Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

E ljudi, odosmo Svaba i ja sutra da ostvarimo decacki san - Monaco Grand Prix. To planiramo da uradimo negde od moje 10. a Svabine 11. godine.
Ruta ne izgleda posebno zanimljivo jer nam i nije bio cilj. Idemo u sredu ujutru za Zagreb. Tamo smo do 14h. Svabi cu da dam jedan tour po Zg-u. Ujutru krecemo za Milano (oko 650km) i stizemo, nadamo se, oko 16,17h. Tamo nas ceka neko moje drustvo. U Milanu spavamo i ujutru nastavljamo put ka Monacu. Milano-Monaco je oko 400km.
1clKa_untitled1copy2vu.th.jpg

Uzeli smo hotel u Antibes (jebiga, ne znam kako da ga stavim u padez). Mesto izmedju Nice i Kana
francecotedazurfrriviera226480.th.png


Ovako su tekle pripreme…

Svaba budzi instalaciju za komunikaciju radio vezom u moju kacigu. Ja sam se za to vreme maltretirao sa ubacivanjem softwarea za navigaciju u moj pocket PC

0ofy8_dsc02943resize7wf.th.jpg

MKCRd_dsc02945resize0ne.th.jpg

ba19v_dsc02948resize3ox.th.jpg

Na kraju posle 5,6 sati jebade i nerviranja, sve je proradilo a Svaba je pomislio da sada moze da mi zaspi u gajbi!?!
du3Jf_dsc02949resize5bs.th.jpg


Detaljan izvestaj, sledece nedelje. Vracamo se u utorak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb

Javi se kada doðete u Zg, pa da sjednemo na cugu ako vam paše. Lako ja zbrišem sa posla (ako se baš ne potrefi neka piz.....), jedino što je za sutra prognoza kiša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Tooo carevi! Javljajte nam se kad god mozete i okacite poneku slidzu! :D

 

Lepo se provedite i srecan put!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Javi se kada doðete u Zg' date=' pa da sjednemo na cugu ako vam paše. Lako ja zbrišem sa posla (ako se baš ne potrefi neka piz.....), jedino što je za sutra prognoza kiša.[/quote']

 

Ja sam se vac izdogovarao sa Chalom. Tebe je trebalo da isprepadamo, ali sam totalno zaboravio da si i na ovom forumu :D

 

Hvala svima na lepim zeljama i zaboravih da se zahvalim Duci (Najzli) za SW za navigaciju. E pa hvala Duco!! :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Hvala svima na lepim zeljama i zaboravih da se zahvalim Duci (Najzli) za SW za navigaciju. E pa hvala Duco!! :pivo:

 

Ma opušteno, pa moramo da se postaramo da se nikako ne izgubite po belom svetu... A i mi da znamo kilometražu, trasu... i kuda je najbolje putovati kada se ispunjavaju deèaèki snovi. Sreæno!

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Puno srece i lijepo vrijeme vam zelim. Antib je najljepsi grad na Francuskom dijelu Azurne obale. Uzivaj te, sigurno ce biti tako...

Nego, kuda se vracate, nije valjda istim putem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
Uzivajte srecnici srecan put i podmetnite neki ekser Sumaheru

 

kako si mi ponekad mio covjek ;)

 

Djuro, lijep asvalt, fino vrijeme, dosta goriva i srecno po svakom pitanju pa da sve prodje kako treba.

i te slike da docekamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se javim sa prve stanice. Iz Beograda smo posli tek oko 11. Put je prosao OK ali takvu razliku u temperaturi nisam doziveo nikada. Sa 33C smo posle 300km zavrsili na 13C (za dva i po sata, 20C). 50km pred Zagrebom je jos pocela i kisa da pada a ni Svaba ni ja nemamo kisni kombinezon (to mi je jedan od pametnijih poteza u zivotu), ali posto nije bila bas provala oblaka, stigli smo suvi.

 

Juce sam namontirao i nove gume, Michelin Pilot Road (Dirty, jebem li ti....) Izgleda da mi prednji tocak Kocka nije lepo izbalansirao (to cu tek kasnije da proverim pa necu da gresim dusu), pa mi negde na preko 140,150 motor ide na sve strane osim pravo. Na prethodnom putu sa tri kofera i sa starim gumama - 230km/h i mogao sam da odspavam.

Za sat,dva treba da odem do Franca (hvala druze jos jednom) koji kod kuce ima balansirku da probamo nesto da uradimo.

 

Inace, ona komunikacija izmedju mene i Svabe....pa to je nesto fenomenalno. 400km podjebavanja. Put proleti. Od najglupljih pitanja tipa - e, a jel si poneo pastu za zube pa do onih zivotno bitnih - kako ti se svidja riba u ovoj astri levo. Pri tom se cuje sasvim jasno i pri brzinama vecim od 150km/h (probao sam dok sam jos uvek mislio da mi volan vibrira od vetra :roll: )

 

Eto, dosta za prvi dan. Ovde kisa ne prestaje da pada, zato sam se i raspisao. Lici na novembar a ne na kraj maja.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Puno srece i lijepo vrijeme vam zelim. Antib je najljepsi grad na Francuskom dijelu Azurne obale. Uzivaj te' date=' sigurno ce biti tako...

Nego, kuda se vracate, nije valjda istim putem...[/quote']

 

hvala majstore. Idemo nazad istim putem. U stvari, Svaba se odvaja negde u HR i ide za Varazdin a ja nastavljam za Beograd. Najbze je, jebiga. Ja u utorak treba da budem na poslu :shock:

 

Sto, jel imas neku pametniju ideju? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Juce sam namontirao i nove gume, Michelin Pilot Road (Dirty, jebem li ti....)

E klosaru jedan , sam si sebi izmalerisao.........

Ono sto ja nemastim to obicno bude dobro, a ti idi kod Beograskih masjtora da ti uzimaju pare za montiranje guma.

Sminkercicu.......... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
50km pred Zagrebom je jos pocela i kisa da pada a ni Svaba ni ja nemamo kisni kombinezon (to mi je jedan od pametnijih poteza u zivotu)' date=' ali posto nije bila bas provala oblaka, stigli smo suvi.

[/quote']

 

Hahaha, kakvi ste carevi... :D8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
Puno srece i lijepo vrijeme vam zelim. Antib je najljepsi grad na Francuskom dijelu Azurne obale. Uzivaj te' date=' sigurno ce biti tako...

Nego, kuda se vracate, nije valjda istim putem...[/quote']

 

hvala majstore. Idemo nazad istim putem. U stvari, Svaba se odvaja negde u HR i ide za Varazdin a ja nastavljam za Beograd. Najbze je, jebiga. Ja u utorak treba da budem na poslu :shock:

 

Sto, jel imas neku pametniju ideju? :D

 

Ma samo bih volio da te vidim ovamo. Ako ne kasnis mnogo, idi preko Rima, na Bari, pa za Bar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

bas vam zavidim,sjajna tura+trka...sta ces vise?

zbog takvih voznji mi ponekad nedostaje Evropa,ipak je ovo pustinjska zemlja ogranicena morem i Saudijskom Arabijom,pa mogucnosti za duze ture bas i nema...al ne moze se imati sve u zivotu.

Nego Djuro,jel mi mozes dati ime hotela u kom odsedate i utiske iz istog posto u septembru planiram obilazak azurne obale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb
bas im nesto puca...... da se jave iz Monaka' date='sigurno im je lose :lol:[/quote']

 

Djura ima zadatak da mi se javi kad prolazi kroz Zg,ali još ni glasa! :shock: Ovdje pada kiša cijeli dan i tempertura nije viša od 13 C!

Uživaju! :seeyeah:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo me!

 

Kako je bilo tamo, imacete detaljan izvestaj, ali ono je bilo 5,6 najlepsih dana mog zivota. Da ne bih mnogo kenjao, videcete slike samo malo da dodjem sebi.

 

Juce smo u cugu presli 1200km, od toga 500 po pljusku, vetru, govnima....

17 sati neprekidne voznje (od 5:30 do 22:30). Vise mi nista nece predstavljati problem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Vi ste neunistivi!!!

Svaka cast!

Cekamo slike,na koje cemo naravno da balimo,ali dobro valjda cemo i mi nekad na takve ture!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

....dobrodošao u klub 1000 na dan.....inaèe kako se sedi posle toliko kilometara?... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja