Jump to content

Moto Zajednica

ENP

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne vidim da je negde objavljeno, a ako jeste izvinjavam se. 

Evo danas sam podigao TAG za ENP. Omoguceno je za Ia kategoriju. Na promo ceni je 899din. Jos jedna, bar meni, dobra stvar je sto je varijanta post pejd tako da je vezana za master card i skidaju ti sa racuna posle desetak dana. Ne moras da imas depozit na kartici.

Procedura je skine se aplikacija ENPay sa marketa i ona te vodi kroz registraciju i narucivanje. 

E sad da ova zemlja Srbija ostane u trendu ima tu  i nekorektnih stvari. Ja narucim dva komada, jedan za auto drugi za motor i naplate mi skoro 3000 din. Jedan je po akcijskoj ceni a drugi po punoj sto nigde ni na sajtu ni u aplikaciju kroz registraciju nije naznaceno. Nude da vrate pare ako necu drugi ali... jbg aj kad sam vec pisao. Tek toliko da znate...

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako sam nesto propustio, tag je vezan za Ia kategoriju (motocikli) i obracunava se tako. Znam da moze sa tagom od kola ali ovako je jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
2 hours ago, Budimir said:

Ne vidim da je negde objavljeno, a ako jeste izvinjavam se. 

Evo danas sam podigao TAG za ENP. Omoguceno je za Ia kategoriju. Na promo ceni je 899din. Jos jedna, bar meni, dobra stvar je sto je varijanta post pejd tako da je vezana za master card i skidaju ti sa racuna posle desetak dana. Ne moras da imas depozit na kartici.

Procedura je skine se aplikacija ENPay sa marketa i ona te vodi kroz registraciju i narucivanje. 

E sad da ova zemlja Srbija ostane u trendu ima tu  i nekorektnih stvari. Ja narucim dva komada, jedan za auto drugi za motor i naplate mi skoro 3000 din. Jedan je po akcijskoj ceni a drugi po punoj sto nigde ni na sajtu ni u aplikaciju kroz registraciju nije naznaceno. Nude da vrate pare ako necu drugi ali... jbg aj kad sam vec pisao. Tek toliko da znate...

 

daj neki link, ja nevidim tu akciju, pise mi 2022din?

 

Nasao sam link:

enpay-aplikacija-social.png
WWW.ENPAY.RS

ENPay aplikacija vam omogućava da plaćate putarinu na najlakši mogući način. Sa bilo kog mesta, bez čekanja i bez...

 

Elem, javice mi se programer da vidi zasto mi je 2022din ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, grafigo je napisao:

1 A, tj za motocikle.

Tako je, samo negde pišu rimsko 1, pa ispadne Ia. 

 

@Budimir javi kada probaš. Da li je fizički isti kao za auto? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne verujem da cu ovih dana sa motorom negde preko naplatne ali kad prodjem javicu. Isti je kao i za auto samo je drugacije konfigurisan. Naglasili su mi da se zbog tehnickih uslova on na rampi detektuje kao 1. kategorija ali se naplacuje kao 1a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Ljudi, samo da se neko ne za*grebe.

 

1. Ako dodate postojeci tag (pre paid) na kome imate para, on vam postaje automatski postpaid. 

(postpaid = Sva sredstva se skidaju sa kartice prilikom prolaska na rampi, ako nemate para na kartici nema ni prolaska.)

2.  Prilikom dodavanja taga (postojeceg ili novog) automatski se skida 600din sa vase kartice na ime "Registracije korisnika". U stvari je to rezervacija vaseg novca koja ce se korisiti prilikom prolazaka na naplatnim rampama, odnosno bicete 600din u plusu.

 

Imao sam neprijatnu situaciju jer nisam znao gore navedene stavke, kao prvo nisam hteo da prebacim postojeci tag na postpaid, a drugo nema smisla da mi neko naplati 600din unapred za prolaske dodatno kad vec para na tagu imam, i to sve bez bilo kakvog obavestenja.

Digao sam malo frku jer ne stoji nigde informacija da se bilo sta placa dodatno na sajtu kao ni na aplikaciji pa ce mi vratiti taj novac tj vratiti tag za auto u pre paid jer su u zakonskom prekrsaju. 

 

A da ne spominjem da mi akcija nije ni uspela tj da uzmem tag za 900din :) 

Pazite sa drzavnim drugarima uvek neki problem bude...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja koristim ENP aplikaciju bez greške (za automobil ne za motor). Poslao tag na pre-konfigurisanje. Povezao aplikaciju sa debitnom karticom. 
Na svakih 10 dana šalju presek stanja i nakon 7 dana morate da obezbedite sredstva na kartici sa koje naplate sredstva.

 

Meni kao pravnom licu, ne mogu da izdaju fakturu da plaćam, a nemam business Visu ili MasterCard. Onda skinu sa računa privatnog lica, ali šalju gotovinski račun na firmu, što je isto korektno.

 

Bolja mi je opcija nego da uplaćujem na pumpi par hiljada dinara, pa su mi zarobljene dok ne potrošim i slično. Ovako šta potrošite, to i platite nakon nekog perioda.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Evo da se ispravim, nasao sam objasnjenje u FAQ (doduse skriveno jer moras da ides na "sva pitanja!" pa na dnu :).

 

600din se skida prilikom registracije naloga, i bude vezano za prvi tag koji dodate/kupite.

Za svaki sledeci se ne skida.

 

Ako registrujete nalog pa dodate Master, unesete postojeci tag, pa kupite dodatni novi, za novi vam ne vazi akcija jer je master dodat uz prvi nalog tj postojeci :)... sta reci

Obecase mi da ce da mi vrate 600din, vrate postojeci tag na prepaid, obrisu nalog, pa oda onda ja iz pocetka prvo kupim novi tag za motor, pa tek onda da dodam postojeci tag ... hit

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ne bih da hejtujem ali moram. Aplikacija je malo traljavo uradjena. Pre svega, na Androidu zahteva prava da moze da obavlja telefonske pozive bez objasnjenja zasto. Kvalitet lozinke koji sam uneo je bio dosta los i lozinka je prihvacena kao takva. To samo govori koliko paze na bezbednost vasih podataka (podaci o kartici su medju tim podacima?). Nije jasno da li i kako mozete da "razvezete" platnu karticu sa naloga. Ako probate da procitate uslove koriscenja, necete naci nista povoljno za vas kao korisnika, a ako otvorite tu stranicu tokom registracije, aplikacija se skrsi. 

 

Mozda je paranoja, ali ja ovo ne bih instalirao jos uvek, ili bar ne bih uvezivao svoje platne kartice na nesto ovako sumnjivo (eventualno neku debitnu bez mnogo sredstava tamo)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Evo za rad korektnosti da kazem da su mi posle prituzbe na mejl korektno i bez problema uz izvinjenje vratili uplaceni iznos za punu cenu i naplatili mi i drugi tag po akcijskoj ceni. Da li je u pitanju APP ili nesto drugo prosudite sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja cekam vec 2 nedelje da mi stigne pa da vidimo kako radi.. znam da im je navalica al izgleda da se nisu spremili kako treba za akciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Mozda da odes licno. Isti dan kada sam se registrovao sam mogao da odem i da podignem kod njih. Ja sam otisao sutradan i sve bilo OK. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Prc. Isprobao TAG 1a. u aprilu i pre desetak dana proverim naplatu kad ono cena kao za kola. 

Normalno, reagujem i dobijem odgovor :

"Poštovani,

Prošle nedelje smo dobili obaveštenje od Puteva Srbije da ne možemo da konfigurišemo TAG-ove za Ia kategoriju i da će se obračuni i naplate raditi samo za I kategoriju (bez razlike da li se radi o motoru ili automobilu). Danas i definitivno izbacujemo iz ponude kroz ENPay aplikaciju Ia kategoriju, dok se situacija ne promeni.
 
Žao nam je zbog dezinformacije i zbog neprijatnosti koju ste imali.
 
Možemo da Vam ponudimo da refundiramo razliku u ceni koja je naplaćena. Takođe, ukoliko Vam ne odgovara da koristite TAG na ovaj način možete da nam isti vratite i da vratimo novac koji je naplaćen za TAG.
 
Srdačan pozdrav,
ENPay Podrška"
 
Eto toliko za sada, cekam jos neke odgovore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Има ли неког адвоката коме је посао мало стао, па му досадно? 

Да тужи Путеве Србије за дискриминацију, која је Уставом забрањена. 

 

Капирам да би то могла бити групна тужба, скупи нас се 10-20-1000 и ћао. 

Врло брзо би се категорија Ia увела у Таг. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Evo kako je preko regulisana postavka TAG-a za motocikle
be9e5bc42c86ce1ed73802859d071f8b.jpg&key=40fc51648e545774bcb662a24bbf324e2657c8464c7256c97a172b156d4389a7


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovakav RFID dobiješ od Parking servisa u Bgd kada rentiraš neku od njihovih javnih garaža.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

To vise ne moras da radis ni sa postojecim tagom, omogucili su postpaid varijantu i za nas fizicka lica.
Skines aplikaciju ENPay na koju uvezes svoju visa karticu i nema skidanja taga radi dopune


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To vise ne moras da radis ni sa postojecim tagom, omogucili su postpaid varijantu i za nas fizicka lica.
Skines aplikaciju ENPay na koju uvezes svoju visa karticu i nema skidanja taga radi dopune


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da tako je, mnogo dobra stvarčica, uvežeš karticu i svakih 10 dana ti skidaju proce ako si u međuvremenu koristio autoput.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 5/19/2020 at 9:18 AM, Zuba87 said:

Има ли неког адвоката коме је посао мало стао, па му досадно? 

Да тужи Путеве Србије за дискриминацију, која је Уставом забрањена. 

 

Капирам да би то могла бити групна тужба, скупи нас се 10-20-1000 и ћао. 

Врло брзо би се категорија Ia увела у Таг. 

Putevi Srbije ukinu Ia kategoriju, pogledaju koliko imaš kubika, metara visine, dužine i naplate ti za motor po cenovniku gde pripadaš (I kategorija)

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja