Jump to content

Moto Zajednica

Pet mora, devet i po zemalja, set novih guma i puno slobodnog vremena = Avantura života

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Već neko vreme sam pikirao da odem motorom do Crnog mora, skoro cele 3 godine moje moto karijere.  I pravio sam planove, i pravio, i pravio... 

I od silnog planiranja, umesto da odem do Sunčanog brega ili Konstance, stvari su se malo otrgle kontroli.  Na kraju se rodilo nešto ovako:

 

1106882165_najgrubljiplan.thumb.png.4fff7a403c166a231e710d3a3afd5483.png

 

Ovo je samo ugrubo skicirano kako bi se videla cela ruta na jednoj mapi.

 

Na put sam prvobitno mislio da idem solo, ali kad sam ideju saopštio Saletu, (Ferty sa foruma), usledilo je pitanje  "Ok, a kad idemo" :D

Kilometraža:  oko 10k km (+/- 2000 km, ako nas vlasti Azerbejdžana odbiju jer imamo Jermenski pečat u pasošu, i ako ne uspemo da sa Krima uđemo u Rusiju)

Potrebno vreme:  bar 35 dana

Države: Bugarska, Turska, Gruzija, Jermenija, Azerbejdžan, Rusija, (Abhazija), Ukrajna, Moldavija, Rumunija

Planirani period:  sam kraj aprila i maj 2020.

Izazovi: širenje Sirijskog sukoba u Tursku, epidemija novog virusa, reći nadređenom da me neće biti preko mesec dana  :D

 

Ono što je karakteristično za naše putešestvije jeste da nemamo strogo definisane planove, nemamo unapred bukirane smeštaje i možemo sve da menjamo i u toku puta, što će se sigurno i dešavati.

Nosi se kamp oprema, ali su i cene smeštaja u aziji izuzetno niske pa će se kombinovati.

 

Eh da, pet mora koja nas osoliti su Mramorno, Sredozemno, Crno, Kaspijsko i Azovsko.  :)

 

 

  • Sviđa mi se 19
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

I možda neko može da pomogne oko nekih nedoumica.

 

Da li će nas vlasti Azerbejdžana automatski odbiti jer u pasošu imamo pečat da smo bili u Jermeniji?  Ja znam da je to slučaj ako bismo išli u Nagorno Karabah, ali ne znam za Jermeniju, a na Hit the Road blogu pročitah da su Severian i ekipa preskočili Azerb. jer imaju Jermenski pečat u pasošu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
I možda neko može da pomogne oko nekih nedoumica.
 
Da li će nas vlasti Azerbejdžana automatski odbiti jer u pasošu imamo pečat da smo bili u Jermeniji?  Ja znam da je to slučaj ako bismo išli u Nagorno Karabah, ali ne znam za Jermeniju, a na Hit the Road blogu pročitah da su Severian i ekipa preskočili Azerb. jer imaju Jermenski pečat u pasošu.
Možda pomogne


R.TAPATALK.COM

Gruzija,Azerbajđan,Armenija 2019.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 3/1/2020 at 11:28 PM, WoodyRider said:

Izvadite nove pasoše. 

Na sta mislis? Kakve nove? Zar od 2009-e nisu novi? Zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 7 sati, Ferty_ je napisao:

Na sta mislis? Kakve nove? Zar od 2009-e nisu novi? Zasto?

Mislio sam da imate od ranije Jermenske pečate koji vas koče. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, WoodyRider said:

Mislio sam da imate od ranije Jermenske pečate koji vas koče. 

Ne ne, tek idemo prvi put da ih uzmemo :dil:

 

On 3/1/2020 at 11:09 PM, .milke. said:

Na put sam prvobitno mislio da idem solo, ali kad sam ideju saopštio Saletu, (Ferty sa foruma), usledilo je pitanje  "Ok, a kad idemo" :D

 

Tesko zabu u vodu naterati :jee3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
46 minutes ago, Blueser said:

Ruta je zanimljiva, ali izuzetno zahtevna. Treba se dobro pripremiti.

Traju 5-6 meseci. Najvise ode na sitnice

28 minutes ago, Dexterr said:

Jel ima neka barem odokativna finansijska projekcija?

1000e u osnovi + xyz faktor iznenadjenja , a i zabave. Ipak smo turisti :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Jel ima neka barem odokativna finansijska projekcija?

 

 

Računamo da će gorivo biti solidno ispod 350e, pošto se cene kreću od 40 evro centi u Azerbejdžanu, 99 centi u Turskoj, do 1,22 evra u Rumuniji.

Smeštaj je takođe značajno jeftiniji kako se zađe u istočnu Tursku, a pogotovo u Jermeniji, Gruziji i Rusiji.  Hostel je oko 5e po osobi, dvokrevetna hotelska soba je oko 17-20e.

Mi nosimo šatore jer je predviđeno i kampovanje u prirodi, a biće možda i jedno kampovanje unutar neaktivnog vulkanskog kratera.  :)

Svakako, 1000e je neka osnovna cifra, tu su onda i suveniri, izlasci, ulaznice za neke atrakcije,...  Videćemo kako se stvari budu odvijale.   Samostalno finansiramo avanturu, tako da ćemo gledati da budemo racionalni, ali ne na uštrb užitka u dalekim zemljama.  No ipak je to tek početak sezone, treba i posle toga voziti.  :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 1.3.2020. at 23:45, e-mayl je napisao:

Možda pomogne

 

R.TAPATALK.COM

Gruzija,Azerbajđan,Armenija 2019.

Hvala ti, na osnovu ovoga je izgleda najbolje prvo otići u Azerbejdžan i u povratku ući u Jermeniju.

Tada ni Nagorno Karabah neće biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 20 minuta, Blueser je napisao:

Puj, puj  + xyz faktor iznenadjenja.

Samo da toga ne bude. :)

Možda je mislio na iznenađenje poput "E Sale, ja ne idem dalje, ostajem s ovom malom Jermenkom da čuvamo ovce podno Ararata."   :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Hvala ti, na osnovu ovoga je izgleda najbolje prvo otići u Azerbejdžan i u povratku ući u Jermeniju.
Tada ni Nagorno Karabah neće biti problem.
Nema na čemu.
Ne znam kako će se razvijati situacija u Turskoj. Možda tu bude problema sa ulaskom u Tursku.
Ja sam radio neke moguće rute za Gruziju, pa je bila opcija da se trajektom ode iz Bugarske u Gruziju i tako izbjegne relativno duga vožnja kroz Tursku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Već par godina unazad planiram sličnu turu (kroz Bugarsku i Tursku, do Gruzije, pa onda preko Vladikavkaza do Mahačkale, pa do Astrakhana i Volgograda, pa do Krasnodara i odatle do Jalte i Sevastopolja, a povratak planiran isto kao i vaš, preko Ukrajine, Moldavije i Rumunije).

Međutim uvek se nešto ispreči da ne uspem da krenem (ove godine će najverovatnije moje levo rame morati na nekakav remont jer mi stara povreda skoro blokirala pokrete leve ruke), tako da plan ostaje za sledeću godinu.

Ono što sam se raspitivao kod ljudi koji su išli po tom okruženju, ukazuje da je prelazak sa Krima u Ukrajinu veoma nepredvidiva ( i rizična) rabota, kao i kretanje stranaca u delu iza Vladikavkaza prema Kaspijskom moru.

Vama želim srećan put, da nije problema sa ramenom mogli bi i zajedno jednim delom puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
3 hours ago, .milke. said:

Možda je mislio na iznenađenje poput "E Sale, ja ne idem dalje, ostajem s ovom malom Jermenkom da čuvamo ovce podno Ararata."   :D

Nisam zeleo da detaljisem, ali nepredvidjeni troskovi se upravo ticu tako nekih "radnji" :P ne znas posto su ovce tamo.

A i tolike drzave su u opticaju da ce biti pregrst izazova gde otici, sta platiti, koju klopu smazati...pa i soping..znas da volim da arcim karticu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Dexterr said:

To brez 1500e neće ni da proba. 35 dana na 2 točka...:stabre:

Svaka čast za ideju!!!

A dobro. Ja to gledam ovako...odes u Cg, Gr pa puknes 500e i obices grad dva tri. 

Koliko drzava cemo obici prilicno detaljno? 9x500. Racunica je prosta i veoma isplativa jer je to poenta. Da obidjemo sto vise za sto manje. Videti lepote, doziveti desavanja, okusiti klopu, omirisati okolinu, osetiti energiju lokalaca, nacin zivota, prirodu. Prednosti koje motor pruza, a sto se tesko moze doziveti klasicnim turizmom avion/hotel.

Makar je do sada svaka tura sa Milketom bila u tom fazonu i vredela je svakog dinara, kilometra utrnutog dupeta i rostilj kobaja dijete :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Imas moj putopis od pre 2-3 godine

oko crnog mora

Nama nisu dali da iz Ukrajine udjemo na Krim.Takodje ako iz Rusije idete kroz Abhaziju,mogu vas uhapsiti prilikom ulaza u Gruziju,kontra, navodno moze,mi smo taj deo namerno zaobisli.Prilikom ulaza u Azerbejdžan,prvo su nas pitali da li smo bili u Jermeniju,i proverili pasose.Posto nismo,ok,kazu da bi bio,da smo isli.Prilikom ulaska u Jermeniju,namrstili su se malo,ali nije bio problem.Jedino sto u Jermeniji morate izvaditi osiguranje,jer kod njih zeleni karton ne vazi

Ako sta treba, slobodno se obrati

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja