Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Posto sam u dilemi da li da kupim novu akcionu kameru ili polovnu gopro zanima me misljenja ostalih clanova kako su se pokazale ne treba mi nista specijalno samo da snimak bude koliko toliko jasan i ne znam da li kupovati kod nas u Srbiji ili narucivati sa stranih sajtova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Gledao sam snimke sa dosta kamera, ali meni je gopro broj jedan sto se tice akcionih kamerica. Po meni bolje neki polovan gopro, ja sam pre dve-tri godine uzeo hero 4, tri baterije, dupli punjac i brdo dodataka i dan danas me sluzi fino, ima 1080p 60fps,sasvim dovoljno.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Najjeftinije što sam našao je gopro hero3 ja mislim ili 4 za 18000 dinara sa nekoliko dodataka a od ovih novih kineskih pažnju mi je privukla eken e9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ja sam uzeo EKEN H9, valjda je to slicno sa e9, za nekih cetrdesetak evra na Aliexpresu + carina i pdv nekih 2000 koliko se secam. Za tako nesto sto ti trazis, da se igras i snimas malo voznju ili sta slicno i vise nego ok. Hteo sam i ja da se igram malo sa snimcima, cisto da probam, pa sam nju uzeo, generalno ok kamerica, ima 4k ako ti je to bitno, boje na snimcima su za takav koncept kamere i vise nego ok, cak je i zvuk sasvim solidan. Jedina zamerka, konkretno za moju ide na kontrast, prilikom promene osvetljenja, malo se pogubi sa tamnijim i svetlijim tonovima. Dosla je u paketu sa kojekakvim zakacaljkama i nastavcima, mada koliko se secam za kacenje na kacigu znam da mi je falilo jos mozda jedna ili dve one "krivine", mada sve to ima na aliju za neke smesne pare. U principu je Gopro daleko bolja varijanta od Ekena, ali za igranje Eken i vise nego dovoljno zavrsava posao. Ako hoces nesto ozbiljniji snimak, boje, mogucnost dodatnog mikrofona, snimak za postprodukciju i ostalo, svakako ti treba Gopro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Može pošalji mi kad budeš imao vremena i sliku da vidim kako si montirao na kacigu da li je bolje sa strane staviti ili dole kao što većina stavlja napred god ventilacionog otvora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Узмеш лепо GoPro и не размишљаш да ли ће снимак бити "колико толико јасан" него ћеш увек имати јасан снимак какав ти треба док возиш мотор. Од свих кинеских потписујем да само Xiaomi Yi може парирати GoPro-у до неке границе и то је то.

Ове остале једва да могу да служе снимању статичких снимака па да буде "колико толико јасан" снимак а кад се ти и све око тебе креће великом брзином (под великом мислим све брже од трчања), тај снимак је неупотребљив.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Не мораш ти купити моју камеру (мада би било лепо :) ) али ти кажем ако већ хоћеш да снимаш да уштекаш паре и купиш праву камеру, него да бациш паре за неко срање које неће служити ничему па ћеш опет штекати паре за праву ствар :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ionako planiram da finansijski pomognem tvoj kanal u skorije vreme tako da računaj ako se ne proda do 10 aprila da je kupujem imam neke planove za ovu sezonu o tome ćemo naknadno pričati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
17 minutes ago, stryker_026 said:

Može pošalji mi kad budeš imao vremena i sliku da vidim kako si montirao na kacigu da li je bolje sa strane staviti ili dole kao što većina stavlja napred god ventilacionog otvora

Stavljam uvek na sred brade. Dovoljno je da hvata i 50% nece otpasti. Probao, testirao, ne mrda.  Ima negde slika montaze moram pronaci, stavljao sam vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nova. Imas akciju u tehnomaniji. Trenutno su white i silver po istoj ceni. Nema logike, ali je tako. Gledaju da izbace seriju 7, jer izasla 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

To je istina. Ima zaliha u KG i BG. Vidim da ti je KG blizu. Imas varijantu za kredit kod banke. 2.000 mesecno na god dana. Ja je planiram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
6 minutes ago, stryker_026 said:

Da samo se bojim da kad se kupuje nova gopro mnogo malo dodataka daju

Te dodatke za gopro sam kupio na Gearbest za 3-4 evra, 5 plocica, samolepljive trake i jos par dodataka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja