Jump to content

Moto Zajednica

1 ključ za 3 kofera

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne volim baš nešto posebno veliki svežanj ključeva, naročito ne da me žuljaju iz džepa dok vozim pa je logično smanjiti im broj, ako je moguće. U konkretnom slučaju jeste: 2x bočni koferi Givi i top case Kappa, olakšava to što su ulošci bravica ova 2 brenda potpuno jednakih dimenzija. 

 

Sa unutrašnje strane poklopca se prilazi seger osiguraču, dovoljno je njega skinuti i cilindar je slobodan:

 

Sva 3 cilindra izvađena:

 

Crni ključ će biti zajednički i jezičci koji izlaze van prečnika valjka cilindra se turpijom smanje za onoliko koliko štrče kada je ključ u bravi:

 

Naravno, obrada se vrši kad je jezičak izvan cilindra:

 

IMG_20200208_200824.jpg

IMG_20200208_175328.jpg

IMG_20200208_201816.jpg

IMG_20200208_175551.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Negde sam čitao, dal na našem ili Hrvatskom forumu.
Jeste da je bilo za BMW ali ti ulošci u bravo su bili slični.
Mislim da je rečeno, da mogu da se kupe posebno, i da se popakuju u bravu da bude u svima isti redosled, tj isti ključ za sve.
Trebalo bi da su ti mali limčići obeleženi brojevima


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Nemoraju se ni vaditi pinovi. Za ssm varijante dovoljno je cilindar fiksirati i okrenuti kljuc na "otključano" a zatim polako turpijom ukloniti višak, odnosno pinove koji strce. Ovo ne važi za sve brave! Ove proste da al neke sa oprugama će se na ovaj način samo upropastiti-trajno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Grešiš kolega, ili, bolje da kažem: delimično si u pravu. Naime, na način koji predlažeš može da se uradi samo sa jedne strane cilindra, sa druge se pinovi spuštaju ka cilindru pod pritiskom. 

 

Čak i kada bi kod nekih brava moglo da se uradi tako, ne preporučujem zbog upada opiljaka koji bi mogli da ometaju normalno funkcionisanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja imam slican problem, treba mi nova brava za skidanje sjedista ali ako ne mognem naci original koji mogu da prepakujem po mom kljucu razmisljam da li se to moze s nekom bravom koju cu kuputi kod nas, mada bas se ne razumijem u bravarske poslove i koliko je sve izvodljivo. Mislim da iz amerike za 20 30 dolara mogu naci od mog motora ali postarina, cekanje..ako se moze nesto improvizovati i da radi na isti kljuc, super.

Izvinjavam se na upadanju u topic ali me podsjetilo na moj problem koji treba da rijesim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500
Pre 1 sat, Nimmin je napisao:

Grešiš kolega, ili, bolje da kažem: delimično si u pravu. Naime, na način koji predlažeš može da se uradi samo sa jedne strane cilindra, sa druge se pinovi spuštaju ka cilindru pod pritiskom. 

 

Čak i kada bi kod nekih brava moglo da se uradi tako, ne preporučujem zbog upada opiljaka koji bi mogli da ometaju normalno funkcionisanje. 

Znam da nece da moze svuda, neke bas proste ipak prodju, a ove male su otvorenog cilindra pa mislim da bi se lako izduvali opiljci vazduhom. Naglasio sam da nemoze svuda, jer se desilo da nakon prepravi u "ssm" izvedbi cilindar ide za ključem, tj više nije u stanju ni da zakljuca ni da otkljuca. (putni kofer na kljucic, bez šifre) a bravica je slične konstrukcije. Ja bih ipak odneo kod kljucara sve komplet pa da on podesi na jedan ključ, jer i ovo vadim iz sećanja od pre 2 decenije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Sjajna ideja i još bolja realizacija! Svaka čast! :takoje:

 

P.S. Pošto vidim da znaš znanje, da li si možda upoznat sa YouTube kanalom LockPickingLawyer? Jedan od mojih omiljenih. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Posto sam malo u materiji ajde par reci.Prepravljanje  na 1 kljuc moze samo ako je isti profil kljuca ili profil brave tj da isti kljuc moze uci u sve bravice.Ovo sa turpijom je losa ideja  jer struganjem dobijas da bravica nije vise sigurna tako da sa najobicnijim spajalicama  malim limcicima mozes da otvoris kofer bez problema ,Cesta pojava da tako sastrugane brave mogu da se otvore sa bilo kojim kljucem .Sa zeljom da nosis ionako male kljuceve sjebo si sigurnost brave .

To moze da se prepakuje ali kod bravara koji ima delove tj  coldume ili limcice kako ih vi zovete  i oni se pakuju prema izabranom kljucu onda to ima nekog smisla , mada se inace te bravice na koferima lako otvaraju.Ja to ne radim ali evo vam telefon majstora koji to radi i mislim da ne kosta puno inace nas kolega bajker .

Brana Tomic  bravar  063 80 30 935.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ja na taj problem gledam malo drugačije, bravica mi više služi kao osiguranje da se kofer ne otvara u vožnji (i inače je nemoguće zatvoriti Givi/Kappa kofer bez zaključavanja) a ni ona koja nije prepravljana neće baš uspešno sprečiti nekog ko se nameračio da obije. 

 

Kada mi je motor stajao ispred zgrade nisam ni zaključavao, kofer ostajao prazan ali prišrafljen za nosač. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja