Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 23 minuta, boky327 je napisao:

Hvala na prijedlogu kolega ali mislim da ovo ne bi funkcionisalo kod mene, bas zbog oblika kacige u tom dijelu.

Možeš bez problema da postaviš taj Y držač. On je u delu koji ide na kacigu fleksibilan i kako ga pritežeš strapovima on se uvija po konturama kacige. Mnogo bolja i sigurnija varijanta od lepljenja 3M trake po kacigi. Sa druge strane možeš razmisliti o pravljenju držača za kacigu putem 3D štampača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Originalne nalepnice koje se dobijaju uz kamericu (makar uz GoPro) su toliko jake da ćeš pre odvaliti parče kacige nego je odlepiti sa kacige. :D Okej, ne bukvalno, ali to je toliko čvrsto i bezbedno za kameru da je to neverovatno. Sigurnost svakako nije nimalo upitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, vasa.93 je napisao:

Originalne nalepnice koje se dobijaju uz kamericu (makar uz GoPro) su toliko jake da ćeš pre odvaliti parče kacige nego je odlepiti sa kacige. :D Okej, ne bukvalno, ali to je toliko čvrsto i bezbedno za kameru da je to neverovatno. Sigurnost svakako nije nimalo upitna.

Baš zbog toga...zalepiš traku i uništiš kacigu/deo plastike motora i td... :) To je prihvatljivo nekom ko zarađuje od snimanja pa može da priušti konstantno menjanje opreme i motora. Ja iz mog amaterskog ugla ne bih koristio traku kao siguricu.

 

Kolega pomenu Itchy boots..recimo njen setup nikad nije uključivao fiksiranje kamere za traku već je u 90% slučajeva kamera fiksirana ili na nosač koji je integrisan sa kacigom ili strapovi na telu ili nosač na volanu motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Heh prvi put kad sam montirao gopro na staru kacigu koristio sam bas tu originalnu nalepnicu. Stavim je na vrh kacige, montiram kameru, klimam, izgleda izdrzljivo. Posle 2 min kaciga skliznu sa motora i pada bas na kameru. Otpade kamera sa sve onom nalepnicom(da napomenem da je kaciga bila 100% cista na mjestu gdje je nalijepljena nalepnica). Zalijepim ponovo i evo drzi vec 2 god. ali od tad bas i nemam povjerenja u te nalepnice. Ako bih je kacio tom nalepnicom svakako bih je osigurao. Mislio sam da je vezem industrijskim koncem za cipele (koji je skoro nemoguce prekinuti nekom normalnom silom) a na drugu stranu neka zakackica koja bi isla negdje na kacigu.

 

A vidis nisam znao da je taj Y nosac fleksibilan. U tom slucaju bi vjerovatno mogao da legne i na moju kacigu, jedino sto mi se ne svidja kod njega je to sto ne mogu zatvoriti vizir skroz.

@mick  Samo jedna mala ispravka, Itchy Boots je koleginica :oda2: a slika koju sam ja okacio na prethodnoj strani je zapravo njena slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
30 minutes ago, mick said:

Baš zbog toga...zalepiš traku i uništiš kacigu/deo plastike motora i td... :) To je prihvatljivo nekom ko zarađuje od snimanja pa može da priušti konstantno menjanje opreme i motora. Ja iz mog amaterskog ugla ne bih koristio traku kao siguricu.

Ih bre, ne znam što toliko ideš u krajnost. To se montira jednom i ne skida se. Nema nikakvog uništavanja bilo čega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, vasa.93 je napisao:

Ih bre, ne znam što toliko ideš u krajnost. To se montira jednom i ne skida se. Nema nikakvog uništavanja bilo čega.

Ne nego nije mi sigurna takva veza...tu su velike sile u igri kad se koristi nije ista sila sa 40kmh i 120kmh. Prosto mi je nesigurno staviti recimo GoPro od 400e na takav spoj :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ja ti iz ličnog iskustva kažem da sigurnost nije problem, pogotovo u slučaju montaže na bradu gde sve sile deluju u korist nalepnice. :D A nisam neko ko zarađuje od toga i konstantno menja opremu i motore. :D I nisam jedini, definitivno.

 

To je više do subjektivnog osećaja. I meni je bilo sumnjivo u startu, ali kada sam proverio uverio sam se da je sasvim bezbedno. Neko i dalje ne veruje, i to je sasvim legitimno i u redu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

I ja sam pre dve godine imao novu Gopro 6 black i bio sumnjičav da takvu kameru okačim da se drži nekakvim "selotejpom" za kacigu. Onda sam napravio mali test 3M VHB trake (koju i koristi GoPro) lepeći jednu plastičnu kockicu za drugu i pokušavajući da ih posle rastavim.. :lol2:Kad sam to video, nisam više imao strah. Montirao sam kameru u takvom položaju da mi visi sa brade kacige (znači vetar je bije da je otkine). Vozio sam autoputem tada Naked motor i jurio sam 160 a ponegde na pravcima i do 200. Sve do Grčke. Okretao glavu levo desno... Ma nema bre mrdanja.

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ako se nekom desilo da to otpadne, onda nešto nije kako treba. Možda je nalepnica previše stara ili bila skladištena dugo u lošim uslovima, ili neka fabrička greška... Ali šta god da je, pre nego što stavite kameru u taj adapter na kacigi vrlo je jednostavno proveriti da li je sve ok. Uhvatite adapter na kacigi i krvnički ga drmajte levo desno kao da hoćete da ga odvalite. MORA da drži. I ako izdrži takvu torturu, bez brige, izdržaće i svaki vetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja moju plocicu zalepio na kacigu pomocu one kineske 3m trake koja se dobija uz kineske kamere. Malo podgrejao lepak upaljacem pre lepljenja. Na njemu drzim hero 7 black. Evovec 2 godine, vozio 200, stoji mi sastrane i bije je vetar nije mrdnula ali uvek je osiguram ovakvom pertlom, provucem j onaj kaisic za vezivanje kacige kroz nju. 890e887f3cf351a736935545652d4161.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Skoro pa bezuspijesno sam 2 sata pokusavao da montiram kamericu. Od stikera sam odustao, apsolutno nigdje na kacigu nije mogao lijepo da legne te sam se odlucio na ovu varijantu. Nema lijepljenja a brzo se skida.

 

IMG-20210516-213842.jpg

IMG-20210516-213856.jpg

IMG-20210516-213909.jpg

 

 

Inace ovaj nosac je namijenjen za ruku. Jedina mana je sto vizir u ovom slucaju ne mogu zatvoriti 100% ali dovoljno lijepo "legne" na svoje mjesto.
Nije neko sjajno rjesenje ali s obzirom da ce mi kamerica rijetko kad trebati ovo ce da radi posao. 

Promenio član boky327

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ja zaljepim nosač i izbušim 2 male rupice kroz njega i kacigu. 2 mala šarafčića. Otpast taj nosač ne može nikada, a to što su na kacigi 2 male rupice uopće me ne brine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Ja zaljepim nosač i izbušim 2 male rupice kroz njega i kacigu. 2 mala šarafčića. Otpast taj nosač ne može nikada, a to što su na kacigi 2 male rupice uopće me ne brine.
Хм... можда би требало да те брине...можда се наруши интегритет саме кациге... мислим, ја не би, али као што знамо мишљење је као дупе, свако га има ;)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Evo je montirana za test...videćemo kako se ponaša ovih dana.
b82262a1755c034e01d5c670b5d2a58d.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick a odakle sada TRK? :stabre:
Na kolegin@mrmiki namontirana...uzeo sam kod njega tu kameru pa smo iskoristili rollbar da vidimo kako se ponaša na vibracijama.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
:takoje: znam da ti je bila zelja pa pomislio da ne pratim na casu 
I dalje je mada nije loš ni ovaj sad...šta više dobra je mašina.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 10 minuta, mick je napisao:

I dalje je emoji4.png mada nije loš ni ovaj sad...šta više dobra je mašina.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Polako, prodacu ti ja moj ili ce radimo neku zamenu :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Polako, prodacu ti ja moj ili ce radimo neku zamenu 2:
Dogovorimo se lako! I ne teraj ga po kamenju!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Ima li netko možda iskustva sa kamerama go pro max ili insta 360 x2? Nešto gledam da umjesto obične go pro uzmem 360 kameru posto se većinom vozim sam. Ako netko ima iskustva neka se podjeli?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Na kraju sam naručio insta 360 one x2 kameru, i dva kompleta raznih za montažu posvuda.

Kamera će mi stići u petak tako da čekamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Rešavam se da uzmem neku budžet kamericu da se malo igram i snimam. Citajuci ovu temu, vidim da Eken H9R ima najbolji odnos cena -kvalitet. Zadovoljan sam kvalitetom snimaka koje su neke kolege ovde postavljali, za moje potrebe to je super. Gledao sam na KP ima ih dosta, mogu da se nadju za oko 50e polovne. Malo me brine što sam video da ima i dosta kopija, pa ne znam kako ih razlikovati. Da nema mozda neko od vas na prodaju, uvek volim da kupim nesto od kolega, kad mogu.
I.jedino sto nisam uspeo da nadjem, da li ova kamera ima stabilizaciju slike ili ne?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
6 hours ago, Predator016 said:

Rešavam se da uzmem neku budžet kamericu da se malo igram i snimam. Citajuci ovu temu, vidim da Eken H9R ima najbolji odnos cena -kvalitet. Zadovoljan sam kvalitetom snimaka koje su neke kolege ovde postavljali, za moje potrebe to je super. Gledao sam na KP ima ih dosta, mogu da se nadju za oko 50e polovne. Malo me brine što sam video da ima i dosta kopija, pa ne znam kako ih razlikovati. Da nema mozda neko od vas na prodaju, uvek volim da kupim nesto od kolega, kad mogu.
I.jedino sto nisam uspeo da nadjem, da li ova kamera ima stabilizaciju slike ili ne?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Nema stabilizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Stigla danas Eken H9R. Na prvi pogled.deluje kvalitetno, ima puno dodataka za kacenje, tripod, dodatna baterija i punjač za dve baterije. Interesantno da nema sam adapter za punjac, već samo usb kabl. Vidim da su baterije od 3.7v , a punjač za telefon je 5v. Prethodni vlasnik je tako punio.i.kaze da nije imao problema. Nisam siguran da sam negde video punjac od 3.7v. @Motorcyclist kako ti punis tvoje baterije?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja