Jump to content

Moto Zajednica

Pet mora, devet i po zemalja, set novih guma i puno slobodnog vremena = Avantura života

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hvala na bitnim i formacijama. Za sad je najveci izazov logistika kuda preko koje grane zbog politickih igrarija. 

Ako vidite dole IP odande dok vam pisemo putopis, znajte da sedimo iza resetki od 4cm i cekamo da nas otkupite :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 35 minuta, darko dav je napisao:

Imas moj putopis od pre 2-3 godine

oko crnog mora

Nama nisu dali da iz Ukrajine udjemo na Krim.Takodje ako iz Rusije idete kroz Abhaziju,mogu vas uhapsiti prilikom ulaza u Gruziju,kontra, navodno moze,mi smo taj deo namerno zaobisli.Prilikom ulaza u Azerbejdžan,prvo su nas pitali da li smo bili u Jermeniju,i proverili pasose.Posto nismo,ok,kazu da bi bio,da smo isli.Prilikom ulaska u Jermeniju,namrstili su se malo,ali nije bio problem.Jedino sto u Jermeniji morate izvaditi osiguranje,jer kod njih zeleni karton ne vazi

Ako sta treba, slobodno se obrati

Hvala Darko, izgleda da je u trenutnoj geopolitičkoj situaciji definitivno bolje ići sa juga jer se može proći i kroz Abhaziju u Rusiju (sa vizom), i, navodno, preko Krima ući u Ukrajnu.  Ako ne, hvataćemo trajekt, ne bih baš kružio do Harkova.

Proučili smo naravno sve putopise koji se tiču tih krajeva, svakako i tvoj.  Vama se vreme baš nije uklopilo (čini mi ste da ste išli u oktobru), zato možda niste uspeli da vidite lepote Jermenije i Gruzije u njihovom punom sjaju, ali ste svakako dali puno korisnih informacija i kuraž nama ostalima koji bi krenuli na put tim krajevima.  Hvala na tome.  :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Svaka čast za ideju momci, ovo zvuči kao putovanje života :)

 

Samo bih predložio da se možda tema prebaci u Putopise, jer mada još niste osedlali konje, mi smo već krenuli sa vama na ovo putovanje :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zvuci zvuci ako se ostvari i to ove godine.

Prelaz kod Jedrena i iz Grcke i iz Bugarske se komplikuje. Tacnije iz Grcke je zatvoren i trenutno je krizno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Mastovito.umrstili ste putanje malo na istoku vaseg zeljenog puta.Ne znam da li zelite  nesto i da vidite na tom putu ili samo voznja.Procitah 35 dana 10-12000km to dodje samo voznja.Sta vozite od motora?Onako kako ste planirali samo malo da provirite u Iran je steta ako se u uzme u obzir koliko se para utrosi za svu potrebnu papirologiju za ulazak u tu zemlju.Azerbejdzan ,takodje treba viza i pozivno pismo koje se placa Ne znam sada ali gorivo u Turskoj je  letos bilo1,1e. Lako je reci prenociste u hostelu 5e ali to nije tako jednostavno i pronaci  pa se na tu cifru  ne treba mnogo oslanjati u planiranju puta. Za hiljadarku evra ovu turu provozati potrebna je velika umesnost ali kad vidis da si pola para koje si poneo potrosio okreci masine i nazad

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 4 minuta, Sveta 5. je napisao:

Mastovito.umrstili ste putanje malo na istoku vaseg zeljenog puta.Ne znam da li zelite  nesto i da vidite na tom putu ili samo voznja.Procitah 35 dana 10-12000km to dodje samo voznja.Sta vozite od motora?Onako kako ste planirali samo malo da provirite u Iran je steta ako se u uzme u obzir koliko se para utrosi za svu potrebnu papirologiju za ulazak u tu zemlju.Azerbejdzan ,takodje treba viza i pozivno pismo koje se placa Ne znam sada ali gorivo u Turskoj je  letos bilo1,1e. Lako je reci prenociste u hostelu 5e ali to nije tako jednostavno i pronaci  pa se na tu cifru  ne treba mnogo oslanjati u planiranju puta. Za hiljadarku evra ovu turu provozati potrebna je velika umesnost ali kad vidis da si pola para koje si poneo potrosio okreci masine i nazad

A da dodam i ovo pomenuto je i morem trajekt  od Burgasa u Bugarskoj do Potija u Gruziji trajekt za motor i tebe je 250e u jednom pravcu i koliko pamtim ide jednom u nedelju dana ali nisam siguran odavno sam to gledao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hvala Sveta 5. za neke korisne informacije.

Cisto informativno, koliko traje put trajektom? Samo ne vidim poentu koriscenja trajekta ako je jedini cilj voziti kroz sve drzave radi upoznavanja istih i otkrivanja sveta. Na krstarenje cemo "mozda" tamo posle 70-e godine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, Ferty_ je napisao:

Hvala Sveta 5. za neke korisne informacije.

Cisto informativno, koliko traje put trajektom? Samo ne vidim poentu koriscenja trajekta ako je jedini cilj voziti kroz sve drzave radi upoznavanja istih i otkrivanja sveta. Na krstarenje cemo "mozda" tamo posle 70-e godine :D

To nije moj predlog procitao sam da je neko tu napisao da moze morem da se ide pa sam zato dao tu informaciju.A vidis ta voznja trajektom nije za potcenjivanje i rezervisana za preko 70god.Da neduzim mnogo pisanje a da objasnim.Ako na primer resis da obidjes Iran i krenes iz tvog Beograda sa tvojom Hondom trebace ti do granice sa Iranom min 5 dana neprekidne voznje to je put od blizu tri hiljade km.To te lepo smori da te posle po zemlji koju si krenuo da obidjes skoro mrzi da vozis. Govorim iz iskustva sa mog putovanja u Gruziju 2014-te. Jedna grupa Madjara resila da ide u Maroko uzeli kamion sleper natovarili motore do krajnjeg juga Spanije a oni avionom odmorni nastavili sa motorima da se voze po Marokanskim pustinjama  i nisu uz put potrosili gume sa kramponima za voznju po pesku......tako da to sa godinama nema veze...Lepo je voziti i videti sve te zemlje koji si isplanirao ja bih licno to odvojio u najmanje dve ture `ovako ce bez namere da me pogresno shvatis samo asfalt da se gleda

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Za Azerbejdžan treba viza,ali ne i pozivno pismo.Viza se dobiva se elektronskim putem.Mislim da vam treba neko mesto gde ce te prespavati,a to smo resili preko bookinga.

Trajekt je prica za sebe,ne znam koliko je minimalno vreme za voznju,ali nama su pricali da moze na moru da se ostane prilično dugo ako krene lose vreme.Kazu da more moze biti dosta zajebano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 20 minuta, darko dav je napisao:

Za Azerbejdžan treba viza,ali ne i pozivno pismo.Viza se dobiva se elektronskim putem.Mislim da vam treba neko mesto gde ce te prespavati,a to smo resili preko bookinga.

Trajekt je prica za sebe,ne znam koliko je minimalno vreme za voznju,ali nama su pricali da moze na moru da se ostane prilično dugo ako krene lose vreme.Kazu da more moze biti dosta zajebano

Moguce za Azerbejdzan da je tako kako kazes .Za Iran sam prosle godine platio pozivno pismo 40$ kad dodas i vizu 70$ Cpl karnet  i troskove oko njega meni izlazilo blizu 300e plus onaj depozit 3% od vrednosti motora koji se vraca.Medjutim pre mog polaska u Maju zabranili ulaz motorima preko 250 kubika .Covek koji mi je uradio pozivno pismo i onaj broj za vizu nudio mi mogucnost da udjem iz Jermenije u Iran uz doplatu ali mi je to bilo mnogo para.Neki momci iz zrenjanina su otisli i prosli kazu bez problema niko im nije pravio nikakvo pitanje.Sada o Kavkazu razmisljam to mi je i pre bila ideja ali sam se zadrzao u Gruziji.Citao sam onaj tvoj putopis super vam je bilo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 3.3.2020. at 19:21, zika56 je napisao:

Već par godina unazad planiram sličnu turu (kroz Bugarsku i Tursku, do Gruzije, pa onda preko Vladikavkaza do Mahačkale, pa do Astrakhana i Volgograda, pa do Krasnodara i odatle do Jalte i Sevastopolja, a povratak planiran isto kao i vaš, preko Ukrajine, Moldavije i Rumunije).

Međutim uvek se nešto ispreči da ne uspem da krenem (ove godine će najverovatnije moje levo rame morati na nekakav remont jer mi stara povreda skoro blokirala pokrete leve ruke), tako da plan ostaje za sledeću godinu.

Ono što sam se raspitivao kod ljudi koji su išli po tom okruženju, ukazuje da je prelazak sa Krima u Ukrajinu veoma nepredvidiva ( i rizična) rabota, kao i kretanje stranaca u delu iza Vladikavkaza prema Kaspijskom moru.

Vama želim srećan put, da nije problema sa ramenom mogli bi i zajedno jednim delom puta. 

Zile naprotiv koliko sam citao ovih dana Cecenija vazi za izuzetno sigurnu zemlju

 

cecenija-670x447.jpg
WWW.TELEGRAF.RS

U Čečeniji na ulici nigde nećete videti pikavac ili papirić, a ukoliko ste muškarac, nemojte pokušavati da se rukujete sa Čečenkama, njima je to zabranjeno

Dagestan takodje osetili su cari zarade od turizma koji zele da razviju na Kaspijskom moru.Ja ovih dana upravo razradjujem mogucnost neke voznje po severnom Kavkazu.Kada budem napravio precizniju rutu postavicu je ...da ne kvarim momcima objavu

5bdab8e385600a6d02781c6c.jpg
HR.RBTH.COM

U ovoj južnoj ruskoj republici koja graniči s Čečenijom sigurnost je uvijek na prvom mjestu, s tim što ovdje, na obali Kaspijskog jezera, pravila ponašanja nisu baš toliko stroga, za razliku od...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 1.3.2020. at 23:09, .milke. je napisao:

Izazovi: širenje Sirijskog sukoba u Tursku, epidemija novog virusa, reći nadređenom da me neće biti preko mesec dana  :D

 

Danas je trebalo da krenemo na ovaj put, ali...

 

Jedan od predviđivanih izazova je prouzrokovao probleme koji su nas naterali da zbog zatvorenih granica odložimo avanturu.

Nadam se da će krajem avgusta biti nešto povoljnija situacija, ali je to još uvek daleko i neizvesno da bi se sa sigurnošću planiralo. 

Nama u suštini nije potrebno ništa drugo osim otvorenih granica i malo slobodnih dana...

 

to be continued...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zajebant, 81 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ducati streetfighter
On 3/3/2020 at 12:17 PM, Ferty_ said:

Ne ne, tek idemo prvi put da ih uzmemo :dil:

 

Tesko zabu u vodu naterati :jee3:

mozes da zamolis da ti ne lupe pecat,tako sam ja radio u dubaiju jer sa njihovim pecatom u izraelu prave problem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hmm, a sta ako neko na sledecoj granici pita "momci kuda ste vi to prosli?"? Zar ne bi trebao da postoji trag? 

Licno znam osobe kojima su stvarno zaboravili sa lupe pecat pa je bilo to pitanje i jos gore ne vidi se kad su usli, izasli itd. Da ne bude samo vise frke.. :stabre:

 

Svakako ideja stoji kao opcija. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
On 1.5.2020. at 0:34, .milke. je napisao:

 

Danas je trebalo da krenemo na ovaj put, ali...

 

Jedan od predviđivanih izazova je prouzrokovao probleme koji su nas naterali da zbog zatvorenih granica odložimo avanturu.

Nadam se da će krajem avgusta biti nešto povoljnija situacija, ali je to još uvek daleko i neizvesno da bi se sa sigurnošću planiralo. 

Nama u suštini nije potrebno ništa drugo osim otvorenih granica i malo slobodnih dana...

 

to be continued...

Odoste li? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ma jok, nema od toga ništa neko vreme.

Hteo sam ove godine bar do Jermenije otići, ali je i to takva gimnastika sa prelascima granica i karantinom da se jednostavno ne isplati.

 

U međuvremenu sam i napustio državni posao tako da je malo teže vezati 30-40 neradnih dana.  Ako se sredi situacija sa kovidom i prištede neke pare, ja bih čak i dao otkaz da mogu da idem na ovo putovanje.  Videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 18 sati, .milke. je napisao:

Ma jok, nema od toga ništa neko vreme.

Hteo sam ove godine bar do Jermenije otići, ali je i to takva gimnastika sa prelascima granica i karantinom da se jednostavno ne isplati.

 

U međuvremenu sam i napustio državni posao tako da je malo teže vezati 30-40 neradnih dana.  Ako se sredi situacija sa kovidom i prištede neke pare, ja bih čak i dao otkaz da mogu da idem na ovo putovanje.  Videćemo...

Šteta, sjajan plan i avantura. Realizovaće se, daće Bog. I sam želim takvu avanturu i vredela bi žrtve. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja