Jump to content

Moto Zajednica

Nemanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Zdravo.

 

Zovem se Nemanja, iz Nisa sam, nemam motor, hteo bih sad da kupim nesto do 49 kubika jer imam samo B dozvolu, i gledam nesto do 500 evra. Prvo sam gledao Tomos Automatik do 250 evra ali se jako teko nalaze, pa mi se to ne isplati da toliko cekam.

 

Ima tri stvari, prvo kako bi isla procedura ako uzmem moped u drugom gradu, jel moram da idem u taj grad zbog prenosa i registracije ili to moze sam vlasnik da mi zavrsi ili agencija? Sad mi kaze prodavac 30 evra slanje motora postom, on mi resi tamo prenos, a ja samo u svom gradu odem do notara. Jel realno to? Posto imam mnogo veci izbor mopeda ako gledam celu zemlju nego samo lokal, Niski kraj.

 

Druga stvar, sta da uzmem, Tomos mi je bio zgodan zbog dostupnih delova, gledam sad oglase, ima Kineza, Apirilia, kako stoji stvar tu sa delovima, sta bih trebao da uzmem da imam lako dostupne delove za popravku kasnije?

 

Treca stvar, da li 2 ili 4 takta, vazdusno ili vodeno hladjenje? jel igra to neku ulogu? Ako vozim duze leti mozda je vodeno hladjenje u prednosti ili ako je 4t ne moram da brinem da li ce da zariba ako ostane bez dvotaktola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Postavio si dosta pitanja.

1. Za tako malu kubikazu, bolje gledaj 2T agregate jer bolje idu od 4T iste zapremine, naravno vise i trose.

 

2. Nemoj kupovati motor putem brze poste, stici ce ti polomljen.

 

3. Slobodno gledaj kineske motocikle, Kymco, Keeway su sjajni motocikli, takodje ima i manje poznatih, oni uglavnom imaju dosta delova koji pasu sa jednih na druge, tako da izbor delova i prodavnica postoji.

 

4. Porez na prenos vlasnistva se zavrsava na opstini prodavca . Sam ugovor mozete potpisati i overiti kod bilo kog notara. 

Ukoliko zelis, mozete uraditi ugovor o poklonu, u tom slucaju se porez placa u opstini kupca.

 

Savet:

Mani se Tomosa, 

U kategoriji 50ccm je apsolutni vladar Piaggio Free.

e8198a26a844-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Fre, 2000. godište, Scooter, vozilo prešlo 3000 km, Loznica...

Ne poznajem ovaj konkretan motocikl nego postavljam samo kao primer.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 30 minuta, vasko123 je napisao:

hteo bih sad da kupim nesto do 49 kubika jer imam samo B dozvolu

Ako u dozvoli imas samo B kategoriju ,ne mozes voziti ni 49ccm. Treba ti AM kategorija za to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne fali ništa tomosu sem sto je 2taktni. Ako to uopšte je smetnja. A od ‘kineza’ sem nabrojanih imaš i sym takodje dobar.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Evo mene opet. Nisam nista uzeo, cudna je bila godina. Elem za ovu bih uzeo neki laksi enduro 400-600 kubika do 2000 evra. Ne bih vozio po blatu i hteo bih lagan, vitak i ne previsok motor. Ovde sam da bi mi preporucili modele koji se uklapaju u opis.

 

Prvo sam mislio Pegaso oko 2007. godiste za oko 2500 evra ali je jako slab izbor, jedan jedini primerak stoji godinu dana na oglasima pa sam sad resio da bi mi stariji model oko 2000. godiste koji idu do 1700 evra super zavrsio posao, i jeftinije i daleko veci izbor. Ionako sam totalni pocetnik.

 

Koje modele bih jos mogao da poledam? BMW F650 mi je jako ruzna prednja maska, KLE jeziva rebrasta plastika na prednjim viljuskama, usko sediste... Ima li jos nesto u ovoj klasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ćao Nemanja!
Pa u toj kategoriji imaš i Transalp 600, pogledaj - ima dosta o njemu na forumu.

KLE je stvarno odličan motor, i ja sam ga razmatrao jedno vreme, doduše noviji model. Ako ti smetaju gume/harmonike na vilama - možeš lako da ih skineš, mada ja smatram da su izuzetno praktične, i štite suspenziju. Ako tražiš vitak motor - logično je da će i sedište biti uže :) , ali u svakom slučaju - tako stara sedišta su često oštećena i neudobna a u Nišu postoji čovek koji ih povoljno i dobro popravlja i prepravlja, pa možeš skroz da ga prilagodiš sebi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja