Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa skuterom

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Pozdrav, nov sam na forumu pa izvinite ako sam postavio ovo u pogresnom podforumu. 

Ovako, imam 2t 50cc skuter Italjet Dragon sve fabrika na njemu. Sve je radio normala, pre neki dan sam se provozao, sve normalno radilo. Ugasio sam ga i nakon toga nije hteo da upali. Ocistio sam karb, svecica uredno bacala struju, al ipak je stavljena nova. Sad kad ga upalim radi normalno prima gas, ali nakon nekog vremena pocne da ne reaguje na gas i nikako ne krece. Sam se ugasi i ispusti gorivo od karba i filtera za zrak. Kad prodje neko vreme ponovo upali i opet isto. Neznam sta moze da bude, pa ako neko zna nek pise. 

Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је иста машина као Генерик, Кивеј и њима сличних. Проблем је са карбурацијом, извади очисти најверојатно зеза пловак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Ocistio sam ga ponovo, lepo izduvao dizne i sad radi normalno. Nekad ponovo ispusti neku kap goriva, al ne pravi problem kao kad je curilo pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Пловак треба да стоји водоравно или паралелно са ивице где належе лонац кад га окренеш наопачке. Могуче је да ти је богата смеса, и то треба да прештелујеш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Danas sam ponovo rastavio karburator, sve je bilo u redu unutra. Dihtung nije lepo drzao, bio pred cepanja pa sam stavio novi. Provozao sam nekih 20km sve je bilo u redu. Hvala na pomoci

 

A dal ce skuter bolje ic ako zamenim onu glavnu diznu, il bolje da menjam ceo karb? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако желиш да стварно добро иде друге ствари су приоритет. Реци шта би желео да постигнеш и добијаш препоруку.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Hteo bi bolji start i bolji odziv na gas, max brzina je negde oko 65-70 i dovoljno mi je. Ne planiram da povecavam kubikazu. Ranije sam imao veci karb i sa njega je imao bolji odziv na gas iznad 40, a sad kao jedva da povuce kad idem preko 40 i stisnem gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

1. спортски издув( Џијанели екстра, ништа скупље)

2. жуте опруге на ламели и бела главна.

3. ролнице у варијатору од 3,7 до 4 грама.

4. усисне ламеле прештелујеш да граничници дискретно додирују странично зидове улаза(то је зајебанција треба знати како а нисам у стању да ти објасним овако). Обавезно на увлачење ваздуха устима не смеју да пропусте и дозволе да узмеш ваздух.

5. Разно: има још мали милион ситница који допунски подижу ОСНОВНЕ ПЕРФОРМАНСЕ.

Него ваздушно или водено хлаџење?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Никако, добијаш равномерно повлачење од почетка до краја, константну снагу на узбрдици. Иначе ја би и кит монтирао, имаш јевтиних а солидних китова TMMP.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

A ne bih jos da stavljam kit, trazio sam malo i ima stvarno jeftine, al kvalitet neznam kakav je, a ja ako uzimam uzimao bi neki bolji. Sad razmisljam i za to, al sve u svemu hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Квалитет је одличан, ја пре монтаже прохонујем плус две стоте и монтирам поготову ако видим да је неко дете које има "нервозну" десну руку. Ако је муштерија који слуша, поштује и прихвата савете, на кинеском цилиндру монтирам Нараку или ПроХ клипове па прича је сасвим другачија. Имаш и ову могучност: водно хлаџена термо група са електричном пумпом за воду. Ух нема краја могучности, само да знаш шта тражиш од "коња".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И још ово, ако се одлучиш за кит обавезно мењаш и главу цилиндра. То је петао који ........., неки "мајстори" кажу да можеш да употребиш стандардну главу од 50ке. Да али ступањ компресије се подиже и страда клипњача. Ако промениш и одговарајучу главу, ступањ компресије остаје мање више ист и агрегат и пали и врти много лакше.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Neznam dal smem tu da objavim ovo ali evo sta je moj problem.Pukli su mi 2 ovih kao zubove neznam kako se zovu sta je oznaceno ispod na slici.Jel to smeta u radnji motora posto se ja ne razumem mnogo86970965_1061895984170077_6398936547265085440_n.jpg.ab2344b4a2a77fd2efbd319366b2f4d3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је пропелер за хлаџење, то што су пукле две перке и није толико страшно. Страшно је то што све што се окрече великом брзином је у балансу, две поломљене перке су дебаланс кои ствара вибрације и допунски оптеречује лежај радилице.

 

Али ако се ради о Кинезу ставка је неких 5-6€.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Puklo je zato sto se naso neki pametan, koji je zavukao neki predmet izmedju peraja i tako drzao kontru pri odvijanju il zavijanju.

Moze pneumatski pistolj ili blokator al kad se nema, moze da se i lomi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Na netu sam gledao kod motorki za drva, neki ta slomljena pera rešavaju brušenjem na suprotnoj strani zarad balansa, Motorka ide u do 11000 rpm, eto...

Послато са уз помоћ ТT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Delcevo, Makedonija
  • Motocikl: Italjet Dragon

Evo mene ponovo sa problemom, dakle, vozio sam se sa skuterom i dok sam drzao gas radio je normalno, cim sam stao, skuter se ugasio. Nakon nekih 5 minuta skuter je upalio i iso nekih 700-800m, taman do kuce i tu je ponovo rastavljen karburator, ociscen, svecica proverena, radi normalno i posle 2-3 udarca na kurblu skuter upalio. Radio na leru bez mane, napravio jedan krug od 500m sve radio normalno, al ponovo kad stanem skuter se ugasi. Tako upalio 2-3 puta, al opet isto to radi. Hvala unapred na pomoci

 

I da napomenem probao sam da ga upalim tako sto sam sipao gorivo u cilindar, al ponovi ne pali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja