Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
52 minutes ago, Darko 012 said:

Imas neki snimak snimljen sa sundjerom? Meni se cini da nema razlike, imam istu kameru. A stabilizacija je stvarno vrhunska, deluje kao da neko drzi kameru.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Nisam nigde kačio snimke do sad, evo link: https://we.tl/t-wuHRt5drij

Zanemari ponašanje u saobraćaju, najbolje za upoređivanje je kad pojačaš malo zvuk, mnogo se više cuje zvuk samog skutera sa sunđerom, svi snimci su nekog opsega 80-120km/h.

Iskreno sigurno da ima više faktora koji utiču na vetar, ja konkretno nisam ni na čemu drugom testirao osim na mom skuteru. Ne znam kako je na R, naked motorima itd. A druga stvar je što imam ovaj manji vizir na skuteru i vetar baš bije tu u predelu brade gde je i kamera.

 

13 minutes ago, MaxiS said:

Ja imam hero 7 silver i zadovoljan sam. Ima dve mane, ne moze baterija da se zameni i mislim da nema mogucnost povezivanja mikrofona. Za drugo nisam siguran, ali me interesuje gde si kupio sundjer @matke92

E vidiš to nisam ni znao da baterija ne moze da se izvadi, bzv, iskreno ja konkretno imam samo jednu ali svakako planiram nabaviti bar još jednu. 

Sto se tiče povezivanja mikrofona od Hero 7 pa na dalje moguće je ali samo preko gopro adaptera isključivo original, istrazivao sam dosta na ovu temu i skapirao da samo sa originalnim može da se nakači mikrofon, nek me neko ispravi ako gresim slobodno i nek pomogne taman. Orginalni adapter je iskreno skup nekih 60€ pa se odustalo od istog, nije mi jasno da kinezi nisu uspeli da provale foru i naprave neki aftermarket. 

Sunđer sam kupio na AliExpress-u. 

IMG_20220125_104329.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@matke92

 

Adapter je iz type c u 3,5mm? Jel tako. "Guramo" adapter u mesto gde se puni?

 

Ako je tako, kao samsung modelima, to mogu da probam. Radim u prodavnici tehnike. Samo ako pakovanje adaptera moze da otvori bez da se osteti pakovanje. Nije vakuum itd... proba mi je lako dostupna :)

 

 

Edit:  Nije me preterano interesovala ta tematika, kupio sam gopro, pre svega, da snimim porodicne trentke na putovanjima, izletima... evo sad izguglah da moze i aplikacija "myk app" da resi mikrofon preko telefona i BT. I to mi je ok... 

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
30 minutes ago, MaxiS said:

@matke92

 

Adapter je iz type c u 3,5mm? Jel tako. "Guramo" adapter u mesto gde se puni?

 

Ako je tako, kao samsung modelima, to mogu da probam. Radim u prodavnici tehnike. Samo ako pakovanje adaptera moze da otvori bez da se osteti pakovanje. Nije vakuum itd... proba mi je lako dostupna :)

 

 

Edit:  Nije me preterano interesovala ta tematika, kupio sam gopro, pre svega, da snimim porodicne trentke na putovanjima, izletima... evo sad izguglah da moze i aplikacija "myk app" da resi mikrofon preko telefona i BT. I to mi je ok... 

Upravo tako, org adapter ide sa typC na 3.5mm, ja sto sam gledao od snimaka probali su raznorazne adaptere sto su za telefone, kao i nekih drugih akcionih kamera ali bezuspešno. Ako imas dostupnost adaptera, isprobavaj pa javljaj :jee:

 

Što se tiče aplikacije za mic za preko telefona to bi bilo lepo rešenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 20.5.2021. at 10:22, boky327 je napisao:

Skoro pa bezuspijesno sam 2 sata pokusavao da montiram kamericu. Od stikera sam odustao, apsolutno nigdje na kacigu nije mogao lijepo da legne te sam se odlucio na ovu varijantu. Nema lijepljenja a brzo se skida.

 

IMG-20210516-213842.jpg

IMG-20210516-213856.jpg

IMG-20210516-213909.jpg

 

 

Inace ovaj nosac je namijenjen za ruku. Jedina mana je sto vizir u ovom slucaju ne mogu zatvoriti 100% ali dovoljno lijepo "legne" na svoje mjesto.
Nije neko sjajno rjesenje ali s obzirom da ce mi kamerica rijetko kad trebati ovo ce da radi posao. 

Kako zatvaras vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 22.7.2021. at 11:39, Darko 012 je napisao:

Evo kako to izgleda


20210722-113603.jpg

20210722-113617.jpg

20210722-113652.jpg

20210722-113708.jpg



Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Zar ti ne ulazi kamera u vidno polje, tj. zaklanja deo retrovizora, pogled preko ramena itd...? Ja sam to probao i mnogo mi smeta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@Savamalac zatvori se bez problema, legne 99%. Nema buke, eventualno malo sustanja ali zanemarivo. 
Probao sam vise pozicija, ova mi je nekako najbolje legla. Na vrhu kacige je previse visoko pa snimak moze da izgleda malo cudno, sa strane bas strci kao sto sam pisao u prethodnim postovima, na bradu je legla odlicno i ima dostu dobru poziciju snimanja ali je problem tezina. Spustalo mi je kacigu na dole i to se bas osjetilo.

Ako su u pitanju amaterski snimci mislim da bi za kacigu najbolja opcija bila GoPro Session kamerica. Skoro duplo laksa, mnogo manja a duzina snimanja u pogledu baterije je ekvivalentna ostalim kamerama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Moja je kaciga sva ''coskasta'', tako da cu verovatno morati da idem na vrh, pa da ukljucim horizon leveling...

 

Ono zasto bih ja na vrh stavljao je zelja da uhvatim ''scenografiju''. Ne zanima me preterano post editing, kao ni POV snimanje same voznje. Za to imam nosac koji se kaci na motor (na crash bar recimo), pa cu snimati ''osecaj u voznji''.

 

Ono sto zelim jeste da kada prodjem pored neke scene, situacije i slicno da ukljucim snimanje, pa sacuvam ili snimak ili izvucem sliku iz snimka. Do sada sam mnogo puta bio u situaciji da vidim lep predeo, pticu koja lovi, zalazak sunca, motoriste koji voze u grupi i slicno, ali me je uvek mrzelo da stanem, uzmem telefon sa nosaca, ukljucim snimanje, snimam, vracam sve... a nije uvek ni bilo moguce bezbedno stati.

 

Videcemo, eksperimentisacemo...

 

Za vlasnike Gopro, koja podesavanja koristite za snimanje u voznji? Rezolucija, framerate, ISO, mod snimanja (wide, linear) itd...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Za FF kacige je najbolje na bradu, najbolji ugao snimanja se dobije.

 

@Savamalac 1080p50fps, ISO auto će odraditi okej (preko dana neće ići visoko svakako). Mod koji se tebi svidja - linear je prirodniji, ali zavisi koliko kadra hoćeš da uhvatiš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 2 sati, boky327 je napisao:

@Savamalac zatvori se bez problema, legne 99%. Nema buke, eventualno malo sustanja ali zanemarivo. 
Probao sam vise pozicija, ova mi je nekako najbolje legla. Na vrhu kacige je previse visoko pa snimak moze da izgleda malo cudno, sa strane bas strci kao sto sam pisao u prethodnim postovima, na bradu je legla odlicno i ima dostu dobru poziciju snimanja ali je problem tezina. Spustalo mi je kacigu na dole i to se bas osjetilo.

Ako su u pitanju amaterski snimci mislim da bi za kacigu najbolja opcija bila GoPro Session kamerica. Skoro duplo laksa, mnogo manja a duzina snimanja u pogledu baterije je ekvivalentna ostalim kamerama.

Imaš i namenski nosač baš za bradu kod ff kacige. Ja sam tako zakačio moju kameru i super stoji. Kaiš koji ide ispod vizira je mnogo tanji i vizir se zatvara kao i bez njega. Najbolja pozicija i plus možes da baciš pogled da li se snima ili ne. Meni je to najveći problem, palim snimanje preko dajinskog i više puta mi se desilo da mislim da snimam, a u stvari nisam ni počeo..

 

Evo kako kod mene izgleda.20210925_142355.thumb.jpg.7335eeb03d39694a5965977d3d4b2663.jpg

 

 

Pokušao i sa strane, doduše na drugoj kacigi, ali nekako nije to to.

20210725_140417.thumb.jpg.0d0d217a8a84086c054e0452342047ad.jpg

 

20210725_140309.thumb.jpg.a04d8af648f420471ad5e71b7b45fc3a.jpg

 

 

Ovako nešto...

 

WWW.EBAY.COM

Foot Nail Art Drill Bits File Cuticle Clean Burr Manicure Pedicure Tool Kits. 6" 150mm Lamb Wool Waxing Polishing Buffing Pad Hook Loop Car Buffer Detailing. Portable Storage Bag...

 

Promenio član Predator016
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Probao sam s nosacem gore sa slika sa idejom ako bude ok da narucim bas takav kao sto ti imas. Medjutim meni je problem sto osjecam kameru kad je na tom mjestu, nekako mi vuce kacigu na dole. Ok mi je za kraca snimanja, ali ako moram da je nosim par sati u toku dana pocinje da smeta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
2 hours ago, Savamalac said:

Moja je kaciga sva ''coskasta'', tako da cu verovatno morati da idem na vrh, pa da ukljucim horizon leveling...

 

Ono zasto bih ja na vrh stavljao je zelja da uhvatim ''scenografiju''. Ne zanima me preterano post editing, kao ni POV snimanje same voznje. Za to imam nosac koji se kaci na motor (na crash bar recimo), pa cu snimati ''osecaj u voznji''.

 

Ono sto zelim jeste da kada prodjem pored neke scene, situacije i slicno da ukljucim snimanje, pa sacuvam ili snimak ili izvucem sliku iz snimka. Do sada sam mnogo puta bio u situaciji da vidim lep predeo, pticu koja lovi, zalazak sunca, motoriste koji voze u grupi i slicno, ali me je uvek mrzelo da stanem, uzmem telefon sa nosaca, ukljucim snimanje, snimam, vracam sve... a nije uvek ni bilo moguce bezbedno stati.

 

Videcemo, eksperimentisacemo...

 

Za vlasnike Gopro, koja podesavanja koristite za snimanje u voznji? Rezolucija, framerate, ISO, mod snimanja (wide, linear) itd...  

1080|50fps iz dva razloga:

1) Trajanje baterije je bukvalno x2

2) Ne znam zasto ali preko aplikacije neće da mi iseče delove 4K snimka.

Koristim Wide uvek, zašto, nemam pojma, hvata veći opseg, kamera montirana na bradu, mozda da je negde drugde bi i linear bilo ok.

A ostalo na auto i po meni je skroz dobro, imam setup za nocno snimanje za grad koji sam da budem iskren koristio 2x jer se ne setim da prebacim, pre god. dana sam pravio setup, koliko se sećam najbitnije je da podesis Iso max i min. 

Evo slika: 

IMG_20220125_155539.jpg

IMG_20220125_155558.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Zar ti ne ulazi kamera u vidno polje, tj. zaklanja deo retrovizora, pogled preko ramena itd...? Ja sam to probao i mnogo mi smeta. 
Ne mogu da nadjem neku lepsu sliku, ali ne smeta i ne vidim je, namestio sam da stoji sastrane

FB-IMG-1643125494324.jpg

Screenshot-20220125-164648-Instagram.jpg
@matke92 Imam male razlike ali ja se bio nadao da ce bas dosta da ima pa sam onda ulozio u glasniji auspuh
@savamalac 2k 60fps superview da bi dobio na sirini kadra bas zbog pregleda, sve ostalo je na automatski.Mada odlucio sam kad odem negde na par dana da bude 1080p 30fps, ne mogu da ga navasam memorijom. Kad stanem i snimam nesto onda je linear, nervira me onaj fisheye efekat. @Predator016 ne znam kako je na tvojoj kameri ali na gopro ima ona opcija da kad je iskljucena jednim dugmetom se ukljucuje i pocinje da snima a istim dugmetom se zavrsava snimanje i automatski se iskljucuje. Ja proveravam da li snima tako sto gledam da li trepce lampica na njoj u retrovizoru ili da li ima nesto na ekrancicu napred.


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I kod mene je tako, jednim dugmetom se uključuje i istim se isključuje snimanje, s tim sto moze i daljincem. Daljinac ima jedno dugme za snimanje (start i stop), a drugo dugme za fotke.
Meni stoji na kormanu i lakse mi je s njim da palim i gasim kameru.

Kad mi je kamera bila sa strane, nisam mogao da vidim da li snima ili ne, jer isto ima crveni taster koji blinka kad snima, a gori stalno kad ne snima. Ekran mi se gasi posle minut dva, pa samo na osnovu tastera mogu da vidim da li snima.
Kad mi je na bradi, lepo se vidi da li snima i plus mnogo je bolji ugao.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 27 minuta, Predator016 je napisao:

Ja uzeo na KP. Oko 1000 din je komad.
Npr.

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 


Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

 

Drug

reci mi koliko ti max traje baterija ta nova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Nije se bas proslavila. Sat i nesto aktivnog snimanja max.
Imam dve, pa ih menjam. Dok jednu punim, druga snima..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 1/25/2022 at 1:40 PM, Savamalac said:

Moja je kaciga sva ''coskasta'', tako da cu verovatno morati da idem na vrh, pa da ukljucim horizon leveling...

 

Ono zasto bih ja na vrh stavljao je zelja da uhvatim ''scenografiju''. Ne zanima me preterano post editing, kao ni POV snimanje same voznje. Za to imam nosac koji se kaci na motor (na crash bar recimo), pa cu snimati ''osecaj u voznji''.

 

Ono sto zelim jeste da kada prodjem pored neke scene, situacije i slicno da ukljucim snimanje, pa sacuvam ili snimak ili izvucem sliku iz snimka. Do sada sam mnogo puta bio u situaciji da vidim lep predeo, pticu koja lovi, zalazak sunca, motoriste koji voze u grupi i slicno, ali me je uvek mrzelo da stanem, uzmem telefon sa nosaca, ukljucim snimanje, snimam, vracam sve... a nije uvek ni bilo moguce bezbedno stati.

 

Videcemo, eksperimentisacemo...

 

Za vlasnike Gopro, koja podesavanja koristite za snimanje u voznji? Rezolucija, framerate, ISO, mod snimanja (wide, linear) itd...  

Pa onda uzmi nosač i montiraj kamericu na vrh vizira, kao što i ja radim.

 

biokov11.jpg

 

Ja kameru nikad nisam ni pokušao montirati na kacigu jer mi, iskreno, snimke gdje se kamera miče sa glavom izgledaju do ludosti glupo. Kamera (Rollei) ima stabilizaciju, a pošto i ovaj nosač ima umetke od gume, ne prenose se vibracije mašine. Mogu je uključivati dugmičima na kameri, a ima i bluetooth daljinski ili je kontrolišem aplikacijom s mobilnog

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja jedino da utiplujem tu kameru da se ne razleti, a i tad bi se polomio vizir, jedan cilindar pa trese

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Juce sam reklamirao moju gopro 7 silver. Sto bi rekli "mrtva je". Vrv je losa baterija. Da li ce prihvatiti reklamaciju, videcu... jos nema god dana kako sam je kupio. Tacnije 25.07.2021.

 

Garancija na bateriju na uredjaje je 6 meseci. Videcu sta i kako kaze servis. Stvar je, sto i ako priznaju garanciju, 7 silver se vise ne prodaje. Prva sledeca koja je na stanju je 8 black. Koja je 48.000din. 20.000 din razlike. Toliko nisam planirao da dam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Taj model je bio korektan i aktuelan pre 8-9 godina. Full HD snimak sa 30 frejmova, ne baš sjajnog kvaliteta. U međuvremenu ju je pregazilo vreme. I pored toga sumnjam da zapravo košta 11€, kopije su uvek bile brojne i neupotrebljivog kvaliteta snimka.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja