Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1200S

Recommended Posts

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Rastadoh se od svog VFR Vtec-a i pređoh na nešto malo veće, a opet u ajde da tako kažem istoj kategoriji sport tourera. Malo sam vrtio a nisam uspeo da nađem baš temu vlasnika ili poštovalaca (obožavaoca) istog, pa reko ajde da otvorim temu da vidim ima li kakvih utisaka.

Za početak evo fotki mog novog mezimca.

IMG_0472.jpg

IMG_0473.jpg

IMG_0474.jpg

IMG_0475.jpg

IMG_0479.jpg

IMG_0480.jpg

IMG_0481.jpg

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
1 hour ago, Mladen990 said:

Ne znam koliko si stigao da ga provozas, ali me zanima kako se poredi sa VFR-om? 

Ma tek tek malo tu u kraju danas. Nije još registrovan pa mi frka od pandura, VFR-a sam menjao samo jer mi je bio malo malen pa me zamarala duža vožnja nadam se da će na ovom biti udobnije. Javljam poređenja sa lepšim vremenom. Al me oduševio za ovo malo izgleda težak i robusan al kad krenes nekako se sve sklopi. Videćemo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Črstitam na izboru.
Nećeš se pokajati.
Motor za svaku priliku.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i jeste težak i pri malim brzinama slabo upravljiv, za po gradu nikakav. Za autoput i te vaše vojvođanske pravce verovatno dobar. BMW je to, ne može da ne valja. :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Boban ENneka je srećom....

Da te služi kao što izgleda, ČISTA 10. (Prešao sam na TI. Nadam se da ne zameraš.)

A šira iskustva će preneti oni koji su duže vozili ovaj motor...

Lično sam imao prilike da se par dana "družim" sa ovim motociklom 2016. na moru u CG. Pa da napišem neki svoj utisak. 

Prijatelj koji živi u Americi (1. vlasnik 9000ml) ga doterao pa sam se malo vozikao i iz dana u dan sve više patio što to nije moj motocikl i zbog pravnih zavrzlama (na relaciji USA papiri i tablica, nalazi se u CG pa uvoz u SRB) nisam mogao da ga "usvojim".

Meni se expresno uvukao pod kožu, pogotovo što sam se vozio po Ulcinjskoj regiji gde ima gde i "da se potegne i zalegne". (Prethodni motor mi je bio Suzuki GSX650F koji je sada kod tvog sugrađanina i forumaša DraganNS). Verovatno je i sva razlika u KS, Nm, isporučivanju snage, položaju, sedištu itd, još više doprinela mom oduševljenju...

Možda nisi dobio neki "stručan" odgovor sa mojim iskustvom, ali hteo sam da napišem par redaka iz dva razloga: 

1. jer me stvarno BMW K1200S oduševio, 
2. Ovaj razlog će tebi lično značiti. Toliko je lep motor i očuvan i blista i.... ma extra. Jednostavno, fascinira me kad vidim polovan motor, kola a da su u ovakvom stanju. Kad odeš u salon ili kod dilera, On ti pokaže novu stvar. I to je to.

Ali kad prođe jedna (nekad i više) decenija  a ostane u ovakvom stanju, e onda to nije stvar ili obično prevozno sredstvo VEČ NEŠTO ŠTO IMA DUŠU!!!

Pretpostavljam po izboru i prethodnog i ovog motocikla, da si ti u sport touring klasi.

A vozio sam sam i VFRa (čak zamalo 2006. kupio nov u Centru S), tako da mislim da će za sport touring ovaj K1200S da ti "legne savršeno". A pisaćeš nam i tvoje utiske kad napraviš par stotina km u 1 danu...:jee1:

Još jedno puno sreće i mnooogooo bezbednih kilometara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Hvala svima. Jos nisam stigao ni da ga operem al me odusevilo kad sam pregledao neke detalje. Recimo samo sediste i ispod njega sve cisto bez prasine a vidi se da nije prano jer su i kablovi cisti sve kao iz fabrike. U petak ide kod Radulovica na zamenu tecnosti i neki pregled, cisto da ga servisiram prvi put kod njih i da uradim dijagnostiku. Nadam se da ce sve biti ok i da ce mi lepo leci mada vec na prvu loptu mi je bas legao @Tumbe hvala ti na tvojim utiscima i nadam se da cu uzivati bas kao ti tih par dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
  1. Ozbiljan bajk za iskusnog vozača i čvrstu ruku da ga vodi i kroti,nije za salonske trkače i kaffe rejcere,poteže kao lokomotiva i isto tako drzi zadatu putanju,dugacko medjuostojanje trazi ranije zauzimanje pozicije za ulazak u krivinu posto je zbog tezine malo sporiji pri promeni pravca,prašta male greške ali ne i prebrzi ulazak,slobodan za ispaljivanje iz krivine.Pošto po mojoj filozofiji motor služi za putovanje a ne pokazivanje,potrebno mu je sediste tipa Baggster sa jačom podrskom za ledja posto svakim potezanjem guzica klizi ka zadnjem točku,uspravan korman umesto glupih heblova da se rasterete podlaktice i zglobovi na šakama,svakako podigne kičma na gore i naravno jedno "milozvucno sviralo" tipa Akrapa ili slicno da se cuje rika ergele konjica koji se kriju ispod oklopa...VFR sam vozio godinama i za ovo mi se cini kao biciklica,mislim da je totalno druga klasa bajka...Svakako Bobanu puno osmeha na lice posto je ovaj motor sposoban za to...Srecno bratac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
4 hours ago, Dex VFR said:
  1. Ozbiljan bajk za iskusnog vozača i čvrstu ruku da ga vodi i kroti,nije za salonske trkače i kaffe rejcere,poteže kao lokomotiva i isto tako drzi zadatu putanju,dugacko medjuostojanje trazi ranije zauzimanje pozicije za ulazak u krivinu posto je zbog tezine malo sporiji pri promeni pravca,prašta male greške ali ne i prebrzi ulazak,slobodan za ispaljivanje iz krivine.Pošto po mojoj filozofiji motor služi za putovanje a ne pokazivanje,potrebno mu je sediste tipa Baggster sa jačom podrskom za ledja posto svakim potezanjem guzica klizi ka zadnjem točku,uspravan korman umesto glupih heblova da se rasterete podlaktice i zglobovi na šakama,svakako podigne kičma na gore i naravno jedno "milozvucno sviralo" tipa Akrapa ili slicno da se cuje rika ergele konjica koji se kriju ispod oklopa...VFR sam vozio godinama i za ovo mi se cini kao biciklica,mislim da je totalno druga klasa bajka...Svakako Bobanu puno osmeha na lice posto je ovaj motor sposoban za to...Srecno bratac.

Hvala druže. Slažem se u svemu. U planu je podizanje kormana svakako, za početak će ići ovako dok se ne nađe nešto adekvatno. Malo sam vrtio po e-bay za sviralo ima svega al ove sezone će se voziti sa originalom. Dugo sam lomio dal sprava kao tvoja ili K i na kraju ipak K pa videćemo. Hvala na lepim željama

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200 S

VOzim ga vec druga sezona, odlican je i na pravcu i na kocenju i po krivinama, samo malo da udjes u stos... udoban je bas ja sam stavio drugi kormantako da je top. A jel si dobio tankove sa njim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Sta si stavio kkav korman daj neku fotku da vidim. Video sam da ima nesto kao heblovi samo podignuti za par cm radi li to posao. Ili da ide bas klsican korman. Mislis na originalne kofere pozadi i tank torbu ili???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200 S

Evo jedna na brzaka , ne znam koliko mozes videti , rucke su izdignute i vrlo je lakse nego sa starim ravnim fabrickim.

Da na kofere....

20200315_102910.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Imao sam prilike da neko vreme vozikam ovaj motor ... pre par godina . Odusevilo me izbor moda za voznju tada , prvi put se sreo sa tim...

pisem ovo iz drugog razloga , taj motor koji sam ja imao prilike da cacnem i vozim je bio u zuto-crnoj semi , i tada mi nije bio nista posebno iako je bio star samo par godina... sad gledam ovaj tvoj bajk i ne verujem koliko u stvari sema boja utice na lepotu motora ... u ovoj semi - drugi motor. Bas je lep. U zdravlje !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja