Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1200S

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Auu prelijep je! Ta metalik plava je moja omiljena boja, pomalo ti zavidim. :ups:

Prednji kraj, sjedište, oplata, točkovi, rezervoar - sve se savršeno uklapa. I to štop svjetlo je umjetničko djelo! :ooo:

Nek je sa srećom drug, stvarno je jedinstvena mašina. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Tako neto sam i jvideo i to mi se svidja. Mislio sam da porucim taman malo dignem korman i to je to mada ni ovako nije strasno. Kofere nisam dobio ni nosace i sad sam video da je to poprilican problem jer za njega bas nema da se nadju neki aftermarket. Nabacio sam tank torbu na ring onu brzo kacenje i sad vrtim trazim jos nesto. Ovi original bocni su bas preskupi i poprilicno su maleni. Videcemo za sad tank torba i verovatno neki ruksak ako se bide islo na neka putovanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
13 hours ago, popovich said:

Auu prelijep je! Ta metalik plava je moja omiljena boja, pomalo ti zavidim. :ups:

Prednji kraj, sjedište, oplata, točkovi, rezervoar - sve se savršeno uklapa. I to štop svjetlo je umjetničko djelo! :ooo:

Nek je sa srećom drug, stvarno je jedinstvena mašina. :takoje:

Hvala drug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Taj motor sam i ja gledao pri kupovini jesenas,ali mislim da mi jos treba km. pod guzicom za takvu masinu . Video sam ga uzivo par puta i pravi muski motor nema sta...

Nadam se da nas nisi zaboravio i da okacis jos neku fotku i tvoje utiske.

:takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Iskren da budem nisam stigao jos ni da ga registrujem. Nisam hteo dok je bilo hladno vreme cisto iz prakticnih razloga, da u buducnosti nebude voznje po snegu ili moljakanja ko ima kombi da ga prevezem do tehnickog pregleda. Onda je doslo da zatvaranja saltera tako da od registracije za sada nema nista. Provozao sam se par puta po kraju to nije nista al je totalno drugaciji utisak od svih motora koje sam do sada vozio. Nije za vozikanje po gradu a nadam se da cu uskoro uspeti da sredim sve papire i da ce biti i normalnog vozikanja pa da mogu da prenesem neke moje utiske.
Motor je stigao sa upaljenom greskom na ABS-u. Zamolio sam vlasnika (uvoznik) da proveri sta je jer u tom godistu nema klasicnu ABS lampicu kao na modelima pre koju sam primetio vec kao na automobilu. On je bio u DELTI i nisu mu rekli nista bitno, akumulator slab ne pali pumpu verovatno zbog toga i to je to. Tek kad sam dosao u Ns i odveo ga u Radulovic ustanovljeno je da ABS uopste ne radi. Tamo su mi za zamenu trazili cifru od koje sam pao u nesvest. Oni menjaju kompletan ABS i to je investicija od koje boli glava. Javio sam coveku koji je uvezao motor i njemu je takodje to bila sok cena tako da smo se dogovorili da ga oteramo kod majstora Koji njemu odrzava motore. Covek je cim smo stigli objasnio da sa ABSom BMW ima problema al da nisu ni neresivi niti da se moraju menjati. Naime po nekoj njegovoj teoriji iz iskustva ako se ne pali cesto a to zavisi od voznje on jednostavno prestane da radi ( moja predpostavka da se blokira ). U mom slucaju stradao je neki motoric koji koliko sam ga shvatio pobudi ABS i neki delovi na elektronici. Sve sredjeno zamenjeno i radi kao sat. Isprobali ga na pesku sljunku i sve odradjuje odlicno. Takodje mi je rekao da je ta masina fantasticna i sa redovnim odrzavanjem nema da brinem o njoj. Zamenili smo sve tecnosti kako u samoj masini tako i kardanu. Gume su mi stigle od preko al su trenutno zarobljene na carini u iednom automobilu. Malo je ovo stanje sve poremetilo al se nadam da ce sve da se smiri sto pre i da ce se moci krenuti u neke voznje ne zavisno od zabrane kretanja pa da mogu da vam prenesem utiske. Uglavnom sve je manje vise spremno za voznju. Nabacio sam i neku tank torbu na brzo kacenje gledam po oglasima mogucnost nekih kofera sto je za ovaj tip motora malo skupa investicija al polako jedno po jedno. Malo sam bio uplasen po pitanju odrzavanja. Uglavnom su to bile price tipa preskupo je i sl. Ali iskreno sve ovo sto sam do sada radio nije tako strasno ipak je to model star do 15 godina tako da su i majstori vec pronasli nacine za resavanje nekih kvarova. I nisu samo kao ovlasteni u fazonu to treba da se zameni vec moze i da se popravi. Nadam se da sezona jos nije propala, ipak je tek april i da ce biti prilike da se uziva u nekim lepim duzim voznjama. Za sada toliko. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200 S

Ja prekjuce bio do Zrenjanina, lepo vreme ... Naravno da nije propala sezona ne sekiraj se. Sto se tice ABSa svremena na vreme ga na sljunku jednom u mesec dana probaj onako noge spustis i prednjom mada su vezani i zadnja kocnica i prednja sto se tice ABSa i ne bi trebalo da bude problema. Svtratio bi do tebe  u NS da se vidimo napolju ali ovo sranje od virusa pa nigde ne svracam.... Ali bice dana. Pozdrav budi strpljiv ... imas zbog cega ... Ja sam narucio gume Mitas spot forse, lepa im je cena a i hvale ih pa da probam ove sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja vozio na hornetu 900 i VFR pilot road 2 svidele mi se cena ok pa sam porucio opet mozda ih dobijem ovih dana. Sve zavisi od carine. Strpljenje mi je jedina opcija sad druge nam nema tako je kako je. A sto se tice druzenja imas poziv cim se stvore uslovi. Taman da mi malo ispricas utiske iz tvojih voznji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200 S

Te tvoje su nove pretpostavljam, ja sam platio set 22000 hiljade sa garancijom, ajde ja sam za,dolazim  bio sam stalno u NSu pre ovog sad slabije...A i ti ako ides za BG tu sam ... Dobra je to masina,ja se nisam pokajao. Naprotiv osmeh kao sto rekoh ne silazi dok se vozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta se sekirate za gume, ionako će se često menjati :) 

 

Većina ima problema sa ABS-om. Popravka je nešto skuplja u svim varijantama ali to je što je.

 

Ima tu još par stvari da imate na umu:

 

Imali su problema sa klizačem lanca bregaste. Hladnjak ima tendenciju da se zapuši. Kad se menja antifriz mora da se uradi vakuumom. Malo je specifično ali opet ništa preterano komplikovano. Proverite napred kuglu i to je to... Ostalo je manje više standardno.

 

Strašan motor na ubrzanjima. Imao sam u ponudi K1200R, doduše nisam imao petlju. Od svega, K1200R Sport mi je baš baš impresivan motor. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja već godinama uvezem od preko. Imam drugara koji često putuje pa mi donese i gume i kad zatreba nešto od ostalog materijala. @Alekre gledao sam ja i K1200R prelomila je ipak malo bolja zaštita od vetra, samo da ovaj beaj prođe pa da ga registrujem pa da se krene voziti. Potroši rezervoar goriva na palenje hahahaha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Motor je brutalan, nek je sa srećom! Mene su odgovorile glasine od tog motora famozno kvačilo i abs, sad dal su samo glasine ili činjenice vlasnici najbolje znaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Pazi ovako. Ako kupuješ novo da bi zamenio je skupo. Meni je bio neispravan ABS al ga je majstor popravio. Čovek sam kaže, kod nas su majstori poslali kao ovlašteni servisi, ništa se više ne popravlja već kompletno menja. ABS bi me koštao prilično papreno al je kvar bio u elektronici i sve je rešeno, sad funkcioniše nema greške i sama popravka nije bila tako strašno skupa. Kod kvačila je već nešto drugo tu se sve menja al ne menjaš ga svake godine tako da ni to nije tako jako strašno. Meni se motocikl svideo kao i tebi i onda su krenule priče košta ovo košta ono međutim sve je to prilično naduvano. Naravno ja baš nisam merodavan pošto sam ga tek kupio i nadam se da se neće kvariti, al verujem da BMW kao proizvođač sigurno sebi nije dozvolio da mu proizvod bude kvarljiv a pri tome tako jako skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
On 5.4.2020. at 16:07, Boban EN je napisao:

Ja vozio na hornetu 900 i VFR pilot road 2 svidele mi se cena ok pa sam porucio opet mozda ih dobijem ovih dana. Sve zavisi od carine. Strpljenje mi je jedina opcija sad druge nam nema tako je kako je. A sto se tice druzenja imas poziv cim se stvore uslovi. Taman da mi malo ispricas utiske iz tvojih voznji

Cekaj jel se ove gume prave jos? Mozda glupo pitanje posto ima 3 4 5. Da li ima kod nas sa novijim dotom ili ih ima samo preko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja danas namontirao prednja iz 2020 a zadnja iz 2019. Prave ih jos uvek. Nisam ovde pazario doneli mi od preko. Ako ti nesto treba od bilo kojih delova imam drugara koji nabavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo da se opet malo javim. Odlučio sam da uradim tehnički i da registrujem mašinu u ovo vreme. Sve se radi uglavnom poštom islikao sve papire za svaki slučaj odradio tehnički i poslao poštom nadam se da će do kraja nedelje sve biti gotovo, ali to nije ono najbitnije. Pošto sam montirao nove gume a i već izašao sa njim na ulicu radi odlaska na tehnički odlučih da se provozam pa kako god bilo. Izašao sam van grada pa lagano sa nadom da neću naići na plave andjele. i baš onako kako sam i zamisljao. Osmeh mi nije silazio sa lica. Motor neverovatno lepo povlači. U poređenju sa VFR kao kad uđeš u Vtec al na svim obrtajima. Kočenje ekstra. Udobnost nemam reči mada za nju mora da se provoza višesatna vožnja, planiram podizanje kormana ali i ovako je sasvim ok. Mada je prilično težak motocikl kad se krene u vožnju kao da sam na nekom mnogo lakšem bajku. Upravljivost ekstra. Jedva čekam da stigne tablica pa da se otisnem negde ceo dan. Nabavio sam nosač repne torbe ili kofera uz dodatak ploče. Još ostaje auspuh a kako stvari stoje čini mi se da sam i to našao pa da upotpunimo priču.

BMW K 1200 R / S / GT Exhaust Mivv Suono Black stainless steel B.003.L9

Da li je neko možda video ili čuo kako radi nadam se da bi to bila prava stvar. Za sada toliko i javljam vam dalje utiske. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Stigao MIVV još da stigne i tablica pa da može da se ode na montažu. Pa da zaokružimo dodatke i bacimo koju sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Bobane ,
Motor je neverovatan,ne može da se poredi sa drugim motorima ,dok se ne proba prosto se ne veruuje.
Ulje u kočnicama se menja svake godine bez obzira na broj km. Ulje u kardanu mora u ml. da se sipa, ima tu jos par caka koje treba da se postuju da bi bilo ok.
Motor je moćan , posle 7000 se pretvara u zver. Motor ima nisku siluetu pa nije bas vidljiv drugim učesnicima pogotovo ako se brzo vozi, to da imas na umu a ja sam vise puta zahvaljivo Bogu i kočnicama koje su bas bas.
Motor se lepo provlači kroz gradsku gužvu i nije težak za vožnju , samo da naviknes na kvačilo ,ipak je to veliki obrni moment za grad, treba preneti tu snagu,a zato kod ubrzanja ima vilica da ti se ukoči od osmeha.
Bas me zanimaju utisci za Mitas gume na njemu jel su duplo jevtinije od premijum segmenta,,,,, ako neko vozi da podeli utiske .
Abs pumpa je problem kod modela od 05-08 fabrički su nesto sjebali i uglavnom manje vise moraju da se menjaju a cena je oko 1500€ i to im je najveća boljka, a sam motor im je nepoderiv (tako kažu :))
Želim ti da uživas i da bezbedno vozis.
A sto se majstora tiče , pa nažalost sem Spaleta nisam siguran da ima jos neko sa znanjem i alatom, a voleo bih da gresim.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Hvala Deki. Vidim da imas prilicno iskustva sa njim. Ja jos nisam dobio tablicu tako da jos uvek nikako da se malo otisnem u neku opusteniji duzi voznjicu. Nadam se da ce sledece nedelje i to da se slegne pa cu moci malo da uzivam. I da ce se ove sezone malo voziti bar po Srbiji ako ne negde dalje. Da nam ova sadasnja situacija nece onemoguciti uzivanje. Ne mislim samo na koronu vec na finansijske posledice koje sve ovo na kraju moze da donese. Hvala ti na lepim utiscima i komentaru pa ako te out nanese u jve krajeve voleo bih da sednemo i malo popricamo. Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Konačno stigla tablica. Bogami punih 12 dana, al prošlo je i ajde da se malo provozamo. Posle nekih 230km mogu samo da kažem da mi osmeh nije silazio sa lica. Motor je preudoban, mnogo lakše ga vozim od VFR-a i to je ono najvažnije zašto sam VFR-a i promenio. Znači ipak tih par cm veličine znači. Kočnice su fantastične. Povoznost sjajna vozi se mnogo lakše od VFR a čini mi se i od horneta mada sam njega sad već poodavno vozio. Ubrzanje iz svih obrtaja u svim stepenima prenosa odlično, nisam se puno igrao sa podešavanjem vešanja, nisam baš ni imao vremena ali za sada imam samo reči hvale. Auspuh je stvarno jako tih i MIVV će sigurno to da nadoknadi. Mislim ovih 200km je stvarno jako malo za neke utiske al prvi su stvarno fantastični, za dalje ćemo videti. Evo i jedna fotka sa današnje vožnje.

IMG_1222.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prvi km, a pogotovu posle tolikog iščekivanja, su uvek malo gledani kroz ‘roze naočare’ sto bi rekli holandjani. Ali svakako da je mašina na nivou i da će ispuniti očekivanja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja