Jump to content

Moto Zajednica

ili ili

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 54 minuta, Nole Bg je napisao:

Ovde realna dilema po meni ne postoji ni u kom slucaju, jedino postoji za onog ko je vec odlucio da kupi burgmana ali se plasi svoje odluke...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

1000 posto si u pravu..telepatija.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 25.2.2020. at 19:46, deJansbc je napisao:

Moje misljenje je da ti treba da odlucis sta ces da kupis, jer ces jedino ti voziti to sto budes odabrao, a bitno je kad sednes da vozis i dok stoji u garazi parkiran kad god pogledas da budes zadovoljan sto ga imas. Ovde jedino mozes da trazis pomoc oko tehnicke podrske, jer ljudi imaju iskustva dosta i vozili su i jedan i drugi model, i mogu da ti kazu kako se ponasa sw u voznji a kako bugi. To sto si vozao oba 10 km tesko da ce moci da ti pomogne bas mnogo, pogotovu ako ti oba odgovaraju fizicki. Honda i Bugi imaju dobre agregate samo sto je kod Bugija problem skup kais i menjac. Ja bih iskreno kupio Bugija, al kad bih znao da mogu da ga vozim bar 2 sezone bez zamene istih delova, pa da posle zamenim kais i da budem miran minimum 50 hilj km. Honda nema tih problema, kais obican, rolnice i cepaj. Tako da vidi sta pase tvom dzepu najvise za dane posle kupovine, reg, servisi, rez.delovi. Nadam se da nisam udavio, i da ce ti pomoci ovo bar malo... :):)

Ispravan rezon razmisljanja iz perspektive "sta mi se vise svidja" ali, uvek ima ono hebeno ALi.

Lepota nije ta koja ce da nas vozi i koja ce da finansira odrzavanje kao i popravka kvara ako se nesto desi. Za to je zaduzen sopstveni dzep a tu sad igra ulogu "sta mi se vise isplati da kupim".

 

Svi bi voleli da imaju Burgera 650 i svi bi voleli da im se ne desi neko sranje sa CVT-om dok ga imaju, sezonu il dve, samo gust da istera.

Ako mu se desi havarija (ima xx slucaja na netu) ondak sednes i places, dok kod SW-a toga nema. Moze samo kais da pukne i to je to, nema loma.

 

Nas narod, u vecini slucaja nema pojma il bar misli da mu je dobro stanje pod guzicom. Kad krenes da cesljas od prednjeg do zadnjeg tocka.... naletis na svasta, negde cokces, nekde se krstis kad vidis zateceno stanje.

 

Treba se voditi prostom logikom.... ako se ima para za redovno, tekuce odrzavanje, te ako se ima para izneti tj popraviti bilo koji kvar na Bugiju, nema mnogo razmisljanja, Suzuki privezak ide u dzep.

Ako se nema sredstava za gore pomenuto, protegni se koliko si dugacak jer ces drukcije mnogo kukati.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
16 hours ago, alexanto said:

Elaboriraj ovo, vrlo me zanima... :stabre:

Hm, pogresna pretpostavka, mislio sam da je odnos tezina/zapremina na strani Burgmana, ali nije... Ovi sto sam ja vozio Burgman je delovao dosta mirnije, tecnije i bolje reagovao na gas, ili se meni previse dopao pa subjeektivni osecaj. Kao so rekoh subjektivno mi je Burgman mnogo lepsi, a da vozim ruzniji motor ne bih nikada bio miran, ali opet to je iz mog ugla.

 

 

Burgman 650
 638 cc
 269 kg
 55 hp
 62 Nm

 

SilverWing 600
 582 cc
 232 kg
 50 hp
 54 Nm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Eto vidis ;)

 

Da se razumemo: i meni je Burger mnogo mocnija sprava od Silvera (govorim o vizuelnom utisku) ali otprilike je Dare tu objasnio situaciju, malo sire u odnosu na ono sto sam i sam u prethodnom postu napisao...

 

Mogucnost (izuzetno) paprenih kvarova me je uvek odvracala od pomisli da se iskombinujem za taj maxi... Pogotovo sto ne bih imao mogucnosti da ga kupim par godina starog nego 10 - 12+. E tu Silver dominira. Sve preko 2007. sto ima lambda sondu, ako je odzavan i ocuvan primerak - nema greske :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A koliko je Bugi kvarljiv? 

 

Ako nije, a jedina stavka je kais i menjac, zamenis kais, odrzavas menjac (kupis odrzavani-sa servisnom istorijom) i resis muku. Ljudi se plasili ranije plivajuceg zamajca kod auta, zamenis plivajuci ako je los, i resio si problem. Sve ostalo je stvar odrzavanja. 

 

Sa druge strane, dzaba honda ako se nema para za adekvatno odrzavanje. Sta je fora, kupim i kad se polomi, recimo, stopka, vozim tako do registracije ili dok se ne zaradi za koji mesec???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako se nema para za odrzavanje, ne treba ti ni jednocilindras od 250 - 400 - 500 ccm a kamoli ove ipak sofisticiranije sprave...

 

Sto se tice potecijalnih problema na burgeru: Kais je (bio - ogradjujem se) ako hoces u kvalitetu preko 500 evara. Retko kad strada samo on, uglavnom napravi veci ili manji karambol a onda nastaje prava igranka:

 

- Delova nema a kad se porucuju kod nas a i preko skupi su k'o otrov,

- Polovno da se vija preko e-bay-a je uvek lutrija i uglavnom se svodi na cele sklopove, motora i menjaca - znaci opet skupo a enigma kakvo je,

- Mi imamo ovog naseg Dareta pa je takav fijuknut u glavu da sve radi temeljno ali znam za par slucajeva gde su ljudi placali silne pare za       opravku i imali ponovo karambol jer je sklop izuzetno komplikovan i uvek ostane neko sranje koje opet napravi kurcslus...

 

Ko ova cuda ipak izbegne taj uziva u svakom kilometru sa azdajom zvanom Burgman 650 i ima osmeh od uveta do uveta.... E sad, da li cete biti u toj grupi?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Ispravan rezon razmisljanja iz perspektive "sta mi se vise svidja" ali, uvek ima ono hebeno ALi.

Lepota nije ta koja ce da nas vozi i koja ce da finansira odrzavanje kao i popravka kvara ako se nesto desi. Za to je zaduzen sopstveni dzep a tu sad igra ulogu "sta mi se vise isplati da kupim".

 

Svi bi voleli da imaju Burgera 650 i svi bi voleli da im se ne desi neko sranje sa CVT-om dok ga imaju, sizonu il de, samo gust da istera.

Ako mu se desi havarija (ima xx slucaja na netu) ondak sednes i places dok kod SW-a toga nema, moze samo kais da pukne i to je to, nema loma.

 

Nas narod, u vecini slucaja nema pojma il bar misli da mu je dobro stanje pod guzicom. Kad krenes da cesljas od prednjeg do zadnjeg tocka.... naletis na svasta, negde cokces, nekde se krstis kad vidis zateceno stanje.

 

Treba se voditi prostom logikom.... ako se ima para za redovno, tekuce odrzavanje, te ako se ima para izneti tj popraviti bilo koji kvar na Bugiju, nema mnogo razmisljanja, Suzuki privezak ide u dzep.

Ako se nema sredstava za gore pomenuto, protegni se koliko si dugacak jer ces drukcije mnogo kukati.

idem po hondin privezek --i na rastezanje novcanika malo hvala na savetu

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
idem po hondin privezek --i na rastezanje novcanika malo hvala na savetu
, videces da nema greske

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 6 minuta, Nole Bg je napisao:

emoji122.pngemoji122.pngemoji122.png, videces da nema greske

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

 

20200221_151559.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

estetski mora da se malo nasninka posto je gazda malo proklizo  ..zamena obe gume kao i mali servis ..ima 18 000 milja ..pravljen izgleda za amerikance 2007 sad dal ima onu sondu neznam i dal ima abs .koji mi nije bitan nezna a da imam i onaj kais u rezervi ..gazda promenio al nije trebalo..da nema kofera ..odmah pitam dal ima neko ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

2007 sondu ima sigurno, abs bi trebalo, a i ako nema ima dual brejk cbs kao u mene na400-tki i to je super sistem tako da ne se sekirati. Sve ostalo sad polako .... I jos jednu stvar smo zaboravili da napomenemo,kad budes hteo da prodas posle nekog vremena, tog Bugija iz 2003 ces mecku roditi i ako uopste uspes da ga prodas, a Silver ako je dobar ide sigurno tako da sa srecom bilo i u zdravlju da se navozas...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer
On 21.2.2020. at 19:32, Nole Bg je napisao:

Burgera 650 ako hoces onda samo nov, a Silver necu da komentarisem, zna se.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

A zna se sta... ? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Vec sam odgovorio na takvo pitanje, tako da se nebi ponavljao.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
6 minutes ago, pižon said:

A zna se sta... ? 

 

Honda=sekta=štatitunijejasno?

Veoma prosto. Hondočasnici, YeHondini svedoci i ostali navijači...

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Honda=sekta=štatitunijejasno?
Veoma prosto. Hondočasnici, YeHondini svedoci i ostali navijači...
@Dexterr uopste nisam u tom fazonu, cak cu najverovatnije posle Silvera i da promenim brend motocikla, jer tesko je odluciti sta posle njega ako ostajes u svetu maxi skutera. Nego sam hteo reci da je toliko pisano o njemu u temi i da ko je hteo da procita sve je mogao da nadje sta ga interesuje,i vrline i mane kojih je jako malo, i kad se sve stavi onako na vagu tesko da moze da bude bolji. Ima i brzi, i udobniji, i lepsi, ali kompletniji tesko....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Honda=sekta=štatitunijejasno?
Veoma prosto. Hondočasnici, YeHondini svedoci i ostali navijači...
Ali si me slatko nasmejao sa ovim

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, demro.st je napisao:

2007 sad dal ima onu sondu neznam

Nek je sa srecom!

 

Cu ti reknem, ako me oko ne vara.... nemas lambda sondu.

Najveca caka, motor moze biti 2005 godiste, prva rega 2007 i eto zajeba ;)

Uzivaces jednako dobro kao i sa modelom koji ima sondu, jedino sto ces morati cesce ici na pumpu.

Isti su im rezervoari al im nije ista potrosnja, 4.5 - 5.5 vs 7-8L/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jel vec pao pazar ili se posle toliko chata ,saveta covek zeznuo (ne bukvalno,ali ako su vec rekli da potrazi sw sa lambda s. onda bas i nije dobro) ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dare, ovaj Silver ne moze biti 2005 jer su do 2006. Silveri imali "metalni" zadnji deo prednje maske (ala sam ga opisao - svaka mi dala) a posle toga imaju "gumirani" deo. 

 

Pokusacu da docaram sa fotkom - obratiti paznju na deo oplate ispod kormana, levo i desno, u boji je karoserije:

 

post-9283-1217410769.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja