Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za kupovinu motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Pozdrav svima!

         Ljudi kad sam bio mlad mogao sam da biram izmedju Jawe, MZ-a i IZ planete, a sada je izbor ogroman i ja vec nedeljama pregledavam oglase i neznam koji motor bi meni odgovarao. Kao sto sam u predstavljanju vec napisao imam 51 godinu, visok sam 1,75 tezak 90kg. Trenutno bih mogao izdvojiti do 3000 Eura za kupovinu motora. Moje potrebe su da mi motor sluzi za kratke svakodnevne voznje po lokalu (skoknem do grada oko 10km), da bude maximalno 750cm (zbog troskova registracije), a da povremeno vikendom sa lepsom polovinom krenem na neku turu od par dana po blizoj okolini a mozda i na godisnji odmor npr. Grcka. Imam neke prijatelje koji su takodje u ozbiljnijim godinama a vecito su na nekim turama po Srbiji, Madjarskoj, Rumuniji, BiH... pa bih bas voleo da im se pridruzim. 

         Gledajuci oglase i prema mom budzetu motori koji su mi se dopali za voznju po lokalu su KAWASAKI ER600F ,ER600N i z750, ali posto bih hteo da putujem sa saputnikom bojim se da bi istom bilo dosta neudobno na tim modelima, a pitanje je posto su to naked motori kako bi meni bilo na na duzim relacijama. U obzir sam uzeo i HONDU CBF 500, i YAMAHU FZN600,  posto sam video na slikama da imaju udobnije sediste. Takodje za malo para moze se uzeti i lep coper npr. HONDA SADOW, KAWASAKI VULKAN, YAMAHA VIRAGO, ali uglavnom to su motori stariji od 20 godina pa se malo plasim da nisu dotrajali, da mi  ne budu bunar za bacanje para, a i nisu mi za kratke voznje po gradu vise su mi za putovanja.

         Jos jedno pitanje: da li kod uvoza motora iz inostranstva uvoznici skidaju kilometrazu kao sa automobilima?  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Удобност моторцикла процениш тек кад на њему седнеш и пробаш, може да се деси да седнеш и да ти легне ко "дупе на нокшир". Од поменутих чопера само Хонда Шедоу, то је вечна макина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Problem je sto u blizoj okolini nema takvih motora da bi seo na neki da imam neku viziju pa da se odlucim, drugar ima maxi skutera, ali to nije za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За оно што си навео на почетку највише ти паше један Беверли/Карнаби 300, али те срце вуче на другу страну.

 

Господски, у оделу кроз град па и доста шире, одличне возне карактеристике.......

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
31 minutes ago, kalvados said:

Imam neke prijatelje koji su takodje u ozbiljnijim godinama a vecito su na nekim turama po Srbiji, Madjarskoj, Rumuniji, BiH... pa bih bas voleo da im se pridruzim.

Pa kako si napisao, najbolji savet ćeš dobiti od prijatelja koji voze ture.

Ovde ćeš dobiti razne odgovore npr. ništa ispod hiljadarke, motor se kupuje srcem, pa do drugih pristrasnih predloga, koji će te dovesti do još veće dileme.

Prema potrebama i mogućnostima ćeš ipak sam odlučiti.

Obratiti pažnju na potrošnju i naravno ostalo održavanje kao i eventualnu nabavku delova. 

Srećna kupovina. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne piše ti odakle si - napiši. Moguće da u tvojoj blizini neko ima neki od motora o kojima razmišljaš, pa možda da odeš do čoveka i sedneš na motor da vidiš dal ti odgovara položaj. Takođe, za po gradu i okolini možeš da voziš sve, al za duže ture motor mora da bude baš udoban ( ne samo sedište - ima tu više stvari ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

U tvom slučaju, visina od 1,75 m je ograničavajući faktor pri izboru motocikla. Govorim iz ličnog iskustva pošto smo iste visine. Za tebe bi poželjna visina sedišta od tla bila oko 80 cm da bi stabilno mogao da se osloniš sa oba stopala na semaforu što je neophodno pri vožnji u dvoje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

u 3000 eura moze se naci FZ6S 2005. god. i dopada mi se, ali onda procitam iskustva drugih koji su ga vozili pa nisu bas zadovoljni, ispada da je model 2002. i 2003. bio bolji, a ponuda na oglasima nije bas neka, ali polako ne zurim mozda iskrsne nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Ali ovo bi resilo sve  dileme, samo daleko mi je da idem da ga vidim 

c1c2a55ebdd3-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Dl 650 VSTROM Dl650, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 34 km, Niš. Cena 2.999 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Ja bih, da sam na vašem mjestu, gledao u smjeru Honda cbf 600, Suzuki Bandit 650, Suzuki V strom 650, Kawasaki Versys 650, Honda Transalp 700, Honda deauvilie.......pa za pare s kojima raspolažete, naći bilo što od navedenog u što boljem stanju, sa što manje km ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Poz. Dugo me nije bilo, svasta sam gledao, probao, razmisljao i eto sve sto sam ranije napisao palo je u vodu. Kupih maxi skuter. U pitanju je APRILIA SCARABEO 500. Moji utisci o ovom skuteru su za sada svi pozitivni, odlican pocetnicki motor.

IMG_20200810_145551_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 19 sati, kalvados je napisao:

... odlican pocetnicki motor.

 

hteo si reći 'autobus'   :rolleyes:  :lol:

 

Bzvz uopšte pišem ali vidim da niko ranije nije spomenuo, a posle ovog transportera baš mislim da bi ti legla Honda Deauville  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900

Kupio si Italijana koji ce uvek forsirati dizajn pre funkcionalnosti a sto se mene tice i kvaliteta. Vozio sam Apriliu atlantic, ok motor al ne bi vise nikad kupio Italijana.(zhena mozhe i sa sela al motor mora da je iz Japana) Srecno Pozdrav
P.S slazem se za Deauville ja sam ga zamalo uzeo ali ipak je TDM  Tako Dobar Motor :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
6 minutes ago, Krokodilo said:

Осим Монстера и Панигалца.emoji41.pngbe4c62fd28dd1d3c04d7dd2909fe240f.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hehe..ok, svako svome necu budem neki hejter sad :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
10 minutes ago, Krokodilo said:

Не волим ни ја ништа осим Јапана али што је лепо и управљиво јесте богами.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Sve je ok brate moj dok nije BMW :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pazi na kofere  :)

Ne treba biti sujeveran pa reci evo sluti mi. Zelim ti srecnu voznju,puno kilometara.

Video samo da ne zaboravis da imas bocne kofere. Ako se mogu skidati,odlicno. Zato tu devilku ne volim.

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja