Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Pozdrav drugari ne znam da li postoji ovakva tema vec ili slicna ali nije po prirodi"edukativna"niti bi trebalo da analiziramo stanje nasih agregate vec sto tacniju dakle istinitu i preciznu informaciju o tome koliko vam motor potrosi ulja izmedju zamene ili na 1000km svi znamo da isparavan motor MORA trositi ulje samo je pitanje koliko?

Evo ja prvi gpz500 na 2500km oko 700ml mada mi pomalo vlazi na jednom mestu dekle i dok je u voznji ali to je to a i imao sam neke sitne intervencije pa i tu je malo

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Potvrđujem da agregat mora da troši ulje. Mislim da prvo treba da rešiš curenje ulja da bi utvrdio da li je ta potrošnja ulja ok. Ima par kolega na forumu koje su vozile ili voze GPZ500 pa će ti oni dati bolji reper. Mislim da je kolega @Alekre vozio GPZ500 (a možda se i varam :D )


Svakako dobra tema

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Meni na hondi cb500, '99 godiste, sa 75,000km na satu, ipone R4000 15w50, prosle sezone na oko 7000km potrosio oko 300ml. Ja sam zadovoljan, jednom mesecno ga proverim i vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ono što ja iz svog iskustva mogu da potvrdim je to da TDM850 troškara ulje kada se tera kako treba (preko 120 km/h troši i do 100 ml na 200 km). Honda VFR750 i VFR800 nisam primetio da su išta potrošile od zamene do zamene (ili je to toliko minorno da se ni ne primeti na meraču). CB750 i CB1000 troše ako se teraju muški (do crvenih obrtaja, inače ne). Trenutni Bandit je kratko kod mene da bih potvrdio da li troši ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Svaki moj motor je trosio ulje, doduse skoro svi su bili uljare/vazdusare. Imao sam raznih potrosnja od 100ml pa do 350ml na 1000 km.

 

Taj motor itekako zna da trosi ulje. Imao ga je drugar, dosta je znao da povuce ulja. Al mislim da se i dan danas vozi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
43 minutes ago, Jovan Ristic said:

Potvrđujem da agregat mora da troši ulje. Mislim da prvo treba da rešiš curenje ulja da bi utvrdio da li je ta potrošnja ulja ok. Ima par kolega na forumu koje su vozile ili voze GPZ500 pa će ti oni dati bolji reper. Mislim da je kolega @Alekre vozio GPZ500 (a možda se i varam :D )


Svakako dobra tema

Vozio sam ER5, doduše isti agregat. Nije trošio gram ulja, kao ni TDM900. U ER5 sam koristio Silkolene Comp4 10W40, TDM Silkolene Pro4 Plus, pa Pro4 10W50.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Прави мотори не троше уље, то што ове оргуље троше... То је други пар опанака...


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Honda CB-650 '81     minimalno = nemerljivo

FZR-1000 '92              200ml/1000km

CBR-900RR                ništa

GSX-750E '81            minimalno

ZZR-1100 '91                100-200ml/6000km

XT-600                      minimalno

Hyosung comet GT-250      ništa

Honda FES 250                 ništa

Piaggio X8-400            minimalno

Burgman 400 K5              pristojno :kafa:

Atlantic 500ie                150ml/3500km

 

 

P.S. Strom 650 prve generacije provereno troši mešavinu kad se ''potera'' :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 41 minuta, Alekre je napisao:

Vozio sam ER5, doduše isti agregat. Nije trošio gram ulja, kao ni TDM900. U ER5 sam koristio Silkolene Comp4 10W40, TDM Silkolene Pro4 Plus, pa Pro4 10W50.

Ne moze da ne trosi ni gram ulja. Moze da trosi malo, skoro neprimetno. 

SV zna da posisa dosta ulja, a ja sa svojim na 70.000 nemam problem. Potrosi od full do pola izmedju servisa. Doduse servisni interval mu je kratak, 6.000 km. A koristim i dalje 10w-40, motul 5100.

Neki SV toliko potrose na 1000 km. 

Ali mislim da ima i do stila voznje. 

2 cilindra (1 pogotovo) ako se potezu sa niskih obrtaja ili ako se peglaju do pred blokadu, trose vise nego kad ih vozis npr izmedju 3 i 7 hiljada. 

Takodje, sisaju dosta ulja na motorno kocenje. 

Ako se motor vozi kratke relacije i pothladjen, opet utice mnogo. 

Rastelovani karbovi takodje mogu dosta da pogorsaju. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Hornet 600, '02. Ulje troši neprimetno, što reče Abart. 

Od kad je kod mene, evo sedam godina, kontrolišem samo kad se setim, a slabo se setim.:D

I da, oduvek sipam Motul 5100 10/40W. A i pre mene je sipao prethodni vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Vfr 800 fi 2000.god. ne troši, za tri sezone prešao oko 15000, početkom sezone promenim ulje i filter, nivo na pola prozorčeta, isto toliko i istočim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
28 minutes ago, abarth_maniac said:

Ne moze da ne trosi ni gram ulja. Moze da trosi malo, skoro neprimetno. 

SV zna da posisa dosta ulja, a ja sa svojim na 70.000 nemam problem. Potrosi od full do pola izmedju servisa. Doduse servisni interval mu je kratak, 6.000 km. A koristim i dalje 10w-40, motul 5100.

Neki SV toliko potrose na 1000 km. 

Ali mislim da ima i do stila voznje. 

2 cilindra (1 pogotovo) ako se potezu sa niskih obrtaja ili ako se peglaju do pred blokadu, trose vise nego kad ih vozis npr izmedju 3 i 7 hiljada. 

Takodje, sisaju dosta ulja na motorno kocenje. 

Ako se motor vozi kratke relacije i pothladjen, opet utice mnogo. 

Rastelovani karbovi takodje mogu dosta da pogorsaju. 

 

Opisno, ni gram :) Nikada potreba za dolivanjem. Kod TDM900 je potrošnja namenski rešena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svaki proizvodjac agregata daje podatak o opsegu potrosnje ulja. 

Od-do se smatra optimalnim, van opsega agregat ima neispravnost.

Ne postoji sklop koji moze funkcionisati bez gubitaka.

Delovi u fabrici izlaze u odredjenom opsegu tolerancija. Samim tim i 2 agregata iz 2 serije istog modela mogu imati razlicitu potrosnju.

 

Promenljive koje dodatno na to uticu su uslovi eksploatacije i starost,odnosno pohabanost samog mehanickog sklopa.

Neki imaju izrazenu potrosnju neki pak neprimetnu.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Koliko god da je dobar agregat od zamene do zamene ulja mora da potrosi bar 100ml ulja to se ne moze primetiti na prozorcetu ili meracu jer je vrlo malo. A ulje ne mora da znaci da potrosi zato sto je los agregat vec prilikom zagrevanja do radne temperature samo ulje ispari. Opet napominjem ako je dobar agregat on potrosi toliko malo da se prilikom zamene ne moze ni primetiti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
Rece velik covek sa malim Stromom i nagnu kanticu  
Нема да потроши.....
Како рече неко овде на форуму.... Док цури добро је значи има....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moj BMW R1100GS (1997., prešao 98.000 km) od zamene do zamene (10.000 km) potroši 0,3-0,4 l (Silkolene Comp 4, 15W-50).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Opisno, ni gram :) Nikada potreba za dolivanjem. Kod TDM900 je potrošnja namenski rešena. 

Opisno, oteraj motor u Japan. Ako ne trosi ni gram, imas SUS motor koji je nesto sto do sad nikada niko nije ni u teoriji konstruisao. 

Pri tom, ako ne trosi ni gram, prestani da ga menjas, bez zajebancije. Jer to znaci da ne menja svojstva nikada. 

SUS motor ulje se trosi na razlicite nacine. Navescu osnovne:

-Pumpni rad (klipni prsten kad klip ide gore naleze na donju ivicu zleba na klipu, a kad ide dole, naleze na gornju) 

-Sagorevanje ulja (najvise prilikom dodira cela klipa sa unureasnje strane, gde je vatreni deo klipa na veoma viskoj temperaturi. Vozila koja su opterecena cak imaju prskalice ulja usmerene ka celu klipa zarad hladjenja) 

- Isparavanje ulja, opet zbog visoke temperature. 

-prolazak fluida kroz zazore sastava prstenova. 

-sagorevanje na samoj hilzni (jer je ona "hrapava" i u neravninama se ulje zadrzava te sagoreva) neravnine iz tog razloga i postoje. 

 

Pisem o agregatima koji su potpuno ispravni i razradjeni. U svim drugim slucajevima postoji jos niz faktora. 

 

Tako da, kolega, bez uvrede, ali ovo "ne trosi ni gram" mi je kao kad prodavac kaze za automobil: "nema veliki servis jer ima lanac bregaste umesto kaisa!" 

 

Trosi ulje, veruj mi. I to bar 30-40 grama izmedju servisa, a verovatno i 130-140, samo ti ne primetis. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@abarth_maniac kad se kaže ne troši mi ulje, u žargonu znači da nije potrebno dolivanje između zamena ulja, što je nama korisnicima motora jedino bitno. Šta me briga da li potroši 10 ili 200 gr od zamene do zamene, bitno je da ne moram često da proveravam ulje i dolivam ga. 

 

Transalp 600 - oko 400 ml

Afrika 750 - ništa

Drz400 - oko 500  ml

Intervali zamene 5000 km 

Bilo je tu još motora, ali su ili bili kratko kod mene ili ne potpuno ispravni da bi imalo nekog smisla da ih navodim.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Honda Africa 650 RD03 sa 106000 ili mozda i 206000 km (pitanje je) potrosi oko 200-250ml Silkolene Comp4 10w40 na 1000km...Mislio sam da je to velika potrosnja dok nisam video podatak iz jedne Italijanske revije iz 89god na super testu da je potrošnja 180ml na novom motoru..

IMG_20200226_200957.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

@abarth_maniac kad se kaže ne troši mi ulje, u žargonu znači da nije potrebno dolivanje između zamena ulja, što je nama korisnicima motora jedino bitno. Šta me briga da li potroši 10 ili 200 gr od zamene do zamene, bitno je da ne moram često da proveravam ulje i dolivam ga. 

 

Transalp 600 - oko 400 ml

Afrika 750 - ništa

Drz400 - oko 500  ml

Intervali zamene 5000 km 

Bilo je tu još motora, ali su ili bili kratko kod mene ili ne potpuno ispravni da bi imalo nekog smisla da ih navodim.

 

 

Zargon je jedno a realnost drugo. Poentam mog pisanjenje da ne moze da ne trosi. To sto ne mora da se doliva samo znaci da ne trosi mnogo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja