Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor

Recommended Posts

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 28 minuta, floyd032 je napisao:

Pozdrav drug

Sad cestitam kupovinu kawe markoneu

I naletim na tvoj post

Kada se zaprljaju brizgaljke.dizne da zna da se gasi na kocenju

To se bas meni desava

Reci mi molim te iz iskustva je li to samo to da treba da odradim

Ili

Kada vec to radim da usput odradim i jos nesto

Puno pozdrava

I hvala

Ako pretpostavimo da je f.vazduha prohodan i u dobrom stanju ultra zvucno ciscenje dizni u kombinaciji sa ciscenjem klapni gasa resi problem!

Z750/1000 ima po par klapni za svaki cilindar, one do cilindara sajlama kontrolise vozac, druge, do kutije filtera vazduha kontrolise ECU preko step motora... Skine se telo/nosac i jednostavno nekim namenskim sretstvom u spreju se ocisti... Senzori polozaja sa strane se ne skidaju.

 

P.S. Z-et do 2007 god. nema lambda sondu, moze se probati nekim aditivom ciscenje kao sto nas drug @Krokodilo predlaze... Gde postoji sonda, K2 cistac dizni, onaj koncentrovani, jeftin je provereno ubije! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ko je navikao na ABS tesko se vraca, a ko nije navikao, tome svakako i ne treba. 
 
Mada znam ljude koji voze sa ABS-om i sami kazu da im se skoro nikad nije aktivirao, ili vrlo retko. 
 
Sa druge strane znam cak i one koji su sa ABS-a presli na starije motore bez ABS-a pa se opet snasli bez problema ako su dobre kocnice. 
 
Ne otvaram sad diskusiju dal je ABS dobar ili ne, u sustini bolje ga je imati i to je jasno, al da moze bez problema da se vozi bez njega - moze i te kako!

Upravo to, na abs se ne navikava. Ako ga imaš, kao i da ga nemaš, sve do onog trenutka kad ti pomogne. Hoće li ta tad spasti, vrlo verovatno, a pitanje da li bi i bez abs preživeo pa moguće a moguće i ne bi :D

Znaci super je kad ima, nije strasno ako ga nema. OdvoAo sam jednu sezonu sa abs i nisam ni primetio da ga imam.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 41 minuta, N.F.S. je napisao:

Ako pretpostavimo da je f.vazduha prohodan i u dobrom stanju ultra zvucno ciscenje dizni u kombinaciji sa ciscenjem klapni gasa resi problem!

Z750/1000 ima po par klapni za svaki cilindar, one do cilindara sajlama kontrolise vozac, druge, do kutije filtera vazduha kontrolise ECU preko step motora... Skine se telo/nosac i jednostavno nekim namenskim sretstvom u spreju se ocisti... Senzori polozaja sa strane se ne skidaju.

 

P.S. Z-et do 2007 god. nema lambda sondu, moze se probati nekim aditivom ciscenje kao sto nas drug @Krokodilo predlaze... Gde postoji sonda, K2 cistac dizni, onaj koncentrovani, jeftin je provereno ubije! 

Ja sam kriv

izvini

Nisam predstavio moju neman

Zx9r 1996 karburator

Nema lambda sonda nema ecu

Znam da je moj agregat proistekao iz 750 pa zato upitah

 

Nije sramota ne znati :jee:sramota je ukrasti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, floyd032 je napisao:

Ja sam kriv

izvini

Nisam predstavio moju neman

Zx9r 1996 karburator

Nema lambda sonda nema ecu

Znam da je moj agregat proistekao iz 750 pa zato upitah

 

Nije sramota ne znati :jee:sramota je ukrasti

zavisi od koga ukrades...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo ga bivsi...

Stavih mu nov lanac i lancanike pred prodaju, presli oko 500km kod mene, plocice na svim diskovima nove. Distancer guvernala sam od prohroma kod glodaca pravio, distancere retrovizora...

Decko koji ga prodaje je moj sugradjanin, prodao sam mu kawu sa oglasa u maju prosle godine mislim...

Da mu pomognem u oko prodaje malo, mozda se nekome svidi motor :D

(Boban sediste, mra vizir, kofer, nosac...Zamenjen i dihtung poklopca glave prosle godine, nastelovani ventili. )

 

c77ec8d2c0b9-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki z750s z750, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 48000 km, Kragujevac. Cena 3.200 € - Motori - Polovni...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, N.F.S. said:

Evo ga bivsi...

Stavih mu nov lanac i lancanike pred prodaju, presli oko 500km kod mene, plocice na svim diskovima nove. Distancer guvernala sam od prohroma kod glodaca pravio, distancere retrovizora...

Decko koji ga prodaje je moj sugradjanin, prodao sam mu kawu sa oglasa u maju prosle godine mislim...

Da mu pomognem u oko prodaje malo, mozda se nekome svidi motor :D

(Boban sediste, mra vizir, kofer, nosac...Zamenjen i dihtung poklopca glave prosle godine, nastelovani ventili. )

 

c77ec8d2c0b9-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki z750s z750, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 48000 km, Kragujevac. Cena 3.200 € - Motori - Polovni...

 

prelep motor, bice kupca i za njega sigurno. Ja bih ga uzeo, ali je previse personalizovan za moj ukus, vise volim fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I u voznji je takav bio! Naseg drugara odavde (Filipfg) sam i vozio
Hvala, svakom robujem i kada sve odradim ja prodam, vremena nemam za voznje, to servisiranje mi draz pretstavlja...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
@N.F.S.ja kad sam  video uzivo kod tebe taj Z,odusevio sam se. vrlo rado bi ga posedovao.  Izgledao je kao nov.
I ja bih sada rado tvoju hondu posedovao

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
49 minutes ago, N.F.S. said:

I u voznji je takav bio! Naseg drugara odavde (Filipfg) sam i vozio emoji16.pngemoji6.png
Hvala, svakom robujem i kada sve odradim ja prodam, vremena nemam za voznje, to servisiranje mi draz pretstavlja...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

 

Iako i pre te voznje, u mislima mi je bilo da je 4 cilindra najprijatnije za voznju, posle te voznje  samo se potvrdilo.

Secam se vozimo se nas dvojica, zajedno pa jedno 190 kila na motoru :jee:, ti u sestoj brzini idemo 40 na sat, motor samo prede ne stuca, ne pipas kvacilo.

To je za mene snaga motora a ne ono moze 300 da razvije.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
34 minutes ago, filipfg said:

 

Iako i pre te voznje, u mislima mi je bilo da je 4 cilindra najprijatnije za voznju, posle te voznje  samo se potvrdilo.

Secam se vozimo se nas dvojica, zajedno pa jedno 190 kila na motoru :jee:, ti u sestoj brzini idemo 40 na sat, motor samo prede ne stuca, ne pipas kvacilo.

To je za mene snaga motora a ne ono moze 300 da razvije.

Bravo. Ljudi, za one koji ne znaju, ja sam vec imao isti ovakav motor, svidjao mi se tad, svidja mi se i sad, ima to nesto. Menajo sam se bio sa Nesom za TDM i ne zalim, odlican je TDM, sad sam opet uzeo Z750S, i ne mogu da docekam sutra da stigne, vec sam spremio sve krpe i sprejeve, iako je motor cist i suv. Naruceno ulje, filter, a proverice se i plocice, ulje u kocnicama, antifriz...

 

Ako neko razmislja o mom bivsem Z750s, mogu vam reci da je ocuvan kao casa, i da ima dosta opreme!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 24 minuta, Zuba87 je napisao:

Па ово није Штрумф! Нема беле боје! Превара! :)

 

Честитам, у здрављу да тераш точак! :)

Plav i namrsten! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja