Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za maxi Skuter od 400 do 600 kubika.

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Poštovanje kolege, hteo bi da uzmem maksi skuter od 400 do 600 kubika. 

Pa mi treba pomoc i savet, koi bi preporucili: održavanje izdržljivost i potrošnja.... 

Ps: gledam godište od 2001 do 2006 

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Malo prelistaj po forumu ima brdo tema na tu temu.
Ako ni sam ne znas sta hoces i i sta ti treba kako neko drugi da zna za tebe?

Makar da si sveo izbor na par komada pa da se daju neke konkretne preporuke ili predlozi za i protiv.

Ovo je pitanje " dajte iglu u plastu sena" .

Sve zavisi od tvojih potreba i zelja. Grad ili otvoren put. Zelis manju ptrosnju i odrzavanje ili ti nije bitno. Zelis italijana ili japanca ili nesto trece...

Izbor je na tebi...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Izvinjavam se bicu jasniji, interesu je me Aprilia Atlantik 500 i Honda silver wing 600.... Pa ako može pomoc 
 
Ima ovde dosta kolega koji poseduju Atlantic 500. Nema tu puno greške,kao kad obučes crno belu kombinaciju.

Što se tiče Honde,javiće se mozda kolega koji je sa Aprilie prešao na Silwera on bi dao najbolje poređenje verovatno.

Ja sam lično fan Honde i ja kad bi birao to bi bila Honda. Ali to je samo moje mišljenje u moru drugih.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako ces Silvera, obavezno model posle 2006. Ovi stariji su zedni mnogo. Atlantic Classic, izdrzljiva raga. Ako ubodes dobar primerak moze i preko 100 K km da natera sa redovnim odrzavanjem. Atlantic dobar, tesko ispod 1500 evara, Silver dobar tesko ispod 2700-800. Ima na oglasima jedan u Sajkasu srebrni kao puska za 2900. Da imam pare bio bi moj odavno :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Zoran46 je napisao:

Hvala puno na savetu mislim da ce biti atlantic, pošto raspolažem sa sumom do 2000e. Hvala još jedamput:jee1:

Nasao Temu

 pogledaj, imas sve podatke pa ako si zainteresovan nazovi Bokija.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

upravo sam i ja postavio slicnu temu molim admin da je stavi ovde istu ama bas istu slatku muku mucim  al ja bih 600 kubka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Svako ima svoju slatku muku, ja duze vreme razmisljam da promenim skuter, moja dilema je da li opet skuter... Ako se odlucim za skuter dileme nema, samo Silver :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Evo druze ja sam cjelu proslu godinu imo slicne dileme..Ako ne planiras ic na neke duga putovanja 

ja bi preporucio xmax 400. Mislim da je to najbolji omjer svega, udobnosti,ergonomije, gabarita scootera..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako ti nesto znaci, vozim Apriliju Scarabeo 400 ie 2007.god (ista Piaggio masina kao u Atlantiku) i prezadovoljan sam. Najvise ga koristim kuca/posao/kuca, dnevno oko 30 km min (kad uslovi odgovaraju). Pun snage, sve ga vozim na "vrh" gasa po gradu, potrosnju i ne gledam, smesna... kad zatreba, "odvrnem" gas, ima snage... 

Da ne bude zabune sto ga hvalim, ne prodajem ga, jednostavno zadovoljan sam.

Odrzavanje za sada sve normalno. 

Ako ti ne smeta polozaj sedenja kao na stolici (znaci, nisi zavaljen) pogledaj ih, malo su jeftiniji od ostalih...

Ako sam ti malo pomogao, super, ako nisam , onda izvini...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Drugari evo mene i ovde, opet u potrazi za maxi skuterom.
Da ne gomilam teme iskoristiću ovu postojeću da vas malo zavrzujem svojim glavolomkama.

Naime, prodadoh svoju Hondu Foresight jer mi je zinulo dupe (da prostite) za više kubika...

Pare su mi u džepu, motor nemam, sezona je na vratima. Pitanje se samo nameće - ŠTA SAD?!?!

Budžet za kupovinu je do 1500 €.

Imam neke svoje favorite, ali su se neki sami diskvalifikovani ili nisko rangirali jer ih bije loš glas:
1. Suzuki Burgman 400 mi se najviše dopada ali ne mogu da se pomiri sa činjenicom potrošnje ulja - DISKVALIFIKOVAN.
2. Piaggio X90 500 Evo je sledeći koji me je grejao izgledom, gabaritima i cenom ali skoro svaki ima problem sa tablom ili neproverene servisnu istoriju...
3. Aprilia Atlantic 500 Classic model, nisam imao priliku da na njemu sedim ili da ga vozim, ali sam ga kao model upoznao kroz teme na ovom forumu i generalno mi se dopada. Ulazi u uži izbor.
4. Kymco Exciting 500, lep, masivan, zanimljiv, iz tema ovde rekao bih da je i pouzdan, ali vrlo nepopularan i težak za prodaju a to ne želim. Druga osobina koja mi se nije dopala je velika potrošnja modela sa karburatorom i visoka cena modela bez karba.
5. Modeli poput Piaggio Beverly i Aprilia Scarabeo mi se ne dopadaju zbog pozicije sedenja i otpadaju u startu.

Dakle:
1. Aprilia Atlantic 500 ccm Classic,
2. Piaggio X9 500 ccm Evo,
3. predložite


Ako neko ima preporuku nekog od navedenih modela neka slobodno predloži. Zanimaju me samo motori koji imaju neku servisnu istoriju barem od trenutnog vlasnika.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da nema za te pare ništa pametno. Al ako si već navikao na male točkove i nisi mnogo visok, razmisli o Kymco Downtown 300.

Duplo je jači od tvog bivšeg skutera, ide super, ne kvari se često. Mana je što je CVT osetljiv, odgovaraju samo original zamenski delovi koji su prilično skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1650 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U tom izboru sto si naveo Atlantik je pobednik i ulazi u taj cenovni rang da ga samo kupis. S tim da je jako tesko naci dobar primerak jer su to ipak stariji modeli, pa s tim u vezi nemoze biti samo tih 1500 e koje si planirao. x9 ima losu struju, moze biti problema grdnih oko toga a inace im je isti agregat, cuveni master 500, nepoderiv ako je dobro odrzavan. Moj glas je da se taj budzet jos malo nategne pa ces onda mozda moci malo da prosiris izbor.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kad imas 1500 evra i to ti je maksimum koji trenutno mozes da dobacis, onda gledas skutere/motore do max 1100 evra ! Da, da, tako je. Treba ti para za prenos, mozda registraciju, mozda laki servis, gume itd. I da ti ostane bar za dva rezervoara da se malo vozis. Ovo je dobronameran savet. Ne znaci ti nista da puknes sve pare za masinu, crkne npr akku ili neka druga glupost, ti ga gledas, malo ti fali da se vozis, ali...samo se nerviras.

Bolje nesto jeftinije, u dobrom stanju, pa kad padne jos neka lova da je stavis pod sediste i zamenis za bolji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ljudi, nije mi prva kupovina niti prvi motor. Kapiram te neke osnovne stvari.

Treba mi konkretni predlozi, kao što je kolega stavio link. S tim što je poželjno da nešto znate o motoru koji predlažete. Umem sam da listam oglase, nije mi potrebno prosto postavljanje linka sa predlogom "vidi ovaj, ne znam o njemu ništa ali deluje super".

I da, napisao sam sa razlogom da je budžet za kupovinu 1500€, preko toga sam ostavio nešto para za obavezne radove.

Opremu već imam, i mnogo kojekakvih sitnica.

U tom rangu ima koješta, nije da nema, ali ja želim sa preporukom, zato sam se obratio ovde :-)

Slabiji me ne zanimaju, imao sam do juče mašinu od 250 ccm i prodao je. Ne bih se vraćao na istu kubikažu, u protivnom ne bih prodavao siguricu.

Sad možemo dalje :-)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Baš u ovoj temi je Satelis postovao link ka oglasu za prodaju AA sa preporukom.

R.TAPATALK.COM

Usluzni oglas za bas dobrog drugara Bokija ( @Lucas ) posto nema dovoljan br. postova pa da kucnem koje slovo. Elem, covek je kupio ganc novu Integru 750 pa je resio da proda AA500 Classic model iz 2002 godine. Apriliu je kupio 2017-te sa 26.700km koliko je tada imala na satu a sada broji 34.300k...


Znam da je bilo davno ali navodim kao primer. Takva pomoć mi je potrebna.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Čitam sad temu AA 500 i čudim se.@Zeka Peka i drugari kupio AA 2012 za 1600€ (slučajno na njegov post naidjoh).
A danas, kao da je vreme stalo. Isti takvi modeli sa istom km i istom cenom na oglasima... Ali to je fenomen sveprisutan u motosvetu, u svim kategorijama...7749063623d59cf816d0c7958dd4b791.jpg

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 4/24/2020 at 1:03 PM, R3mba said:

Evo druze ja sam cjelu proslu godinu imo slicne dileme..Ako ne planiras ic na neke duga putovanja 

ja bi preporucio xmax 400. Mislim da je to najbolji omjer svega, udobnosti,ergonomije, gabarita scootera..

 

 

Budzet 2000 e moze li se kupti x-max 400, tesko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja