Jump to content

Moto Zajednica

Lada Niva 1.7 2003

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Lada Niva 2003 godiste u odlicnom stanju. Kupljena od prvog vlasnika, poseduje servisnu knjizicu i sve racune od prvog dana. 195.000km presla.
Registrovana do sredine jula. Vuce rade odlicno. Atestiran plin. LED reflektori na krov. Uz auto dajem jos jedan set tockova.

Pre 300km zamenjena lamela.

Cena 2100e.
20200209-161232-Copy.jpg
20191225-155535.jpg20191225-160933.jpg20191227-155737.jpg
20191227-155746.jpg
20200102-171645.jpg20200102-171742.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Lada, meni mnogo omiljen auto :)

 

Deda je uzeo jednu 1990 u Kragujevcu novu i presao sa njom 60 000. Od njegove smrti 2006. godine vozena je povremeno i malo a zadnjih 3,4 godine nije registrovana mislim da vise i ne moze da upali dok se ne procackaju karbosi i jos neke sitnice. Sve vreme garazirana u garazi u okviru kuce. Izuzetno sacuvana estetski. 

 

Moracu ovo leto da je upalim i servisiram iako se nikome ne daje novac za nju jer se ne vozi. Vise stoji kao uspomena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nikad pre nisam dolazio u kontakt sa njom, slusao sam price da je za teren najbolji auto ali nikad se nisam nesto preterano interesovao, na prvi kontakt sam ostao malo razocaran jer sam zamisljao da se vozi kao ATV, ali posle par dana mi se svidelo i pocela je da me odusevljava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Daleko od toga da je najsposobniji terenac. Doduše za te pare u fabričkoj izvedbi ima odličnu prohodnost. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Iz price sa radnicima koji voze po kopu u Kostolcu najsposobnije za teren sto oni tamo imaju je UAZ Hunter i odmah posle toga Niva.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Svaki drugi terenac (ne SUV ili Crossover) je sposobniji samo je najmanje duplo skuplji.Realno ladina najveća prednost (ako ne i jedina) je cena.Za te pare je stvarno nenadmašiva jer po toj ceni niko drugi ne nudi pravog terenca ali kome pare ne igraju toliku ulogu izbor je velik.

 

Uf baš smo se us*ali čoveku na oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
49 minutes ago, Interceptor BP said:

Svaki drugi terenac (ne SUV ili Crossover) je sposobniji samo je najmanje duplo skuplji.Realno ladina najveća prednost (ako ne i jedina) je cena.Za te pare je stvarno nenadmašiva jer po toj ceni niko drugi ne nudi pravog terenca ali kome pare ne igraju toliku ulogu izbor je velik.

 

Uf baš smo se us*ali čoveku na oglas.

Nije bas tako iako nisam ljubitelj Lade Nive.

 

Lada niva ima veliko rastojanje od najnize tacke vozila do zemlje, velike prilazne i silazne uglove, kratko medjuosovinsko rastojanje, odnos mase i sirine guma.

Poseduje i reduktor ili sporohodnu..

 

Sa tim krakteristikama lako je zaleteti u tezak teren, a ne ostati bez branika ili nasukan...

Niska cena u tim uslovima samo povecava prohodnost;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

Svaki drugi terenac (ne SUV ili Crossover) je sposobniji samo je najmanje duplo skuplji.Realno ladina najveća prednost (ako ne i jedina) je cena.Za te pare je stvarno nenadmašiva jer po toj ceni niko drugi ne nudi pravog terenca ali kome pare ne igraju toliku ulogu izbor je velik.

 

Uf baš smo se us*ali čoveku na oglas.

Niva uopšte i nije za poređenje sa pravim terencima iz više razloga, (pre svega zbog toga što je u pitanju samonoseća karoserija ), što međutim uopšte ne znači da je na terenu inferiorna u odnosu na njih (u nekim normalnim okolnostima).

Posedovao Land Rover SIII i SIIA, (sa njima učestvovao i na par vrlo zahtevnih off road relija), a često koristio i službeni UAZ i Ladu Nivu. Imao prilike da na tim OFF road vožnjama vidim šta sve može Niva i tvrdim da je to najuniverzalniji auto i to po vrlo pristupačnoj ceni.

Na tim vožnjama su upravo Nive bile najbrojnije i nikada se nije desilo da ne mogu da prođu tamo gde su prošli i neuporedivo skuplji i poznatiji terenci.

Ako bih planirao ubuduće da nabavim neki auto to bi svakako bila Niva.

Srećna prodaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

 

 

Sa tim krakteristikama lako je zaleteti u tezak teren, a ne ostati bez branika ili nasukan...

 


Jednom mesecno kupujem ram za tablicu, a nisam isao po zahtevnim terenima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa tajna prohodnosti nive je malo medjuosovinsko rastojanje i ofroad gume.Ja i dalje iz iskustva tvrdim da je jedina prednost cena pa se za male novce dobija pravi terenac.Problem je što pogotovo novije su lošeg kvaliteta,udobnost ostala negde u prošlom veku kao i ergonomija a na asfaltu karakteristike kao vozila iz vremena Gorbačova.Naravno sve je to ekstra za tu cenu i vozne karakteristike na zahtevnim terenima pariraju i mnogo skupljim terencima samo sve ostalo je žalosno.Kome treba terenac za male pare a može da "proguta" ostale nedostatke onda boljeg izbora nema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Jedina prednost je cena zato sto niko nije lud da tera nekog Kruzera,hiluxa,G klasu po siprazju i sumama.Nebrojano puta smo na kopaoniku izvlacili zaglavljene lade nive sa kruzerom i hilux-om.Ali odnos cena-sposobnosti auta ubedljivo na strani Lade :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Niva je dobra za geometre,lovce i pecarose. Ko je kupi za voznju do placa ili zimi za prilaz kuci gde nije rasciscen sneg,lud je 100%

Imao sam vise komada i modela,popravljao i odrzavao godinama raznim musterijama...

Samuraj je prohodniji 7x,neudoban isto kao i ona. Limarija mozda i losija,ali ima sasiju.

Kome treba za makadamske puteve,voznju po sumi zemljanim putem,po njivama gde je blatnjavo,ona je skroz ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Kada mi je trebao džip za atar i šumu u Vojvodini, znači ravno ali blatnjavo katastrofa prvo mi je Niva pala na pamet.

I nadjem u selu jednu 2006 godište sa dva seta felni i gasom registrovanu sa pravih 80000km. Pitam pošto? kaže žena 2000eura i obrazlaže kako je njen otac prvi vlasnik, kako eto ima atestiran gas i registrovana je do ne znam kada... reko: Ne sumnjam gospodjo, ali meni teba nešto za atar, taj auto nikada neće videti asvalt ni javne puteve pa mi je registracija nebitna a gas ne mogu da donesem u kantici pa mi je i to nepotrebno.

U svakom slučaju bilo kakvu Nivu ne možeš da kupiš bez 1500eura u krugu od 100km oko Novog Sada. Imao sam je davnih dana službenu 1.7 i ničim me nije oduševila, a imala je 10000km i kvarila se ko i svaka lada svakih tu i tamo.... 

Za atar i šumu sam kupio Fronteru 2.8 dizel za 900 eura teramo je kao da smo je ukrali , da se ne zavaravamo nikada se neće moći registrovati ali nam to i ne treba. Prodje svuda iako ima široke obične zimske ishabane gume, jedini put kada ju je traktor izvlačio je bilo kada sam je nasankao da su točkovi ostali u vazduhu koliko su bili duboki kolotrazi... tu ništa ne prolazi sem traktora i to visokih. 

P.S. Izvinjavam se na off-ovanju oglasa, verujem da ćeš naći kupca za Ladu, taj auto ima jaku publiku ovde, samo ga ja lično ne cenim i mislim da je precenjen kao model. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja