Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 18 minuta, ivica744 je napisao:

Zaboravio sam ime,platio kadu 32cm oko 54.000,a za proizvodjaca kaze da izvozi proizvode i da je jako kvalitetan

Moja je ASonic kapaciteta 5L, kupljena u radnji na Crvenom Krstu

IMG-20191003-104615.jpg

 

@Mali Caca

Slazem se, iskren da budem, pre se oslanjam na osecaj u ruci nego na moment kljuc jer se skuteri dosta cesce odvrcu - zavrcu od motocikla (osim trkacih) tako da bas treba biti obazriv. 

Navoj na dekli gde se srafi poklopac CVT-a je prvo sto se najcesce po*ebe .

Kad je novo ili relativno novo vozilo.... nema problema, problem moze biti kad je staro 10-15god. + xx puta otvarano - zatvarano ili jos gore kad stoji 10-15god a nista pipano nije.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@aca-pn ja koristim Wurth Zebru. 

Zaista sam zadovoljan. Cena je malo jaca, ali su mere precizne i alat je skoro pa profi. 

Imam zamerku na neke sitnice, ali nista funkcionalno/prakticno. 

 

@đunta, nisam nasao temu, zato sam otvorio novu. 

Neka bude da sam ja kriv jer nisam iscitao svih 18 strana pretrage. 

Evo, ako smeta, jer je ponovljena, ja je zakljucavam. 

Da se slucajno ne desi da nekog uvredim ili sebi povecam reputaciju na ovom forumu bespravno. 

 

Iskreno, nevezano za ovu temu, vec danima razmisljam da napustim forum... Nisam aktivan clan niti jednog drugog foruma. Ovaj sam postovao i cenio. 

Ali mi se sve vise cini da prosipam zelju i pomoc u vetar. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
7 hours ago, aca-pn said:

Da ima od 10-24 i da su nastavci šestougaoni

Ovakav set ja imam i dode u metalnoj kutij sa plastičnim lezistom unutar za same nastavke, vrlo je robusan.

Koristim ga dugo i nikad mi se nije desilo nista lose i ne predviđeno.

Cjena je oko 70 eura za nov set moze se naci i povoljnije.

 

p_160926_08178.jpg
WWW.TOPTUL.COM

Detailed information of 24PCS 1/2" DR. Socket Set - Satin offered by...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da nastavimo o alatima i nekim savetima.....

 

Juce sam se ubio da skinem zadnji tocak zarad promene koc. plocica i gume. Godinama unazad nije nista demontirano a i kad je nekad bilo radjeno, pri sklapanju nista podmazano nije, motor redovno pran pa voda zadje tamo gde ne treba.

 

IMG_20200224_161113.jpg

 

bolcna kao da je zavarena

IMG_20200224_161455.jpg

 

da ne bese brener

IMG_20200224_161630.jpg

 

dvokraki

IMG_20200224_165333.jpg

 

IMG_20200224_165439.jpg

 

IMG_20200224_172106.jpg

 

pa potom i trokraki radapciger za nosac diska

IMG_20200224_171259.jpg

 

nista ne bi uradio

IMG_20200224_172016.jpg

 

potom ciscenje 

IMG_20200224_173102.jpg

 

pa zastita/podmazivanje

IMG_20200224_174149.jpg

 

Ima ljudi koji godinama nista specijalno na motoru ne rade, promeni se ulje, filter, na koc. plocice se baci pogled jednom u 3 meseca i to je to . Redovno je opran, pokriven ciradom do sledec vikenda ili onog tamo.

 

Takvo ophodjenje dovodi do ovakvih pa cak i gorih posledica ako motor boravi gde ima vlage, pritom ta vlaga ostaje zarobljena pod ciradom ili jos gore ako celu jesen i zimu provede na otvorenom gologuz.

Hrdja napada sve srafove, matice, biksne, caure, navoje ...... vlaga napada instalaciju tj dzekove, pinove, buksne ili ti el. kontakte, patina uzima maha.

 

Zato treba motor drzati u kondiciji, isto je kao i sa covekom. Lezi, pokri se, nemoj nista raditi i tako mesecima.... lipsaces za po godine :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Brener je ovde svakako pomogao....ali umesto apcigera ovde je mogla jedna druga sprava, alat, da završi posao.

Kako joj je ime, u narodu ili službeno, ne znam.

Inače služi za skidanje ležajeva sa osovina. Ima dva polumeseca koja se međusobno povezuju zavrtnjima i prostim stezanjem odižu ležaj ili šta već od oslonca, kraja osovine, tega radilice i sl. Svaki u svom telu ima navoj u koji se uvrće brezon koji čak može i da se nastavi....i fiksira navrtkama na centralni deo koji je poput apcigera. Zatim se prostim uvrtanjem centralnog šrafa, kao na apcigerima, deo (ležaj, biksna) svuče sa osovine.

 Probaću da nađem fotku...

 

https://images.app.goo.gl/CJ7tJjJLWzxXQUTH8

 

Fotka nađena nasumično...ne reklamiram nikoga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nekad ne mogu sve slikati, pogotovo juče pošto sam baš šiznuo, onako dobro.

 

IMG_20200225_124927.thumb.jpg.c94df7959a71f744a6a55266aa031efb.jpg

 

Evo ga, samo sam načeo micanje sa njim, dalje nisam smeo ići jer ću samo štetu napraviti a to mi nije cilj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Taj.

Ekstra stvar. Imam ih za par prečnika...i ovaj šraf koji se uvrće u polumesec imam na foru da može da se nastavlja. Grejanje i to, uglavnom završava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, pronto je napisao:

Brener je ovde svakako pomogao....ali umesto apcigera ovde je mogla jedna druga sprava, alat, da završi posao.

Kako joj je ime, u narodu ili službeno, ne znam.

 

Kad sam bio šegrt staring majstori su me učili da se to zove svlakač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Satelis što dalje tu mast od lezajeva i nuteva. Tu samo nanesi što više tovatne masti koja je za velike temperature i podnosi veliki pritisak. Ta mast boje bakra ili kako je ovde zovu neversize je kobna za ležajeve i osovine, kao i za svečice (prvo ograničava svečicama dobro uzemljenje,  drugo podmazuje navoj iste i u samoj glavi pri stezanju). I ja sam radio isto dok nisam uvideo da oštečuje sklopove 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6710 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobra je pri montaži izduvnog sistema. Za ostalo...

 

Čak šta više, namenska mast za ležajeve može da bude pogubna za isti ako se stavi previše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Mali Caca je napisao:

@Satelis što dalje tu mast od lezajeva i nuteva. Tu samo nanesi što više tovatne masti koja je za velike temperature i podnosi veliki pritisak. Ta mast boje bakra ili kako je ovde zovu neversize je kobna za ležajeve i osovine, kao i za svečice (prvo ograničava svečicama dobro uzemljenje,  drugo podmazuje navoj iste i u samoj glavi pri stezanju). I ja sam radio isto dok nisam uvideo da oštečuje sklopove 

Uuuu majkumu :stabre: ja do sad nisam video nikakvih nus pojava a godinama pratim par osovina zadnjeg tocka, momci presli preko 100K.... sad sam bas iznenadjen.

U lezaj nikad ne stavljam nista, nikakvu mast, iskljucivo menjam.

 

@zarekg

Jes bakarna, u spreju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Evo jedna polica svaštara, mnoge kolege imaju znam video sam :):P

20200225_111929.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Uuuu majkumu :stabre: ja do sad nisam video nikakvih nus pojava a godinama pratim par osovina zadnjeg tocka, momci presli preko 100K.... sad sam bas iznenadjen.

U lezaj nikad ne stavljam nista, nikakvu mast, iskljucivo menjam.

 

Imao si sreće:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
19 hours ago, abarth_maniac said:

 

...Iskreno, nevezano za ovu temu, vec danima razmisljam da napustim forum... Nisam aktivan clan niti jednog drugog foruma. Ovaj sam postovao i cenio. 

Ali mi se sve vise cini da prosipam zelju i pomoc u vetar. 

 

Ne treba da napuštaš forum. Valjda si tokom tolikih godina video da kako u životu ima raznih likova, isti likovi su i članovi foruma.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova



 
Iskreno, nevezano za ovu temu, vec danima razmisljam da napustim forum... Nisam aktivan clan niti jednog drugog foruma. Ovaj sam postovao i cenio. 
Ali mi se sve vise cini da prosipam zelju i pomoc u vetar. 

Nemoj molim te.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Mali Caca je napisao:

@Satelis što dalje tu mast od lezajeva i nuteva. Tu samo nanesi što više tovatne masti koja je za velike temperature i podnosi veliki pritisak. Ta mast boje bakra ili kako je ovde zovu neversize je kobna za ležajeve i osovine, kao i za svečice (prvo ograničava svečicama dobro uzemljenje,  drugo podmazuje navoj iste i u samoj glavi pri stezanju). I ja sam radio isto dok nisam uvideo da oštečuje sklopove 

Nidzo, zna li se zasto je kobna po osovine? 

Lezaj nikad nicim ne punim, navoj tretiram tovatnom mascu dok bakarnu mast u spreju koristim za osovinu i zastitu lezaja (od vode) npr tocka.

 

Zanima me zasto je kobna po osovine jer imam 2 Aprilie, jedna je presla nesto sitno preko 100.000km, druga je na 130.000km.

Osovine nikad zdravije, bez tragova korozije il bilo cega od kako nanosim bakarnu mast u spreju.

 

Nemoj misliti da protivrecim, cenim i te kako tvoje misljenje al sa druge strane, zanima zasto je to tako, kad je vidjena slika nakon rasklapanja suprotna.

Nisam neko ko samo odvrne - zameni - zavrne, obracam paznju na svaki detalj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 35 minuta, Satelis je napisao:

Nidzo, zna li se zasto je kobna po osovine? 

Lezaj nikad nicim ne punim, navoj tretiram tovatnom mascu dok bakarnu mast u spreju koristim za osovinu i zastitu lezaja (od vode) npr tocka.

 

Zanima me zasto je kobna po osovine jer imam 2 Aprilie, jedna je presla nesto sitno preko 100.000km, druga je na 130.000km.

Osovine nikad zdravije, bez tragova korozije il bilo cega od kako nanosim bakarnu mast u spreju.

 

Nemoj misliti da protivrecim, cenim i te kako tvoje misljenje al sa druge strane, zanima zasto je to tako, kad je vidjena slika nakon rasklapanja suprotna.

Nisam neko ko samo odvrne - zameni - zavrne, obracam paznju na svaki detalj.

Po slikama sam mislio da je ona bakarna mast, a ne sprej. Sprej je sasvim u redu, ali ona mast ima nešto u sebi i nakon određenog vremena postaje kao pasta za brušenje ventila i pojede sve. Viđao sam sa uđe u ležaj i isti prolupa nakon par iljada kilometara kad neko namaže osovinu točka itd... izvini ja sam stvarno mislio na mast ne na sprej 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo,

 

Obrisali smo postove koji nemaju veze sa temom. Molim sve da ovu vrlo korisnu temu, kao i autora teme, poštujemo jer je svima u interesu da postoje na forumu. 

 

Hvala! :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 11 minuta, Mali Caca je napisao:

Po slikama sam mislio da je ona bakarna mast, a ne sprej. Sprej je sasvim u redu, ali ona mast ima nešto u sebi i nakon određenog vremena postaje kao pasta za brušenje ventila i pojede sve. Viđao sam sa uđe u ležaj i isti prolupa nakon par iljada kilometara kad neko namaže osovinu točka itd... izvini ja sam stvarno mislio na mast ne na sprej 

Bakarnu mast ne koristim, samo sprej.... sad mi je dosta lake :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 9 minuta, Pablo je napisao:

@Mali Caca kakvu mast predlažeš za podmazivanje nutova u kardanu za GS-ove? Planiram taj servis da odradim sa Igorom uskoro...

 

Ja kad sam radio na tim motorima samo sam koristim onu belu od BMW, ako to nema može i bilo koja za ležajeve samo da ima veliku tačku topljenja, recimo preko 150°C 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 10 minuta, Satelis je napisao:

Bakarnu mast ne koristim, samo sprej.... sad mi je dosta lake :)

Izvini nisi rekao da je sprej u pitanju, a ja nisam pitao samo dao svoja zapažanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja