Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot speedfight 3 2t

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t

Pozdrav svima, imam peugeot speedfight 3 2t 2011 9800km, ove godine kada sam ga upalio primetio sam da mnogo slabo vuce, kad uhvatim zalet po ravnom ide 65 max, auspuh mi se mnogo jako cuje i primetio sam da malo ulja curi na uskoj cevi koja stoji pre prigusivaca ( ima neka stvarcica sa 2 srafa na toj cevi i tu curi), isto kada ga palim hladnog vrti ga na 5000 obrtaja i tako treba da sacekam par minuta dok se ne zagreje i onda radi perfektno, ali dok je hladan gusi se i vrti na 5000 i kad dodam gas gusi se. Pomagajte ne znam sta mu je. Pre je isao 80 na ravnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t

Kupio sam auspuh bullet i mislim da sam pogresio kostao je 6250 na motoboxu. Ne znam da li njega da stavim ili da ovaj stari sredim i da mu zamenim vunu u prigusovacu.. mozda bih i karb trebao da nastelujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Speedfight je samo još jedan kineski klon...bez obzira što nosi zvučno ime.

Ako već sumnjaš na auspuh...uradi ozbiljan servis celog izduva. Počevši od samog izduvnog kanala u cilindru, sve do prigušivača. Kada je već auspuh skinut pogledaj kroz otvor izduva da kojim slučajem klip nema kakvo oštećenje i jesu li karike slobodne (pritisni ih slobodno nekim tanjim šrafcigerom). Ako je klip crn i ta zona oko karika, onda bi bilo dobro skinuti cilindar. Naročito kada su auspusi začepljeni dolazi do ove pojave..motor nije u stanju da izbaci iz sebe produkte gorenja i lepi ih po unutrašnjosti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Redovno se svakom zapusi auspuh na SF3 pre il kasnije.

 

skini auspuh, odseci oba creva na pocetku grane i zaatvori rupe

skini prigusivac i prosiri cev na ulazu i otvori auspuh sa zadnje strane

IMG-20180305-120837.jpg

 

na sredini se nalazi katalizator, iscupaj ga i sve lepo ocisti jer ti on pravi problem

fabricki se jace cuje, nema vune kao sto vidis vec gasove "pretace" iz komeore u komoru

IMG-20180305-122247.jpg

 

flater mu je takodje problem kao i prirubnica karburator

na flateru se odvoje listici a prirubnica cela ispuca pa falsira vazduh

DSC-0295.jpg

 

generalno svi gumeni elementi se raspadaju polako posle 4-5 godina

DSC-0294.jpg

 

ne preteruj sa brzinom, nije dobro da ga drzis pung gas, reduktor ce stradati

DSC-0322.jpg

 

Dihtung glave je sklon crkavanju vrlo cesto a kao posledica toga je antifriz u cilindru uz nemogucnost startovanja motora. Cep posude gde se sipa antifriz zna da probadne (raspadne se opruga) i onda imas flisovanje na samoj posudi.

Instalacija dzeka od pinjona kod table takodje je u problemu, fabricki je presavijena pa od skretanja pun levi-desni.... pukne zica.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Nema na cemu, jos nesto sam zaboravio reci. 

Skini pumpu za vodu i proveri vodjice u kakvom su stanju. Zna dobrano da se pojede guma pa da ti ne strada pumpa bezveze jer nije jeftina ni malo.

 

Taj auspuh je Ok, obavezno stavi nov dihtung (auspuha) gore kod glave i proveri kakvi su brezoni jer ti tu mora 100% dobro dihtovati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova
Kupio sam auspuh bullet i mislim da sam pogresio kostao je 6250 na motoboxu. Ne znam da li njega da stavim ili da ovaj stari sredim i da mu zamenim vunu u prigusovacu.. mozda bih i karb trebao da nastelujem.
Ниси погрешио, баци тај стари јер је 100% запушен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Ако се ауспух јако чује онда је негде лабав, сигурно на споју код цилиндра. Кад је запушен чује се слабије а не јаче.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 744 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Što no kaže Lidija Vukićević"sad ćeš ti da vidiš":popovanje: rezonator je osnov tjuninga 2T mašina...Javi kako si zadovoljan Bulidžom.Na skuter forumima,siguran sam naći ćeš info koja je idealna kombinacija rolnica opruga....Vodi računa da se ne primiš na budženje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova
Speedfight je samo još jedan kineski klon...bez obzira što nosi zvučno ime.
Ako već sumnjaš na auspuh...uradi ozbiljan servis celog izduva. Počevši od samog izduvnog kanala u cilindru, sve do prigušivača. Kada je već auspuh skinut pogledaj kroz otvor izduva da kojim slučajem klip nema kakvo oštećenje i jesu li karike slobodne (pritisni ih slobodno nekim tanjim šrafcigerom). Ako je klip crn i ta zona oko karika, onda bi bilo dobro skinuti cilindar. Naročito kada su auspusi začepljeni dolazi do ove pojave..motor nije u stanju da izbaci iz sebe produkte gorenja i lepi ih po unutrašnjosti.
Јесте Кинез али тако стилизован да ретко што паше од кинеза. Проблем је уљна пумпа која често меша велики проценат па зато запуши издувни систем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t
On 29.2.2020. at 14:38, Krokodilo je napisao:

Ниси погрешио, баци тај стари јер је 100% запушен.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hahahaha provalio sam da sam se zaje*ao jer sam kupio bullet auspuh za peugeot sf2 :na_glavi: ali dobro videcu ako ima neko ovde u bgu da mi nekako prevari to pa da pase onda hahaha i peugeot mi je crn skroz sa rs oznakama! Prdi ko lud 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t

Evo ga auspuh koji mi je stigao.. ocigledno nije za sf3 nego za sf2.. nadam se da to moze nekako da se sredi jer mi je vrlo tesko da nadjem neki auspuh za sf3... Ako neko zna nekog ko prodaje auspuh za sf3 neka mi posalje link ili kaze nmg nigde da nadjem za svaki ima samo za jet force/sf3 nema..

20200303_191423.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova
Evo ga auspuh koji mi je stigao.. ocigledno nije za sf3 nego za sf2.. nadam se da to moze nekako da se sredi jer mi je vrlo tesko da nadjem neki auspuh za sf3... Ako neko zna nekog ko prodaje auspuh za sf3 neka mi posalje link ili kaze nmg nigde da nadjem za svaki ima samo za jet force/sf3 nema..
20200303_191423.thumb.jpg.248fa89d9cc5c9baafdc89a27f14157d.jpg
Тај ауспух на слици је за Спидфајт 1 и 2 H2O.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Извади ауспух, скини пригушивач и све украсне делове на њему, цео ауспух убаци у печ на дрва, камин или ону сервисну прављену од лима(циганска љубав) и наложи добро нек се ауспух усија. Кад се добро "испече" извади, кад се охлади нежно гуменим чекичем лупкај по њему и има да испадне цео карбон који се накупио. Офарбај црним ауто спрејом за температуру и монтирај.

 

ПС. Ово важи за оригинални од Спидфајта не за нови.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t
Pre 4 sati, Krokodilo je napisao:

Извади ауспух, скини пригушивач и све украсне делове на њему, цео ауспух убаци у печ на дрва, камин или ону сервисну прављену од лима(циганска љубав) и наложи добро нек се ауспух усија. Кад се добро "испече" извади, кад се охлади нежно гуменим чекичем лупкај по њему и има да испадне цео карбон који се накупио. Офарбај црним ауто спрејом за температуру и монтирај.emoji106.png

 

ПС. Ово важи за оригинални од Спидфајта не за нови.emoji16.png

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Cuo sam da mogu da ga nalijem benzinom i da sve to zapalim, da li motam da koristim neki industrijski fen ili sta vec ili mogu samo da zapalim i da pustim da izgori, posto nemam nikakav kamin i to pa trazim neki drugi nacin da ga "nalozim" u svakom slucaju hvala svima za trud!!! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Фора је да се усија, ако живиш у граду је проблем јер почиње да дими и еколошки си неподобан.Овако у печи није осетно, поливањем бензина ниси ништа урадио. Треба да тај "угаљ" унутра сагори и на крају се одлепи од зидова као прашина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t

Oticicu na neko polje kad bude bio lep dan pa cu da napravim pec od cigli i nalozicu ga.. znaci samo da odsrafim auspuh skinem dekoraciju i prigusivac i da ga nalozim dok se ne usija pa onda da ga pustim da se malo ohldai i da ga malo lupkam sa gumenim cekicem dok ne izadjem karbon i ulje i sta vec treba da izadje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Издувни канал на цилиндру исто да очистиш, није лоше да пригушивач однитујеш и да га занитујеш са новом стакленом вуном.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight 3 2t

Vec sam pripremio novu staklenu vunu, ali sam onda dosao na ideju da kupim novi auspuh jer mi je to bilo lakse posti nemam gde ovaj da "palim" ali eti posto ovaj novi ne pase sad cu ipak da palim ovaj i da zamenim vunu u prigusivacu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Ја не би стављао вуну због галаме која ми је потребна због безбедности али по пропису је има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja