Jump to content

Moto Zajednica

Gumice za kociona klesta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Pozdrav,

 

Hteo sam da prenesem moj utisak u radu sa Sigurno-st firmom iz Zrenjanina, a takođe i da otvorim temu o gumicama za kočiona klešta pošto nisam uspeo da nađem postojeću gde bi smo razmenjivali savete i sl. Ako neko smatra da treba da se premesti tema na adekvatniju lokaciju - samo napred.

 

Elem, krenuo sam pre nekog vremena da sređujem skuter (Yamahu Majesty 250cc) i dođoh do klešta i do zamene gumica jer motor dugo nije vožen pa su klipovi zaribali. Trazio sam po forumu gde da kupim druge i svelo se ili na Platner u originalu ili Sigurno-st iz ZR gde su neki članovi foruma već nosili svoja klešta. Tako da sam ih kontaktirao (Sigurno-st) pri čemu su mi rekli da slikam samo svoje gumice i da napišem dimenzije klipa (neke kolege su slale cela klešta, ali meni rekoše da je dovoljno slike na Viber). Pošalju oni meni sve gumice koje su mi trebale (u suštini uzeo sam sve komplet, prednje i zadnje, ukupno 8 gumica razlicitih veličina, prednje 2x22mm klip, zadnje 25mm, 30mm).

 

Kad su mi stigle juče imam šta da vidim... Uporedim sa starim gumicama njihove nove su tanje, tj niže od starih za u proseku po 0,5mm. Kad stavim gumicu u kanalić klešta ima lufta, tj može gore dole da se pomera (jako malo naravno, ali nije fes).  Ok, nisam im tu dimenziju merio pa može da se kaže da je moj propust, mada ako se pravi u različitim dimenzijama kapirao sam da bi me pitali. Takođe nisam bio siguran da li je to možda ok da tako bude/ostane (btw i dalje nisam siguran jer ne dobih tu informaciju, pa ako neko zna neka javlja).

 

Onda dolazim do drugog, po meni većeg problema, a to je da je prečnik gumica malo pogrešan. Prašinarke za 22mm cilindar su 23-24mm, kad ih stavim oko cilindra izgleda kao da je cilindar bio na dijeti pa mu velike :), stavim stare vidim one taman kako treba. Izmerim nove gumice i vidim da su 1-2mm šire... što znači kada bih i uspeo da ubacim u klešta one bi se malo uvile (pošto su tanje pa taman bi luft iskoristile da se kao zmija malo uviju i stanu u kanal).

Izmerim gumice drugih klešta, ona od 25mm je pa 1mm uža, mora da se razvuče fino da naiđe na klip.

Nikakve logike nema, ako generalno treba da budu manje gumice onda sve moraju da budu manje, ako treba da budu šire onda sve moraju da budu šire, odnosno ako moraju da budu tačno koliko je klip onda će sve biti tačno... e kod mene šareno onako fino.

 

Ok, dešava se, poslali pogrešne gumice, rekoh kontaktiraću ih da mi pošalju druge, ništa strašno. E tu nastaje problem srpskog mentaliteta, čim sam spomenuo da gumice nisu adekvatne odmah odbrambeni stav i odmah "ako vam ne odgovara vraticemo vam pare, posaljite nazad". Neko bi bio zadovoljan da dobije pare nazad, meni nije to cilj, naravno da mi gumice trebaju jer 300din ne mogu da naguram u klešta da dihtuje (gumice platih ukupno 600din, a poštarinu 400, naravno svi znamo da od tih para za poštarinu mogu u svakom slučaju da se oprostim, mada to sad nije ni bitno).

Nakon gomile poruka napred-nazad, gde sam dobijao kojekakva objašnjenja tipa "mora da ima malo lufta, možda su vam se nadule stare gumice, mi nemamo te koje vama trebaju" i sl... sve se svelo na to da po tonu poruka ne žele sada da mi prodaju pa sve i da imaju (iako sam ja bio više nego ljubazan i sl), čak sam rekao da mogu i da dođem da ponesem sve pa da na licu mesta premerimo i sl, na šta su mi rekli, "nema potrebe da se trošite da dolazite mi sigurno nemamo u drugim dimenzijama".

 

Tako da sada imam šarenolike gumice, koje ću po svemu sudeći vratiti, oprostiti se od 400 din (čijom krivicom nije bitno) i ostati sa razmontiranim kleštima...

 

Šta dalje, gde da tražim gumice (uvek ima varijanta ebay i sl, ali mi je brže negde kod nas ako ima)?

 

Hvala.

 

p.s. dodaću slike naknadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Evo danas mi stigle pare od Sigurno-st (a nisam im poslao gumice nazad, tj nisam ni planirao da ih šaljem nazad, ali ni da uzimam novac), iznenadio me kurir kaže imam pošiljku za tebe... šta reći. Osećam se totalno bez veze, situacija je da sam dobio gumice koje mi ne pašu, a platio samo poštarinu, a oni su u gubitku gumica i verovatno para za poštarinu i sl, glupost totalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Situacija za ne poželeti, ja sam naručio sebi svojevremeno sa eBay, ne kažem da sam trebao u ZR ali ovo je bilo po tipu i to mi je bilo dovoljno. Razlika jeste u novcu ako me sećanje ne vara oko 30e. Nažalost nije mi poznato ko se bavi još izradom gumica za kočiona klešta.

Poslato preko kolena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja uzimam od njih gumice. Ali ne na slepo. 

Premerim klip, imam kompletan njihov katalog sa fotografijama, i nadjem po sifri artikla i tako kupim. 

I odem licno da uzmem, da budem siguran. 

Jednom sam napravio gresku i kolegi uradio servis zadnjih klesta koje je doneo. I tu je ispao problem jer su gumice koje sam montirao bile tanjeg zida od onih koje su meni trebale. 

A nisam mogao da znam jer sam sklopio klesta i dao ih coveku. 

Sve u svemu, poslovni su i moguca je saradnja, ali jednostavno mora da se pazi jer se lako pogresi i zato uvek odem licno. 

Pisao sam vec, ako treba pomoc oko gumica, javite da pokusam da pomognem ako mogu, da se ne nadjete u ovakvoj situaciji. 

Odnos cene i kvaliteta im je odlican. Imao sam reklamaciju na jednu gumicu koja je, kakonse ispostavilo, imala gresku u izradi koju ja nisam video. Covek je posle par meseci primetio da je blago zauljen deo kocionih kljesta i ispostavilo se da je gumica pocela blago da flisuje. 

Dobio sam nov set gumica uz izvinjenje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja uzimam od njih gumice. Ali ne na slepo. 

Premerim klip, imam kompletan njihov katalog sa fotografijama, i nadjem po sifri artikla i tako kupim. 

I odem licno da uzmem, da budem siguran. 

Jednom sam napravio gresku i kolegi uradio servis zadnjih klesta koje je doneo. I tu je ispao problem jer su gumice koje sam montirao bile tanjeg zida od onih koje su meni trebale. 

A nisam mogao da znam jer sam sklopio klesta i dao ih coveku. 

Sve u svemu, poslovni su i moguca je saradnja, ali jednostavno mora da se pazi jer se lako pogresi i zato uvek odem licno. 

Pisao sam vec, ako treba pomoc oko gumica, javite da pokusam da pomognem ako mogu, da se ne nadjete u ovakvoj situaciji. 

Odnos cene i kvaliteta im je odlican. Imao sam reklamaciju na jednu gumicu koja je, kakonse ispostavilo, imala gresku u izradi koju ja nisam video. Covek je posle par meseci primetio da je blago zauljen deo kocionih kljesta i ispostavilo se da je gumica pocela blago da flisuje. 

Dobio sam nov set gumica uz izvinjenje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da kucnem u drvo, nikad do sada problema sa njima.

Skinem kociona klesta, izvadim klip il klipove, odmastim, pregledam i ako je sve Ok uredno posaljem sve komplet da naprave.

Kad stigne nazad, sledi pakovanje di opet obratim paznju kako se ponasaju klipovi.

 

Takodjer u Lestanima ima firma koja pravi razne gumice po meri

WWW.MFSEALS.RS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
On 2/27/2020 at 9:55 PM, Motorcyclist said:

Koje godiste majesty?

'99

 

On 2/28/2020 at 12:49 AM, abarth_maniac said:

Pisao sam vec, ako treba pomoc oko gumica, javite da pokusam da pomognem ako mogu, da se ne nadjete u ovakvoj situaciji. 

Daj neki link ka tom katalogu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nazalost, nema. Rekli su da ce biti online, proveri na njihovom sajtu. 

Ja dobio CD. Jedva nadjoh da neko ima CDrom da prebacim na flash. 

Godinama nemam citac diska na laptopovima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja