Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova
4 minutes ago, Predator016 said:

Stigla danas Eken H9R. Na prvi pogled.deluje kvalitetno, ima puno dodataka za kacenje, tripod, dodatna baterija i punjač za dve baterije. Interesantno da nema sam adapter za punjac, već samo usb kabl. Vidim da su baterije od 3.7v , a punjač za telefon je 5v. Prethodni vlasnik je tako punio.i.kaze da nije imao problema. Nisam siguran da sam negde video punjac od 3.7v. @Motorcyclist kako ti punis tvoje baterije?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ja sam dobio i punjac uz njega. Moze i punjac za telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam danas kupio GoPro Hero 7 silver. Videcu kako sluzi...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Tek sam sad provalio da ustvari sam docking pumjac pretvara struju u 4.2v, taman koliko treba za punjenje. Nisam se setio da bacim pogled na donju stranu, gde je etiketa sa specifikacijom.
Za pametne lepo.pise, input 5v, output 4,2v . Jedino cu morati da punim s 5v kada koristim utičnicu na motoru i punim direkt dok.je.baterija.u kameri.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Danas se malo igrao sa kamerom i dodacima, mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen kvalitetom. I same kamere i snimcima ooje pravi.
Fotografije su katastrofa, ali video je korektnog kvaliteta. Dodaci su skroz funkcionalni, mogu da je nakačim bilo gde. E sad dolazim do pitanja. Da li je bolje zakačiti je na motor ili na kacigu, s obzirom da nema stabilizaciju, pretpostavljam da će imati dosta vibracija ako bude na motoru.
S druge strane imam flip back kacigu LS2 Valiant2, koja je nezgodna za kačenje.

A i nisam siguran koliko ce drzati
samolepljiva traka nosaca ako je zalepim na vrh kacige, jer tu jedino i mogu. Veliki.je tu otpor vetra, mogu ladno da je izgubim usput.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
4 minutes ago, Predator016 said:

Danas se malo igrao sa kamerom i dodacima, mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen kvalitetom. I same kamere i snimcima ooje pravi.
Fotografije su katastrofa, ali video je korektnog kvaliteta. Dodaci su skroz funkcionalni, mogu da je nakačim bilo gde. E sad dolazim do pitanja. Da li je bolje zakačiti je na motor ili na kacigu, s obzirom da nema stabilizaciju, pretpostavljam da će imati dosta vibracija ako bude na motoru.
S druge strane imam flip back kacigu LS2 Valiant2, koja je nezgodna za kačenje.

A i nisam siguran koliko ce drzati
samolepljiva traka nosaca ako je zalepim na vrh kacige, jer tu jedino i mogu. Veliki.je tu otpor vetra, mogu ladno da je izgubim usput.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ja imam integrisanu i na bradi sam je montirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam vise da se kaci na kacigu, kamera gleda gde i ti ne treba ti stabilizacija. Ja sam ugrejao upaljacem tu traku pre nego sto sam zalepio na kacigu i drzi vec drugu godinu. Naravno da nemam poverenja u tu traku i kameru vezujem za kacigu. Flip up je kaciga i ja sam za lepio za onaj deo koji se pomera, to je doduse i mana jer mora da bude spusten kad hocu da snimam.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Koliko je čvrsta ta samolepljiva folija? Ja nemam takvu trakicu za svaki slučaj... Da li se dešavalo da se odlepi kamerica?

 

Ja ću kod mene izgleda  morati na vrh kacige da lepim taj nosač, jer ja imam flip back kacigu. Izgledaću kao teletabis...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Evo vec dve godine kako se nije odlepila, ali ja sam pre nego sto sam je zalepio dobro ugrejao upaljacem. Tu trakicu kojom ja vezujem mozes da nadjes mislim u bilo koju kinesku radnju.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Sta si grejao? Nosač ili kacigu? Nisam do sada čuo da se greje nešto kad se lepi. Pokušaću i ja tako, samo kad budem siguran gde da lepim.
Najverovatnije na teme, ali imam i ideju da ga zalepim bočno, na površini gde je znak LS2, pa da mogu snimati kad je brada u oba položaja, samo da okrećem smer kamere
LS2-FF900-Valiant-2-Jeans-Motorcycle-Helmet-5-600x600.jpg.48ed0f46d9cb3666f8f30244b9e0f262.jpg
Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

jedino je problem što je ta površina prelomljena, baš po uzdužnoj polovini, pa ne leži lepo nosač.

 

A kad zalepim nosač gore, brada taman prelazi preko nosača kada se otvara, ima prostora.. Naravno, morao bih da skinem kameru, što mi komplikuje život..

 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

GoPro Baterija

 

Da li su ok ovakve bagerije, i da li pašu na Hero 7? 

 

Ja kupih kameru, ali je jos nisam otvorio. Ne znam da li su iste baterije na svim gopro i na eken kamerama. Ili si sve za malo razlicite. Ima li ko iskustva?

 

Ja sam na mojoj flip up kacigi iz lidla kacio eken kameru za bradu. I osigurao ttakicom koja je isla uz istu... uz GoPro ide nesto malo dodataka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Sta si grejao? Nosač ili kacigu? Nisam do sada čuo da se greje nešto kad se lepi. Pokušaću i ja tako, samo kad budem siguran gde da lepim.
Najverovatnije na teme, ali imam i ideju da ga zalepim bočno, na površini gde je znak LS2, pa da mogu snimati kad je brada u oba položaja, samo da okrećem smer kamere
LS2-FF900-Valiant-2-Jeans-Motorcycle-Helmet-5-600x600.jpg.48ed0f46d9cb3666f8f30244b9e0f262.jpg
Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Grejao sam tu 3m trakicu sto sluzi da zalepis nosac za kacigu, odlepis one zastitne slojeve i uzmes je nekim kljestima za cosku neku i grejes upaljacem dokle god ne pocne kao da pravi sitne baloncice i odmah lepi na nosac i nosac za kacigu, ne cekaj da se ohladi i istiskaj lepo. Tako sam ja uradio na dve kacige i rezultati su dobri. Ovako bez toga nema teorije da drzi. Mozda da zalepis ispod tog logoa i malo iza i nema potrebe da okreces kameru svaki cas, to je previse komplikovano i ima da te smara dosta u voznji.
@MaxiS Odgovara za Hero 7. Nisu iste baterije na svim GoPro ali jesu na Hero 5,6 i 7.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Aha..Sad mi je jasno. Kod mene je ta traka vec nalepljena na nosač, i nema 3M logo, pitanje kog je kvaliteta.
Zagrejacu onda samo kad lepim na kacigu, pa cu videti.

Nisam siguran da ima dovoljno mesta za nosač ispod logoa, provericu danas.
@MaxiS Ni za eken nije takva baterija


Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Privremeno zalepio samo da vidim.. jedva moze da stane ispod logoa, ali mi se vidi deo kacige u kadru.
be9ca337cfd300ca3fe64eb6cdca6034.jpg46ca86fe3ea200c901476b805747fe17.jpgbe15f442f3de87f9e3ba7fc0c0d2cb8e.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Mali update. Ipak sam uspeo da je zalepim malo ispred, ali sa desne strane kacige. Bolje bi bilo da je s leve, ali mi je tu poluga za sunčane naočare, pa smeta.
Mislim da je ovo najbolje sto je moglo, sada se normalno otvara kaciga, u kadru može i da se ne vidi deo kacige, kad je zaokrenem da desno.
Zalepio sam po preporuci, zagrejao upaljačem, lepo je uhvatilo, videcemo kako će držati. Osigurao sam nosač sa trakom koja je isla uz kameru, a traku sam ubacio u kopču kacige.
Juce mi je seo dan kamera na kacigi na polici, čekam da prodje 48 sati, pročitao sam da toliko treba lepku da uhvati lepo.
430f4b8a8817163a314698ef605c2970.jpg6bd52f1a3be13d264a77f4065cf95df3.jpg78140bf9db80ac34a5bd86166bf3cf3b.jpg2828c1c83a49317847afe67f699d3ff5.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Testirao je malopre. Napravio krug do jezera Barije. Nije ispala, to je najvažnije.
Išao sam na nekim deonicama i preko 120kmh, izdržala je...
Snimci deluju ok, videću kada ih pogledam na tv. Inače, koji program koristite za editovanje i sredjivanje snimaka?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Malopre gledao snimke i vidim da kamera prestane da snima posle 8-9 minuta. Citao sam da postoje neka ograničenja u veličini fajla zbog Fat32 formata kartice.
Da li se ovo dešava i vama?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Ja sam imao slicne probleme, ali cim sam kupio novu karticu sve je radilo kako treba. Inace imam istu kamericu vec 3, 4 god me sluzi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja