Jump to content

Moto Zajednica

ispravljanje felne

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

ispravljanje felne sam lično radio na mojim kolima -lancia delta  a felne superpoznate 70 i 80-tih.Cromodora.Felne su alu .Godinama sam vozio po lošim putevima i ber 3-4 puta godišnje blago krivio felne.Doduše i jednom jako pa sam nosio na mašinsko ispravljanje.Dok sam blago krivio dešavalo mi se da pušta guma i da hoće da trese.To sam sve ispravljo drvenim čekićem koji sam nosio stalno u kolima.Kad sam menjao gume video sam da nije bilo idealno ispravljeno ali skoro potpuno u redu i bez ikakvih problema u vožnji.

Interesuje me da li je ovo moguće primeniti i na moto felnu.Kad sam letos menjao gume na motoru video sam da mi je felna na rubu blago kriva i tako sam vozio više od 20000 km potpuno normalno po motor i gumu i stabilnost.Vizuelno se nevidi da je krivo ali kad se zavrti na balanserki nisam zadovoljan.Po meni je previše.Probao sam tim mojim drvenim čekićem da tučem i gladim ali se ništa nije desilo i tako sam vratio na motor.

Nisam uopšte uspeo nešto da uradim.Moja ideja je sledeća .Uzmem hidrauličnu dizalicu .onu malu za auto i uglavim izmedju srca i ruba felne.Na rub naslonim neki manji komad tvrdog drveta ijako malo potisnem da izidje osovina dizalice.Mislim da će mi to biti dovoljno.

Imali ko još neku ideju ili komentar na ovu moju.Svojevremeno sam video da na takav način ispravljaju felne u mašini koja je za to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ja sam isti problem resio kod lika u jagodini za 1500din, mislim da sam morao da farbam felnu posle toga ali je bila prava kao strela. Ja bih to nosio da se profi ispravi jer nije skupo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

to u mom slučaju ne dolazi u obzir jer je felna potpuno funkcionalna  i vizuelno osim na mašini se ništa ne vidi.Jedino me proganja kao neki nedostatak koji bi da rešim,pa sam mislio koji je to  najbezbolnij načina da ništa ne poremetim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Srdanov u Vrsackoj ispravlja felne,tamo radi i jedan koji vozi motore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Pozdrav dobri ljudi. da ne otvaram novu temu, treba mi preporuka za ispravljanje alu felni Novi Sad. Nije strasno iskrivljeno, ali znam da nisu mnogo pazljivi kada ispravljaju , pa ostane osteceno. Da li je srdanov jos uvek u igri, tj. ima li neko iskustva? Da li rade i komplet uslugu, skidaju tocak? Menjao bih i gume, da iskoristim kada je vec skinut tocak. Znaci, komplet usluga bi me interesovala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja