Jump to content

Moto Zajednica

2T vs4T

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ok sve to stoji ali sta je sa onim vozacima kojima brzina nije previse bitna meni licno kod motora na prvom mestu je udobnost mala potrosnja i jeftino odrzavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mislim da je Aprila RS ako se ne varam bila i u verziji od 250cc,kažu da je to bolest bila kako ide. 

A svakako da 2t nije za opuštenu vožnju konstantnog gasa i da kažem penzija stil i komfor.Nećeš tempomat na njega staviti:)

To je za nas, klince u duši:jee3:

A onaj Maico 700cc na njega ne bi smeo da sednem ni da je ugašen, ćuti pusti nikad se ne zna. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Moj prvi susret sa strahom je bio kad sam kupio Yamahu DT125 i naravno prelaz sa Tomosa na to pa sam onako mladjan, zavrnuo gas uzbrdo u drugoj. E, kako sam se tad odrzao na njemu da ne zalijepim za asfalt, ni danas dan ne znam. Ali da vuce, vuce. Sad sam na 450, 4t snaga i sve ali ima tu neku mekocu za razliku od 2T. Znaci opet sve je do ukusa, ne do ekologije ili tehnologije. :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cr500? :ooo:

1 cilindar. 

Zasto ima rucicu gasa, ne zna se. S obzirom da ima sam 0 i 1.

Inace, ima tema istog sadrzaja na forumu... 

Jedan od ludjih cvaja koje sam vozio je bio KR1-S Kawasaki. 250 ccm 2 cilindra paralell. 

I YZ 250! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam nikada probao 500 2t. Savršeno mi je jasno da je to opasna boleština. Prvi kontakt sa oooozbiljnom cvajom (uz svo dužno poštovanje MZu) je bila sprava koja se zvala Tri-Z. To je stari Yamahin trotočkaš....jako interesantan i jednako opasan. Prvo što ide neverovatno, a drugo, što je pravljen za makadam i off road uopšte, pa  vožnja po asvaltu daje svemu izuzetnu čar. Naročito kad se digne bočno u krivini.

Za takav doživljaj u vožnji potrebno je bar pristojnih 600ccm u 4t tehnologiji.

Zvuk kao adut ili nedostatak....ne neću o tome.

Cvaja je jednostavno to što jeste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Yamaha RD350, moj brat samo zakoluta očima i kaže:"To je zlo kako je išlo"! 

Ja inače obožavam miris dvotaktola... Sagorelog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ajd da pitam ovde, pošto ima veze sa temom.

 

Drugar ima Hondu NSR 125 i hteo bi da pravi ručno mešavinu, tj. ne koristi rezervoar za ulje već da sipa smućkan benzin. Da li u tom slučaju treba da ukloni uljnu pumpu ili je raskači sa struje, ili da jednostavno ne dira ništa već samo da ostavi da rezervoar za ulje stoji prazan?

 

Razlog je da se ne bi desilo da se ostane bez ulja, što zbog praznog rezervoara što zbog mogućeg otkazivanja pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na NSRu pumpa je mahanička...i izuzetno retko otkazuje....a ostati bez ulja bi bio baš opasan nemar.

Ona ima lampicu za nivo ulja i kada se upali to je signal da ga treba dosuti, a ne da ga više nema uopšte. U rezervoaru ga ima sasvim dovoljno da se dođe do kuće, benzinske pumpe...negde gde je moguće dosuti ga.

E sad, ako baš morate da je isključite, ipak celoj operaciji posvetite malo vremena.

Ja (je ne bih vadio) bih: ostavio u rezervoaru ulja toliku kolićinu da se lampica ne pali. Ona je čini mi se "check" pri kontaktu, pa je malo bez veze da se isključuje sa instalacije. Zatim bih skinuo i dovod i odvod sa pumpe i oba creva zatvorio. Dovod da ne iscuri iz rezervoara, a odvod da karburator ne bi kroz otvoreno crevo VUKAO VAZDUH. Tako zatvoreno crevo NE SKIDATI sa karburatora....ili skinuti, ali tu sisicu nekako blokirati. Sajla za kontrolu protoka može i da ostane. Ne bi bilo loše recimo prespojiti novim crevom na samoj pumpi dovod i odvod, da kroz njega vrti neku malu količinu ulja. Nije moguće izvaditi pumpu jer ona svojim telom ulazi u motorni prostor.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja