Jump to content

Moto Zajednica

Peda ET 2016 Problem sa paljenjem MOZE POMOC?

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Imam nevjerovatan problem od dec 2018... 

 

E ovako

 

Imam motor koji sam skoro novog kupio, kad sam ga kupio imao je svega predjeno 116KM i sa garancijom od godinu ipo. Kupio sam ga u novembru 2018

 

Prve probleme je pokazao u Dec 2018, motor iz cista mira nece da upali, motor vergla ali na prazno, kao da nema goriva. Onda kad ga upalim posle radi dobro i onda opet nakon nekoliko nedjelja isti problem. 

 

Ovaj problem zna da se desava zimi i ljeti, moze biti 40 temp i on nece da upali. Znaci nema veze jel zima ili ljeto, problem se desava zimi i ljeti. 

 

Ja sam ovaj problem javio ovlascenom serviseru ali oni su sve odugovlacili, kad meni nece da upali oni dodju po njega kombijem i kad ga doceraju kod njih oni kazu: Ma motor pali kao metak, motor nema nikakvih problema. 

 

Ovako su me 2 puta podjebavali onda sam im treci put zapretio da cu ih tuzit ako ne rese problem i onda su rekli da ce motor sredit i da ce menjat sve sto moze da pravi problem. Ovo je bilo pre mjesec dana i rekao im ako OPET ne rese problem da vise necu da se raspravljam sa njima i da cu potrazit svoja prava preko inspekcije. 

 

Oni su zamjenili: Karburator, svjecicu, bendix, alanser, pumpu za gorivo, rolnice i kais. 

 

skoro uradjen veliki servis.

 

Ali upravo nocas opet isti problem, vozio motor i svratio do tetka, bio kod tetka 1 sat i onda krenuo doma, ja da upalim motor kad ono nista, opet isti problem. 

 

Ja vise ne znam sta da menjam na motoru

 

Ovo je danas snimljeno

 

 

 

 

Ovo je u Novembru 2019

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
16 minutes ago, el_marco said:

Rolnice i kais nemaju veze za gasenjem

Znam da nema nego napisah da je i to zamijenjeno. Zaboravih da je i kvacilo zamijenjeno jer je tresao... 

 

Ali ovo paljenje mi ide na zivce, zaboravio da dodam, kad ga palim i kad se upali onda moram da drzim gas 3-5 sek kako bi se motor stabilizovao jer ako ga upalim i odmah pustim gas on se ugasi. 

 

Kad ga palim na kurblu onda ne mora gas, kad se upali na kurblu onda radi normalno al kad hocu preko kljuca onda moram da drzim gas inace se ugasi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
22 minutes ago, el_marco said:

Da nije prekidač od copave u prekidu. 

Tj od bočne nožce

Iskreno ne znam sta ti je to :) Mozes malo detaljnije objasnit sta je to i kakve ima veze sa paljenjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Na copavoj (parking nožici) bocnoj, postoji prekidac koji kada je aktiviran ne postoji mogućnost startovanja agregata. Desava se da dodje do prekida ili delimicnog prekida izmedju prekidaca i computera, to se manifestuje gasenjem u voznji ili kao kod  tebe da nece da upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
9 minutes ago, el_marco said:

Na copavoj (parking nožici) bocnoj, postoji prekidac koji kada je aktiviran ne postoji mogućnost startovanja agregata. Desava se da dodje do prekida ili delimicnog prekida izmedju prekidaca i computera, to se manifestuje gasenjem u voznji ili kao kod  tebe da nece da upali

Meni se ovo obicno desava kad je na one 2 nogice jer ja obicno ako cu duze motor da ostane onda ga popnem na 2 noge. 

 

Ovaj problem se desava jednom mjesecno, obicno zna da zajebava na prvom paljenju, cak zna da upali na sekund i ugasi se. Kad se ugasi onda nema sile da ga upalim, onda sam probao svako prvo paljenje da ga palim na kurblu i isti problem. 

 

U vecini slucajeva upali normalno, ako preko kljuca onda moram gas da drzim 3-5 sek a ako je na kurblu onda upali i radi normalno.

 

Cak se desava da motor upali i radi 2 sek i ugasi se, kao da nema goriva, onda probam opet da ga upalim, on upali na sekund i opet se ugasi. Onda na treci pokusaj nista, samo vergla.

 

Cak zna i na kurblu da upali i ugasi se nakon 1-2 sek i onda nece da upali. 

 

 

zamjenjen je karburator, pumpa za gorivo, svjecica, bendix i alanser. Jedino sto nije zamijenjeno automatski sauh

 

Za karburator znam da je zamijenjen jer sam bio tu prisutan kad su menjali a za ovo ostalo oni kazu da su menjali al kakvi su lazovi nista im ne mogu vjerovat. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da prilikom duzeg stajanja gorivo izadje iz lonceta i onda je problem napuniti lonce, jer je pri verglanju vakuum prilicno mali. sledeci put posle duzeg stajanja nagazi ga 10-ak puta na kurblu bez gasa i kontakta, onda daj kontakt i pali. Mozes i rdi utvrdjivanja problema  da skines crevce koje vodi od usisnog grla do slavine i blago vuci ustima 10-ak sekundi, vrati crevo i pali. Proizvodjac kaze da prvo jutarnje paljenje je na kurblu sa 1/8 gasa. Nisi bas detaljno opisao simptome, ali malo i sumnjam na VN namotaj na ploci paljenja, mada je mala verovatnoca. Pozz i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
32 minutes ago, mikamoto said:

Mislim da prilikom duzeg stajanja gorivo izadje iz lonceta i onda je problem napuniti lonce, jer je pri verglanju vakuum prilicno mali. sledeci put posle duzeg stajanja nagazi ga 10-ak puta na kurblu bez gasa i kontakta, onda daj kontakt i pali. Mozes i rdi utvrdjivanja problema  da skines crevce koje vodi od usisnog grla do slavine i blago vuci ustima 10-ak sekundi, vrati crevo i pali. Proizvodjac kaze da prvo jutarnje paljenje je na kurblu sa 1/8 gasa. Nisi bas detaljno opisao simptome, ali malo i sumnjam na VN namotaj na ploci paljenja, mada je mala verovatnoca. Pozz i srecno

Sto se tice paljenja motora, motor se vozi redovno, ove zime najduze je bio 5 dana a da se ne vozi a sto se paljenja tice svaki 2-3 dan. 

 

Ovaj problem se cak desio 15 min nakon voznje, bio kod brata na kafu. Znaci dosao kod njega, ugasio motor i dok sam sisao sa motora i usao u kucu nek bude 3-5 min. Tu sam sedio jedno 10 min i onda ja i brat se dogovarali oko soka ko ce da ide do prodavnice. Sobzirom da sam vec motorom i meni generalno nije problem da se vozikam, ja reko aj ja da podjem. 

 

Znaci od gasenja motora do ponovnog paljenja motora proslo nedje oko 15-20 min. Ja da upalim motor on nista, samo verglao. Kad se ovaj problem pojavi ja obicno predjem na kurblu, tu sam jedno 10-tak puta na kurblu i nista. Onda se iznervirah i predjoh na kljuc, verglao sam jedno 5-10 sek i upali motor. Upalio motor isto kao na prvom klipu sto sam objavio... kao da ima nedostatak goriva.

 

 

Sto se tice ostalih slucajeva. On zna da pravi problem ujutro ili u toku dana, zna da pravi problem na 0 temp ili na 35 temp... znaci temperatura ne utice na ovo tj. isto pali kao ljeti kao zimi. 

 

Evo recimo danas sam imao problem sa paljenjem i on moze sad da radi narednih 10-30 dana bez problema i onda odjednom nece. 

 

Sobzirom da su mi svi govorili da prvo paljenje palim na kurblu sto sam i uradio, on kad je ispravan zna iz 2-3 puta da upali a ponekad iz prvog pokusaja. Kad zaglibi on upali na sekundu i ugasi se kao da u karburatoru nema goriva ili ga gusi nesto. Kad se ovo desi na kurbli tj. da se ugasi sam e tu onda nastaje veliki problem. Ja nisam mogao uopste da ga upalim, probao sam na sve moguce nacine, probao sam da ga ostavim i ne diram 2 dana pa da probam i nista. Probao sam u pauzima tj na svakih pola sata da pokusavam i nece da upali.

 

 

Problem je sto ovi u servisu ne pricaju nista, 2 puta mi se desilo da ne mogu da ga upalim. Oni kad dodju za motor, ne dolaze licno oni nego salju kombi od Poste jer valjda sa njima saradjuju.

 

Prvi put kad mi se desilo da nece uopste da upali ja sam zvao servisera i preko telefona im pokazao da nece da upali, oni posalju kombi od poste i uzmu motor, kad su uzeli motor, oni mene zovu sjutra i kazu da motor pali bez problema sto ja nisam mogao da im vjerujem. 

 

Oni su onda meni rekli da je problem do akumulatora i da je slab akumulator pa zbog toga nece da upali, onda reko aj oni su ovlasceni serviseri pa znaju sta je problem i zamjenio akumulator, naplatili oni lijepo 35 eura.

 

Sto je najgore ja sam znao da je akumulator ispravan jer na ovom klipu mozete jasno da cujete da je akumulator ispravan. 

 

 

 

Ali rekoh ko ga sisa nek zamjene. 

 

Oni zamjenili akumulator, preuzeo motor i bukvalno nakon 10-15 dana isti problem, ja poludio...

 

Zovem njega i svasta mu rekao, on kao kaze da ne moze da zna sta je sa motorom jer kad motor dodje kod njega, motor ispravan i da pali. 

 

Kad su dosli po drugi put za motor ja sam snimio pokusaj paljenja motora pre no sto su ukrcali motor jer da ne bude opet da motor radi, oni dosli za motor i sjutra me zovu i OPET kazu motor kod njih pali. Znaci oni me verglaju naveliko, ja poludio. 

 

Onda sam im rekao da zamjene svjecicu i da nema sanse da cu ovako da ga preuzmem, oni navodno zamjenili i testirali motor nedjelju dana i kod njih palio motor svaki dan bez problema. 

 

Onda kad sam posao da preuzmem motor rekao im: Ako bude opet isti problem ja ovo vise necu da tolerisem. 

 

 

I eve ga opet isti problem nakon nepunih 20 dana... onda lijepo poceo da zovem trzisnu inspekciju da se raspitam sta ja mogu da uradim. I napisao sam zahtjev na papiru da rese problem jer bez tog papira inspekcija ne moze nista. 

 

Mene su iz inspekcije savjetovali da sa njima resim problem jer procedura da ja njih tuzim zna da bude katastrofalan sto sam poslusao.

 

Posao kod njega sa papirom sa namjerom da mu predam papir, on to nije htio jer je trazio da mi ovo resimo kako nebi doslo do toga, on je obecao da ce zamjenit sve sto je do paljenja i da ce motor sredit. 

 

Mi smo se rukovali i dogovorili da ovo bude zadnji pokusaj pre tuzbe.

 

Onda su oni dosli nakon nekoliko dana jer navodno trebaju djelovi da pribave, oni mene posle zvali da kombi dolazi i da ce opet doci kombi poste sto sam se ja protivio jer sam trazio da licno dodju da ne bude opet MOTOR ISPRAVAN. 

 

On je rekao da toga nece biti i rekao da ga zovem pre no sto ukrcam motor kako bi cuo zvuk motora kad pokusavam da ga upalim.

 

Oni dosli, ja njega zvao i pokazao mu preko telefona da motor ne pali. Oni uzeli motor i posli, sjutra ih zovem i reko bude li opet da motor pali, ja cu njih zapalit. Kad zvao ovog da provjerim i oni potvrdili da je motor neispravan i NAVODNO pumpa za gorivo je problem jer cim su to zamjenili motor pali fino. 

 

 Oni su zamjenili: Pumpu za gorivo, opet svjecicu, bendix i alanser i rekao je bio da ce i Karburator zamjeniti nego nije mogao da nadje zamjenu pa da ga vozim ovako dok ne nadje karburator.

 

Sobzirom da je motor imao neko cudno tresanje, trebao zadnju kocnicu da zamjenim i dogovorili smo se da sve ovo uradio odjednom i karburator da zamjene. 

 

Nakon 2 nedjelje posao kod njih jer kad ih zovem vazda im nesto iskoci i da ne mogu da ga servisiraju, kad dodjoh kod njih, oni su se bunili jer navodno nemaju vremena al ja bio uporan i na kraju se dogovorismo da sve zamjenimo.

 

Tu smo zamjenili: Karburator, rolnice, kais i kvacilo. Ovo mi je naplatio 60 eura samo karburator nije jer kao to je njegovo da zamjeni. 

 

 

 

Ova zamjena karburatora je bila pre nedjelju dana i evo opet isti problem. ja ovaj problem imam od Dec 2018 i kad motor zaglibi ja ne mogu da ga upalim.

 

Ovlasceni serviser ili ne zna ili motor ima veliki problem pa im se ne isplati da ga servisiraju a moze biti da ovom motoru nema lijeka, da je takav fabricki. On meni govori da zbog samog dizajna lose vuce gorivo i da moram imat uvjek min pola rezervoara sto znaci da cim bude na pola da sipam gorivo sto je po mom misljenju ludilo. Njemu je rezervoar 5l i da moram uvjek da gledam da ne predje ispod 2l. 

 

Zato sam se odje javio za pomoc jer vise ne znam sta da radim sa ovim motorom. Rado bih ga prodao al necu neko da mi dolazi na kucu i da mi pravi problem zbog motora. 

 

Iz Crne Gore sam pa i nemamo nesto preterano dobrih servisera za Pedu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, PainGames je napisao:

Imam motor koji sam skoro novog kupio, kad sam ga kupio imao je svega predjeno 116KM

 

Pre 5 sati, PainGames je napisao:

Prve probleme je pokazao u Dec 2018, motor iz cista mira nece da upali

Taj motor od prvog dana, sa 0km ima jedan te isti problem oko paljenja.

Zato ti ga je ovaj i prodao, brigo moja predji na drugog.

 

Moras razgraniciti dal te zeza, struja ili gorivo. Cim nece da upali, odmah vidi da li imas ili nemas varnicu na svecici.

Ako imas dobru varnicu, nece da upali.... nesto te zeza oko goriva.

Ako nemas varnicu ondak te zeza pick up na namotaju, cdi, bobina, instalacija.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Peda....čitaj Beda....je ubedljivo naaajnekvalitetniji prozvod, bez konkurencije.

Kad god se pojavi vapaj za pomoć vezan oko jednog ovakvog .....

ozbiljno u sebi gasim poriv da napišem svašta.

Uzdržavam se i od prostog...baci ga...a napisao bih ga do sada X puta.

Ubi na beda....ubi

...neki pride misle da tako mora, sudbina, šta li je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Meni nikada neće biti jasno da ljudi u 21 veku pored toliko dostupnih informacija kupuju motore ovog proizvođača aktivno pratim deavanja u motosvtu nekih desetak godina i nikad nisam čuo da je motor pomenute kompanije neko kupio a da nije imao gomilu problema sa samim motorom i ljudima iz servisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Jeste, na forumima se uglavnom prica o problemima sa pedom, uglavnom sa paljenjem. Ja sam bio u dilemi da kupim ali sam ipak pazario kymca. Mislim da je dovoljno pogledati njegovu cenu, nova peda kosta kao polovan desetak godina star kymco ili piaggio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kod mene u okolini se par godina prodavao onaj pedin model od 125cc 1500e nov Peda x road ja mislim uglavnom dve godine niko nije želeo ni da ga pogleda a da ne govorimo o nečem više desilo se da su jednostavno prestali da ga izlažu za prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
15 hours ago, Satelis said:

 

Taj motor od prvog dana, sa 0km ima jedan te isti problem oko paljenja.

Zato ti ga je ovaj i prodao, brigo moja predji na drugog.

 

Moras razgraniciti dal te zeza, struja ili gorivo. Cim nece da upali, odmah vidi da li imas ili nemas varnicu na svecici.

Ako imas dobru varnicu, nece da upali.... nesto te zeza oko goriva.

Ako nemas varnicu ondak te zeza pick up na namotaju, cdi, bobina, instalacija.

 

I meni je sad jasno, jbg ovo je moja prva kupovina skutera i obicno kad sam kupovao isao sam na novo... Komsija koji ima Peda ET 2015 on ga pohvalio i poslusao njega. Sad iskreno razmisljam da ga prodam ali da prodajem nesto sto znam da ne vrijedi ne mogu. Nisam od onih koji prodaju nesto kako bi ga se otarasili a znaju da je los. 

5 hours ago, stryker_026 said:

Meni nikada neće biti jasno da ljudi u 21 veku pored toliko dostupnih informacija kupuju motore ovog proizvođača aktivno pratim deavanja u motosvtu nekih desetak godina i nikad nisam čuo da je motor pomenute kompanije neko kupio a da nije imao gomilu problema sa samim motorom i ljudima iz servisa

Shvatam, ja cu na kraju ove drame sve izbaciti na mom YT kanalu o ovom brendu i snimke od servisera kako se ponasaju sa kupcija. Ako sam se ja uvalio u govnima, barem neko da se spasi kad bude pogledao taj video. 

 

Ja kad sam ga uzimao, meni su svi na netu govorili da ga izbegnem ali poslusao komsiju... Takodje sam isao na onu logiku, NOVO JE NOVO. 

 

Takodje je bilo bitno da ima garanciju jer ja licno ne znam nista o motorima, sad da me ostavi na putu ja nebih znao nista da uradim kako bih ga osposobio. Trenutno je kod nas u CG kisovito i cim bude ljepse vrijeme pocicu od servisa do servisa da vidim sta ce ljudi reci, takodje cu u inspekciji poci da vidim sta oni mogu da urade jer jedan te isti kvar ovi u servisu ne mogu da rese pa da vidim sta mogu zakonski da uradim. 

 

Bilo kakva informacija u vezi paljenja Pede bi bila dobro dosla, neko ko je vlasnik Pede ili mozda majstor pa da objasni sta drugo da provjerim na motoru.

 

Evo sta je menjano do sada: Karburator, svjecica, Bendix, Alanser i Akumulator. 

Bombina ili kako li se zove, to nisu dirali, niti su dirali CDI.

 

Sta god da ima veze sa paljenjem da mi javite kako bih posao kod servisera da provjere. Sto je najgore, cim serviser vidi da se ne razumijem oko skutera odmah ce me verglat pricom i bukvalno opljackat sa djelovima. 

 

Takodje ako budem objavljivao taj video, javicu se moderatoru da pinuju post kako bi drugi kupci vidjeli i donijeli odluku o kupovini ovog motora. 

 

Sad sam svjestan da je bolje uzet 10god starog Kymca nego Pedu 2020 godiste. 

 

Evo opet da napisem sta je promijenjeno: Karburator, Pumpa za gorivo, Svjecica, Bendix i Alanser. CDI nije diran, barem oni nisu javili da su provjeravali. Instalaciju ja mislim da su provjeravali, zato su mi rekli da moram akumulator da zamjenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nisam imao pojma da su tako nelvalitetni... A mnogo su lepi. Moj kolega ga kupio novog proslog leta, i ekstra zadovoljan. Sto ne znaci da nece imati problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ne deluje mi da cdi može da pravi problem mada izgleda da je jedino rešenje da se krene sa promenom svih delova pa dokle se stigne ja lično ne bih imao toliko živaca i novca da bacam u otklanjanju kvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, PainGames je napisao:

Komsija koji ima Peda ET 2015 on ga pohvalio i poslusao njega

Do sada sam nekoliko puta pisao o kinezima. Sve je to jedan te isti agregat, inastalacija, cdi, namotaj.... samo su plastike drugacijeg oblika kao i naziv modela.

 

Zadesi se neki model da potraje al ni to nije neka famozna predjena km.... generalno tesko su sranje i to je jedan od razloga zasto ih ne radim nit zelim da ih vidim u radionici.

 

Kao sto rekoh, moras razgraniciti dal te zeza varnica ili gorivo (pre ce biti varnica po opisanom) pa tek onda dejstvovati kako treba (cdi, namotaj, instalacija negde).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Два лајка за колегу, дал је Педа срање или није ти си га кеширао и то је реална ситуација. Једина исправна препорука је да откријеш дал те зеза струја или гориво.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Mene fascinira kako novi modeli kineskih skutera imaju gotovo identicne probleme. Cudi me da to vremenom nisu ispravili. Stariji kinezi ispadose bolji od novih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja imam osecaj da je sve to isto, konstruisali agregat i ostalo pre ko zna koliko, i da samo plastike menjaju...

 

Ja sam imao 5 kineza od po 50 kubika. Sve sam kupovao nove. Ni sa jednim nisam imao problem.

Klinka moja 10 god, ima mini kros, vec sledece leto razmatram da joj kupim nekog takvog kineza. Imace 12 god tada, pa da se malo vozika po kraju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam imao novog kineza sa tim simptomima, ili sličnim .I meni tako pali normalno,ide normalno  i onda neće da upali nikako.Onda opet odjednom hoće.Zezo sam  se par meseci i sam i sa majstorima i rešio sam  tako što sam prolazio ispred majstora za karburatore za auta.Kaže skini karburator i donesi.

Ja skinuo i on uzeo lonče i iskrivio deo koji povezuje lonče i osovinicu koja drži lonče za karburator.Posle toga je sve bilo uredu.Meni je nekako falilo goriva zbog lončeta ali je čudno  što je motor 99% radio kako treba a 1 % ne .Kako to je lonče  99 % funkcionisalo a ! % ne nije mi jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja