Jump to content

Moto Zajednica

Lanac 525

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

E sad ce da me kritikuju znam ali nema veze. Znaci treba mi lanac 525 koji bi stavio na stare lancanike cisto da mi motor bude u voznom stanju. To mi treba jedno 2 meseca dok ne kupim novi set, mozda ce se motor provozati 100km za taj period a mozda i ne ali nema veze, bitno je da bude "na tockovima" tj u voznom stanju. Takodje dajte preporuku za novi set za tdm850, 94god, gde pazariti (za 2 meseca). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jedan moj drugar je pokušao da iskombinuje svoje stare lančanike sa drugim polovnim (ispravnim) lancem. Rezultat je bio da je za nedelju dana bukvalno samleo lančanike i na kraju je i lanac pukao... To je zato što su lančanici trošeni po lancu koji je išao na njih i kad ti staviš neki drugi lanac, koji je drugačije trošen, dolazi do toga da onda taj drugi lanac ne naseda na lančanike kako treba i dolazi do brzog habanja, čak i havarije, ako se pucanje lanca desi u nekoj većoj brzini. Dobronamerni savet - tu zamisao nemoj da radiš. Ako imaš nekog pozajmi novac i kupi nov lanac i lančanike, pa onda tom nekom vrati pare za mesec-dva...

 

Čuvaj glavu, kolega... Nije to vredno 100 evra, koliko košta jedan set...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja uvek menjam sve novo, lančanici nisu toliko skupi da bi zarad uštede sredio nov lanac pa ponovo kupovao sve novo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Znam ja to, cak sam ljudima ja savetovao ovde na forumu da to ne rade. E sad ako Zemunac72 obelezi kako su bili okrenuti lanac i lancanici i spojnica i ja sce stavim kako je gazilo to je onda ok za probu motora. Siguran sam da je taj njegov lanac bolji od mog jer cini mi se da bi moj pukao na 2 zavrtanja gasa jer kod spojnice ima luft bar 3mm. A novi set je u planu naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja