Jump to content

Moto Zajednica

Honda Cbr 600 f3 trazi stalno namestanje LERA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4301 postova
1 minute ago, matke123 said:

Drugari sta moze biti kad mi motor stalno trazi namestanje ler gasa? Skoro svako jutro moram da ga pomeram po malo?

Da li ga zagrejes na propisnu temp pre nego sto ga namestas ili ga namestas cim upalis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F3

Namestim ga na 1500 dok je hladan posle kad se ugreje padne na 1200.
Ali opet sutradan kad se dobro ohladi moram malo da ga okrenem jer jedva spoji na 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
1 minute ago, matke123 said:

Namestim ga na 1500 dok je hladan posle kad se ugreje padne na 1200.
Ali opet sutradan kad se dobro ohladi moram malo da ga okrenem jer jedva spoji na 900.

Ler namestas na zagrejanom motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da bi trebalo da napraviš jedan ozbiljan pregled celog sistema za gorivo...motora generalno i uopšte onako, da se upoznate. Taj "šraf" ili točkić je sa namerom dobrim delom od sajle...ali na kraju bi trebalo da se nalazi i oprugica koja sprečava njegovo slobodno okretanje. Ako nje nema, sigurno će se pomeriti....a zašto je (recimo, pretpostavka) nema, to otvara mnoga pitanja. Sama nije mogla da ispadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd od trivijalnih stvari. Kolege su ti dobro napisale, ali nisi napisao da li se ler uvek smanjuje ili nekad obrtaji porastu? 

Treba proveriti da li su obe sajle na mestu i da li imaju dovoljno praznog hoda. 

Jer je moguce da se u nekim momentima leptiri ne vrate u pocetni polozaj jer sajle zatezu, a onda sraf za ler gubi smisao. 

Drugo, moguce je da povlaci fals vazduh negde. 

Moze da se desi cak i da saug ne vraca kako treba svaki put. 

Ima dosta stvari koje mogu da budu, pa cak i dovod goriva, pa da nivo u loncicima nije uvek isti. 

Ali ako se jednako desava, da se ler uvek smanjuje sam od sebe, onda je velika verovatnoca da nema oprugicu koja sluzi da se vijak ler gasa ne moze sam odvrnuti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Некако се заломи ово са карбурацијом, да , детаљан преглед карбуратора, чишчење , и провера мембрана. Ако су мембране укручене или превише мекане ово је симптом. Ако су укручене помаже кување у вручој води бар још неко време. Ако је супротно промени бензиску пумпу(точи на друго место). То се код нас дешава ако се константно користи ЛУК ОИЛово гориво, пуно је адитива и пржи на руке као киселина. Не верујем да сте ви неки запад у односу на нас по том питању. Гориво је највечи кривац на овим просторима што возила трају краче. Увек точи на прометне бензиске пумпе и нек буду националне рецимо као код нас Макпетрол. Бежи од приватњаке и стране компаније које "спонзоришу и партнеришу" Moto GP или F1, они су одавно "научили занат".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja