Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1200S

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200 S

Ne znam meni jos roze , posle 5 godina voznje ove zveri...Salu na stranu, nek je sa srecom nasem drugaru Bobanu, da ga dugo vozis...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja vozim prethodni model k1200, dan danas mi kez oduvadouva.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Danas bio u Maglicu kod Darka da namontiramo MiVV pa da podelim to malo sa vama. Snimao sam telefonom kad bude bolji snimak podelicemo al da vidite kako to sad izgleda. Ton kakav je takav je ipak je telefon
 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Imam dva snimka al na telefonu isto zvuce bez DB-a se cuje kao zver al od Maglica do grada i po gradu mi nekako bas prejako pa sam stavio db. Malo da se naviknem pa cemo da skinemo opet da vidim. Zvuk je preteran i sa i bez DB stim sto bez DB nema sanse da te ne cuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd, Gvozdengrad
  • Motocikl: Suzuki sv650s

Mozda se kasno ukljucih. Prvo cestitam na motoru i da te sluzi odlicno i bezbedno!
Upravo prodao motor i trazim nesto ni ja sam pojma nemam sta! 189 cm i 100 kg volim sport motore ali sve malo. BMW upravo ovaj model sam gledao ali cene nisu visoke, cudi me za ovakvu klasu (ima li ko ideju zasto). Nego koliko si visok kolega ako smem da pitam (nadam se da si preko 190 hhh) pa neki utisak sa te strane ako moze. Thx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Drugar iz Štutgarta skoro uze isti sa manje od 20k na satu od prvog vlasnika. Prelijep, veliki, sposoban motor. 

 

SAVE-20200515-213854.jpg

 

 


Da nemam ekvivalent iz Hondine fabrike, vjerovatno bi gledao 1200 ili 1300 da garažiram... 
Ima sve kvalitete jednog brzog motora za ganjanje po krivinama, kao i kapacitet za povesti suvozača na dalji put... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
37 minutes ago, dekicook1 said:

Jeste glasno zato sam te i pitao ,na duže relacije moraće čepići da rade ;)

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ja kad sam stigo ubacio db i sad je ok taman obako kako sam mislio nema sanse da bi mogao cek dan da putujem bez db-a misiim da bi bas zvonilo u glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
1 hour ago, Tanos said:

Mozda se kasno ukljucih. Prvo cestitam na motoru i da te sluzi odlicno i bezbedno!
Upravo prodao motor i trazim nesto ni ja sam pojma nemam sta! 189 cm i 100 kg volim sport motore ali sve malo. BMW upravo ovaj model sam gledao ali cene nisu visoke, cudi me za ovakvu klasu (ima li ko ideju zasto). Nego koliko si visok kolega ako smem da pitam (nadam se da si preko 190 hhh) pa neki utisak sa te strane ako moze. Thx

Kolega hvala pre svega na lepim zeljama. Ja sam visok 192 imam 96kg. I lepo sam se smestio na njega. Pre niega sam imao VFRa jer sam zeleo sport touring motor medjutim VFR mi nekako bio malesan posle sat voznje sam vec osecao umor. E sad da ne preterujem procitao si vec da sam nedavno tek registrovao ovaj al sam imao vec par turica od po 2 sata ili slicno i nemam taj osecaj zamora tako da se nadam da je to to. Planirao sam da nabavim neke podizace rucki imas ih na youtube a i cini mi se da Mare ima na svom bas takve al za sada mi je ovo ok videcu jos. Sve u svemu za sad sam zadovoljan nadam se nekim skorijim daljim voznjama pa cu onda moci da budem odredjeniji. Za sad sve reci hvale. Ima sve sto sam zamislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Da bi udobno sjedio na ovom svestrsnom bavarcu trebaće ti ovaj kit:

 

 

d7d31654e488b32331aa6f4eb1fa8738.jpg&key=d870a16bbdab2c18fe933712503e43e353fc542171aca1065acb2968acb63032c4da0a6b6c04ed6590bfbc839e13258e.jpg&key=4c7cf01d1530cf2f7071232575aa1ef826101203876ac0bb1468c949485f99ee

 

 

Tek tada ćeš vidit koliko je udobniji i ugodniji sa njim.

 

 

WWW.KICKSTARTERSHOP.DE

Superbike-Kit für X-Bar LenkerDie LSL-Superbike Umbaukits sind so entwickelt, dass sie mit einem vertretbaren Zeitaufwand und normaler Werkstattausrüstung auf dem Serienmotorrad

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
9 hours ago, Boban EN said:

Danas bio u Maglicu kod Darka da namontiramo MiVV pa da podelim to malo sa vama. Snimao sam telefonom kad bude bolji snimak podelicemo al da vidite kako to sad izgleda. Ton kakav je takav je ipak je telefon
 

 

Kakav zvuk ima ludilo ! Bas mi se svidja ... pravi muski motor! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Posto je sezona bila jako losa. I imao pauzu od mesec dana kad je bilo naj za voznju zbog nesretnog covid-a. Nisam se bas navozao. Ali svaki km je stvarno bio uzivanje. Sve u vezi voznje je fantasticno a modovi su me odusevili. Napravili smo jednu jednodnevnu turu od nekih 700km po razlicitim putevima pa sam promenio i sport i normal i komfor mod vesanja i stvarno je svaki izuzetan. Do proleca nema neke duze voznje tako da sam odlucio da malo pocastim makinu nano zastitom ili keramikom i odusevio sam se koliko je motor dobio na sjaju pa da podelim to sa vama. Evo kako to sad izgleda. 

597D93E7-97A6-4FF0-964E-0F08347CAC7B.jpeg

710AD352-819E-43E7-893C-E3647BCA5B6D.jpeg

1A561C34-6138-4315-BA8B-506163DC2B5C.jpeg

17ED1FE9-435F-4842-AF99-2302AA849B1D.jpeg

05963DA7-29C9-4777-A10A-346DA819F98E.jpeg

ACFC17D4-B1A3-4D56-AE6F-74A4B5DC51E0.jpeg

85549579-1191-4E16-8029-885348F060C3.jpeg

062BFD33-A371-42DC-A46B-75727370AEEA.jpeg

9205005E-196B-417B-AA7E-2DC3AA0AC22F.jpeg

48642EDE-8E0B-41C4-BCBB-71811F807729.jpeg

3DB4BC7B-9133-4CCB-87CC-6D64741EF897.jpeg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Au perverzija :care:

Ako nije tajna koliko te je tretman izašao ?

Ja sam se nešto bio dopisivao sa momkom koji se bave poliranjem i pomenuta cena je bila 80evra.

Ali fazon obećava da će izgled vratiti na fabričko stanje...

Reko ide zima, iako imam garažu i pokriven je motor ciradom, do proleća ko živ ko mrtav... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Radio mi je drugar koji ima praonicu i radi keramiku. Za 80€ nema šanse da se sve uradi, postoje hemije za staklene površine za lak za kožu za mat delove on je meni radio sve tretmane svih delova sav materijal i sunđeri i još koješta košta oko 150€ on ovakav posao naplaćuje od 230-240€ sa svim tretmanima posao se radi otprilike 2 dana i mora da stoji bar 10 sati da se ta hemija stegne ili nešto slično. Nije malo para ali majstori garantuju da u zavisnosti od održavanja a i same boje motora pre tretmana može da traje od 2-5 godina. Dobio sam neku hemiju i krpu kojom sam treba da prebrišem motor posle svaka 2,3 pranja i samim tim produžavam vek keramici. Nije malo para al kad je u ovako lepom stanju ajde da i to odradimo pa ćemo videti rezultate u nekom periodu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
9 hours ago, Deki šef said:

Baš vala , šteta da se isprlja, ako si radio sam šta se koristi od hemije?

Pokazao mi je on bočice ima par komada. Prvo se polira u dve ruke mašinski pa tek onda nanosi ta nano zaštita. Moraš da imaš malu polirku prilično živaca da sve dobro opereš i odmastiš što je najvažnije pa onda lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Sve cestitke i sa moje strane :takoje: i mnogo sigurnih km

 

Isti model ima moj dobar prijatelj (kao braca smo)

Imao je problem sa ABS-om (pisao sam o tome na forumu/zatrazio pomoc)  a vidim da su ti i nekoliko kolega vec napomenuli - po recima osoblja ovlascenog servisa SVAKE godine se mora menjati ulje u kocionom sistemu

Imao sam prilike da cujem od vlasnika istih da je (ne dao blagi Bog) mnogo nezgodno kada "zataji" ABS , pa su mnogi izbacivali ABS modul i montirali radijalnu pumpu

Mozda ce te pozvati /opoziv (mozes proveriti i sam na osnovu broja sasije ) da ti promene "glavcinu" zadnjeg tocka 

I tu su se desavale nezgodne situacije - iako su pojedini primerci radjeni u ovlascenom servisu , nisu se pridrzavali vruce/hladno montiranje pa je posle nekoliko hiljada km doslo do ostecenja osovine final drive a ta popravka zna da koooooosta 

Sve ovo ti pisem i licnog iskustva 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
1 hour ago, balkanlover70 said:

Sve cestitke i sa moje strane :takoje: i mnogo sigurnih km

 

Isti model ima moj dobar prijatelj (kao braca smo)

Imao je problem sa ABS-om (pisao sam o tome na forumu/zatrazio pomoc)  a vidim da su ti i nekoliko kolega vec napomenuli - po recima osoblja ovlascenog servisa SVAKE godine se mora menjati ulje u kocionom sistemu

Imao sam prilike da cujem od vlasnika istih da je (ne dao blagi Bog) mnogo nezgodno kada "zataji" ABS , pa su mnogi izbacivali ABS modul i montirali radijalnu pumpu

Mozda ce te pozvati /opoziv (mozes proveriti i sam na osnovu broja sasije ) da ti promene "glavcinu" zadnjeg tocka 

I tu su se desavale nezgodne situacije - iako su pojedini primerci radjeni u ovlascenom servisu , nisu se pridrzavali vruce/hladno montiranje pa je posle nekoliko hiljada km doslo do ostecenja osovine final drive a ta popravka zna da koooooosta 

Sve ovo ti pisem i licnog iskustva 

Čitao sam bio tvoje komentare vezano za pomenuti model, i bio je komentar jos jednog kolege iz HR. i to me je jedino odvratilo od ovog modela Bmw.a

Stvarno je pozamašna cifra oko popravke Abs.a 

Hvala ti što si podelio ponovo sa nama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja sam imao problem rešio u servisu u BG popravljeno sa zamenom ulja 250€ čovek mi napomenuo da moram da ponekad aktiviram ABS i da neću imati problema i da ulje menjam posle dve godine i to je to. Dobio naravno garanciju, rešava se sve i nije tako strašno kao kad se ode u ovlašten servis. ( u Raduloviću u NS su mi tražili za zamenu 220000 dinara sa još nekim sitnicama a čovek mi rešio za 250€, čovek od kog sam pazario platio popravku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Za problem sa glavčinom iskreno nisam čuo, za sad je kod mog sve ok nadam se da će tako i ostati al svakako hvala na upozorenju to ćemo da pogledamo na sledećem servisu u kakvom je stanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja sam imao problem rešio u servisu u BG popravljeno sa zamenom ulja 250€ čovek mi napomenuo da moram da ponekad aktiviram ABS i da neću imati problema i da ulje menjam posle dve godine i to je to. Dobio naravno garanciju, rešava se sve



Ispravno te savjetovali.

Svako malo aktivirati ABS pumpu kako se klipovi u pumpi nebi spekli.

Naj lakše ugraditi na šljunčanom putiću ili bilo kom makadamu.

Kočionu tekućinu svako 2g je ok.

Ta pumpa čak može i na remont.
Frend baš ovih dana sa R1100RT slao na remont, ođe u CH košta 580fr.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja