Jump to content

Moto Zajednica

Led sijalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari sta sve treba osim sijalica za ugradnju led osvetljenja. Koje sijalice nosi moj motor k1 gsxr 750. Ima li neka posebna majstorija oko tog il se samo zamene sijalice. Opterecuje li instalaciju i regler led osvetljenje il ne. Trebalo bi da su h7 al nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 13 minuta, Arakis je napisao:

Što više zameniš običnih sijalica sa LED, to bolje. 

Razmišljao sam da neke od sijalica zamenim sa LED. Pozadi za poziciju i stop svetlo imam one 5/21w (2 komada). Mislio sam da krenem od njih ali ne znam gde da kupim malo kvalitetnije sijalice? Na kolima gde god sam stavljao LED sijalice morao sam da bacim jer su počele da žmigaju. A vidim da ih i prilikom registracije slabo tolerišu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ma batalite sijalice kazite mi kako se postavljaju isto ko i ove obicne ili treba neki drugi prikljucak buksna dovod struje il nesto drugo:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, bajker71 je napisao:

Razmišljao sam da neke od sijalica zamenim sa LED. Pozadi za poziciju i stop svetlo imam one 5/21w (2 komada). Mislio sam da krenem od njih ali ne znam gde da kupim malo kvalitetnije sijalice? Na kolima gde god sam stavljao LED sijalice morao sam da bacim jer su počele da žmigaju. A vidim da ih i prilikom registracije slabo tolerišu...

Ako hocete kvalitet, probajte ovde.....

 

pre 7 minuta, Maxmax je napisao:

Ma batalite sijalice kazite mi kako se postavljaju isto ko i ove obicne ili treba neki drugi prikljucak buksna dovod struje il nesto drugo:P

Daj neki sliku sta ti konkretno treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ma nista posebno samo obicne led sijalice nemam iskustva sa tim samo me interesuje da li se isto menjaju kao obicne ili samo ubodes u grlo i to je to ili nekako drugacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav 

Baš na svom skuteru hoću da promenim celo osvetljenje u led, pa me samo zanimaju iskustva da li se dešavalo nekom da mu požuti far od led sijalica?

Majstor iz PGSa mi kaže da se to dešavalo ljudima i čak se nekima topio far.

Možda su oni stavljali nešto drugo ne znam, ali zanimaju me iskustva, da li neko ima na motoru/skuteru u faru led sijalice duže vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Moras da pazis koju led sijalicu uzimas, jer zbog tog kulera/ventilatora neces moci da stavis u far ako je manji. Moras da izmeris sve dobro,evo ti moj primer,uzeo sam led sijalicu sa tim kulerom i kada sam trebao da je ubodem u far,malo morgen kuler nije mogao da prodje kroz grlo fara i mogao sam sijalicu samo da poklonim drugu...

Bohem, malo mi je cudno to sto cujem iskreno,moje iskustvo kaze da obicna sijalica mnogo vise greje far od led sijaclice, i samim tim od tog silnog zagrejavanja hoce da se pojavi blaga fleka zuckasta...

Od led sijalice niti se greje niti bi mogao da dobije tu nijansu, barem tako je neko moje iskustvo,ako gresim  neko ce da me ispravi

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
3 hours ago, king_julien said:

 

Bohem, malo mi je cudno to sto cujem iskreno,moje iskustvo kaze da obicna sijalica mnogo vise greje far od led sijaclice, i samim tim od tog silnog zagrejavanja hoce da se pojavi blaga fleka zuckasta...

Od led sijalice niti se greje niti bi mogao da dobije tu nijansu, barem tako je neko moje iskustvo,ako gresim  neko ce da me ispravi

I meni je logično ali to mi kaže majstor da se dešavalo na skuterima, jel imaš duže vreme te sijalice u faru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
On 2/19/2020 at 7:39 PM, king_julien said:

Na skuteru sam imao skoro pa 2 godine, a sad na motoru godinu dana, ništa primetio nisam...

Hvala puno na odgovoru :-)

 

A reci mi kakva je vidljivost, kao xenon? Nikad nisam video kako to izgleda uživo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Šta da ti kažem drugar malo je hebana stvarOno nisu svetla ono su topovi, bukvalno na ulici kada je blagi sumrak možeš da vidiš kako sijaju.
a da ne pričam o dugačkim svetlima, iskren da budem hoće malo i da smetaju da ti ljudu blicaju da pređeš na oborena, pa onda im uzvratiš sa dugačkim da vide da si na oborenim :D
U svakom slučaju jesenas se vozim i ulazim u grad, ispred mene auto staje sa strane i otvara prozor i govori "brate jel ti znaš da postoje i oborena svetla" ja reko znam, i onda mu upalim i dugačka da vidi kako Izgleda čovek nije mogao da veruje, mislio je da sam na dugačkimPosle toga sam sa ocem oborio max koliko smo mogli far da oborena svetla što manje smetaju, u svakom slučaju više ne smetamo ljudima, a vidljivost je i dalja odlična.
P. S. Otac kaže da za 30 godina u saobraćaju nikada nije imao jača svetla na bilo kom vozilu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
9 hours ago, king_julien said:

Šta da ti kažem drugar malo je hebana stvaremoji38.pngOno nisu svetla ono su topovi, bukvalno na ulici kada je blagi sumrak možeš da vidiš kako sijaju.
a da ne pričam o dugačkim svetlima, iskren da budem hoće malo i da smetaju da ti ljudu blicaju da pređeš na oborena, pa onda im uzvratiš sa dugačkim da vide da si na oborenim :D
U svakom slučaju jesenas se vozim i ulazim u grad, ispred mene auto staje sa strane i otvara prozor i govori "brate jel ti znaš da postoje i oborena svetla" ja reko znam, i onda mu upalim i dugačka da vidi kako Izgleda čovek nije mogao da veruje, mislio je da sam na dugačkimemoji38.pngPosle toga sam sa ocem oborio max koliko smo mogli far da oborena svetla što manje smetaju, u svakom slučaju više ne smetamo ljudima, a vidljivost je i dalja odlična.
P. S. Otac kaže da za 30 godina u saobraćaju nikada nije imao jača svetla na bilo kom vozilu :D

Znači ubijaju :-D

Super ugradjujem ih onda na moj maxi skuter pa nek im gore beonjale, to čuva glavu u saobraćaju :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Otkidaju, ma jok bre ubijaju :D
Samo gledaj da možeš u far da staviš i gde će kuler da bude. Npr na skuteru nisam mogao da stavim ove koje trenutno imam, a i ove trenutne bukvalno imaju 3mm lufta do stakla fara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jel neko od kolega ima iskustvo sa ovakvim siajlicama?

Planiram da uzmem H7 sa 4300K temperaturom boje.

Tehničke karakteristike deluju ubedljivo (55W i 8000 lumena po sijalici, ...).

 

https://www.aliexpress.com/item/4000043442162.html?spm=2114.12010612.8148356.5.3c68741cHz67N9

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja