Jump to content

Moto Zajednica

Prepravka Viraga u bobbera - preporuka majstora

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima,

 

Planiram kupovinu Virago 535 u narednih mesec dana. Interesuje me sledece, posto nisam vican majstor i nemam odgovarajuci alat, da li poznajete nekoga u Srbiji (po mogucstvu u Vojvodini) ko se bavi prepravkom motora? Cilj mi je da motor bude odradjen vrhunski i ono sto je najbitnije je to da mi se ne zuri. Koliko god da traje neka traje, ali kad je zavrsen da bude odlicno odradjen. Koliko ovakva prepravka kosta? Razumem da bi cena zavisila i od mojih zahteva, ali okvirno da li moze ovako nesto da se uradi za oko 1500 evra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoji ogromna mogućnost da nakon takvih radova na motociklu, isti više nećeš moći da registruješ.

Zakon se selektivno interpretira, tako da ima situacija gde prolazi sve i svašta...i gde nema priče. Vraćaju sa tehničkog zbog migavaca i nosača tablice npr. Prepravke rama i spoljašnjosti....hm.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Tek će da stežu te propise kako sam čuo. Zašto bi od Yamahe Virago koja je nešto, pravio boober koji je ništa? Potpuno neupotrebljiv motocikl osim za slikanje i poziranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

To i mene zanima video sam par bobber motora probao jedan lično me ne privlače a niko koga sam video da ih vozi nije mogao da se seti da mi navede nijednu njihovu prednost u odnosu na klasične motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Primarno prevozno sredstvo mi je auto. Motor bi sluzio za neku vikend voznjicu i to je to. Ako je lepo vreme mozda do posla i nazad 3-4km. 

Ono sto mi najvise smeta kod viraga jeste zadnji blatobran koji je ogroman i ruzan pa bih voleo njega da se otarasim nekako :D i voleo bih da imam samo jedno sediste da ne moram nikoga da vozikam :D                                                       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Najbolje ti je ako ti se Virago ne sviđa zbog nekog detalja da kupiš neki koji ti je oku miliji.  :-) 

Sve je manja tolerancija kod nas na te prepravke i bezrazložno ćeš sebe izložiti troškovima a imaćeš motocikl da stoji negde u dvorištu kao ukras. Čak i da kupiš registrovan buber to ne znači da ćeš i ti moći da ga registruješ. Nije svakome kum vlasnik tehničkog pregleda isl.

A za vožnju nametljivih uvek možeš da se pravdaš kako nemaš kacigu za dotičnog. Naravno ako je neka zgodna koleginica, napravi izuzetak.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Niko da odgovori čoveku na pitanje...

To šta će da mu se dešava kasnije, otom potom, ajde prvo da napravimo taj Bober, pa onda da kukamo kako ne može da se registruje. Odrastao čovek, zna šta hoće. Odeš u rubriku uradi sam, tamo imaš entuzijasta pun čamac. Ako treba, tema može biti prebačena tamo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Yamaha SR je prelep motor. Cak ima jedan primerak koji mi se jako svidja i dosta je jeftin. Ali brine me to sto je 20 godina stariji od bilo kog viraga u oglasima. 
Suzuki TU250X je takodje prelep motor, ali ga nema u Evropi :/

Sto se tice registracije, kad bih mu skinuo zadnji blatobran, i stavio neki drugi, da li bi bilo problema? To je sad pretpostavljam siva zona, i ne zna se dok ne dodje do registracije?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Mislim da bi bilo problema mada nikad se ne zna kod mene u okolini recimo postoji mesto gde rade tehnički pregled i gde bukvalno sve prolazi par puta su čak platili i kaznu ali rade po starom i dalje jedino je sigurno ako napraviš tako da za potrebe registracije stari delovi mogu da se vrate 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja