Jump to content

Moto Zajednica

Zašto se prave motori zapremine preko 750 ccm?

Recommended Posts

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Svidja mi se Jevtin odgovor.

Nije mi baš jasno što su se neki članovi našli "pogođenim".

Pitanje možda nije precizno i jeste tehničke, ali i filozofske (Vasa) prirode.

Jupiter je i onako sa druge (druga) planete. Tamo su verovatno drugačiji zakoni fizike, a ako ima bića sigurno su jako evoluirala. Mada je i on dao neki odgovor.

Uzgred nisam čuo za mesto City LAND of BALVANI;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kad smo kod registracije ne znam kako je u razvijenim zemljama ali meni zaista nije logično da mi recimo registracija motora od 750cc bude skuplja od registracije auta 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Kad smo kod registracije ne znam kako je u razvijenim zemljama ali meni zaista nije logično da mi recimo registracija motora od 750cc bude skuplja od registracije auta 
Ni logike ni pameti niti zelje da se ista promeni osim ako se samo mi koji vozimo motore ne organizujemo i trazimo srvarnu parcijalnu registraciju ili smanjenje ovih besmislenih taksi pa i cene tehnickog pregleda jer svi koji voze motor u ovoj zemlji su valjda burzuji koji pazi ovo uzivaju u luksuzu vozeci motor a oni koji po prezagadjenim gradovima voze terenska dizel vozila su valjda prinudjeni na to

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nikad na ovim prostorima nije registracija motora bila jeftina ni u onoj "Štamparevoj" jugi ni u jednoj posle pa ni u Srbiji.Najgore je što je i narod tako vaspitan da kad pitaš više od pola njih će reći da je motor bespotreban luksuz koji služi za kurčenje i treba to da se plati,pa isto će reći i za automobile iznad 2000 cm3.Pa za folije na staklima će reći da je to izigravanje mangupa.Decenijama nas uče da sve preko neophodno potrebnog za život je luksuz i sramota pa i svako ko zaradi nešto iznad proseka je kriv jer to poštenim radom sigurno nije steko...tako da ne treba da čudi ta registracija i na žalost nema ni neke perspektive da se to promeni.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Samo cu napisati ovo:vlast treba da je u sluzbi gradjana!A sto se tice stare juge vec neko pomenu i ako je se nesto ne secam ja ne znam dal je 20% vlasnika uopste registrovalo motore u to vreme

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Samo cu napisati ovo:vlast treba da je u sluzbi gradjana!A sto se tice stare juge vec neko pomenu i ako je se nesto ne secam ja ne znam dal je 20% vlasnika uopste registrovalo motore u to vreme
 

Auuuu, ala ti opali!?

Pa sedamdesetih, osamdesetih (pa i devedesetih) godina motorom nisi mogao da prođeš pored uniformisanog lica a da ne buđeš zaustavljen i kontrolisan. Kada se setim tih vremena deluje mi i kao da su nas i poštari i železničari zajebavali.

Znači nije bilo nikakve šanse da izađeš na vožnju (podrazumeva se normalna vožnja po gradu ili između većih mesta, a ne jurnjava po sokacima), a da ne budeš legitimisan i da ne budeš sankcionisan ako si bez dozvole, ako si neregistrovan, ako nemaš kacigu, ili prvu pomoć, ili sijalice. Kada voziš motor podrazumevalo se da si nešto kriv i samo je trebalo da se utvrdi za šta si kriv.

Sada me možda zaustave jednom u par godina, a tada par puta u toku jednog dana, tako da ovo što si ti napisao blage veze nema sa realnom situacijom i pojma nemam odakle ti taj podatak.

A što se cene registracije tiče i tada su motori tretirani kao luksuz i cena registracije za Elektronik 90 bila je veća nego za stojadina.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Auuuu, ala ti opali!?
Pa sedamdesetih, osamdesetih (pa i devedesetih) godina motorom nisi mogao da prođeš pored uniformisanog lica a da ne buđeš zaustavljen i kontrolisan. Kada se setim tih vremena deluje mi i kao da su nas i poštari i železničari zajebavali.
Znači nije bilo nikakve šanse da izađeš na vožnju (podrazumeva se normalna vožnja po gradu ili između većih mesta, a ne jurnjava po sokacima), a da ne budeš legitimisan i da ne budeš sankcionisan ako si bez dozvole, ako si neregistrovan, ako nemaš kacigu, ili prvu pomoć, ili sijalice. Kada voziš motor podrazumevalo se da si nešto kriv i samo je trebalo da se utvrdi za šta si kriv.
Sada me možda zaustave jednom u par godina, a tada par puta u toku jednog dana, tako da ovo što si ti napisao blage veze nema sa realnom situacijom i pojma nemam odakle ti taj podatak.
A što se cene registracije tiče i tada su motori tretirani kao luksuz i cena registracije za Elektronik 90 bila je veća nego za stojadina.
 
Iskreno kao dete se secam likova koji su dolazili kod caleta u garazu pa i neki radnici koji su radili a vozili motore ne secam se ni da su tablice imali ali ponavljam kao dete cega se secam

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 20 sati, Blueser je napisao:

Valjani razlozi uz objašnjenje. 

 

Za ovo ima jedan najprostiji odgovor, ali ne bih se sad izjasnjavao po tom pitanju. :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 hour ago, zika56 said:

 Kada voziš motor podrazumevalo se da si nešto kriv i samo je trebalo da se utvrdi za šta si kriv.

Bravo Žiko ovo je tako kratko napisano a tako tačno...Čak su dolazili "preventivno" kad si parkiran samo da ti stave do znanja da te "drže na oku"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Branko je napisao:

Ne mogu da razumijem ove sto se prime na ovakve glupe Teme , pa velikoumno postuju. :lol3:

Ja! :grr:

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se sa prethodno iznesenim mišljenjima u vezi preterano skupe registracije motocikala i da bi tu možda trebalo nešto preduzeti. Ali problem tu nisu "neke takse" već preterano visoke polise obaveznog osiguranja. Osiguravajuća društva skidaju kožu s'leđa! Da li je moguće da veću štetu mi sa motorima možemo napraviti drugim učesnicima u saobraćaju nego kada vozimo automobile!? Meni je veća polisa osiguranja za Yamahu nego za automobil od 1500 kubika.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
2 hours ago, Branko said:

 

Za ovo ima jedan najprostiji odgovor, ali ne bih se sad izjasnjavao po tom pitanju. :kafa:

magicna-kugla-kristalna-kugla-foto-profimedia-1490889260-1144309.jpg.b47de0ce539aa1be4e6f9ce7f4c64987.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
2 hours ago, Pingvin37 said:

Bluzeru treba 100 postova da zavalja neku robu preko foruma pa otvara razne "filozofske" teme samo da se nesto pise. :na_glavi:

Kako si pogodio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

2018 sam vozio karpate sa 1150ccm

2019 Alpi sa 800ccm

Sto napisa Zika,na takvim putevima( a meni je to sustina toga sto imam motor) dodje ti da imas 2000ccm.

Oseti se razlika itekako,ne saltas mnogo, ne kocis mnogo, sa vecom kubikazom uzivas mnogo vise,a mozda cak i trosis manje goriva. Makar je meni tako bilo. Do duse uporedjujem linijska 4- 800ccm i boxer 1150ccm.

Videceu sada sa 1200ccm boxer kako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
18 hours ago, Blueser said:

Kako si pogodio?

A jel si seo na motor preko 1000 kuba? Vozio probao, a da nije chopper?

 

Evo ti jedan mali a za mnoge dovoljan razlog. Ne moram da saltam i da ga maltretiram u obrtajima ni pri ubrzanju ni pri preticanju. Zaboravim u kojoj sam brzini, povlaci iz svake ne gledam na obrtaljku al me iznenadi km sat kada predje 12 sati i ode u desno a da ni ne osetim tu brzinu. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 18 sati, bajker71 je napisao:

Slažem se sa prethodno iznesenim mišljenjima u vezi preterano skupe registracije motocikala i da bi tu možda trebalo nešto preduzeti. 

Nisu skupe registracije, nego su nama male plate!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Kao sto kaze u klipu - hiljadu racionalnih razloga zasto ti NE treba 1000-rka, ali i jedan razlog zasto ti treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
1 hour ago, Pingvin37 said:

A jel si seo na motor preko 1000 kuba? Vozio probao, a da nije chopper?

 

Evo ti jedan mali a za mnoge dovoljan razlog. Ne moram da saltam i da ga maltretiram u obrtajima ni pri ubrzanju ni pri preticanju. Zaboravim u kojoj sam brzini, povlaci iz svake ne gledam na obrtaljku al me iznenadi km sat kada predje 12 sati i ode u desno a da ni ne osetim tu brzinu. 

 

 

Nisam preko hiljadu.

Ne znam koje si godište. 1978 sam imao i naravno vozio do 1981, Kawasaki Z1 900, kada sam ga i prodao.

Šta ti je trebalo učešće u temi za toalet papir, ne mož biti gluplja tema :besan:.

Ko je postavio nije ni čudo, možda je trebala da se zove ko više ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja