Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte - registracija "Amerikanca"

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Karlovčić
  • Motocikl: suzuki srad750

kupio sam kawasaki ex650r 2007g ocarinjen i uvezen iz Amerike 2010g svi papiri ali čim pomenem Ameriku odma sledi odgovor ne može a zašto ne može da se uradi tehnički i registracija pravi odgovor još niko ne daje pa ako iko može da mi pomogne da legalno registrujem ili ću ga tako mi boga voziti i početi da budem ludak u 55godina i da bežim od policije na pravdi boga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Koliko sam ja upoznat, može. Naravno postoji ALI. Moraju se svi elementi vozila prepraviti na način da odgovaraju evropskim propisima od strane lica sa atestom i reatestirati vozilo. Kad se to sve završi sa 2 sekvoje u papirima ide registracija. E sad, ko sve to radi, nemam pojma. Možda bi moglo preko ovlašćenog servisa al moze da košta boga oca. Mislim da konstrukcijski nije problem već u svetlosno grupi, pokazivacima pravca i instrumentima. Naravno najveća prepreka je euro Norma za koju neznam kako se dokazuje,jer ona nije navedena za vozila za tržište US. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 14.2.2020. at 23:27, ser je napisao:

Radi se neka izmena zakona sa kojom ce moci da se registruju (uz prepravke) vozila uvezena iz zemlji koje nisu u evropi

Proverena informacija ili rekla - kazala? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Proverena. U gomili predloga izmena zobs-a za ovu godinu navedena je i ta mogucnost (izmena u clanu 249)...

To je sve u skupstini, dal hoce ili kad ce da se usvoji to moras da pitas nekog bota.

Oni svake godine usvoje par predloga izmena, ostatak ostave za sledecu godinu i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Bez problema se registruju vozila koja su uvezena pre postanka Agencije za bezbednost saobracaja,a to je ako se dobro secam Februar 2012,vozila iz SAD koja su vec registrovana u Srbiji,bez ikakvih problema mogu da produze registraciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Mada ima motora koji su se reg pa sad ne mogu jer im traze homologaciju, ili su inicijalno lazirali ili ne znam, znam par koji nikako nisu uspjeli da reg pa se prodaju dosta ispod cijene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, No_LiMiT je napisao:

inicijalno lazirali

Bas to, samo sada postoji on-line baza podataka pa je taj "papir" izgubio validnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Karlovčić
  • Motocikl: suzuki srad750

ljudi motor je uvežen i  ocarinjen 2010. sve papire ima ali nije bio registrovan do danas ne želele da rade proveru u AMSS jer agencija za bezbednost ne dozvoljava zbog homol oznake a svetlosna signalizacija je ista kao i kod svih evropskih motora imal neko saznanja kad će ta izmena zakona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Bilo je nekih izmena u zakonu decembra 2020.,ne znam da li je nešto promenjeno i po ovom pitanju(čl. 249). Ako neko nešto zna neka javi. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja