar, dosta je znao da povuce ulja. Al mislim da se i dan danas vozi.

 

 

Znači potpisujem da mi GPZ500S nije trošio više od 100ml na 5000 km i to zavisno od marke ulja. Bardahl dakle najmanje. 

A kad sam već osvežio temu, koliko ti troši ulja XJ900 i koliko je normalno ba 5000 km? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
12 hours ago, Atorn said:

Znači potpisujem da mi GPZ500S nije trošio više od 100ml na 5000 km i to zavisno od marke ulja. Bardahl dakle najmanje. 

A kad sam već osvežio temu, koliko ti troši ulja XJ900 i koliko je normalno ba 5000 km? 

Koliko je meni poznato ovaj XJ 900 kod mene ne trosi ulje  (u smislu da mora da se doliva, mozda potrosi da ne vidi golo oko jer svaki vazdusno hladjen moze da ga povuce malo tj potrosi) . Za sad je prosao tek 1000 km naravno potrosnje nema, ali videcemo sta ce reci merac u buducnosti. Javicu. 

Meni to ne predstavlja inace problem kao sto sam gore napisao, imao sam i vece potrosnje, a masine isle kao med. Lepo je ako ne trosi ulje, al ako malo svuce, dolijes i vozis. Ne moras proveravati na 100 km, proveravaj na 1000 predjenih kilometara ili kad se setis. Ali kod nasih motora sa karburatorima nije na odmet baciti oko na prozorce pre svake voznje,  mada tvoji karburatori na tom motoru su komplet sredjeni. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 hour ago, Atorn said:

Jeste i ide ko tenk, pun snage;)

 

Sporo kao tenk, slazem se :D Ali za nezahtevnu voznju, putovanje, izlete ili zavrsavanje obaveza, jedna zaista zahvalna radna masina. Zato sam je i uzeo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja