Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa skuterom

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Upalio sam skuter, al sad je problem sto baca mesavinu kroz auspuh, sta to moze da mu bude i kako da resim.

Ovako, za sada skuter radi, kad je malo odradio to sto je bacao benzin je prestalo, al sutra trebam rastavit kod kaisa posto se cuje neki zvuk kao negde nesto da dopire negde.

Jos jednom hvala na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Evo ponovo problema, skuter nije primao pun gas odjednom i malo sam odvio saraf na karburatoru za stelovanje smese, skuter sad radi, al kad mu dam gas nekako ne daje punu snagu. Moze li neka pomoc o tome kako pravilno da nastelujem karburator i jel pametno da podignem onu iglicu sto je za otvaranje glavne dizne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Plovak izgleda lose zatvara zato smrdi gorivo

, slavinu si proverio pusta samo kad malo vakum crevo povuce?. Nemoj da budzis gledaj da vratis sve u fabricko stanje da pocne normalno da radi, i filter za vazduh mora biti kompletan. Pazljivo sa tim srafom za vazduh da se nerazloce. 

Nego sad tek vidim ti si iz Delcevo, to je opstina Stip? Tu je moj otac rodjen 1933.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Sad je plovak i curenje benzina sredjeno, vakum radi, filter za vazduh je u kompletu, skuter radi normalno, al kao sto sam reko u prethodnom postu ne daje punu snagu. Neznam dal mogu nekako sam da nastelujem karburator posto mislim da je do njega zato sto sam cackao, nemam iskustva sa tim pa neko da mi da neki savet. Sad je Opstina Delcevo, proslo je to vreme kad je to bilo jedna Opstina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Boja svecice ce reci dal je bogata ili siromasna smesa. Treba svetlo smedja da bude ili siva kao pepeo od cigarete. Ti srafovi za vazduh su uglavnom od zavrnutog odvijeni 0,5 do 1 kruga 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Flansna dobra, al kad sam otkopcao djek za saug motor radi bolje i  bolje prima gas, kad zakopcam djek odma pocne losije radit i gusi se. Dal sad treba novi saug, il ovaj nekako moze da se popravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је тако са џеком за саух онда ти је карбуратор запушен, запушена дизна или канал.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И Петров пошто си Македонец, на саухот не му е ништо, тој "симптом" е само доказ дека функционира.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 2/19/2020 at 11:25 PM, Satelis said:

Puklo je zato sto se naso neki pametan, koji je zavukao neki predmet izmedju peraja i tako drzao kontru pri odvijanju il zavijanju.

Moze pneumatski pistolj ili blokator al kad se nema, moze da se i lomi.

Tako je meni puklo par peraja nakon prvog servisa i krljalo (nov Baotian Sonic 50cc, još pod garancijom) pa su morali da zamijene. Samo se jedan dan čulo drugačije kad radi, kao kad zveckaju kovanice u metalnoj posudi ali skoro neprimjetno dok ne poslušaš pažljivo. Odmah sam otišao u servis i tražio da provjere (što i jesu).

 

Kad je istekla garancija a ja htio da promijenim i tegove naprijed i opruge pozadi (stavio crvene opruge i tegove od 3,75g čini mi se), uzeo sam pneumatski pištolj od strica i to uradio sâm. Izgleda bolje sâm pa onda makar znaš kako je urađeno. Ako sje*eš stvar, možeš samo sebe da kriviš. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Ocistio sam karburator ponovo, povezao saug i nece da pali, probao sam diznu za vazduh to stelovanje i sa pola kruga, i sa krug odvrnutu od skroz zavrnute, kad je pola krug nece da pali, a kad je krug odvrnuta i kad stavim ruku gde vuce vazduh kod filtera upali i radi malo, zatim se ugasi, ne reaguje na gas, probam zavrnem diznu po malo, al ne pali bez da stavim ruku kod filtera. Sad jel to diznu da stelujem il nesto drugo je problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Ujutru je motor upalio na prvu kurblu bez problema, gusio se kad mu dam odjednom pun gas dok je na leru, malo sam zasrafio diznu za vazduh i sad dok je u leru i dok ide na ravno i uzbrdo radi, prima gas, e problem je kad dodjem na nizbrdicu onako odjednom se ugusi i vise ne prima gas, sta sad da mu radim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Danas sam zamenio filter za vazduh, posto nisam mogo nigde u mom gradu da nadjem isti filter za moje kuciste stavio sam onaj sportski filter (gljiva) i sad motor radi, al kad mu dam gas do kraja bruji i smanji obrtaje za nekih 200-300, kad malo popustim gas povuce i podigne tih 200-300 obrtaja, e sad jel to ponovo za stelovanje onu diznu il nesto drugo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja