Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Koristim SJCAM kameru model SJ4000 wifi.

Za moje potrebe odlična.

Ako neko želi da ukloni "fisheye" efekat sa svog video zapisa, može.

Probao sam ovaj program - Pro DAD "ProDRENALIN", ima mnogo opcija za editovanje.

Mislim da može da se ukloni sa svih kamera koje imaju takva sočiva.

 

https://youtu.be/g_ihkOSpxFI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Kupio bih YI 4k kameru ali me buni nešto. Zašto cene na oglasima debelo variraju? Na kupujem prodajem ima određenih oglasa gde su nove kamere 80 evra, dok na drugim oglasima cena trostruko veća? O prodavnicama i da ne pričam, YI 4k skoro 300 evra...

Koja je realna cena za YI 4k novu kameru? Aliexpress mi ne izbacuje ovu kameru u pretrazi, to mi je još čudnije, kao da je uklonjena sa platforme, znam da sam gledao tu kamericu i da je bila oko 130 dolara bez ikakvih popusta ranije a sad je isparila :stabre:

Promenio član MARKO9966

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 404 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
21 hours ago, MARKO9966 said:

Kupio bih YI 4k kameru ali me buni nešto. Zašto cene na oglasima debelo variraju? Na kupujem prodajem ima određenih oglasa gde su nove kamere 80 evra, dok na drugim oglasima cena trostruko veća? O prodavnicama i da ne pričam, YI 4k skoro 300 evra...

Koja je realna cena za YI 4k novu kameru? Aliexpress mi ne izbacuje ovu kameru u pretrazi, to mi je još čudnije, kao da je uklonjena sa platforme, znam da sam gledao tu kamericu i da je bila oko 130 dolara bez ikakvih popusta ranije a sad je isparila :stabre:

Verovatno kopije pa je zato mnogo jeftinija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Akaso v50 pro SE je odlicna.
Kamera za motocikliste osim stabilizacija mora da ima i dobar dynamic range, da ne bi nebo bilo belo, a senke crne kao noc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 22 sati, MARKO9966 je napisao:

Kupio bih YI 4k kameru ali me buni nešto. Zašto cene na oglasima debelo variraju? Na kupujem prodajem ima određenih oglasa gde su nove kamere 80 evra, dok na drugim oglasima cena trostruko veća? O prodavnicama i da ne pričam, YI 4k skoro 300 evra...

Koja je realna cena za YI 4k novu kameru? Aliexpress mi ne izbacuje ovu kameru u pretrazi, to mi je još čudnije, kao da je uklonjena sa platforme, znam da sam gledao tu kamericu i da je bila oko 130 dolara bez ikakvih popusta ranije a sad je isparila :stabre:

Je si zainteresovan za kupovinu Xiaomi YI 4k akcione kamerice? Moj drugar je nije zvanično oglasio ali bi je prodao. Kupio je i naručio sa Aliexpress-a pre nekih godinu dana i svega par puta koristio u vožnji. Kamerica je praktično nova i perfektno očuvana. Generalno je zadovoljan ali je slabo koristi pa bi je zbog toga i prodao. Danas smo baš pričali i kaže da je ceni 120e. Koliko sam ga razumeo cena nije fiksna i mislim da bi je korigovao malo.

Ako si zainteresovan, javi se PP.

P.S Budi oprezan sa tim kamerama na KP, mnogo kopija ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Evo ja trazim da kupim GoPro 9, a cene na kp variraju u razlici po 100e. Sad sve zavisi ko koliko zeli da zaradi, jer ovi sto donose iz Madjarske, tamo placaju svi istu cenu i idu na povracaj AF-e. E sad, koliko su ciji apetiti. Neko hoce da zaradi 30-40 pa da radi na kolicinu, a nekom je malo i 100e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Zna li neko da li ovo ima negdje kod nas da se nabavi?
 

3448ad-27e376fa7b724c28878339e5efbf353e.

helmet-mount.jpg

 

Ne znam gdje bih nakacio kamericu na kacigu. Ne bih je stavljao na vrh kacige, tu mi je nekako visoko. najradije bih je stavio negdje u predjelu obraza ispod ili u visini vizira. Problem je sto mi je kaciga takva da ni kako ne mogu lijepo da zalijepim onaj nosac da nalegne 100% a da mi pri tom ne terba x nastavaka. A sto vise nastavaka to su manje sanse da ce onaj stiker nosac izdrzati tezinu kmere.

Vidjeo sam ovaj tip nosaca kod Itchyboots, svidjeo mi se bas. Mislim da bi ovo moglo da legne na moju kacigu samo je pitanje gdje ovo da nabavim a da nije bezobrazno skupo. 

Mozda neko ima neku bolju ideju ili rjesenje.

 

Ova kaciga je u pitanju

 

30150093.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Imam ja sve ove nosace. Medjutim sve to na slici izgleda lijepo a u praksi je malo drugacije. Na mojoj kacigi nema na tom mjestu dovoljno ravan dio na koji bi lijepo mogao da nalegne stiker nosac. Moram ga pomjeriti jos nazad. Ako ode nazad moram kameru na stranu da montiram i da je odmaknem od kacige kako joj ne bi smetala. A to je vec kamara ovih nastavaka i posto su podaleko od kacige stvaraju sistem poluge i mislim da se ne bi dugo zadrzala na mjestu pogotovu pod uticajem vjetra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja sam narucio SJCAM SJ4000, ispala me 66e sa svim dodacima, sama kamera bi bila 40tak e, 10 puta manje od gopro9 +-. Evo dnevni i nocni snimak, obican test bez editinga

 

 

Po meni kvalitet je ok, nije sad vau nit previse izostren al sluzi svrsi, necu pravit neke ludacke videoe i editinge, nit mi je namjera al ovako kao safety ili za everyday situacije je ok. Snimao sam i jednu voznju do Bara pa cu to uploadovati kasnije da vidim kako izgleda. Ako nista, vazda mogu kao dash cam da koristim u autu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova

Urade resize na 2K rezoluciju pa radi upload na yt ili snimaj u 2k jer ce ti onda Youtube koristiti vp9 codec umesto avc1 koji ti je ovde. Bice kvalitetnija slika.

Izgleda ok ali naravno ni blizu GoPro kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Aha, probacu, snimao sam u 1080p60fps, ne znam kakva je stabilizacija u 2k/4k pa ne probah al jes malo losiji kvalitet na youtube nego na pc/tel kad pustim fajl. Plus ako editovanjem moze da se dotjera jos malo dobro je. Bas gledah i jedan snimak sa gopro9 jeste bolji snimak naravno al za moje potrebe stvarno 400-500e mi je puno, i to bez raznih dodataka cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova
1 minute ago, No_LiMiT said:

Aha, probacu, snimao sam u 1080p60fps, ne znam kakva je stabilizacija u 2k/4k pa ne probah al jes malo losiji kvalitet na youtube nego na pc/tel kad pustim fajl. Plus ako editovanjem moze da se dotjera jos malo dobro je. Bas gledah i jedan snimak sa gopro9 jeste bolji snimak naravno al za moje potrebe stvarno 400-500e mi je puno, i to bez raznih dodataka cini mi se.

Razlika u ceni jeste ogromna ali vec gopro6 ima odlicnu stabilizaciju za motocikl na putu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Da da, trazio sam polovne al sestice sedmice oko 200e+. Ova mi je da vidim kako ide pa ako hocu da snimam voznje mogu uzeti go pro a nju za dashcam ili drugi ugao npr default_0a-smiley.gif

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
17 hours ago, boky327 said:

Zna li neko da li ovo ima negdje kod nas da se nabavi?
 

3448ad-27e376fa7b724c28878339e5efbf353e.

helmet-mount.jpg

 

Ne znam gdje bih nakacio kamericu na kacigu. Ne bih je stavljao na vrh kacige, tu mi je nekako visoko. najradije bih je stavio negdje u predjelu obraza ispod ili u visini vizira. Problem je sto mi je kaciga takva da ni kako ne mogu lijepo da zalijepim onaj nosac da nalegne 100% a da mi pri tom ne terba x nastavaka. A sto vise nastavaka to su manje sanse da ce onaj stiker nosac izdrzati tezinu kmere.

Vidjeo sam ovaj tip nosaca kod Itchyboots, svidjeo mi se bas. Mislim da bi ovo moglo da legne na moju kacigu samo je pitanje gdje ovo da nabavim a da nije bezobrazno skupo. 

Mozda neko ima neku bolju ideju ili rjesenje.

 

Ova kaciga je u pitanju

 

30150093.jpg

Vidi da li ti ovako nešto odgovara za tvoju kacigu i potrebe:

https://m.kupujemprodajem.com/tv-i-video/sportske-kamere-delovi-i-oprema/nosac-drzac-kamere-za-kacigu-chin-mount/oglas/90464307#mhs0-1620887417693

Nemam iskustva kako u praksi funkcioniše.

Naravno, na aliekspresu je jeftinije ako ne žuriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Hvala na prijedlogu kolega ali mislim da ovo ne bi funkcionisalo kod mene, bas zbog oblika kacige u tom dijelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Baci pogaled na ovu temu: 

 

 

Par drugih kolega i ja uspeli smo da pomoću dvokomponentnog kita napravimo neku vrstu adaptera koja sa jedne strane prati krivine kacige, a sa druge strane je ravna tako da se pločica za kameru može zalepiti. Kod mene je ovo jako čvrsto i drži kameru samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja