Jump to content

Moto Zajednica

Peda ET 2016 Problem sa paljenjem MOZE POMOC?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ja imam kineskog čopera. Kupio ga novog na leto. Par dečjih bolesti i promenjen akumulator. Radi odlično i prezadovoljan sam. Jedino gume još da kupim i bisage i to je to.

 

Ako ti ovaj tvoj ne radi, batali priču i prodaj ga. Skupi pare i uzmi neki normalan motor. Ne vredi se mučiti. Jedno je popraviti par sitnica, srediti neke dečje bolesti a drugo jebati se sa motorom i servisom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Malo mesate babe i zabe, ovde je rec o mopedu, ne o coperu.

Marko iz Zablja je imao kinesko motorce, lepo se navozao sa njim i to bas lepo.

11875026-920577388012218-155798451664010

 

Tako da, ne moze se staviti svaki kinez u isti kos, rec je o malome mopedu GY6 i njegovj pratecoj opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
4 minutes ago, Satelis said:

Malo mesate babe i zabe, ovde je rec o mopedu, ne o coperu.

Marko iz Zablja je imao kinesko motorce, lepo se navozao sa njim i to bas lepo.

11875026-920577388012218-155798451664010

 

Tako da, ne moze se staviti svaki kinez u isti kos, rec je o malome mopedu GY6 i njegovj pratecoj opremi.

Slažem se sa tobom moj komentar je napisam iz razloga jer stalno nailazim na negativne komentare jer je motor kineski a pre toga zastanu i pitaju koji je motor pošto im se svidi kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sta moze jos da bude kod kineza da nece da pali, iglica koja zatvara gorivo u karburatoru, hoce nekad da ostane zaglavljena, gorivo iz karburatora se potrosi a iglica ostane zatvorena, treba skinuti karb ocistiti iglicu. Proveri crevo vakuma na pumpi, na sastavu selni.
Kad kurblas, ne gazi tako kao na klipu polomices zupce na zupcaniku, nagazis nezno kurblu dok ne uhvati, to je mozda 1cm do 2cm, kad osetis otpor tad odsecno nagazis. Kad je hladan ako je isparavan pali se bez gasa, znaci krenes da verglas gas ne pipas i kad se zakaslje tad das gas. Jbg cake neke kod kineza mora da budu.
Moj je 4t 49cc iz 2008god, kupljen za 200e 2015, ne radi kao sat ali radi, svakog dana i zimi i leti se vozi, dnevno ima oko 10km i oko 20 paljenja, radim kao kurir, najtezi uslovi za motor, ali ne da se mali kinez.
Sta vise kad crkne opet bih kineza gledao.
Mozda se zapadne neki los neki dobar ko zna.. Verujem da su mnogo veci problemi sa nekom markiranom 2t masinom starom 10+ godina..


Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

И ја сматрам да су кинези супер на основу цене, тачно да их склапају незаитересирани момци који склапају за 3€ по мотору и нормално да је с брда с дола. И увозници бирају најефтинију варијанту да би више зарадили и то стоји АЛИ омогучили су да многи који би само сањали, да ето себи купе моторцикл. Дефинитивно онај који вози кинеза не сме да буде табула раза и мора да зна неке основне ствари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nego konkretno za problem u ovoj temi..

U nekoj mojoj teoriii, ako znamo princip rada 4t motora karburatora i vakum pumpe..
Vakum pumpa pusta gorivo, gorivo stize u karburator, odatle u cilindar, iglica na plovku u karburatoru zatvara gorivo kad je lonce puno, u teoriji moze da se desi da iglica ostane zaglavljena i da pored toga sto vakum pumpa pusta gorivo da to gorivo ne moze da udje u karburator, ali u loncetu bi trebalo da ima dovoljno goriva da motor upali i radi neko vreme jer ne moze to gorivo da ispari preko noci, e sad da li je moguce da zbog zaglavljene iglice to gorivo iz lonceta ne moze da povuce karburator i gurne u cilindar zbog vakuma koji se pravi u samom loncetu karburatora?
Moglo bi se objasniti recimo zasto skuter upali kad se kurbla, na klipu se vidi da je to kurblanje grubo, od vibracija je moguce da iglica odlepi i pusti gorivo.. U voznji nema problema jer motor vibrira, plovak kako pliva ima lufta i prakticno nema mogucnost da zaglavi iglicu..
Verovatno sam izlupao mozda malo gluposti sada al rekoh aj mozda moze da pomogne..



Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

У прилог лакшег стартовања 50ке 4Т, пре паљења после дужег стајања обавезно на ручици гаса надрукати 7-8 пута и тек после верглати или ударити на курблу. Карбуратор 50ке има шприц дизну и кад нашприцате гориво пали чак и ако је саух блокиран на затворено. Проблем са лошим паљењем може да буде и резултат раштелованог карбуратора.......а како да уштелујете мислим да сам то негде и објаснио.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
5 hours ago, Darko SB said:

Sta moze jos da bude kod kineza da nece da pali, iglica koja zatvara gorivo u karburatoru, hoce nekad da ostane zaglavljena, gorivo iz karburatora se potrosi a iglica ostane zatvorena, treba skinuti karb ocistiti iglicu. Proveri crevo vakuma na pumpi, na sastavu selni.
Kad kurblas, ne gazi tako kao na klipu polomices zupce na zupcaniku, nagazis nezno kurblu dok ne uhvati, to je mozda 1cm do 2cm, kad osetis otpor tad odsecno nagazis. Kad je hladan ako je isparavan pali se bez gasa, znaci krenes da verglas gas ne pipas i kad se zakaslje tad das gas. Jbg cake neke kod kineza mora da budu.
Moj je 4t 49cc iz 2008god, kupljen za 200e 2015, ne radi kao sat ali radi, svakog dana i zimi i leti se vozi, dnevno ima oko 10km i oko 20 paljenja, radim kao kurir, najtezi uslovi za motor, ali ne da se mali kinez.
Sta vise kad crkne opet bih kineza gledao.
Mozda se zapadne neki los neki dobar ko zna.. Verujem da su mnogo veci problemi sa nekom markiranom 2t masinom starom 10+ godina..


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Iskreno ne palim ga previse na kurbli, cak su mi u serviseru govorili da izbjegavam da ga na kurblu palim a skoro svako drugi kaze da prvo paljenje odradim sa kurblom. I iskreno ne znam kog poslusat, dal servisera ili ostale. 

 

Sto se tice karburatora i iglice, meni su zamjenili cio karburator pre nedjelju dana tako da ne vjerujem da je to to... mada nisam majstor da bih znao al ako je nov karburator onda ne vidim svrhu ciscenja. 

 

Meni je motor jos pod garancijom, garancija istice u Jun i koliko ja vidim oni odugovlace kako bi garancija istekla i kad istekne onda ce da kazu sta je i posle da me opeljese. 

 

Ja sam upravo sad dosao doma, bilo lijepo vrijeme i bio kod njih. Predao im zahtjev da rese problem sa motorom i vlasnik firme zapretio da ce motor zadrzat 40 dana jer toliko pise da mogu. Oni mi bukvalno prijete da ako im dam taj papir tj zahtjev da ce me ***** naveliko al sam rijesio da ovo izguram do kraja pa makar islo do suda. 

 

Ali svi znamo da su nasi zakoni o zastiti potrosaca katastrofalni i da mi kao kupci skoro da nemamo prava.

 

Pazite sta je sve promjenjeno na mom motoru od kad ga kupio: 2x sirena popravljana, 3x svjecica zamjenjena, 2x bendix zamjenjen, alanser, karburator, rolnice, kais... 

 

Sa motorom sam presao 7000km, vozim ga od nov 2018... Prve probleme su se pojavili od Dec 2018, u Feb 2019 nisam mogao uopste da upalim motor, niti na kurblu niti na kljuc. Tek sjutradan probao i upalio je kao na prvom klipu, kao da ima nedostatak goriva i da ne moze gorivo da povuce. 

 

Kad sam upalio motor javio sam ovlascenom serviseru za problem i oni su govorili: Pa pali li ti motor sad, ako pali motor onda je ispravan.

 

Onda su mi govorili: Kad budes menjao ulje zamjenicemo svjecicu i provjerit motor. Kad doslo do menjanja ulja onda kazu: Pa zar ti ne pali motor, motor ti radi. 

 

I sve u krug. Onda je u Oct 2019 motor uopste nije htio da upali, ostavljao ga po 2 dana i nije htio. Zvao servisere, oni dosli za motor, zovu me nakon 1-2 dana i kazu: Motor pali kao metak, odje nema problema.

 

Onda u 4 Nov (U drugom klipu) opet isti problem, zvao ih i oni dosli, uzeli motor i opet kazu: Motor radi, motor pali kao metak. TU SAM POLUDIO. Onda kad sam poceo da se svadjam rekli da ostavim motor nekoliko dana da ga testiraju. Onda njima sledeci dan nije htio da upali i oni tvrdili da je problem bio do akumulatora. 

 

Zamjenio akumulator na njihov zahtjev (35e naplatili) i bukvalno nakon 10-15 dana opet isti problem. 

 

U svakom slucaju da ne duzim ovako je bilo sve u krug od Nov 2019 pa do sada. 

 

Meni je komsija savjetovao da ga sredim kolko mogu i na oglase, ja mogu to da uradim ali ce taj ko ce ga kupit, zvace me da mi glavu otvara ili cak da se bijem sa narodom zbog toga sto sam mu smece uvalio i smatram da to nije isplativo pa cu ovako da probam, da ga sredim. 

 

Nisam jos bio kod drugih servisera jer nisam stigao, da podjem do njih pa da vidim sta ce reci. I da testiraju motor pa da vidim koji ce mi savjet dat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Ауххххх много си написао, значи и курбла и бендекс и алансер све то страда ако мотор тешко пали. Ја имам кинеза прављеног до балчака за сервисну употребу и због комресије и лошег алансера палим на курблу. Пали од прве у било ком тренутку, снимио бих ти видео али видео никако не могу да окачим у пост, ако неко зна нек ми помогне око тога. Ако сервис те зеза а закони исто онда узми ствар у своје руке и реши себи проблем без разлике на гаранцију која у твом случају нема никакве вредности. Свако отварање машине без везе уништава шрафове, навоје итд итд.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Дали си проверио вентиле ако су на граници може да зеза, крени од њих требају да буду 0,05 и усис и издув. На крају крајева могу да буду и 0,10 само че да ради мало бучније ал чеш да га возаааааш. Шта ти није јасно питај, ја сам ти као дух из лампе.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

И лула на свечици зна да зеза, обложена је "оклопом" од лима, од температурне разлике, влаге и ниског квалитета зна да пребацује искру около на глави цилиндра. Извади лулу и пажљиво одклони лимени оклоп па је врати на место. Од Алија наручи себи силоконску лулу која смрт нема.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Isti problem imam i ja. Kupljen nov 2019 jedva presao 500km. U servisu navodno resili problem i pisle par dana isto. Po gradu ako idem na kratko se plasim da ga ugasim iz prostog razloga da ga ne guran na "ruke" posle.  Ima li neko resenje iz iskustva. Inace kad upali ide i vuce kao metak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja