Jump to content

Moto Zajednica

prekratak lanac

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Yamaha xj 600

Da li neko zna sta me nuci? Imam problem na vn500, menjao sam blok i glavu,ali kad dodjem do bregastih vidim da je lanac kraci, odnosno nemoze da obuhvati obadve bregaste. Jedna stane, al druga nema pojma. Fali par cm lanca sigurno. Rasklapao sam motor jos dva puta ubedjen da mi je lanac negde dole zapeo, ali uzalud, vratim blok i glavu i opet isto. Sve se okrece fino, samo lanac prekratak opet.Nije mi zao sto potrosih dan ceo na ovo, ali nemogu da verujem sta se desava. Ja nemam iskustva sa otvaranjem motora. Cak sam posumnjao i u visinu novog bloka i glave i merio sublerom, sve isto kao i stari u milimetar. Kad poskidam glavu i klipove vidim lepo mali zupcanik na radilici oko koga ide lanac i sve mi odozgo izgeda normano, vidi se i na slici. Bregaste nisam menjao, one su moje iste koje sam skinuo zajedno sa zupcanicima, lanac takodje nije menjan, a da sklopim, ne moze. Ako neko zna u cemu je problem, da mi da savet sta da radim, zalud mi da otvaram po treci put. HVALA

IMG_0235.JPG

IMG_0236.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Ланац за брегасту не намешта се лако СКОРО ни код једног моторцикла. Мора да се са једне брегасте ошрафи и спусти ланчаник а затим на фору да се опет навуче на брегасту заједно са ланцем. У сваком случају УВЕК пребројиш чланке старог фазног ланца и споредиш са новим то је правило за сваки случај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koliko sam ja shvatio iz cele priče, dečko nije menjao fazni lanac, ni bregaste. Menjao je cilindar i glavu motora. Jedino što meni pada na pamet da bi moglo da bude je da su nekim slučajem cilindar ili glava višlji za koji mm pa da to uzrokuje da ti je lanac kratak.

@dragansmakic Jesi li probao da za probu samo staviš stari cilindar i glavu pa da onda vidiš kako će lanac da izgleda na bregastima? Tako bi eliminisao teoriju da nisu isti stari cilindar i glava i novi cilindar i glava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Зашто си мењао блок? Блокови иду у пару, ако рупе лежечих нису у оси онда нече дуго. Зато постоји ТРНОВАЊЕ као поступак, на такав начин блокови постају пар један другом.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Ај ти још једном објасни као малој деци шта се десило да би могао да добијеш одговарајучи савет.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Po mojim saznanjima...iako je na mnogim modelima ugrađen Kawasakijev twin od 500ccm, nisu baš svi isti. Donji postroj, čak i klipovi i blok su na svima isti...ali se razlikuju glave...pa tako samo "na oko" izgledaju isto.

Pretpostavljam da je to ovde slučaj.

Naročito GPZ koji važi za najjači, ima poziciju bregastih višu u odnosu na druge....pa zato pitah, da nije glava možda od njega.

Čak i ako se stavi duži lanac, velike su šanse da motor neće lepo raditi, jer bi ga trebalo upariti sa odgovarajućim bregastim osovinama...pa čak i sa paljenjem, jer su logično ovde vremena kada se šta događa drugačija nego u originalnoj postavci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Po mojim saznanjima...iako je na mnogim modelima ugrađen Kawasakijev twin od 500ccm, nisu baš svi isti. Donji postroj, čak i klipovi i blok su na svima isti...ali se razlikuju glave...pa tako samo "na oko" izgledaju isto.

Pretpostavljam da je to ovde slučaj.

Naročito GPZ koji važi za najjači, ima poziciju bregastih višu u odnosu na druge....pa zato pitah, da nije glava možda od njega.

Čak i ako se stavi duži lanac, velike su šanse da motor neće lepo raditi, jer bi ga trebalo upariti sa odgovarajućim bregastim osovinama...pa čak i sa paljenjem, jer su logično ovde vremena kada se šta događa drugačija nego u originalnoj postavci.

Зато мерење, мора да све лепо премери, плајваз у руке и рачун.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

2cd4eeedf78472c977b06995055cf40f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Исто, ако си променио главу а користиш твоје старе брегасте, и ту треба провера. Дали су криве и колико? Како леже и како се окречу на "новој" глави? За њих важи исто што и за радилицу, неке ствари једноставно не иду преко реда.

Али не знам шта си тачно мењао и зашто?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ako je sve kako si napisao, proveri kako ti stoje klizaci tj vodjice,jer ako ti nije lanac zapeo ispod radilice,ako sve ostalo si premeravao, po slici nema sanse da taj lanac dovati obe bregaste.stavi bregastu na staru glavu da vidis dali lezi na istoj visini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Yamaha xj 600

Hvala svima za pomoc, a misteriju cemo da resimo za vikend, probacu sa starim delovima prvo, mada sam merio sublerom, identicno u milimetar. Mislim da se vidi i odozdo kad se skine karter, cisto da vidim da je sve kako treba. Da je lanac zapeo dole nebih ga onako lako okretao, a i lepio sam parce trake oko lanca da vidim za kolko ce da se pojavi na drugoj strani kad obidje oko radilice. Pojavi se odmah, tako da neverujem da ne lezi uz samu radilicu, al eto na kraju skinucu i karter da se uverim i okom. I jos jedino nisam premerio lanac jer mi apsurdno, ja sam otvorio ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Yamaha xj 600
Pre 15 sati, Krokodilo je napisao:

Ланац за брегасту не намешта се лако СКОРО ни код једног моторцикла. Мора да се са једне брегасте ошрафи и спусти ланчаник а затим на фору да се опет навуче на брегасту заједно са ланцем. У сваком случају УВЕК пребројиш чланке старог фазног ланца и споредиш са новим то је правило за сваки случај.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

lma par kipova na youtube o zupcenju ovog motora, prosto ko pasuj, bez ikakvog natezanja. Ne znam sme li na forumu da se posalje link. , Inace nisam menjao ni  lanac ni bregaste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
lma par kipova na youtube o zupcenju ovog motora, prosto ko pasuj, bez ikakvog natezanja. Ne znam sme li na forumu da se posalje link. , Inace nisam menjao ni  lanac ni bregaste

Sme naravno. Slobodno stavi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Главе не мериш споља, спустиш шублер где пролази фазни ланац и мериш растојање од додирне површине где се спаја са цилиндром до дна лежаја брегасте.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

e0c1a228d818ef726bd5ed0ddb35b514.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja