Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Motor kosta zato i treba voziti ono u skladu sa svojim mogucnostima da bih imao registrovan motor,nove gume kad dotraju stare,redovno menjao ulje i sve servise(bez cene ruku jer se bavim mehanikom) ja vozim ono za sta mogu da izdvojim a da pri tome imam neki dinar u dzepu a to je 500cc i dva cilindra.....Poenta price je to da za nas koji imamo neku skromnu kintu a zive duse vole motore a sve sto sam gore nabrojao je neophodno za ispravan i dug vek motora i uzivanje u voznji pa i zavrsavanje nekih poslova bez potrebe za autom...Jer moze sve,moze ulje i na 10k km,moze i nis,ovo ulje s pumpe,moze i guma dot star 10g i neregostrovana iljadarka ali to vec ima neku drugu cenu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja sam probao razlicita ulja.
Motul 5100 15w50 nije trosio do nekih 3000-3500km, a onda je poludeo.
Na svakih 400km sam morao po 100-150ml da dosipam.
Hvala bogu, nikad vise Motul.
Probao sam elf 15W50 i ipone 15w50.

Slicna situacija.

Sada sam sipao eneos polusintetiku 10w40 i za ~1500 km od 29.11 nisam primetio da se pomera, ali zbog zbog samog sklopa i nacina funkcionisanja motora sa unutrasnjim sagorevanjem, siguran sam da trosi.


Opet, treba uzeti u obzir da ga uglavnom vrtim od 7000-11000 rpm.

Mada, razmisljam da predjem na full sintetiku na sledecoj zameni.

P.S. Mnogo mi je veca briga sto mi automobil koji sam uzeo nov i presao ~55k na 10k km popije skoro litar (u zvanicnom servisu kazu da je to normalno - postoji i u fabrickom uputstvu). I to od prvog dana...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Koji automobil je u pitanju? 

500L

Ali pazi, sve je u granicama fabrickih normi.
Cak na donjoj granici.

Jos sipam neku full sintetiku, neki djavo selenia pure energy k 5w40
Jbg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Pitam, jer kad sam ja kupovao nov auto, Peugeot 308, svi su mi govorili da će trošiti ulje. Plašili me sa nekom divljačkom potrošnjom. Radi se o agregatu novije generacije 1200 ccm, 130 KS, 3 cilindra, cirkus... :jee:

Međutim, evo treća zamena, na 45.000 km, a nije još ni kap potrošio. Sipaju mu Total 0w30. Valjda će početi majku mu, brine me već? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Jedva nadjoh u TDM temi, znam da sam turio... Motul 7100 10w50...sad da li je potrošio 10 ili 30 ml ne bih znao oceniti ali je oko max...znači Jul, žega, bilo je tu i malo žešćih vožnji... kad se održalo u tim uslovima ja ga neću menjati, da je falš moralo bi barem malo ispariti... da je skupo- jeste ali neka... koliko para dadoh na neke gluposti... 

Napomena: uvek iz Mass-a

 

 

Screenshot-20200307-170247-com-android-c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Hm korisna info posto dosta njih sa kojima sam pricao su kao manu navodili visoku potrosnju ulja pogotovo pri visim obrtajima btw TDM jedan od najlepsih modela

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre sat vremena, Ivanrsvb je napisao:

Hm korisna info posto dosta njih sa kojima sam pricao su kao manu navodili visoku potrosnju ulja pogotovo pri visim obrtajima btw TDM jedan od najlepsih modela

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Oće da popije ulja TDM, ali samo ako mu fali 50 kubika! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

GPZ500S na skoro 60.000km, koristim od pocetka 15-50w sada 10-50w, dosipam mozda na 1500 km oko 2dl. Mada nije ispod nivoa da se dosipa al volim da ima preko pola.

To je bilo sa Ipone uljem, sada sa Elfom, mislim da je bolja situacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ocajna iskustva na gpz-u sa ovim uljem. Na pola intervala menjac je bio kao kamen.

 

U hondi vec 5-6 zamena,od zamene do zamene potrosnja bila 300-400 ml na 5000,a zadnje dve zamene jos manje(promenili su ambalazu),a naveli su da je nesto poboljsano.Menjac bez ikakvih problema,malo je tvrd dok se ne zagreje,posle toga "kao u sir".Sad sam menjao i lamele i menjac bukvalno ne osecas pod nogom.Jbg,ne radi svako ulje isto na razlicitim motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
@m.milivojevic,probaj bardahl 15-50,kad si vec svasta isprobavao sta te kosta

Hvala na savetu, ali mislim da cu ostati na eneosu.

I to cak na gradaciji 10w40, kao sto me je savetovao@Astral

15w50 je mnogo gusto...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
GPZ500S na skoro 60.000km, koristim od pocetka 15-50w sada 10-50w, dosipam mozda na 1500 km oko 2dl. Mada nije ispod nivoa da se dosipa al volim da ima preko pola.
To je bilo sa Ipone uljem, sada sa Elfom, mislim da je bolja situacija.
Koja oznaka elf a?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ja cu da uzmem od saleta motorex 10/50 pa da vidimo kako ce se pokazazati Moj drug je od motula presao na motorex vec nekoliko sezona bas je zadovoljan pogotovo sa menjacem kaze da je neuporedivo meksi nego sa motulom. Isto vozi k1. Iskreno bitno mi je samo da je ulje od preko. Jednostavno sam se zareko da necu da sipam ulje iz Srbije. Ne kazem da je fals al se jednostavno osecam sigurnije. A sale mislim kolko sam se cuo sa njim da nabavlja iz Nemacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

E sad me malo buni gradacija 10/50 to nije ful sintetika valjda mada gornja granica mi je vazna ima istu gustinu kao 300v 15/50. Jbg probacu pa sta mu bog da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 3/2/2020 at 7:42 PM, Pingvin37 said:

Svaki moj motor je trosio ulje, doduse skoro svi su bili uljare/vazdusare. Imao sam raznih potrosnja od 100ml pa do 350ml na 1000 km.

 

Taj motor itekako zna da trosi ulje. Imao ga je drugar, dosta je znao da povuce ulja. Al mislim da se i dan danas vozi.

 

 

Update:

Ovaj sadasnji jos nista ne trosi ni sa novim ni sa starim uljem . Za ovu kilometrazu Suzana bi mi vec svukla 100 ml ulja minimalno ako ne i vise. I to ocigledno.

 

Valjda ce poceti nesto da trosi inace je vracam prodavcu. Sto sam bezveze kupio 1.5 L ulja vise nego sto treba, deprimirao sam se. 

 

Ocekujem potrosnju na leto, kad krenu vece vrucine, nadam se da me nece izdati i da ce svuci nesto. 

 

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Update:

Ovaj sadasnji jos nista ne trosi ni sa novim ni sa starim uljem . Za ovu kilometrazu Suzana bi mi vec svukla 100 ml ulja minimalno ako ne i vise. I to ocigledno.

 

Valjda ce poceti nesto da trosi inace je vracam prodavcu. Sto sam bezveze kupio 1.5 L ulja vise nego sto treba, deprimirao sam se. 

 

Ocekujem potrosnju na leto, kad krenu vece vrucine, nadam se da me nece izdati i da ce svuci nesto. 

 

 

 

Haha... možda je pokvaren... šalim se, naravno:takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Menjam na 5-5500km uvek,ne opterecujem se da li je zima,prolece,leto(ajd jedino kad padne u zimu pa mi ostalo jos 500-600km do zamene onda promenim).Trosi sigurno nesto,ali to je za mene neprimetno-na ovom ga nisam dolivao nikad-golim okom je nivo skoro pa isti za 5000km,a uljara je znala i po pola litre da se dosipa od zamene do zamene.Zadnjih 5 godina silkolen i to je to.

Ali zato kumov burgman-to cudo je trosilo ulje ko i benzin:lol3: a masina odlicna-ispravna,eto nek ovi maxi skuterasi daju svoj primer(od dosta ljudi sa burgmanom sam cuo da je to normalna pojava za 400 kubika taj model).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Čitam temu, ali ne vidim da je neko od kolega (pogotovo ovi kojima naizgled jako malo troši) napisao kako meri ?

Meni deluje da je jedini precizan i pouzdan način izmeriti koliko je ulja istočeno prilikom zamene. A naravno, ako je dolivano u međuvremenu - uračunati i to.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja