Jump to content

Moto Zajednica

R1150GS lupkanje pri kretanju/puštanju kvačila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Imam jedan "problem" i pitanje za iskusnije vozače BMW motocikala, pošto sam na BMW-u od prošle godine...Prelazak sa Suzukija na BMW koji nema sličnosti sa japanskim proizvođačem je malo tezi pa se trudim da upoznam BMW što iz ličnog iskustva, što iz iskustva drugih.

 

Problem koji sam uočio je taj da kad krećem iz mesta i pustim kvačilo, cujem neki zvuk kako neki blagi udarac (čvrak).. ako ponovo pritisnem kvačilo i ponovo ga pustim opet se čuje... Kada je motor na centralnoj, ubacim ga u prvu brzinu, podignem zadnji kraj i pomeram tocak napred-nazad 3-4cm, tačno se čuje to lupkanje u predelu oko menjača.. Koliko sam uspeo da skontam, lupkanje sigurno nije u predelu diferencijala, već se tačno zvuk čuje u predelu menjača. Zadnji tocak nema nikakav luft levo-desno (ima luft kada je u brzini par cm napred-nazad), kada se okreće na centralnoj, ne melje, ne uji u voznji, ne osećam nikakav problem pozadi... Jedino pri kretanju kada pustim kvacilo ili ponovo ga stignem pa pustim cuje se zvuk čvrak-čvrak. Mozda ne znam lepo da objasnimo, ali ne mogu slikom to da prenesem ovde, a video snimak ne mogu da postavim. 

 

Hvala unapred na odgovoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ili kling-kling,tako je i kod mene na r1100s.Citajuci mislim da tako radi ali ispravice neko ko se bolje razume u materiju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Imam jedan "problem" i pitanje za iskusnije vozače BMW motocikala, pošto sam na BMW-u od prošle godine...Prelazak sa Suzukija na BMW koji nema sličnosti sa japanskim proizvođačem je malo tezi pa se trudim da upoznam BMW što iz ličnog iskustva, što iz iskustva drugih.

 

Problem koji sam uočio je taj da kad krećem iz mesta i pustim kvačilo, cujem neki zvuk kako neki blagi udarac (čvrak).. ako ponovo pritisnem kvačilo i ponovo ga pustim opet se čuje... Kada je motor na centralnoj, ubacim ga u prvu brzinu, podignem zadnji kraj i pomeram tocak napred-nazad 3-4cm, tačno se čuje to lupkanje u predelu oko menjača.. Koliko sam uspeo da skontam, lupkanje sigurno nije u predelu diferencijala, već se tačno zvuk čuje u predelu menjača. Zadnji tocak nema nikakav luft levo-desno (ima luft kada je u brzini par cm napred-nazad), kada se okreće na centralnoj, ne melje, ne uji u voznji, ne osećam nikakav problem pozadi... Jedino pri kretanju kada pustim kvacilo ili ponovo ga stignem pa pustim cuje se zvuk čvrak-čvrak. Mozda ne znam lepo da objasnimo, ali ne mogu slikom to da prenesem ovde, a video snimak ne mogu da postavim. 

 

Hvala unapred na odgovoru. 

I na mom motoru je isto tako, a isto i kod par motora od drugara koje sam imao prilike da isprobam.  Prema tome ja mislim da je to kod BMW normalna pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 2 sati, Pevac je napisao:

Ili kling-kling,tako je i kod mene na r1100s.Citajuci mislim da tako radi ali ispravice neko ko se bolje razume u materiju

Hvala na odgovoru. Nemam nikakvih problema u voznji, pa reko cisto da pitam sta moze biti ili je to normalno. :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

I na mom motoru je isto tako, a isto i kod par motora od drugara koje sam imao prilike da isprobam.  Prema tome ja mislim da je to kod BMW normalna pojava.

Takav sam odgovor dobio od još jednog vozača, ali pošto ne znam kako treba kad je u pitanju BMW, najbolje je da pitam. Hvala puno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW-ov prenos ima sijaset koječega i tačno je da ima prizvuka, ali se ne može zaključivati samo na osnovu predpostavke i uobičajenosti, već valja da se pregleda.

 

vratilo.jpg.f4f5d05db980c829353fdf66e2d13b07.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Na mom GS-u se , pri svakom kretanju , cuje cvak cvak i posle toga prestane - kod mene se aktivira/ukljuci ABS , gase se kontrolne lampice ABS na tabli i to je to

Ako pre kretanja iskljucim ABS onda se gubi i taj zvuk . u tom slucaju lampice se ne gase 

To regulisem preko ovog prekidaca

abs.jpg.14dfe1bac58198a1af19840936352846.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaključavanje ABS-a se na modelima 1100/1150, bez serva, se dešava čujno tek  kad motor postigne 5kmh, prizvuk pri polasku iz mesta je nešto drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja