Jump to content

Moto Zajednica

Jeftin enduro za amatera

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Iscitao sam razne teme  I domace I strane ali nekako nisam zadovoljan odgovorima pa da stavim sve u jednu temu kao pitanje.

Pazario sam nedavno VStrom a Transalp ide na dobos. Medjutim djavo mi ne da mira , ljubitelj sam prirode, pecaros … o voleo bih da imam nesto za offroad posto Strom nije za to a nije ni Transalp bio ali je zavrsavao posao, a mozda  za po gradu ali to nije prioritet

 

E sad, ideja mi je da uzmem neki endure, hard endure koji bi I sluzio da se vikendom provozam po Fruskog gori I slicnim stazama I bogazama. Uslov je pre svega da bude jeftin, skoro dzabe jer ne zelim da ulazem u motor koji cu voziti 1.000km godisnje bar dok ne budem siguran da mi to odgovara, tada cu razmisljati o boljoj masini.

Nije mi bitno da bude brzo, jako i sl. Nista skokovi , vozanja na zadnjem i sl Bitno je da moze da se kotrlja po neravnom terenu a da nije apenac

 

Generalno motor treba da ispuni sledece kriterijume:

  1. Jeftin (oko 500 eur +-)
  2. Strit legal - da ima neophodnu homologociju I signalizaciju  za registraciju
  3. Pravno legalan, da moze da se prevede I registruje
  4. Da moze da predjen bar 100km off-a a da ne crkne :)
  5. Ne mora da bude lep, bitno je da pali I da se moze voziti
  6. Godiste, nesto iz proslog veka
  7. Kubikaza 125-250 ccm

Realno nema mnogo motocikala koji ovo ispunjavaju, jer nema nigde dobro a jeftino, mada ima nekog skromnog izbora, natrci po oglasima. Uglavnom im fali po nesto estetike, tipa migavci, polomljene plastike i isl sto mi nije bitno.

 

Ono sto razmatram  sto se pojavljuje u ogasima je ugrubo:

  1. Yamaha DT 125  - verovatno najbolji izbor ali jako tesko se uklapa u budzet, ali mozda nesto naleti
  2. Aprilia Tareg, Gilera, Cagiva elephant I sl Italijani 125 ccm, cvaje - Toga ima ali me plasi sto su to sve stari rotaxi, gde popravka motora kada crkne se ne isplati a do delova se jako tesko stize
  3. Kinezi, tip Keeway exceed 125-200, Yamasaki ...manje vise iste masine gy 125 ili gy 200 - Kinez kao kinez, vozio sam ih i nisu mi strane mane. Ima ih za 400-600 eur

 

Po meni je za sada najizglednija opcija neki kinez . Sta iskusni endurasi misle, a da nije da batalim ideju jer sam se ozbiljno zagrejao :) ?

 

p.s ako neko ima nesto sto se uklapa, a skuplja mu prasinu u garazi neka slobodno pusti poruku

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pazi kada mi je to opcija za 4 motor (ako me zena ne likvidira na spavanju), na ovakvom sam polagao za A kategoriju, imam neku nostalgiju. Za enduro ipak nesto drugacije trazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja bih preporucio kineza, jeftin su a i delovi su im jeftini. Za neki lagani off road mislim da je najbolje resenje sa gledista isplativosti, u performansama definitivno na poslednjem mestu u poredjenju sa ostalim navedenim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Imao priliku da provozam tog krosa, ili sta je vec Cvangjang, Quindji ,ili kako se vec zovu ne znam.
Secam se da je bio 200 ccm I da je voznja bila blagi uzas. Tada je bio nov, sa nekih 1000-2000 km. Kolega sa posla kupio I isto tako brzo prodao, skoro odmah.
Svak cast svakom, ali ja ono ne bih mogao da vozim.
Kao klinac, sa 16 ne punih godina sam imao MZ ETZ 125 1991god. I slobodno mogu da kazem da je to zaista ozbiljan motor u odnosu na te kineze danasnje.
Jedina mana mu je malo veca potrosnja koja je meni tada bila za skolarca velika jer je 2T, ali s druge strane I to ima neke cari, a i mane.
Probaj svakako pre kupovine.
Ili se drzi onog spiska zelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svestan sam i ja kineskih ogranicenja ( imao 3 kineza i hondu i suzukija, jasna mi je razlika) ali opet za te pare mi nekako najlogicnije resenje. To je godisnje max 1.000 km, izdrzace nekako. Ako mi se ne svidi, prepravim ga u skremblera :)

 

Sta je tebi bilo toliko lose? 

 

Bas gledam te kineze id 200ccm to je agregat gy200 ima ga u x kineza. 

A nasao sam i neke klipove po netu, prze ih dobro, ja nebih ni upola. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ma umes kineza i boli te uvo. posto ce ti biti 2-3-4 motor (ako te supruga ne likvidira na spavanju :)) pitanje koliko ces vremena imati za isti. onda je bolje da ti u nekom budzaku dzedzi 500e nego 1500e. a za 1000km godisnje po nekom polju mislim da ce svaki kinez izdrzati. a ako i ne izdrzi, bice kako si i sam rekao neki autorski scrambler (ali ovaj put sa manjim tankom :jee:)...

moje neko vidjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se kineza tiče. popričaj sa Lordom o njima ( Lord oblivion - na forumu ), on je sa jednim prošpartao celu Srbiju uzduž i popreko . Što se tiče MZ - a , nemoj 125 ccm , gledaj samo 150 ccm. Razlika je samo jedna ks, ali se to dobro oseti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Svestan sam i ja kineskih ogranicenja ( imao 3 kineza i hondu i suzukija, jasna mi je razlika) ali opet za te pare mi nekako najlogicnije resenje. To je godisnje max 1.000 km, izdrzace nekako. Ako mi se ne svidi, prepravim ga u skremblera
 
Sta je tebi bilo toliko lose? 
 
Bas gledam te kineze id 200ccm to je agregat gy200 ima ga u x kineza. 
A nasao sam i neke klipove po netu, prze ih dobro, ja nebih ni upola. 
 
 
Ma ide to, ne kazem. Vec sama ciklistika, kocnice, vibracije uzasne I radi gadno u pm. sam zvuk mi je gadan. Ali dobro za te namene ce zavrsiti posao.
Ja ipak glasam za japanca 90 I neko jer ce ti ovde sve ici na zivce I za tih 1000km. ali opet za akanje po blatu mozda I moze I da te usput boli uvo kad se nesto slomi, iskrivi, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Zato sam i pitao sta fali, nisam ja Chris Birch pa da pravim razliku. :)Bitno je da moze da prodje lagano po offu a kada padnem da me boli uvo da li se nesto izgrebalo ili iskrivilo, i ako jeste da mogu da nadjem deo i kupim. 

Prosle godine sam ukupno presao 1.500 km tako da za sada nemam nameru da zarovljavam novac u necemu sto ce mi biti igračka nekoliko puta u toku godine.

Ako se navucem, onda cu kupiti nesto krsteno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Imao sam kineza Yamasaki Cross 50, pre njega vozio APN6 , gde sam za Tomosom izlazio 3. brzinom (na off road-u) ili 2. sa jos jednim pozadi, sa ovim jedva prvom i to sam, kasnije sam ugradio kit na 110, dobio skoro duplo na snazi ali brzina ostala skoro ista (oko 70km/h ali nizbrdo :jee:), a sto se kvarova tice ja licno nisam imao niti jedan sem karburatora, a serviser koji ga je odrzavao mi je rekao da je na tom modelu karburator sa fabrickom greskom, zamenio sam 3 komada i svaki je cureo/prelivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kupljena mašina noćas :)

Kinez, quingqi gm200, ultimativna off road masina, vrhunac kineske tehnike. Jos uvek se smejem sam sebi sta sam kupio, ali igrački se ne gleda u zube. Jedva cekam prvo zajednicko valjanje u blatu :)

Motor je kupljen od @makikt a pre toga je bio mislim kod @lord_oblivion

Nesretni kinez je video i bolje dane ali obzirom sta je do sada prosao (prosto neverovatno za kineza sta je izdrzao) , uliva mi poverenje da cu se i ja na njemu nauciti. 

Dok ne krene sezona uradicu mu servis, malo poraditi na estetici i na proleće krece skolica offroad-a u prirodi. 

Zahvaljujem se svima na diskusiji i pomoci

 

IMG-dc081739bf240026108652dff615f86e-V.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Lord se njim navozao dosta, pratio sam putopise ovde na forumu. A i Makikt je napravila pre korake na offu :) Sreli smo se na jednoj voznji, prosle jeseni, u Ljuboviji.

 

Kad budes komsija resio da vozis ovde po okolini Sapca, javi se :) Mi smo cesto na Ceru, doduse malo vise hard enduro vozimo :) Ako budes hteo mogu ti nacrtati trek kako da dodjes skroz od Sapca do Cera makadamom, a tamo po Ceru nam se mozes pridruziti :)

 

Nego, sezona za off uveliko traje, pauze nije ni bilo, sad zimi je najlepse :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
29 minutes ago, markulja said:

Lord se njim navozao dosta, pratio sam putopise ovde na forumu. A i Makikt je napravila pre korake na offu :) Sreli smo se na jednoj voznji, prosle jeseni, u Ljuboviji.

 

Kad budes komsija resio da vozis ovde po okolini Sapca, javi se :) Mi smo cesto na Ceru, doduse malo vise hard enduro vozimo :) Ako budes hteo mogu ti nacrtati trek kako da dodjes skroz od Sapca do Cera makadamom, a tamo po Ceru nam se mozes pridruziti :)

 

Nego, sezona za off uveliko traje, pauze nije ni bilo, sad zimi je najlepse :D

Nacrtaj ti taj trek slobodno, ima nas još zainteresovanih za voženju i do Cera i po Ceru a i drugde :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
3 hours ago, Prašinar said:

Maki,ode zelenko?

Sta sada planiras ili si vec pazarila drugu igracku?

Zelenko je zaista bio dobar i pouzdan drugar. Zajedno smo prošli mnogo toga a da me nikada nije izneverio.

Drago mi je što je otišao u dobre ruke gde će imati pažnju baš kako je zaslužio :)

 

Novi drugar je već tu. Da li će biti dostojan naslednik Zelenka videćemo, vreme će pokazati :)

 

Kmx 125 , što bi rekli cvaja :)

 

IMG_20200223_163953.thumb.jpg.292d2a0afae7d13451437e70251fa460.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da, bio je kod mene pre Maje.
Kao što Lijan reče, ja sam s njim prošao skoro celu Srbiju off-roadom, uz put ga održavao i prerastao pa kupio jači motor.
I dalje mi nedostaje njegova mala masa ali ne može se sve...

Maja je malo poradila na estetici mu ali to je samo estetika, ostatak je koliko ja znam u odličnom stanju.

Sve što te bude interesovalo oko njegovog održavanja, slobodno me kontaktiraj. Ima 'šifru paljenja' i neke svoje karakteristike pa nek ti Maja sve lepo objasni.

 

Nadam se da ćeš se 'navući' na off-road jer je to potpuno drugi, novi svet vožnje, potpuno različit po svemu od drumske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


  • MotoBikeShop
  • Predstojeća dešavanja

×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja