Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Bmw K1300s motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima. Zovem se Pedja iz Rume sam, 30-ta godina mi je na pomolu volim jako motore ali iz nekih opravdanih razloga nisam mogao da uzmem nista bolje od skutera. 

 

E sad pitanje. Hteo bih da uzmem k1300s 2012 pa me zanimaju vasi saveti iskustva,tipa servisi, potrosnja, udobnost itd.. Vozio bih ga uglavnom po gradu ali isto tako bih isao i na duze puteve. Motor mi se jako svidja i svideo mi se na prvi pogled. I isto me zanima kako da prepoznem da li je motor odrzavan naravno i majstor bi isao da ga pregleda, i da je relativno sve ok. Hvala unapred

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Pozdrav Pedja, dobrodosao. 

 

Taj motor se ne uzima posle skutera, bilo kakvog skutera. Taj motor se takodje ne uzima za voznju uglavnom po gradu i to ce ti svako na ovom forumu reci. To je nesto ukratko sto bih ti ja rekao, a to ce ti reci i ostale kolege sa foruma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@PedjaRuma Slušaj druge, a radi po svome. Mnogo lep motor i skup. Ako možeš da si ga priuštiš što bi gubio vreme. Što se tiće vožnje po gradu ......pa svaki se vozi po  gradu da bi se došlo do "van grada". Moj prvi motor je davne '79 imao 750 ccm i vozio sam ga polako , a posle..................ne pitaj :D :D. Mogu da zamislim BMW, Borkovac, sunce, devojčica, srce na mestu. Srećna kupovina 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 1 sat, BaneVuk58 je napisao:

@PedjaRuma Slušaj druge, a radi po svome. Mnogo lep motor i skup. Ako možeš da si ga priuštiš što bi gubio vreme. Što se tiće vožnje po gradu ......pa svaki se vozi po  gradu da bi se došlo do "van grada". Moj prvi motor je davne '79 imao 750 ccm i vozio sam ga polako , a posle..................ne pitaj :D :D. Mogu da zamislim BMW, Borkovac, sunce, devojčica, srce na mestu. Srećna kupovina 

Pa naravno ali hteo sam misljenja da cujem da budem siguran da se ne zeznem. A naravno pr o po gradu pa onda van grada a borkovac obavezno. Pa i ja bih polako krenuo pa onda kad se uhodam onda i brze malo. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@PedjaRuma Po meni za tebe kao "neiskusnog" može jedino problem da bude hebl (volan) ili korman (volan). Kod tog BMW-a je touring helb pa je položaj sedenja i upravljane drugačije nego na tourer-u gde je sedenje kao na biciklu. Neko to jednostavno ne voli kao stradavaju ruke. E sad ja sam obožavao hebl, ali žena nije jer je previše nagnuta napred.Sad imam korman, pa strada bulja i ledja od uspravnog sedenja.Ali je sve to rešivo pauzama i uživanjem, a ne 500 km u cugu da si bogalj ceo dan posle.Sve ostalo je p....n dim. Vrhunski motor, veliki momenat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Jak i TEZAK motor za pocetnika. A i skup kad se obori u mestu a oborices ga 100% i to vise puta zbog tezine. Uzmi neki motor od 800-900cc i da bude ispod 200kg, pa kad se ispraksiras posle 50-60,000km kupuj sta pozelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 33 minuta, BaneVuk58 je napisao:

@PedjaRuma Po meni za tebe kao "neiskusnog" može jedino problem da bude hebl (volan) ili korman (volan). Kod tog BMW-a je touring helb pa je položaj sedenja i upravljane drugačije nego na tourer-u gde je sedenje kao na biciklu. Neko to jednostavno ne voli kao stradavaju ruke. E sad ja sam obožavao hebl, ali žena nije jer je previše nagnuta napred.Sad imam korman, pa strada bulja i ledja od uspravnog sedenja.Ali je sve to rešivo pauzama i uživanjem, a ne 500 km u cugu da si bogalj ceo dan posle.Sve ostalo je p....n dim. Vrhunski motor, veliki momenat. 

Pa ja nebi ni skroz dole kao sportaci a ni kao klasicni tourerima ovo bi mi odg. Inace moj brat ima ovaj motor kad me je samo provozao ja sam se zaljubio ali svakako sam video sta ste mi svi savetovali pa cu nesto vec smisliti 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ako nisi neuračunljivi manijak taj motor nije problem.
30 g nije malo, trebao bi bit dovoljno zreo da možeš kontrolirati svoje nagone i desnu ruku pri otvaranju gasa.

Moj prvi pravi motor je bio 750ccm, sport turer, kupio ga sa 25g, u početku respekt a nakon samo par mjeseci mi je bio “tanak” i skonto sam sve njegove nedostatke.
Tako sa malo razuma možeš slobodno na k1300s.

Inače, motor je mrak.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1432 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako ti se svidja i bas bi voleo taj motor, jasno je idi i kupi ga sa osmehom na licu, nemoj kupiti krsinu, verujem da ima dobrih primeraka.

Nema univerzalnih motora za sve prilike pa zato oni koji mogu imaju po vise komada razlicitih vrsta i sorti, namena pa ih po potrebi tako i koriste.

Sto se tice snage i torqa zavisi sa koje planete dolazis (motora silazis) i odakle sve to gledas.

Ne bih se u ovoj temi oglasio da mi jedan pre nekoliko godina nije zapao za oko, odlicna kombinacija boja sa karbon elementima, jako lep fabricki akrap itd.

Odem probam i nista.

Motoru bas nista nije falilo ali ja nisam osetio tih 140nm kako sam mislio, sve se odvijalo sporo i predvidjeno, bez velikih uzbudjenja.

Motor ima kao sto znas vece medjuosovinsko rastojanje, deluje masivan ali kada si na motoru ne deluje tako, odlicno koci, quickshifter sa akrapom opasno zezanje i fenomenalan zvuk.

Nema racionalnih poteza u moto svetu, dobijes savet ali moras da uradis kako ti mislis, samo tako ces biti zadovoljan i posle nekog vremena znati da li ti je K1300s isto sto i danas kada ga gledas na slici.

Ovo sam ja gledao i probao pre 3godK1300s_1.thumb.jpg.eaf823a7d32f95977939384349ea9d83.jpg

K1300s.thumb.jpg.21903ed1ef7c34d0172a728c953c81eb.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 9 sati, el classico je napisao:

Ako nisi neuračunljivi manijak taj motor nije problem.
30 g nije malo, trebao bi bit dovoljno zreo da možeš kontrolirati svoje nagone i desnu ruku pri otvaranju gasa.

Moj prvi pravi motor je bio 750ccm, sport turer, kupio ga sa 25g, u početku respekt a nakon samo par mjeseci mi je bio “tanak” i skonto sam sve njegove nedostatke.
Tako sa malo razuma možeš slobodno na k1300s.

Inače, motor je mrak.


Vozim motor, nisam bajker.

Ma nisam stvarrno divljak neki da cu u ulima divljati 200kmh svakako volim da ocepim gas kao i svako ali gde nema nikoga da ga ne ugrozavam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 9 sati, GixxerK6 je napisao:

Ako ti se svidja i bas bi voleo taj motor, jasno je idi i kupi ga sa osmehom na licu, nemoj kupiti krsinu, verujem da ima dobrih primeraka.

Nema univerzalnih motora za sve prilike pa zato oni koji mogu imaju po vise komada razlicitih vrsta i sorti, namena pa ih po potrebi tako i koriste.

Sto se tice snage i torqa zavisi sa koje planete dolazis (motora silazis) i odakle sve to gledas.

Ne bih se u ovoj temi oglasio da mi jedan pre nekoliko godina nije zapao za oko, odlicna kombinacija boja sa karbon elementima, jako lep fabricki akrap itd.

Odem probam i nista.

Motoru bas nista nije falilo ali ja nisam osetio tih 140nm kako sam mislio, sve se odvijalo sporo i predvidjeno, bez velikih uzbudjenja.

Motor ima kao sto znas vece medjuosovinsko rastojanje, deluje masivan ali kada si na motoru ne deluje tako, odlicno koci, quickshifter sa akrapom opasno zezanje i fenomenalan zvuk.

Nema racionalnih poteza u moto svetu, dobijes savet ali moras da uradis kako ti mislis, samo tako ces biti zadovoljan i posle nekog vremena znati da li ti je K1300s isto sto i danas kada ga gledas na slici.

Ovo sam ja gledao i probao pre 3godK1300s_1.thumb.jpg.eaf823a7d32f95977939384349ea9d83.jpg

K1300s.thumb.jpg.21903ed1ef7c34d0172a728c953c81eb.jpg

Hvala na savetu pa svakako cu ja kako mislim uraditi ali sam. Isto tako hteo savete iskusnijih jer ako njih 20 od 30 kaze da nije ovaj motor nesto ili ima i bolje zapitao bih se vec a quickshifter je extra nema kvacilanja samo pici. Nego ti kazes probao si ga. Jel znas mozda kakav je sa odrzavanjem nabavka delova cene da li je skup ili nesto ni tamo ni vamo. :) Evo nekih slikica od ovog sto ja planiram da kupim 2012 god. 175ks ali mi je nesto puno presao 58000 da i cena mu je 6500

Screenshot_20200213_144949_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144947_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144944_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144940_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144922_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144920_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144919_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_20200213_144917_com.infostud.android.pa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1432 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Slušaj, znaš koliko njih ima koji su me pitali šta će ti taj KTM pa ja vozim RT ST ili šta ti ja znam.

Ja ni ne znam koji su to motori...

Nema poređenja, svako je u svojoj fazi života, interesovanja, finansijske moći, pređene kilometraže, godina starosti/zdravstvenog stanja i na kraju šta tražiš ti od svog motora gde na osnovu toga biraš motor za sebe.

Ako mene bole leđa ne mogu ja tebi da kažem kupi RT, ili ako imam 120kg da ti kažem da je GSXR neudoban !?

Takođe nemoj svakome slepo verovati da neki motor ne valja, svakako pročitaj mišljenja ali se pažljivo informiši na više strana.

Ništa ne znam oko održavanja BMW

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Jel ovo neka zajebancija . Ko bre sa skutera  predje na ovu alu. Posle kažu krše se. Druže uz svo uvažavanje ,većina nas je išla nekim redom. Zbog tvog zdravlja ,ispoštuj i ti taj red. A to da ćeš ti da kupiš ovakav motor pa da ćeš da ga voziš osamdeset na sat, od ta k.... nema ništa. Kupi nešto malo lakše i malo se ove godine provozaj , pa ćeš lako na neku težu makinu da predješ, ako je ovo uopšte ozbiljna tema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači, ako hoćeš da budeš biznismen moraš prvo trafiku da orobiš. Ne može odmah tona, dve. 

 

Jbt, 'ladno ste ljubomorni na dečka samo zato što je izabrao da kupi BMW, pa ga trolujete da je trol. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 12 minuta, Jupiter je napisao:

Znači, ako hoćeš da budeš biznismen moraš prvo trafiku da orobiš. Ne može odmah tona, dve. 

 

Jbt, 'ladno ste ljubomorni na dečka samo zato što je izabrao da kupi BMW, pa ga trolujete da je trol. 

 

 

zna crni gde da udari...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja