Jump to content

Moto Zajednica

Tuga, čemer i jad. MZ tvornica se zatvara

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eeeee ja i moj nemacki...Dobro, bar sam ukapirao da je protest u pitanju!!

 

Ma super si provalio o čemu je reč, nije ti ništa izmaklo. Da li nekako možemo da saznamo ko je organizator protesta?

 

Znao sam da neće proći to tako, MZ odavno nije samo proizvođač motora i siguran sam da Nemci imaju šta da kažu o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Hallo liebe MZ-Freunde,

 

heute war Herr Jurk (Wirtschaftsminister von Sachsen) bei uns. Es gab Gespräche mit Betriebsrat und Geschäftsleitung. Aufgrund der Gespräche mit dem Wirtschaftsminister sollem am Freitag, 13.06.2008, weitere Gespräche mit dem Wirtschaftsministerium und der SAB stattfinden. Diese Gespräche wollen wir als Betriebsrat und als Belegschaft nicht behindern. Deshalb verschieben wir unsere Aktion auf einen späteren Zeitpunkt.

 

Bitte gebt die Info auch an alle weiter, die Ihr schon über die Protestaktion informiert hatten. Danke!!!

 

Viele Grüße aus Zschopau,

 

Ulrike Lorenz-Kliem

 

 

 

***** ***** ***** ***** *****

 

 

Hallo liebe MZ-Freunde,

 

wie ihr vielleicht schon aus den Medien erfahren habt, soll MZ zum 31.12.2008 geschlossen werden.

 

Dagegen wollen wir am 13. Juni 2008 protestieren (siehe Anlage).

 

Bitte schickt diese e-mail weiter an alle, die ihr kennt und die uns bei unserem Protest unterstützen wollen.

 

Danke!

 

Für Fragen stehen wir euch jederzeit gern zur Verfügung!

 

Der Betriebsrat und die gesamte Belegschaft von MZ.

 

MZ Motorrad- und Zweiradwerk GmbH

Alte Marienberger Straße 30-35 / 09405 Zschopau-Hohndorf / Germany

PO Box 11 70 / 09401 Zschopau-Hohndorf / Germany

 

Tel.: +49 (0) 3725 49-301 / Fax: +49 (0) 3725 49-318

E-Mail: u.lorenz-kliem@muz.de / Homepage: www.mz-motorrad.de

 

Handelsregister: Amtsgericht Chemnitz - HRB 14112

Geschäftsführer: Yap Peng Leong / Quah Thain Khan

 

If you are not the intended or authorized addressee(s) of this e-mail, you are to immediately notify our company by return e-mail or by telephone. In this case, you should not read, print, re-transmit, store, use or act in reliance on this e-mail or any attachment and should delete/destroy this e-mail and attachment(s) and copies thereof. The information in this e-mail and any attachment(s) are confidential and may contain Privileged Information and copyright material and is intended solely for the intended addressee(s) and for authorized use and purposes only. Any disclosure, printing, copying, re-transmission, dissemination and use thereof in any manner, or acting in reliance thereupon, by person(s) or entity(ies) other than the intended addressee(s) or use of which is unauthorized, is strictly prohibited.

 

Ovo je original mail koji sam dobio sa www.mz-forum.de

nisam skoro isao na taj sajt, tako da nisam ni video informacije o protestu (a i da jesam mogu do sutra da gledam kada ne znam Nemacki jezik)

Inace na tom sajtu 95% ucesnika ima MZ motore nove generacije...

U kratkom izletu naisao sam samo na jedan restauriran MZ ETZ 250!!O ES-ovima i TS-ovima ni traga ni glasa!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Hallo liebe MZ-Freunde,

 

heute war Herr Jurk (Wirtschaftsminister von Sachsen) bei uns. Es gab Gespräche mit Betriebsrat und Geschäftsleitung. Aufgrund der Gespräche mit dem Wirtschaftsminister sollem am Freitag, 13.06.2008, weitere Gespräche mit dem Wirtschaftsministerium und der SAB stattfinden. Diese Gespräche wollen wir als Betriebsrat und als Belegschaft nicht behindern. Deshalb verschieben wir unsere Aktion auf einen späteren Zeitpunkt.

 

Bitte gebt die Info auch an alle weiter, die Ihr schon über die Protestaktion informiert hatten. Danke!!!

 

Viele Grüße aus Zschopau,

 

Ulrike Lorenz-Kliem

 

 

 

***** ***** ***** ***** *****

 

 

Hallo liebe MZ-Freunde,

 

wie ihr vielleicht schon aus den Medien erfahren habt, soll MZ zum 31.12.2008 geschlossen werden.

 

Dagegen wollen wir am 13. Juni 2008 protestieren (siehe Anlage).

 

Bitte schickt diese e-mail weiter an alle, die ihr kennt und die uns bei unserem Protest unterstützen wollen.

 

Danke!

 

Für Fragen stehen wir euch jederzeit gern zur Verfügung!

 

Der Betriebsrat und die gesamte Belegschaft von MZ.

 

MZ Motorrad- und Zweiradwerk GmbH

Alte Marienberger Straße 30-35 / 09405 Zschopau-Hohndorf / Germany

PO Box 11 70 / 09401 Zschopau-Hohndorf / Germany

 

Tel.: +49 (0) 3725 49-301 / Fax: +49 (0) 3725 49-318

E-Mail: u.lorenz-kliem@muz.de / Homepage: www.mz-motorrad.de

 

Handelsregister: Amtsgericht Chemnitz - HRB 14112

Geschäftsführer: Yap Peng Leong / Quah Thain Khan

 

If you are not the intended or authorized addressee(s) of this e-mail, you are to immediately notify our company by return e-mail or by telephone. In this case, you should not read, print, re-transmit, store, use or act in reliance on this e-mail or any attachment and should delete/destroy this e-mail and attachment(s) and copies thereof. The information in this e-mail and any attachment(s) are confidential and may contain Privileged Information and copyright material and is intended solely for the intended addressee(s) and for authorized use and purposes only. Any disclosure, printing, copying, re-transmission, dissemination and use thereof in any manner, or acting in reliance thereupon, by person(s) or entity(ies) other than the intended addressee(s) or use of which is unauthorized, is strictly prohibited.

 

Ovo je original mail koji sam dobio sa www.mz-forum.de

nisam skoro isao na taj sajt, tako da nisam ni video informacije o protestu (a i da jesam mogu do sutra da gledam kada ne znam Nemacki jezik)

Inace na tom sajtu 95% ucesnika ima MZ motore nove generacije...

U kratkom izletu naisao sam samo na jedan restauriran MZ ETZ 250!!O ES-ovima i TS-ovima ni traga ni glasa!!

 

Deo citata obelezen crvenom bojom je poziv na protest koji je posle otkazan, tj. odlozen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Danke shen...na prevodu :)

 

Joseph B., zlata vrediš, sve je tu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A da se mi istog dana okupmo i pruzimo im podrsku, pa da sve to lepo dokumentujemo i posanjemo im. Sigurno bi im znacilo da vide kako cak i na dalekom Balkanu MZ i dalje zivi  ;D ;D ;D Pitam se kako ce na to reagovati MZ klub iz Poljske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A da se mi istog dana okupmo i pruzimo im podrsku, pa da sve to lepo dokumentujemo i posanjemo im. Sigurno bi im znacilo da vide kako cak i na dalekom Balkanu MZ i dalje zivi  ;D ;D ;D Pitam se kako ce na to reagovati MZ klub iz Poljske...

 

Imamo čitav niz mogućnosti samo treba prvo napraviti dogovor da li želimo da branimo fabriku ili ne. Ne mora to da bude mnogo cimanja, ideja dobija ovu stvar a bar u tome nismo siromašni.

 

Međutim jezik je problem, i dalje stoji tema da tražimo prevodioca za Nemački i Poljski pa se niko ne javlja. Mi do sada nismo nikome obznanili naše postojanje ovde, u njihovim očima nas nema.

 

A imao sam neke ideje, onako, baš interesantne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Bas mi je zao zbog zatvaranja fabrike... :'( Ode jedna velika legenda.

 

Mozda ce neko kupiti fabriku i promeniti "politiku" proizvodnje motora... nadam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Opet imam problem sa Nemačkim, ovde nešto piše o tradicionalnom skupu, jasan mi je program, cene, infrastruktura... ali mora da piše još nešto uz to.

 

Da li neko može preko softvera za prevođenje da vidi šta ljudi pišu?

 

http://www.emmenrausch.com/index.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma kakvi protesti,zapadni finansijski mehanizmi su ne umoljivi.Ako dodamo i postojeću krizu...ostaje samo da verujemo da će neko, nekada, nešto pokrenuti i vaditi MZ-a iz zaborava ali sa nekom pametnijom koncepcijom, okrenuto više ka "širokim narodnim masama" kao ciljnoj grupi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izvinjavam se ali nisam se bavio prevodom putem Inteneta pa bih molio da to neko uradi za sve nas.

 

Link:

http://www.emmenrausch.com/

 

Tekst sa linka:

Der 9. EMMENRAUSCH findet vom 11. -13 . September 2009 statt.

 

Beim letzten Meeting sorgte die Band TORFROCK bei der Party am Samstag für klingelnde Ohren. Auch über die Support-Combo NOGGE haben sich viele Besucher positiv geäußert. Der Band selber hat es Zschopau auch sehr gut gefallen und die Jungs lassen fragen, ob sie wiederkommen dürfen...wir werden sehen. Die Vorbereitungen für den Emmenrausch 2009 werden bald beginnen. Sobald genaueres feststeht, werden wir Euch über den Programmablauf informieren. Auf jeden Fall kann der Termin ab sofort in die Urlaubsplanung einbezogen werden. Wir sehen uns!

 

Für die, die sich fragen: Emmenrausch? Was' das denn?

 

Seit dem Jahre 2001 hat ein bestimmtes August-Wochenende im Motorraduniversum Tradition. „EMMENRAUSCH!“ schallt es und tausende Biker aus ganz Europa und dem Rest der Welt strömen in das Motorradwerk im Herzen Sachsens, welches auf eine der  längsten Traditionen in Sachen Zweiradbau zurückblicken kann.

MZ – das steht für wahrhaftige Tradition, für Motorradgeschichte; MZ – das ist Nostalgie pur, aber auch zeitgemäßer Motorradbau. In mehr als 80 Jahren wurden in Zschopau zahlreiche Modelle entwickelt und gebaut, von denen jedes seinen eigenen besonderen Charme und seine eigene Fangemeinde hat. Das sollte auf jeden Fall gewürdigt werden, indem man genau diese Tatsache zum Mittelpunkt eines solchen Treffens erklärt. Und wie könnte man die EMME besser in Szene setzen, als auf die Weise, die uns die Fans bestimmter Automarken seit Jahr und Tag vormachen?

 

*Ne izgleda to meni kao da je propalo, na sajtu je promotivna prodaja SF-a, skup se najavljuje, nisam video ništa što bi navalo na taj tragičan zaključak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Google translate je daleko od savrsenog prevodioca, evo sta kaze:

 

 

The 9th EMMEN RAUSCH held on 11 -13. September 2009 instead.

 

At the last meeting TORFROCK provided the band at the party on Saturday for ringing ears. Also on the support Combocard NOGGE have many visitors expressed positive. The band has also Zschopau really liked and the guys can ask if they can come back ... we'll see. Preparations for the 2009, Emmen noise soon begin. Once it is accurate, we will you inform about the program. In any case, the deadline is now available in the vacation planning process. We'll see you!

 

For those who wonder: Emmen rush? What's this?

 

Since the year 2001, a weekend in August in the motorcycle universe tradition. "EMMEN RAUSCH!" Schallt it and thousands of bikers from across Europe and the rest of the world pouring into the motorcycle factory in the heart of Saxony, which is one of the longest traditions in matters Zweiradbau to look back on.

MZ - stands for the true tradition of motorcycling history, MZ - this is pure nostalgia, but also contemporary Motorradbau. In more than 80 years were Zschopau many models designed and built, each with its own special charm and has his own fan base. That should be acknowledged in any case, by exactly this fact at the heart of such a meeting says. And how could the EMME better way than the way we the fans of certain brands since a year and a day fool?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala SPASIOČE!

 

Ja to tumačim kao da je sve OK, ništa ne ukazuje na propast, skup se održava pa bi valjda negde bilo reči o zatvaranju.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajde jedno laičko pitanje, koje je godine sišao poslednji mz etz sa proizvodne trake?

 

96 ili 97 godine u Nemackoj. Nemci su fabriku prodali Turcima, a ovi ga proizvodili jos nekih pet godina. ( ovde mislim na dvotaktne modele MZ-a .  Ove nove cetvorotaktne su pravili valjda do 2008 god .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Kolko sam ja negde po netu citao prvo ce biti trkacki i da se zamenu ktm-ovi u nekoj njihovoj klasi u nemackoj kao kros i enduro varijante a posle ce biti i prodavani obicnim gradjanima li je prvobitna ideja da se prave trkaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BGD

Dosta dugo sedim zamišljen pred ovim tekstom...

 

Tekst je sačinjen iz dva osnovna segmenta koji se međusobno prepliću, od činjenica i komentara. Komentari su najblaže rečeno glupi, ispoljavaju otvoreni stav da nešto ne treba da postoji iako za taj stav ne postoji nikakvo utemeljenje.

 

E, pa nema više, emzejcima je konačno odbrojano.

 

Ovakav komentar na žalost ne predstavlja retkost, prepuni su ih tabloidi, korporativni PR odiše njima, propagandne poruke vuku u tom pravcu, no...

 

Da li bi nešto trebalo da postoji ili ne nije na novinaru ukoliko teži za objektivnim i nepristrasnim obaveštavanjem. U tom cilju postoje etički i moralni kodeks ponašanja novinara kojima se rukovodi novinarska profesija prilikom ustanovljenja kvaliteta kod obavljanja poslova u žurnalistici. Reći da nešto ne treba da postoji zato što postoji nešto savršenije nije greška koja se sada javila, dugo je ona prisutna u razvoju ekonomske misli. Iz ne tako daleke ljudske istorije bilo je dosta pobornika ideje da će novi medij kao savršeniji ugasiti potrebu za postojanjem starog pa do toga nikada nije došlo. Čemu novine kada je radio brži i pristupačniji? Čemu radio i novine kada TV ima i sliku i film? Čemu novine, radio i TV kada Internet ima sve to? Pa ništa staro nije propalo zato što se pojavilo nešto novo iz tog razloga što je prostranstvo ljudskih potreba neograničeno, sve nam treba, i staro i novo, zašto bi se odrekli tog izbora?

 

Ideologija isključivosti u izboru nije strana ni politici i mnoge odatle preuzete teze predstavljaju osnov rasističkih teorija. Zašto bi neko živeo ako ne doprinosi čovečanstvu, nije naučnik, slikar, umetnik..., čemu taj služi? Kakva korist čovečanstva od takvih, samo opterećuju planetu svojim postojanjem a nikakva korist od njih?

Naravno ludost jeste odlika ali nije osnovna determinanta ljudskog ponašanja, pametni ljudi su se na vreme zapitali: Ko si bre ti da odlučuješ o tome ko će živeti a ko ne? Po kojim kriterijumima sudiš da li nešto treba da postoji? Jesi li od Boga dobio punomoćje?

 

Koliko god nam ''reklame'' delovale kao džungla bez reda i zakona nije tako. Komparativna reklama je zabranjena, nema nesuvislog pređenja tipa ''treba da piješ koka kolu jer je pepsi otrovan ili otrovniji''. Ističi sebe i ne umanjuj vrednost drugome. Zakon.

 

A zakon je, u prevedenom smislu i ''živi i pusti druge da žive'' pa sledeći tu analogiju može da se kaže i ''biraj i pusti druge da biraju''.

 

Pošto izvor celog teksta predstavlja poslovni portal stvari su mnogo jasnije. Poslovni portali imaju mahom redakcije koje se bave clippingom, preuzimaju vesti iz drugih medija za šta su dužni ili nisu da navode odakle je vest preuzeta, to je stvar dogovora pa ugovora. Zbog toga je u ovom slučaju sve moguće, moguće je da je vest preuzeta čak i iz ženskih novina, sigurno je jedino da portal ne podleže nikakvoj odgovornosti za ovako nakazno sačinjen tekst.

 

E sad, činjenice nisu baš slatke, odavno je ta stvar otišla u q. Koliko god da su evidentne potrebe za ovim proizvodima nema više dirigovane centralističke privrede gde je tržište zagarantovano. Stare paradigme po kojima je npr. kvalitet značajniji od pristupačnosti ili cene su odavno pale u vodu, tržištu je važno sve i ne pristaje na bilo šta manje od toga. I dok ljudski rod teži sve većem izboru i sveukupnom blagostanju, tržište nas ograničava samo na one blagodeti na kojima neko može da zaradi.

 

Sam scenario ''propasti'' može da se odigra na nekoliko načina. U najgorem slučaju mašine kao i masu tenkova posle II Sv. rata mogu da pretope u visokim pećima a objektima promene namenu i svega nema, kao da nije postojalo. Opet, nije retkost da se promenom vlasničke strukture i menadžmenta promeni i bilansna situacija kompanije. Ipak, ne bih se bavio prognozama kada nisam nepristrasan.

 

Jedno je sigurno, MZ ima toliko veliku ulogu u istoriji moto civilizacije da bilo ko zlonameran ne može da je umanji. Bez obzira što je ovog trenutka nepoznato da li je zatvaranje fabrike sahrana ili ponovo rođenje našeg velikana, uveren sam, taj čin predstavlja kraj jedne epohe kojoj je možda kraj trebao da bude mnooogo ranije, nešto kao Berlinski zid...

 

Šta god bilo dalje, na poslednji skup treba ići, stvarno je poslednji ovakve vrste.

 

SVAKA CAST MAJSTORE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja