Jump to content

Moto Zajednica

Karike, tj. nocna mora

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Pozdrav, novi sam na forumu. Ne znam da li sam u pravoj temi, ako nisam onda prebacite ovu temu na odgovarajuce mesto. Imam problem sa karikama (previse trosi ulja i slabo vuce uzbrdo, ide oko 20ak). Pretrazio sam po internetu i nisam uspio pronaci karike. U pitanju je Sprint Eagle iz 2009. godine, fabricki 2T 50cc motor, sve originalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc
Pre 19 sati, ZEMZEM je napisao:

Kako misliš previše troši ulje?

Kad sam nasuo ulje, vozio sam se 10km i odjednom mi se upalila lampica od ulja. Pomislio sam da nije zbog karika. Koristim ulje namenjeno samo za 2T skutere.

20190907_134053.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc
Pre 18 sati, Gastrorider je napisao:

Prvo ocisti auspuh, ako vec nisi

Mislio sam i to, jer mi izbacuje previse belog dima. Ali ne znam jel to bas razlog zbog cega sporo ide uz brdo. Zna ponekad da dimi u voznji, a nekad i ne bas.

20191012_205715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Vjerovatno se rastelovala pumpa za ulje, pa daje previse ulja za mjesavinu, ne znam kako izgleda na kineza pumpa. Prvo bih iskontrolisao auspuh i pumpu, pa tek onda karike. Iskljuci crijevo od ulja na karburatoru i napravi sam malo mjesavine 2,5 posto i probaj. Ako isto dimi i ne vuce onda nije pumpa. Ako proradi, pumpu u smece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Ok, to cu isprobat, ali ne mogu sad zbog kise i sto sam odnio 1 glavnu plastiku na farbanje. Ovo sa auspuhom sad mogu isprobat, ali ovo sa pumpom ne mogu jos. Problem mi je kako cu ocistit auspuh unutra i/ili kako da skinem gornji deo auspuha koji je u obliku hromirane cevi. Imam zakovice na njima, ali ne znam jel trebam da ih izbusim. Evo kako izgleda taj auspuh:

20190913_174353.jpg

20191011_202920.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ко те убеди да су карике у питању? Ако мотор пали лако на алансер карике су ОК.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Koliko sam ja ovamo majstora upitao, svi su mi rekli da je oko karika, posto mi puno ulja potrosi. Pitam jednog mog kolegu, kad i on kaze isto. U mene je na alnaser lako palio, dok nije otisao akumulator. Zamenio sam akumulator. Ovo sto je Gastarbajter spomenuo za pumpu od ulja, bas cu morat da isprobam, ali nemam sad vremena u zadnje vreme posto sam zaposlen i nisam cesto kuci, a i Sprint samo lezi u garazi od tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Количина потрошеног уља зависи од густине уља и од тога како је пумпа наштелована. Нема везе са карикама.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ovde nešto neštima.Kako je moguće da naspeš ulje-KOLKO NASPEŠ i da za 10 km ga potroši.Pa za 10 km si potrošio oko 3 deci benzina i kolko ulja.Da li je moguće da motor ide na mešavinu  sa tolkim uljem-NEZNAMO KOLIKO SI SIPO I KOLKO JE BILO PRE SIPANJA.

Nevidim tu nikakvu vezu sa karikama .Karike nemogu ništa da pomognu ako nemaš i ako imaš ulja jer se ulje rastvorilo u gorivu prilikom raspršivanja u karburatoru.Nije to 4t motor.

Pošto ti je 2tmotor mislim da je to verzija minarelija i on bar kod mene ima pumpu ulja koju pokreće bregasta.Čuo sam da postoji i varijanta sa sajlom.Ako je kod tebe sajla pa se zaglavila kao da voziš pun gas opet kako si potrošio ulje za 10 km :Sloper: jedino da ti motor troši 200 litara benzina na 100 km.

Ovo me sve jako zbunjuje.

Što se tiče čišćenja auspuha moguće je da zbog toga slabo vuče a imaš po netu razne recepte kako ih ošistiti.Treba prvo da probaš varijantu sa što manjom intervencijom.Neko čačkanje-probijanje nečim.Probaj nekom žicom ili sajlpm ili ako se može skinuti top -prigušivač još bolje.

Ako je to minareli motor prosto mi je neverovatno da ne postoje karike za taj klip.Po netu se prodaju celi setovi klip,cilindar i sve komplet za 35 evra.

Proveri i tu lampicu za ulje da slučajno nešto nije u redu sa strujom ili samim ,,prekidačem,, u posudi za ulje što pali lampicu.Sipaš ulje pa proveriš dokle je na posudi i obeležiš tankim flomasterom negde gde je vidljivo i kilometražu .Pa onda meri potrošnju ulja.

Nisam majstor ali moguće je da slabo vuče ako ima ulja više od benzina ali to mi je prosto neverovatno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Ja takodje nisam mogao da poverujem za potrosnju ulja. Ja kad sam Sprintom dosao do lokacije koja je udaljena 8-9 km, tad je pocela da svetli lampica od ulja. Nivo goriva nije nikako opao. Pre polaska prema toj lokaciji, nasuo sam i ulje i gorivo cisto da isprobam potrosnju. Nasuo sam sav 1l ulja u bocu za ulje, koristio sam isto ulje koje je namenjeno za 2t skuter kao sa slike gore (4. post od pocetka). Nisam mogao da vidim koliko je ulja bilo, jer je posuda bila izvana zamascena. Sa gorivom sam bio zadovoljan, a kad sam video ulje, nasekirao sam se. Imam jarana koji ima radionicu blizu moje kuce. Kad dodjem, citav cu auspuh skinut zbog farbanja nazad u crno, a taj top od auspuha sto si govorio cu njemu dat da mi pogleda..

P.S Prvi put kad sam vozio skuter i kad sam presao oko skoro 40 km, samo mi je crta pala od goriva kad sam presao taj 40ti km. I tad sam do cepa nasuo gorivo.

A i ovo sam davno kopirao sa neta kad je neko rekao za uljnu pumpu: "samo ko god ga kupi nek mu skine uljnu pumpu,jer hoce da crkne,pa onda motor trosi cist benzin i zariba za par kilometara...
BOLJE PRAVITE SAMI MESAVINU."

Eh sad, da li da i ja skinem tu uljnu pumpu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini, sam pravi mesavinu, manje glava ima da boli a i dzep jer ocigledno da ti negde curi ulje iz posude.

Nemoguce je da imas toliku potrosnju ulja zbog karika jer karike nemaju veze sa tim.

Druga stvar, motor ne moze da ide kako treba kad je previse ulja, dimi sacuvaj boze, gusi se jer je smesa poremecena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

moguće je da imaš i 2 kvara u isto vreme.Da su ti stvarno otišle karike ali bi polako gubio performanse ili ti je pukla karika.

I da ti nešto nije u redu sa pumpom.Ali neznam da li je moguće da pumpa gura ulja litru na 3 deci goriva .Kako se onda ona pokvarila.Nešto mi je to nemoguće da pumpa tolko ubrza svoj rad ili možda ima neki sisteem koji dozira količinu ulja.

Odmasti posudu skroz pa dospi ulja i gledaj šta se dešava.Vozi kilometar po kilometar pa gledaj odole.Ako ti negde curi ulje ,recimo na tom meraču ili je negde pukla posuda morao bi videti da je masno i to jako masno na sve strane.Meni je napukla posuda na tom mestu gde se naslanja sajla jer je ona lupala po malo.Iscurilo je jedno deci i bilo je skroz masno odole.Sa litrom da ne govorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kad bi ti motor trošio toliko ulja prvo teško da bi mogao i da ti radi jer bi non stop bila zamašćena svećica. Probaj bilo koji dvotaktni motor da voziš sa više od 5% mešavine pa ćeš videti o čemu pričam.

 

Drugi indikator bi ti bila dimna zavesa koju bi pravio sa tolikom količinom potrošenog ulja. Biće da ti curi ulje iz posude. Napravi mešavinu i sipaj 2 litre goriva i vozi.

 

Potrošnja ulja kod 2T motora NEMA nikakve veze sa karikama jer ti ulje u cilindar dolazi zajedno sa gorivom, a ulje za podmazivanje prenosa je odvojeno od kartera. 

Jedini redak primer gde ti ulje dolazi odvojeno od goriva je KTM-ov TPI agregat kod kog se ulje i gorivo mešaju u samom  usisu.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Imam zalosnu vest. Mislio sam ove sedmice da proverim tu uljnu pumpu i auspuh, ali se desio jos jedan problem. Znaci, i hladan i vruc, skuter je normalno upalio, ali kad pocnem vozit skuter, odjednom se motor gusi i ponekad ugasi (ne predjem ni 1 km na satu). Dobro radi na leru, ali retko se ugasi kad ga ostavim tako.Na pocetku je bilo da sam poveca gas do oko 3000 obrtaja i onda se ugasi. Juce kad sam parkirao skuter, okrenuo sam kljuc da ugasim, ali je opet radio, tek kad sam mu gas dao, ugasio se (samo se jednom desilo i vise nije). Danas sam imao problem sa paljenjem. 2 minute sam kurblao da upalim (akumulator bio prazan, pa nisam mogao da upalim), ali nista. Posle 4 minute sam uspio jedva upalit i poceo se gusit u leru. Ranije se cesto bio ugasio, ali danas je izgurao samo 30 km/h, a pun sam mu gas dao, znaci nije mogao vise, jedva ide po ravnom putu (nije uzbrdica). Zamenio sam prirubnicu od karburatora u Decembru prosle godine. Nasuo sam skoro 0.5 litara ulja i nasuo benzina do cepa. O cemu je sad problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Znam gde trebam da sipam :D. Izgleda da sam dan kasnije pronasao razlog za ova dva kvara:

Gasi se u voznji - zacepio se auspuh

Slabo vuce uzbrdo - remen postao previse elastican ili nije stavljen odgovarajuci, ponekad se cuje kad je u leru.

To cu uskoro da resim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: 2009 Sprint Eagle 2T 50cc

Moguce. To cu da promenim uskoro (izvinjavam se sto kasnim, trenutno sam zaposlen, pa nemam vremena da udjem).

Ovo sto se sa uljem desava me je totalno iznenadilo. Pogledao sam koliko ulja u boci ima. Boca je napunjena do pola, upali mi se lampica od ulja. Da se nije nesto zacepilo ili...

Ne mogu ici kod majstora posto je najblizi dosta daleko (oko 2 sata voznje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja