Jump to content

Moto Zajednica

Zašto se prave motori zapremine preko 750 ccm?

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
13 minutes ago, Blueser said:

Nisam preko hiljadu.

Ne znam koje si godište. 1978 sam imao i naravno vozio do 1981, Kawasaki Z1 900, kada sam ga i prodao.

Šta ti je trebalo učešće u temi za toalet papir, ne mož biti gluplja tema :besan:.

Ko je postavio nije ni čudo, možda je trebala da se zove ko više ...

 

Jel godiste bitno? Mlad sam ja (mada se osecam i mladji nego sto jesam) al bez lazne skromnosti prosao sam i sta treba i sta ne treba. Ako cemo o zivotu. Mada necu nikome da se pravdam, pogotovo ne na forumu.

 

Sto se tice motocikala tu imam skromno iskustvo. Al postepeno. Nisam odmah seo ni na 125, ni na 500 na 600 a kamoli na 750 kubika. Sve je islo svojim redom. Brze il sporije al je islo nekim redom. Sa usponima i sa neizostavnim padovima - naravno. 

 

Ne lozim se na pun gas po svaku cenu, daleko od toga, al ne smatram da su motori preko 1000 kubika nepotrebni. Naprotiv. 

 

Evo lepo sam ti odgovorio, iako volim da se zezam na forumu al ni ne vredjam se kad mene zezaju. Tj. vracam "drugarski" sto bi se reklo, bez pakosti i mrznje u pozitivnom duhu...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mnogo je lep osećaj kada sa 1200 kubika u 5. brzini "kruziraš" po gradu 50-60 na sat na 2000 obrtaja... I onda izađeš iz grada i samo zavrneš gas, a motor odeeee... E zato valja imati veliku kubikažu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

         Motori preko 750ccm su napravljeni da bi i mi debeli (čitaj teškaši) uživali u čarima warp ubrzanja u saradnji sa obrtnim momentom. Eto, kolega ThePainkiller je precizno objasnio o čemu se tu radi, samo je taj Bandit 1200 potpuno politički nekorektan primerak za bilo kakvu diskusiju o obrtnom momentu, jel ima republičke robne rezerve (tog istog obrtnog momenta) i konkretno je najluđi primerak zloupotrebe istog.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 16.2.2020. at 6:10, zika56 je napisao:

Auuuu, ala ti opali!?

Pa sedamdesetih, osamdesetih (pa i devedesetih) godina motorom nisi mogao da prođeš pored uniformisanog lica a da ne buđeš zaustavljen i kontrolisan. Kada se setim tih vremena deluje mi i kao da su nas i poštari i železničari zajebavali.

Znači nije bilo nikakve šanse da izađeš na vožnju (podrazumeva se normalna vožnja po gradu ili između većih mesta, a ne jurnjava po sokacima), a da ne budeš legitimisan i da ne budeš sankcionisan ako si bez dozvole, ako si neregistrovan, ako nemaš kacigu, ili prvu pomoć, ili sijalice. Kada voziš motor podrazumevalo se da si nešto kriv i samo je trebalo da se utvrdi za šta si kriv.

Sada me možda zaustave jednom u par godina, a tada par puta u toku jednog dana, tako da ovo što si ti napisao blage veze nema sa realnom situacijom i pojma nemam odakle ti taj podatak.

A što se cene registracije tiče i tada su motori tretirani kao luksuz i cena registracije za Elektronik 90 bila je veća nego za stojadina.

 

Meni je 7-8 godina Tomos t-15 bio jedino prevozno sredstvo, jer tako sam bio u mogućnosti, vozio sam ga i zimi i leti. I nikad ga nisam registrovao. Jednom sam bio zaustavljen jer sam prošao na crveno, tom prilikom mi je skinuta tablica i na tome se završilo. Možda je za vece i ozbiljnije motore druga priča. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

:jok:

16 minutes ago, floyd032 said:

 

da doprinesem i ja 100 postova kolegi

Ne znam čemu si doprineo, ovo je daleko od mojih ukusa, stila i muzike koju slušam. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 7 minuta, aca-pn je napisao:

Meni je 7-8 godina Tomos t-15 bio jedino prevozno sredstvo, jer tako sam bio u mogućnosti, vozio sam ga i zimi i leti. I nikad ga nisam registrovao. Jednom sam bio zaustavljen jer sam prošao na crveno, tom prilikom mi je skinuta tablica i na tome se završilo. Možda je za vece i ozbiljnije motore druga priča. 

Kod mene je bila slična situacija. Kao srednjoškolac sam vozio Tomos 15 slc, 84-to godište. Išao je kao zmaj. Ja nisam imao dozvolu a i njemu je registracija bila istekla. Par puta sam uspeo da pobegnem žandarima a jednom su me i pratili i priveli pred kućom. Ćale moj gleda a oni ga pitaju:"Brko, jel' ovo tvoj delija?" :lol3:

Znali su i da teraju da ispustim zadnju gumu. Zbog toga sam stavio metalnu ventil kapicu i stegao motocanglama. Pošto nisam mogao da odvijem pred pandurima sagne se on da mi ispusti gumu pa umaže onu belu navlaku na rukavu o lanac. Kad nije umro! Scena neprocenjiva!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 10 minuta, Blueser je napisao:

:jok:

Ne znam čemu si doprineo, ovo je daleko od mojih ukusa, stila i muzike koju slušam. 

 

stvarno si

b luzer

evo upravo ovom tvom 64-tom postu

 

forza :46:  titula broj  x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Motori su za sisice, a i nisu ni zdravi za zdravlje. :D  Rade samo dva mišića na desnoj ruci a adrenalin te šiba ko da se pentraš po strmim liticama. Pritisak viši od Lepe Brene, puls dvesta iz mesta, a ti sediš ...

 

Pedale drugovi, pedale ! :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Tooo ! Enduro, motokros, to može, odobravam ! :D Al' samo bez Al Nasera ... :jee:

 

Siđeš s' asvalta i provozaš se dvaes' km po blatu il' kamenju, i osećaš se sjajno, kao da si prenosio džakove ceo dan ...  :takoje:

 

svi su tu, al' niko da prozbori koju ... odo ja, završava se ženi serija, moram nešto da je pitam ... ;)

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

RaS, dopadaju mi se tvoji komentari. Teško je puno puta "šaltati" brzine, a kamoli pritiskati pedale.

To može ovde kod nas gde je sve ravno. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Meni je 7-8 godina Tomos t-15 bio jedino prevozno sredstvo, jer tako sam bio u mogućnosti, vozio sam ga i zimi i leti. I nikad ga nisam registrovao. Jednom sam bio zaustavljen jer sam prošao na crveno, tom prilikom mi je skinuta tablica i na tome se završilo. Možda je za vece i ozbiljnije motore druga priča. 

Aco, ja sam vozio motor (NSU Primu) "na divljaka" po Nišu i naokolo još od 1971 i nisam imao problema sa milicijom (jer sam se vozikao tamo gde sam znao da ih nema). A onda me 1975. ili '76.  za sat vremena tri puta upecali i sudija me odrao (već sam bio punoletan). A kad sam se "legalizovao" više se nisam pazio i krio i onda me zaustavljali svakodnevno (i ne samo mene). Od 1980. pa do 1989. sam radio u Boru i bar jednom nedeljno sam putovao motorom od Bora do Niša (preko Tresibabe) i nazad. I apsolutno se ne sećam da sam jedan jedini put uspeo da dođemo do Niša i da se vratim bez par zaustavljanja i kontrola. 

U to vreme najgora situacija bila na putu od Bora pa do Zaječara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tamo daleke 94 ja klinac vozikao Tomos 14 i to nesto krpio gumu, pa da probam i zaustavi me pandur kom svaki dan prolazim kraj kuce na putu do skole. Poce traziti licnu, saobracajnu, vozacku,a ja klinac nista nemam. Ono ludilo, rat, ljudi voze tenkove po gradu sve pijano, puskaraju, a on meni trazi saobracajnu<_< i tu mi za baksuz pred njim izduva guma. Pusti me ali da mu donesem papire sutra i tako ja i uradim, on zapisa nesto i pusti me. Nikada nista nije doslo ali mi se nesto ogadio da ga nikada vise nisam pozdravio kad prodjem pored njega. Danas mislim da pojma nema sto ga bas ja ne gotivim niti sad osjetim nekakvu ljutnju ali nesto nemogu da mu se obratim ili pozdravim pa nikako!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

I ja sam vozio 1974 Tomos T15 SL. Motor je uredno bio registrovan. Kikinda je manji grad. Bio je samo jedan saobraćajni milicioner, koji se vrzmao po kako mi kažemo glavnoj ulici, ali sve ostale koje su bile kaldrmisane i nekoliko asfaltiranih, od prve do pete brzine gas "do daske" i to uvek. Uživao u šaltanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
I ja sam vozio 1974 Tomos T15 SL. Motor je uredno bio registrovan. Kikinda je manji grad. Bio je samo jedan saobraćajni milicioner, koji se vrzmao po kako mi kažemo glavnoj ulici, ali sve ostale koje su bile kaldrmisane i nekoliko asfaltiranih, od prve do pete brzine gas "do daske" i to uvek. Uživao u šaltanju.
1976ta je godina kad sam dobio svoju T15SL zlatne boje, nijedan motor do dana današnjeg nije u meni izazivao takvu buru emocija. Prvih 500 km mesavina 5% posle normalno gas do daske uvek. Posle razradjivanja odma prednji zupčanik veći za jedan zub, kasnije viljuska od elektronika, tomaseli heblovi, delorto karburator, prepravljena pištaljka od tomos krosa...ličio je na frankeštajna al je išao ko metak al tada sam imao 15 godina, pa mozda zato sve te emocije. Naravno nije bio registrovan i nije imao tablicu jer se prilikom registracije placao porez na promet. Otud danas toliki tomosi "bez papira". Drugo vreme je bilo, u BG u kad te navataju al bukvalno jedan te drži za ruku i kaze gasi motor, sidji, drugi se hvata za džep i vadi kapicu za odvrtanje iglica iz ventila uz pitanje gde stanuješ? Kad uzme iglice baci ih u neko zbunje i travu što dalje i dok ti pogledom pratiš gde će pasti u nadi da ćeš ih naći oni sedaju u tristaća i klibere se. Naravno posle prvog guranja uvek u džepu imas kutijicu sa bar 6 iglica i kapicom za zavrtanje istih i guras samo do prve pumpe. Da da bilo je kompresora na skoro svakoj pumpi. Nikad mi nisu pisali ništa, jer ko što rekoh drugo vreme je bilo i ljudi su bili drugačiji. Nisu džaba bili MILI cajci.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
3 minutes ago, stilgar said:

1976ta je godina kad sam dobio svoju T15SL zlatne boje

I moja je bila boje staro zlato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
3 minutes ago, Blueser said:

I moja je bila boje staro zlato.

ta, i ja sam jos nosio na niklovanje dole kod kafane "tri bika" poklopac za alat ispod sedista, i stitnik lanca.

;a kad se stustim niz dimitrijalu pa polegnem po rezeroaru a imo sam 50 kila sa sve krevetom :) pokuso ja i sa banditom 1200 dok sam imao da "prilegnem" na rezervoar al odma odustao sam sebi sam bio smesan, reko da me vidi neko konja matorog sa 61 godinom, deda se glupira malo :) Ali tada sa tih petnest to je bio jedan drugi svet i neponovljiv dozivljaj. Tri godine je bila ta 15ica kod mene, zamenila je jawa 350 narandzasta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
5 minutes ago, Blueser said:

Gde beše ona tema o toalet papiru. Ne mogu da je naďjem, da te upitam u kom koferu nosiš toalet papir?

Nije to sto slusam heavy metal ceo zivot pa sam zadrt ( i to ne glam rock zezanja samo vec ponajvise svedsku skolu extreme metala) nego pobro moj bluzerski mnogo mu ga dajes po provociranju ljudi. Mozemo i o muzici da pricamo. Zavrsih ja pored osnovne i muzicku osnovnu skolu smer djitra al se time ne hvalim a i ne bavim. 

 

Postujem ja bluz, pogotovo juznjacki ovaj crnacki takodje postujem al me davno starije barabe iz bloka naucile da volim konfederaciju, pa se od tada zna moje usmerenje. 

 

Al nije mi jasno sta postizes ovom temom i postovima?

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 10 sati, Blueser je napisao:

Gde beše ona tema o toalet papiru. Ne mogu da je naďjem, da te upitam u kom koferu nosiš toalet papir?

 

Za tebe je i taj GN 250 previse. Ja tebi ne bi dao da vozis trotinet, jer si opasan za okruzenje tako nepismen. Pa lijepo ti pise da nosim toalet papir u tank torbi, a motori preko750 ccm se prave da se budale cude. :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne bih da držim ničiju stranu, ali ima i tema sa puno manje smisla ... Ne Branko, ne mislim na tvoju o tariguzu ... :D

 

Takođe ne bih ni da popujem, ali smatram da ne treba biti isključiv, pogotovo kad je muzika u pitanju. Jer kao što znamo, o ukusima se ne raspravlja. :takoje:

 

Glede teme, recimo ja živim u palanci sa dve ulice, i nikako ne mogu da razumem kad neko kupi motor da bi svoju guzicu prevezao par km po lokalu. Ni skuter, a kamo li neki "pravi" motor od 500/750/1000/10000 kubika, a ne izlazi njime iz "grada" dva puta godišnje. Al' to je moje mišljenje, ne mora da znači da je ispravno i da svako treba da misli tako ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je 600ccm i 100ks sasvim zadovoljavajuće,

Ali nekad smara što moraš da ga šibneš brzinu-dve dole da dobiješ željeno eksplozivno ubrzanje.

A i bolja je litra kad imaš suvozača

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Litra je litra, ne moraš da akaš kvačilo da ga digneš na zadnjak, samo gas odvrneš.. Eto još jedan razlog za šta treba motor veće kubikaže :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja