Jump to content

Moto Zajednica

2T vs4T

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Ako si 4t vs 2t mislio na dva protiv cetiri takta... Pa tu je pitanje malo opsirno mozda u nekom rasponu od 50-200cc moze se o tome sve preko je apsolutno u korist 4 takta,ispod iako ne bas ekonimican a ni trajan ipak je agresivniji i zivlji 2t i performanse idu u njegovu korist

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Za skutere ne znam ali za motore od 125 znam pojedine zato sam odustao od kupovine prvobitni plan mi je bio aprilia red rose ili yamaha tdr ali sam odustao jer su 2t pa ne bih da eksperimentišem sa mešavinom a i mz i jawa to me isto odbilo od njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ima kako ne. Takozvani 2t BB (big bore).

Konkretno, mozda najpoznatiji je Piaggio-v 180 cc. Ima ga na dosta BB skutera iz Piaggio grupacije uglavnom 150 i 180cc. 
Ja sam konkretno napakovao i jahao par godina Piaggio Typhoon koji je fabricki bio 125cc 2t al sam mu ja spakovao Malossi 172, Top Racing radilicu, Malossi prenos (Multivar 2000, Kevlar belt, crvene opruge i bela kontra, 25 Dellotro karb, protocni auspuh i jos puno toga, da ne smaram...

Uglavnom, ono je ozbiljno bolesno islo. Puno ozbiljnije makine nisu mogle da mu prismrde na prvih 100m. Vilice su ljudima padale od semafora do semafora.

Stryker ne znam na kakvo elsperimentisanje mislis. Vecina cvaja ima poseban tank za ulje pa pravi mesavinu sam, a i ako neces tako ili iz nekog razloga ne moze, sipas u gorivo 2.5% dvotaktola i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Realno neki zivotni vek 2t je kraci ali daje bolje performanse na svakih obrt ima"eksploiziju"jednostavnija konstrukcija nema razvoda ventila i sl evo post iznad je kolega objasnio a i ako uzmes za primer rcm cagivu 125 2t sa nekim 125 i 4t sve ce ti biti jasno

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
28 minutes ago, francuz69 said:

Ima kako ne. Takozvani 2t BB (big bore).

Konkretno, mozda najpoznatiji je Piaggio-v 180 cc. Ima ga na dosta BB skutera iz Piaggio grupacije uglavnom 150 i 180cc. 
Ja sam konkretno napakovao i jahao par godina Piaggio Typhoon koji je fabricki bio 125cc 2t al sam mu ja spakovao Malossi 172, Top Racing radilicu, Malossi prenos (Multivar 2000, Kevlar belt, crvene opruge i bela kontra, 25 Dellotro karb, protocni auspuh i jos puno toga, da ne smaram...

Uglavnom, ono je ozbiljno bolesno islo. Puno ozbiljnije makine nisu mogle da mu prismrde na prvih 100m. Vilice su ljudima padale od semafora do semafora.

Stryker ne znam na kakvo elsperimentisanje mislis. Vecina cvaja ima poseban tank za ulje pa pravi mesavinu sam, a i ako neces tako ili iz nekog razloga ne moze, sipas u gorivo 2.5% dvotaktola i to je to.

Jeste a kad se desi da taj takozvani mešač zariba što sam čuo da je česta pojava neka hvala od 2t sam vozio samo apn4 i automatik a3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Prednosti 2t motora su u jednostavnosti samog sklopa, niska cena izrade, razvijaju veću snagu po jedinici zapremine u odnosu na 4t. Mane su mali radni vek zbog načina podmazivanja, velika potrošnja goriva, potrošnja ulja, i veliki su zagadjivaci zbog čega je ta koncepcija odbačena u današnje vreme. I po mom mišljenju zvuk im je katastrofa. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Zavisi, stvar ukusa, meni se neki put svidja da cujem cvaju.
Inace, ako ces da ga razvlacis i da se trkas 2t, ako ces da se vozikas i da to bude ekonomicno i da traje onda 4t.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Bas kod one aprilie rs 125 sam cuo da cesto dodje do kvara na tom mesacu goriva i da se to otkrije cesto tek kad motor potpuno zariba jer nema nikakvu lampicu koja bi upozorila na tako nesto mozda gresim ali zaista sam veliki skeptik po pitanju 2T motora naravno svako zna svoje i sta mu odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kupio sam jedan 9 februara ali se dvoumim posto bih uzeo do kraja godine neki full cross ili super moto pa ne znam da li je moguce tu da se izbegne 2T motor posto kod mene teren i nije tako tezak ali naravno ipak nije ni za kruzer motor koji je inace moja opsesija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Kupio sam jedan 9 februara ali se dvoumim posto bih uzeo do kraja godine neki full cross ili super moto pa ne znam da li je moguce tu da se izbegne 2T motor posto kod mene teren i nije tako tezak ali naravno ipak nije ni za kruzer motor koji je inace moja opsesija
A koja snaga?Klr rcm neki?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Cuo sam da njih mnogi hvale jako su pristupacni i sa cenama pa cu videti imam vremena taman ovu sezonu da lepo razgledam sve ja sad trenutno vozim isto kineza 4t i zadovoljan sam veoma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Cuo sam da njih mnogi hvale jako su pristupacni i sa cenama pa cu videti imam vremena taman ovu sezonu da lepo razgledam sve ja sad trenutno vozim isto kineza 4t i zadovoljan sam veoma
Pa da samo opusteno da znas sta i kako on ga je hvalio sad realno dal je tako ne znam

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ne može 4t iste kubikaže da pruži to što 2t.Skroz druga dimenzja i doživljaj na 2t ali sve ima svoju cenu.Polovni kros sa 2t motorom obično bude rupa bez dna i malo ko je spreman izdvojiti dovoljno para da se dovede u skroz ispravno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sve što je rečeno plus 2T ne voli niske obrtaje, obično ulazi u vorp brzinu na 7-9 000 obrtaja(tako ovaj mok) , tad se utiša i povlači kao lud. Troši nenormalno.Kvačilo ne puštate iz ruku, stalno šaltanje.

Zato je vožnja intenzivna i zanimljiva. 

A zvuk je stvar ukusa,meni je taj zvuk najlepša simfonija:)Vrisak! 

Kraće traje al ima manje delova za kvar i značajno jeftinija opravka i delovi. 

To za mešač je bzv priča, šta sve može na 4t da vrisne i da ode mašina pa šta sad. 

Uglavnom faktor zabave  na 125 2t je neverovatan! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

nekad je 2T bio motor od 250-350-500-750 ccm kakvi skuteri.

iz ovih trkackih izvedeni su motori za ulicu...

"This is the story of the two-stroke Yamaha RD350 LC - the liquid-cooled evolution of the air-cooled RD400 and earlier RD350. Introduced in the early 1980s to nearly universal acclaim, the RD350 LC became an icon almost overnight. It was a true giant killer, making other Japanese performance motorcycles and superbikes of the time look old, such as the Honda CB750, Suzuki GS750 and Kawasaki Z1. With 47 horsepower at 8,000 RPM, the RD350 LC needed to be revved to achieve maximum performance and the LC gained a reputation for being a bit of a wild ride. The entire two-stroke RD range has a cult following around the world, From the RD400 Daytona Special, which was the last air-cooled, street two-stroke sold in the US, to the Rajdoot 350 in India, which was a licensed copy of the RD350B modified for local conditions, these are bikes that have massive appeal to the widest variety of bikers. Production of the RD 350 LC ran from 1980 to 1983, and Yamaha continued to evolve the formula, with the YPVS - Yamaha Power Valve System - revolutionising the two-stroke parallel twin."

 

Nemoj neko da je reko da su cvaje prestale da se proizvode zbog ekologije (jer u celoj evropi udisu zagadjen vazduh a dizel motori se friziraju kompjuterski da laziraju podatke o zagadnjenju kao vw npr al zato ima delova za zamenu i kostaju ohoho) i "prevazidjene" tehnologije. Nema 4t seriskog motora koji pruza taj osecaj ubrzanja i snage. Ko nije vozio neku japansku cvaju od 350 ili 500 kubika tesko ce to da shvati. 2T u srcu zauvek. :)  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja